Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

Oferta noua Clicknet de sfarsit de an

- - - - -
  • Please log in to reply
227 replies to this topic

#181
ccezar2004

ccezar2004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 16.06.2004
am fost si voi fi intotdeauna perfect constient de necesitatea citirii contractului... si daca observai sunt resemnat cu gandul... tocmai pentru ca am semnat...
in schimb eu reclamam mojicia rtl fata de clienti... pentru ca nu e poisibil sa dai unui client ADSL 8 Mb cu 11.9 euro si sa dai altui client al aceleasi firme VDSL 20Mb cu 9.9 euro... este putin incorect... parerea mea...
nu de alta... dar daca citesti contractul nu inseamna ca ai de ales... NU in RO... pentru ca in general este o flasa concurenta... si de fapt fiecare isi are un terget bine stabilit... de fapt ai de ales... sa nu mai beneficiezi de un anumit serviciu... si cam atat... si in plus de asta ce vina am eu ca sunt client fidel si cotizez lunar ca sa nu beneficiez de noile tehnologii?.... nu de alta... sa zicem ca fac azi contract pe 10 ani... si peste un an apare alta oferta... pai da-mi si mie noua oferta si din momentul ala merg inca 10 ani... adica un total de 11 ani... unde pierde providerul?

#182
fabytm

fabytm

    4G+

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,643
  • Înscris: 30.06.2009
Da, nu e corect, dar nu ai ce sa faci.VDSL 20 Mb cu 9,9 euro primesc doar cativa locuitori de pe cateva strazi din cateva orase din tara.Trebuie sa fi foarte norocos sa fi printre aceeia.Oricum, majoritatea care ar putea avea VDSL aleg RDS pentru pretul mai mic si viteza mai mare!

#183
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007

View Postfabytm, on 1st December 2009, 13:31, said:

Da, nu e corect, dar nu ai ce sa faci.VDSL 20 Mb cu 9,9 euro primesc doar cativa locuitori de pe cateva strazi din cateva orase din tara.Trebuie sa fi foarte norocos sa fi printre aceeia.Oricum, majoritatea care ar putea avea VDSL aleg RDS pentru pretul mai mic si viteza mai mare!
Asa e, ai mare dreptate.
Cei de la RTC stiu treaba asta dar costa foarte mult sa extinda aria VDSL. Din iulie pana acum in decembrie tot 10 orase au ramas pe lista. De aceea si IPTVul se chinuie sa tot fie lansat de prin anul 2005.
Cam asa va fi concurenta la noi in urmatoarea perioada medie de timp. RDS pe zonele de blocuri cu Fiberlinkul, RTC pe zonele rurale fara alt operator si urbane unde nu exista fiberlink dar exista UPC si UPC pe zonele urbane fara fiberlink dar unde exista RTC si localitatile din imediata vecinatate a oraselor. UPC care si-a impus singur limitarile pe p2p are un handicap in fata RTCului.

#184
dradis

dradis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 27.08.2009
Eu am fostul abonament "Voce neliminat" pt. care platesc 8,2E(fara tva), vorbesc aproximativ 500 de minute majoritatea in orele de varf in reteaua RTC si ma incadrez in pretul abonamentului. Cand vorbesc pe retelele mobile dau de pe mobil. Imi face cu ochiul "Voce oriunde 4000+" la 10,8E(fara tva) dar ma incurca "ordinea de consum a minutelor"....... Cred ca cel mai bine ar fi sa raman cum sunt acum...... :unsure:  Dar pe bunici cred ca ar trebui totusi sa-i mut de la  "Voce seara si weekend" pe care ei platesc 7,8E(fara tva)la "Voce Fix 1000+" la 7E(fara tva)?

#185
riseof

riseof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 05.02.2007
Ceva noutati din interior despre oferte , ca vad ca inca este pe site oferta regionala "Clicknet voce gratis" cu toate ca a cam expirat de prin 27.11.2009? Se prelungeste si ea pana in 31.12.2009 sau mai mult? Nu mai intretine nimeni site-ul? Alta data erau mai prompti. Se vede ca s-au facut reduceri care coroborate cu ofertele tot mai SUBTIRI fata de concurenta si cu respect cat mai mic fata de vechii clienti au dus la aceasta situatie. Pacat.

Edited by riseof, 03 December 2009 - 11:46.


#186
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 17.10.2004

View Postccezar2004, on 1st December 2009, 13:10, said:

am fost si voi fi intotdeauna perfect constient de necesitatea citirii contractului... si daca observai sunt resemnat cu gandul... tocmai pentru ca am semnat...
in schimb eu reclamam mojicia rtl fata de clienti... pentru ca nu e poisibil sa dai unui client ADSL 8 Mb cu 11.9 euro si sa dai altui client al aceleasi firme VDSL 20Mb cu 9.9 euro... este putin incorect... parerea mea...
nu de alta... dar daca citesti contractul nu inseamna ca ai de ales... NU in RO... pentru ca in general este o flasa concurenta... si de fapt fiecare isi are un terget bine stabilit... de fapt ai de ales... sa nu mai beneficiezi de un anumit serviciu... si cam atat... si in plus de asta ce vina am eu ca sunt client fidel si cotizez lunar ca sa nu beneficiez de noile tehnologii?.... nu de alta... sa zicem ca fac azi contract pe 10 ani... si peste un an apare alta oferta... pai da-mi si mie noua oferta si din momentul ala merg inca 10 ani... adica un total de 11 ani... unde pierde providerul?
tu te plangi ca ai 8mb la 11,9, eu am acasa 4 mb la 9,5 fara TVA...am intrebat daca cresc viteza primesc tariful mai mic, mi s-a zis nu... am vorbit de multe ori despre discriminarea clientilor prin "oferte regionale" dar le merge ... auzeam de legea aia cu clauzele abuzive care permite rezilierea, abia o astept...

Edited by partyman, 03 December 2009 - 17:19.


#187
urbanreality

urbanreality

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 25.07.2008
Ca sa fie pachetul complet, un nou serviciu marca RTC:
Cu serviciul  Instalare Expres în maximum 48 de ore* poți să discuți cu prietenii tăi la telefon și să urmărești emisiunile tale preferate la televizor.

Niciodată nu a fost mai rapid să-ți instalezi serviciile de voce și televiziune în casa ta!

Romtelecom este primul operator care îți oferă această posibilitate.
Acum ai Instalare Expres la doar 20€/serviciu (23,8€ cu TVA).

#188
Moshpedia

Moshpedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 10.08.2005
Am mai mentionat in topic tipul meu de abonament pe care il am de 2 ani ( contractul se incheie in 13.XII.2009 ) : clicknet  3 Mbps la 12,5 € fara tva- transformat ulterior de RTC la 6Mbps . Cum as putea sa beneficiez de oferta regionala ? Mi se tot spune ca e doar pt clientii noi :( ..CHIAR TREBUIE SA REZILIEZ ???

#189
riseof

riseof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 05.02.2007

View PostMoshpedia, on 5th December 2009, 11:46, said:

Am mai mentionat in topic tipul meu de abonament pe care il am de 2 ani ( contractul se incheie in 13.XII.2009 ) : clicknet  3 Mbps la 12,5 € fara tva- transformat ulterior de RTC la 6Mbps . Cum as putea sa beneficiez de oferta regionala ? Mi se tot spune ca e doar pt clientii noi :( ..CHIAR TREBUIE SA REZILIEZ ???
Nu trebuie. Poti sa beneficiezi de ea dar dupa data de 13.12.2009. Suna la 1930 dupa data asta si o sa vezi ca se poate. Daca nu da-le preaviz de 30 de renuntare sa vezi atunci cate se pot face. Asta e proasta lor politica . Doar cand sunt stransi cu usa stiu sa faca oferte convenabile, cat de cat.

#190
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View PostMoshpedia, on 5th December 2009, 11:46, said:

Am mai mentionat in topic tipul meu de abonament pe care il am de 2 ani ( contractul se incheie in 13.XII.2009 ) : clicknet 3 Mbps la 12,5 € fara tva- transformat ulterior de RTC la 6Mbps . Cum as putea sa beneficiez de oferta regionala ? Mi se tot spune ca e doar pt clientii noi :( ..CHIAR TREBUIE SA REZILIEZ ???
dupa 14 dec 2009 poti beneficia de una din mai multele oferte regionale cu conditia sa te afli sub aria ei de acoperire.

#191
Beto

Beto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 28.01.2007
Mie mi-au facut o oferta asemanatoare cu cea regionala chiar daca nu eram in aria de acoperire , doar dupa ce am vrut sa reziliez...

#192
adrianu69

adrianu69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 19.03.2006

View PostBeto, on 7th December 2009, 20:13, said:

Mie mi-au facut o oferta asemanatoare cu cea regionala chiar daca nu eram in aria de acoperire , doar dupa ce am vrut sa reziliez...

daca ii ameninti cu rezilierea contractului poti obtine oferte mai convenabile.. sunt multe cazuri.
imi poti zice ce ai obtinut?

#193
Moshpedia

Moshpedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 10.08.2005
Nu.. nu o sa recurg la asa ceva, sa amenint cu rezilierea ca sa obtin ceea ce ar cam trebui RTC sa ofere la fidelizare, ci chiar am sa reziliez . Oferta RDS e prea buna sa trec pe langa ea .

Good Night RTC ..wherever u are

Edited by Moshpedia, 07 December 2009 - 23:16.


#194
Beto

Beto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 28.01.2007
@adrianu69 mi-au redus abonamentul la linia telefonica cu 3 euro fiind acum 3.90 si la click e 7.90 , ambele fata tva.
Practic mi-au redus factura la jumatate . Fixul nu prea il folosesc iar la net de la 7 am coborat la 6 Mbps.

@Moshpedia..cred ca se observa diferenta nu?

Edited by Beto, 08 December 2009 - 09:50.


#195
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Era mai bine sa ceri oferta regionala. 11,78 euro cu TVA inclus, net de 6Mbps si telefon inclus.

Edited by danutz1, 08 December 2009 - 10:24.


#196
Beto

Beto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 28.01.2007
Nu sunt in "aria de acoperire"

#197
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Mda, se pare ca asa concep ei ofertele.
Esti intr-o zona fara alternative, te mulg cat pot de mult.
Au concurenta in anumite orase, baga oferte regionale care sunt mai avantajoase.

Oricum suprematia lor in aceste zone si in rural se apropie de final.Trebuie doar sa fie poporul informat.
Oricine poate avea net prin modem sau telefon fix la 384kbps gratis sau cu 2 euro/luna daca se afla in aria de acoperire a RDS.
Am vecini abonati la DigiTV care au primit fixomobilul gratuit de la RDS.

#198
Beto

Beto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 28.01.2007
Asa e, alternative nu aveam dar a aparut ulterior Digi cu "all-inclusive" : fixomobil si mobil moka(merita sa le iei pe amandoua daca ai de vorbit la greu , fiind moka) cablu si net peste ce ofera RTC (se vede in semnatura).
Acum as vrea sa scap de ei sau il tin de back-up desi nu cred ca are rost.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate