Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Blocare google chrome cu master p...

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?
 Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom
 Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...
 La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 

Lucruri stresante

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
57 replies to this topic

#1
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Merg pe strada si in fata mea un tip imbracat aproape la 4 ace, probabil se ducea la vreo nunta, si deodata arunca un scuipat pe trotuar mare cat nesimtirea lui.  :puke: Nu pot sa cred ce oamenii nesimtiti sunt unii...
Sa nu mai spun de oameni care fluiera pe strada (le zic ca nu le-am vazut oile), cea care vorbesc pe strada singuri si ceai care plescaie (asta, mai ales, nu pot sa o suport)
Aveti povestiri despre nesimtirea fara limite a unora?

#2
bbshtrumf

bbshtrumf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 28.04.2005
Pe mine ma scoate din minti ideea ca unii oameni inca mananca de zici ca-s animale. Si in speta la restaurantele de fitze ai parte de spectacolul asta.

#3
denis.m

denis.m

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 23.02.2005
max: http://forum.softped...showtopic=57416

chestia cu scuipatul e un lucru enervant, ce ti-a creat repulsie, nicidecum "stresant"

strensant e sunetul facut de ventilatoarele de pe blocul meu

#4
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Deci, cu bani, cu costum Armani, cu BMW, tot taran ramane. Pot sa iei taranul din sat dar nu poti sa iei satul din  taran.

Edited by max003, 18 May 2005 - 11:57.


#5
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004

arunescu, on May 18 2005, 11:56, said:

max: http://forum.softped...showtopic=57416

chestia cu scuipatul e un lucru enervant, ce ti-a creat repulsie, nicidecum "stresant"

strensant e sunetul facut de ventilatoarele de pe blocul meu

<{POST_SNAPBACK}>

Si stresant si respingator...

#6
bbshtrumf

bbshtrumf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 28.04.2005

max003, on May 18 2005, 11:56, said:

Deci, cu bani, cu costum Armani, cu BMW, tot taran ramane. Pot sa iei taranul din sat dar nu poti sa iei satul din  taran.

<{POST_SNAPBACK}>


Da, armani facute pe vaporul in drum spre taramuri constantene, bmw - ul ciordit de "tovarasi" de prin germania si vandut aici la preturi de "dump" ca-l cauta p-ala militia si tot asa...Doar nu-i nebun sa dea banii pe lucruri facute ca lumea. Mai bine scoate iubitica  la restaurant. Si in felul asta o impresioneaza si pe viitoarea fosta care bea o cola cu prietena si rade zgomotos la masa de langa. :D

#7
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

max003, on May 18 2005, 12:43, said:

Merg pe strada si in fata mea un tip imbracat aproape la 4 ace, probabil se ducea la vreo nunta, si deodata arunca un scuipat pe trotuar mare cat nesimtirea lui.  :puke: Nu pot sa cred ce oamenii nesimtiti sunt unii...
Sa nu mai spun de oameni care fluiera pe strada (le zic ca nu le-am vazut oile), cea care vorbesc pe strada singuri si ceai care plescaie (asta, mai ales, nu pot sa o suport)
Aveti povestiri despre nesimtirea fara limite a unora?

<{POST_SNAPBACK}>


mda...cunosc genul... stiu si eu o poveste de asta...ba chiar mai ceva... un baiat de la mine de la bloc, o tzinea de gat pe prietena lui pe partea dreapta ...bah si-a tras un scuipat pe trotuar...da' chestia care "m-a impresionat" e ca nu l-a tras in stanga...tot in dreapta prin fatza prietenei lui (daca batea putzin vantul...sigur o spala)....

despre lucruri strsante.... sunt multe...unul care imi vine in minte.: m-a streseaza sa stau cu cineva de vorba si acea persoana sa te atinga cand itzi spune ceva....

Edited by bubalus, 18 May 2005 - 12:16.


#8
GrLght

GrLght

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.11.2003
Obiceiuri stresante......
-sa stau sa verific daca imprimanta nu mi-a strecurat foi albe printre cele ale documentului printat.
- sa stau la coada pt o amarata de cafea dimineata
- sa mut calculatoru dintr-un loc in altu, pt ca mi-e groaza de mufele care trebuies scoase/bagate
- sa-mi dezlipesc superglue-ul de pe maini
- sa ud florile
-etc

#9
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

GrLght, on May 18 2005, 13:45, said:

Obiceiuri stresante......
-sa stau sa verific daca imprimanta nu mi-a strecurat foi albe printre cele ale documentului printat.
- sa stau la coada pt o amarata de cafea dimineata
- sa mut calculatoru dintr-un loc in altu, pt ca mi-e groaza de mufele care trebuies scoase/bagate
- sa-mi dezlipesc superglue-ul de pe maini
- sa ud florile
-etc

<{POST_SNAPBACK}>


- sa fac curatzenie
- sa ma rad
- sa duc gunoiul
etc...

#10
submit

submit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 15.04.2005

bubalus, on May 18 2005, 12:51, said:

- sa fac curatzenie
- sa ma rad
- sa duc gunoiul
etc...

<{POST_SNAPBACK}>

Asta e deja lene, nu prea le-ai nimerit.

#11
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

submit, on May 18 2005, 13:57, said:

Asta e deja lene, nu prea le-ai nimerit.

<{POST_SNAPBACK}>

oi fi cum spui tu.... nu am zis ca nu le fac...am zis doar ca ma streseaza....

#12
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Sa nu uitam nici de gustul pentru haine si bijuterii stridente, pe premisa ca "daca e prea scump sa si-l permita oamenii de rand merita sa il port"
Tiganii sunt un bun exemplu de prost gust. Am vazut intr-o zi unul cu cravata de aur... semana cu Razvan Ciobanu  :lol:

#13
Anira

Anira

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 07.04.2005
pentru mine cel mai stresant lucru la ora actuala este "promit ca la sesiunea urmatoare nu imi voi mai lasa proiectele pe ultima suta de metrii". a venit a patra sesiune, iar, evident, eu, caci sunt o persoana de cuvant  <_< am ajuns cu 2 saptamani inainte sa ma imbolnavesc de nervi!

#14
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

max003, on May 18 2005, 14:52, said:

Sa nu uitam nici de gustul pentru haine si bijuterii stridente, pe premisa ca "daca e prea scump sa si-l permita oamenii de rand merita sa il port"
Tiganii sunt un bun exemplu de prost gust. Am vazut intr-o zi unul cu cravata de aur... semana cu Razvan Ciobanu  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

:lol: .... hahahaha cum mah cravata de aur...ce nenorocitzi!!!! ai vazut la carcotasi (a fost la 3 ori femeie cred)....cand a fost ciobanu si cu grasa aia...si a sunat una si i-a facut pe aia doi caltabosi?...doamne in ce hal erau imbracatzi....erau designeri cica...da asa ceva nu as fi imbracat sub nici o forma....

Edited by bubalus, 18 May 2005 - 13:59.


#15
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Si eu acum incerc sa ma tin de promisiunea facuta in fiecare zi, ultimele 2 saptamani, de a invata bilogia. Cat de stresant poate fi sa inveti ceva fara sens...

#16
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004

bubalus, on May 18 2005, 13:59, said:

:lol: .... hahahaha cum mah cravata de aur...ce nenorocitzi!!!! ai vazut la carcotasi (a fost la 3 ori femeie cred)....cand a fost ciobanu si cu grasa aia...si a sunat una si i-a facut pe aia doi caltabosi?...doamne in ce hal erau imbracatzi....erau designeri cica...da asa ceva nu as fi imbracat sub nici o forma....

<{POST_SNAPBACK}>

Da, cravata de aur! Vorbesc serios. Eram la spital pentru niste controale si coboara un fel de sultan din taxi cu cravat atarnand de gat... parca era tesuta din lanturi de aur... Nu si-o fi rutp o vertebra?Sper...
Era un manelist de la LA care i-a injurat ca i-a imbracat ca niste dandy. Daca asa arata, imbraca-i asa zic eu... Era imbracat Ciobanu cu patofiorii de lac...

#17
bbshtrumf

bbshtrumf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 28.04.2005
Pe mine ma mai streseaza cand n-am tigari si  e inchis jos la magazin.
Si ma mai enerveaza si soferii romani care au imprumutat ochelarii de cal de la caii tiganilor si nu reusesc pur si simplu sa vada un motociclist sau un scuterist.
Si femeile fara sutien si eventual cu bluze albe (unora s-ar putea sa le placa) :D
Si oamenii care nu se spala si barbatii  care sunt certati cu frizerul.
Si femeile care isi dau cu ruj sau isi pilesc unghiile in public.
Si da, propria mea lene.  :death:
Ma mai gandesc si va mai zic, wrf, sunt o fire colerica deci am pe ce sa ma bazez. :D

#18
Anira

Anira

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 07.04.2005

max003, on May 18 2005, 14:04, said:

Si eu acum incerc sa ma tin de promisiunea facuta in fiecare zi, ultimele 2 saptamani, de a invata bilogia. Cat de stresant poate fi sa inveti ceva fara sens...

<{POST_SNAPBACK}>



coem on...biologia are sens. :P

dar ce e foarte aiurea e sa iti placa ceea ce faci, dar tot sa ajungi sa le faci in ultima clipa. managementul timpului  :cursing:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate