Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...
 "Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis
 Foisor - noi reglementari

Recomandare telefon preț 300...

La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...
 Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...

Curatare tigaie

Alegere SPC sau parchet laminat -...
 

bonus card de la Garanti Bank

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
ultrasul

ultrasul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 07.04.2008
salut,

vreau sa imi iau ceva in rate de la flamingo si cica ar da in 18 rate fara dobanda cu cardul "bonus card" de la Garanti BAnk. Suna foarte bine oferta, dar ma gandesc sa nu fie ceva comisioane sau conditii ascunse puse de cei de la banca pentru cardul asta si sa mai platesc ceva in plus pe langa ratele alea.

Are cineva cardul asta? l-a folosit la vreo tranzactie de genul asta ? V-as fi recunoscator daca m-ati ajuta cu ceva detalii.

Multumec.

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,711
  • Înscris: 26.11.2001
Nimic nu e gratis ;)
Din cate am citit pe site-ul lor, este un fel de card avantaj + un sistem de puncte la fiecare folosire.

http://www.garantiba...bonus_card.html

http://www.garantiba...e_shopping.html

Quote

Cumpărături Gratuite

Oridecâteori cumperi cu Bonus Card, în țară sau în străinătate, câștigi bonus.
La Magazinele Partenere Bonus Card valoarea bonusului acumulat este mai mare.
Bonusul acumulat îl poți folosi integral sau parțial pentru a cumpăra orice în Magazinele Partenere.

Cu cât folosești mai mult Bonus Card, cu atât câștigi mai mult bonus.

1 bonus = 1 RON

Bonusul pe care îl acumulezi poate fi utilizat oricând, la orice Magazin Partener Bonus Card, pentru orice dorești să cumperi. Nu trebuie să decupezi cupoane, să alegi din cataloage sau să dai telefoane. Tu hotărăști când vrei să folosești bonusul și dacă vrei să îl utilizezi integral sau parțial. Trebuie doar să îi spui vânzătorului în momentul efectuării plății care este alegerea ta.

[ http://www.garantibank.ro/ro/img/ct/kk/works.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
mihaesadrian

mihaesadrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 13.02.2006
Ideea e sa mergi acolo, faci o cerere de card, stai 3-4 saptamani sa vezi de se aproba cardul, mai stai 1 saptamana sa vina cardul si pe cand a venit nu mai e promotia. Asta asa ca si in Praktiker au fost si era nebunie la facut de cereri si jale cand nu venea raspunsul la om. Restul de info pe site.......

Edited by mihaesadrian, 15 October 2009 - 15:28.


#4
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006
Eu azi l-am ridicat cardul acesta.Om vedea mai incolo :lol:

#5
k66

k66

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.10.2009
Stiu cum e! Am avut aceeasi experienta ca si tine, mihaesadrian. Am aplicat la bonus card de la garanti in magazinul domo din tm acum o luna si jumatate, am primit confirmarea ca s-a aprobat dar nu l-am primit. Peste cateva zile se incheie oferta si il voi primi....:thumbdown:

Edited by k66, 23 October 2009 - 08:14.


#6
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,326
  • Înscris: 22.07.2005
nu va mai speriati atata, mergeti pe Garanti ca sunt OK la costuri... nu se poate compara cu Euroline.

#7
ultrasul

ultrasul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 07.04.2008
mi-a venit cardul dupa exact 3 saptamani. surpriza neplacuta e ca am primit un credit mult mai mic decat m-as fi asteptat. ei spun ca dau 3 salarii nete, dar eu am primit putin peste 1. e drept ca am si o rata mare la banca (60% din salariu) si copil, dar totusi. ..

mi-am si luat un LCD si acum sa vedem cum va fi cu plata ratelor. sper sa nu fie costuri suplimentare, asa cum spun ei.

#8
Iuliutz

Iuliutz

    Hairmaster

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 27.01.2005
SI eu am acest card. Sunt multumit de el. Ce imi place la el e ca poti plati ratele prin bancomat......bagi banii in bancomat si gata. Ai platit rata.

#9
Un-Baiat

Un-Baiat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 881
  • Înscris: 31.07.2006
Mai are cineva pareri despre acest card ?
Chiar asa mult dureaza pana ti se elibereaza adica 3-4 saptamani ? WTF! Parca l-ar aduce de la Polul Sud.

#10
MARILINA

MARILINA

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.05.2008

View PostUn-Baiat, on 9th June 2010, 19:02, said:

Mai are cineva pareri despre acest card ?
Chiar asa mult dureaza pana ti se elibereaza adica 3-4 saptamani ? WTF! Parca l-ar aduce de la Polul Sud.
DUREAZA MULT, DAR MERITA. EU SUNT TARE MULTUMITA DE EL, IL AM DE  UN AN SI JUMATATE,AI O GRAMADA DE AVANTAJE. CEI DE LA GARANTI SUNT OK

#11
robedim

robedim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 26.11.2009
Tot asa mult dureaza ? Si-a mai facut cineva?

#12
noolmad

noolmad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.08.2009

View PostMARILINA, on 6th August 2010, 13:19, said:

DUREAZA MULT, DAR MERITA. EU SUNT TARE MULTUMITA DE EL, IL AM DE  UN AN SI JUMATATE,AI O GRAMADA DE AVANTAJE. CEI DE LA GARANTI SUNT OK
si platesti la cei de la garanti vreo dobanda ceva? sau nici la ei nu trebuie sa platesti nici o dobanda pt ca iti da acel credit?

#13
bglucian

bglucian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.07.2007

View Postrobedim, on 24th March 2011, 21:03, said:

Tot asa mult dureaza ? Si-a mai facut cineva?


Salut,

eu mi-am depus actele pentru un card 13 septembrie, in data de 23 septembrie a fost aprobat cardul si de atunci astept dupa el.

Au trecut mai bine de 6 saptamani si inca nu am primit cardul, cica au probleme in turcia si nu au primit cardurile. De fiecare data cand am sunat si am intrebat de card mi s-a spus ca nu a venit, poate saptamana viitoare.

Daca nu as avea nevoie de el de mult le-as fi spus sa si-l tina ca mie nu-mi mai trebuie, insa .... sunt la mana lor :P

#14
Schlaffen

Schlaffen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.07.2010

View Postbglucian, on 2nd November 2011, 22:20, said:

Salut,

eu mi-am depus actele pentru un card 13 septembrie, in data de 23 septembrie a fost aprobat cardul si de atunci astept dupa el.

Au trecut mai bine de 6 saptamani si inca nu am primit cardul, cica au probleme in turcia si nu au primit cardurile. De fiecare data cand am sunat si am intrebat de card mi s-a spus ca nu a venit, poate saptamana viitoare.

Daca nu as avea nevoie de el de mult le-as fi spus sa si-l tina ca mie nu-mi mai trebuie, insa .... sunt la mana lor :P


Si eu sunt in situatia asta... macar eu nu am nevoie de el deocamdata, dar totusi..

#15
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,974
  • Înscris: 14.08.2006
Si acum tot asa mult dureaza?

#16
huafa

huafa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 18.02.2006
Pai cam da, au inceput de ceva vreme sa inlocuiasca vechile carduri Maestro cu MasterCard si sa vezi cat de greu merge. Am sunat la RC si am depus o cerere acolo preschimbare,pe 3 aprilie,abia ieri pe 17 m au sunat cei de la GB SunPlaza, sa merg sa ridic cardul. Initial mi s a zis 5 zile lucratoare insa au ajuns la 10 zile.

#17
costel33

costel33

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 11.10.2007
Daca imi iau un bonus card in valoare de 1500 ron ca sa iau un produs in 6 rate fara dobinda care vor fi costurile finale? Ce comisioane se platesc?

#18
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,974
  • Înscris: 14.08.2006

View Postcostel33, on 21st May 2012, 00:28, said:

Daca imi iau un bonus card in valoare de 1500 ron ca sa iau un produs in 6 rate fara dobinda care vor fi costurile finale? Ce comisioane se platesc?


Sa iei un produs in 6 rate egale fara dobanda cu bonus card, trebuie sa mergi la un magazin care e inrolat in sistemul asta, si sa accepte 6 rate prin bonus card. Daca te incadrezi in termenele cardului (perioada de gratie) vei plati doar 40 lei/anual, costul de administrare. Limita superioara a cardului nu o stabilesti tu (nu poti alege 1500); trebuie sa duci o adeverinta de venit si fisa fiscala, si in functie de astea, banca iti calculeaza limita cardului.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate