Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare incarcator auto Iphone

Pentru cei care locuiesc in bloc ...

Taiere ramuri "neroditoare...

Business/afacere cu utilaje
 Genetica vs educatia vs cultura

Asus ROG - Probleme mari wi-fi

Recomandare Apartament

reparatie zgarietura bara spate
 Lipire XPS de hidroizolație ...

Detectare dispozitiv de ascultare...

suport/cutie fixare SSD in locul ...

Popcorn stradal
 De ce ard asa de violent masinile...

Sfat achizitie bicicleta MTB

Imi tot apare ipconfig

Degresant auto eficient
 

Quickmobile.ro - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1327 replies to this topic

#865
alexred14

alexred14

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.07.2017
Am plasat o comanda la un OnePlus 3T la QuickMobile (prin intermediul eMAG) si acum astept produsul, sa vad daca o sa primesc o teapa de zile mari sau nu..

#866
mstanciu

mstanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 24.04.2007
Pana nu platesti esti in siguranta..

#867
alexred14

alexred14

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.07.2017
am ales sa platesc la livrare oricum.

#868
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,919
  • Înscris: 25.01.2007
La livrari nu sunt probleme. Probleme sunt la garantie.

#869
g3ni3

g3ni3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 24.04.2016
Garantie?

#870
alexred14

alexred14

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.07.2017
Chestia e ca l-am comandat lunea asta, si comanda a fost plasata a doua zi, spunandu-mi ca va ajunge in 7 zile, aceste zile fiind cele lucratoare nu?

#871
TraianRR

TraianRR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 02.01.2014
Ai greșit comandand la QM. Vei întra în posesia unui aparat fără garanție. Bafta, oricum.

#872
alexred14

alexred14

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.07.2017

View Postc1uk, on 01 februarie 2017 - 11:08, said:

Ca isi permit sau ca e justificat? Asta e singura mea intrebare. Pentru ca senzorul a cedat telefonul fiind pe masa, nu dupa un soc. Nu am eu cum demostra asta, dar oricum nu are niciun rost sa mint aici ca nu am vreun motiv.
decat sa te fi obosit sa-l duci la service la astia ca sa ti-l strice si mai rau si dupa sa dea vina pe tine, umblai in Settings > Apps > Menu > Show System > com.fingerprints.serviceext si curatai cache si data.

View PostTraianRR, on 21 iulie 2017 - 08:04, said:

Ai greșit comandand la QM. Vei întra în posesia unui aparat fără garanție. Bafta, oricum.
Pana acum sa vad ce se intampla, degeaba citesc review-uri negative daca nu am incercat pe pielea mea asta. Pana acum, majoritatea aparatelor pe care le-am avut (in general) s-au stricat dupa ce s-a terminat garantia, deci nu prea ma deranjeaza. Mai rau ar fi sa dea ortul popii fix cand e in asa zisa perioada de garantie :))

#873
TraianRR

TraianRR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 02.01.2014
Ca un făcut, aparatele astea de la QM sucomba când ti-e lumea mai draga. Review-urile negative sunt asa nu pentru ca au vrut cei implicați, ci pentru ca asa s-a întâmplat. Încă o data, bafta.

#874
cezarmed2

cezarmed2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 11.12.2014

View Postalexred14, on 21 iulie 2017 - 07:43, said:

Chestia e ca l-am comandat lunea asta, si comanda a fost plasata a doua zi, spunandu-mi ca va ajunge in 7 zile, aceste zile fiind cele lucratoare nu?
Mai bine îl luai de la f64 sau Oneplus.

Chestia cu telefoanele exotice aduse neoficial în România e ca nu găsesc ușor piese pt reparații. Și atunci ei sunt în ipostaza în care a fost și prietenul meu, de a-i înlocui telefonul. Problema e ca nu vor sa îl înlocuiască, vor sa îți dea unul mai slab, care nu se vinde și le-a rămas lor.

De ce sa te legi la cap dacă nu te doare?

#875
g3ni3

g3ni3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 24.04.2016
F64 de unde ia telefoane ? :-))

#876
alexred14

alexred14

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.07.2017

View Postcezarmed2, on 21 iulie 2017 - 10:18, said:

Mai bine îl luai de la f64 sau Oneplus.

Chestia cu telefoanele exotice aduse neoficial în România e ca nu găsesc ușor piese pt reparații. Și atunci ei sunt în ipostaza în care a fost și prietenul meu, de a-i înlocui telefonul. Problema e ca nu vor sa îl înlocuiască, vor sa îți dea unul mai slab, care nu se vinde și le-a rămas lor.

De ce sa te legi la cap dacă nu te doare?

OnePlus 3T parca nu mai era disponibil pe site-ul lor. Doar OP5 si atat este la vanzare

#877
tan_motan

tan_motan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.03.2013
Aveti grija cand folositi serviciile QuickMobile si Service Return... experienta mea cu ei este nefasta, m-au facut sa ma simt ca si cum as fi cumparat un telefon de la colt de strada.

Am cumparat de pe platforma emag un Samsung Galaxy S8 de la QuickMobile si mi-au trimis un produs resigilat si destinat utilizarii in Afganistan (conform declaratiei unui service SAMSUNG, la care am cerut testare), aceasta excludea garantia oferita de producator in Europa.

Am solicitat retur prin Service-Return (cel care le asigura service-ul), iar acestia au refuzat peste 10 zile procesarea cererii motivand ca nu am livrat o copie integrala a facturii (mentionez ca lipsea intradevar partea de jos a acesteia, in care NU se aflau insa date legate de identificarea mea sau certificarea achizitiei, imaginati 3 casete goale, fara nici o informatie).
Serviciul support telefonic QuickMobile este foarte slab si lipsit de orice urma de respect pentru client (am incercat sa iau legatura cu ei de 4 ori, si am reusit doar o data dupa 22 minute de asteptare, celelalte dati se inchidea automat dupa 25 minute de asteptare.

Serviciul Customer Care al Service_Return l-as redenumi Customer Hunter, total lipsit de profesionalism, iar componenta "Care" din denumire complet inexistenta.

#878
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Are atitea pagini topicul asta, si tot apar oameni care cumpara de la ei.
Ce naiba au frate de nu-i puteti ocoli?

#879
g3ni3

g3ni3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 24.04.2016
Ai cumparat de la Quick si te astepti la garantie Europeana? Mai bine mergi cu gunoiul si fa-i vant in targ cat inca nu ti l-au scos din garantie.  Retur nu prea vezi la ei. Si chiar la resigilate(toate telefoanele lor sunt resigilate de ei ca sa bage un manual "general terms" in limba romana in interior) daca dai retur iti ia printre cele mai mari taxe avand scuza ca ei nu vand resigilate ca Emag, Cel, etc....si daca ai zgarieturi fine pe ecran(tu nu le vezi, dar ele sunt acolo) iti ia taxa cat tot display-ul....

#880
ing_vasile

ing_vasile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 14.07.2010
Garantie pe viata= "pe viata telefonului" adica daca producatorul spune ca telefonu are o durata de viata de 3 ani garantia pe viata se reduce la acesti 3 ani.
Preturi bune= importator direct din china de telefoane destinate altor piete, gen= Asia, Africa si alte tari sarace, acesta este si motivul pt care multe alimentatoare au adaptor de priza.
Puteti avea surpriza sa cumparati un telefon care sa aibe numele spre exemplu galaxy 7 si care sa fie galaxy 7 dar numarul de serie sa aibe o litera in  plus sau in minus ceea ce o sa conteze ffffff mult, adica cand isi face update OTA (daca o sa-si faca) sa va treziti ca este in chineza tot meniul, sau si mai rau sa vedeti ca din cauza unei litere sau a unui ultim nr din serie nu aveti benzile de operare care vi l-ati dorit.
Garantie quickmobile= le repara cu ce au si unde apuca, (au cateva service-uri de cartier unde le trimit la reparat )sau daca pot anuleaza garantia (este mai ieftin )......... producatorul ofera garantie doar in tarile unde era destinat sa fie comercializat telefonul.....

#881
cezarmed2

cezarmed2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 11.12.2014
Telefon mai ieftin, bun și garantie tun e un trio nerealizabil.

Acum dacă dai 3000+ lei pe un telefon nu ar trebui sa cumperi de la quick mobile doar pentru ca e cu 300 lei mai ieftin ca pe eMAG .



#882
ing_vasile

ing_vasile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 14.07.2010
Quickmobile vinde si la alte magazine de profil (,,,,,,,lista e lunga,,,,,,,,,)
Cel mai bine intrebi daca produsul are garantie de la producator valabila pe teritoriul romaniei, in felul acesta te poti asigura ca ai un telefon adus pe canale oficiale in Romania.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate