Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Național FM.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1795 replies to this topic

#55
RaduVox

RaduVox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 18.03.2005
LOOOOOOOOL PATRICK. Ai terminat mesajul in cel mai penibil mod. Nu lucrezi acolo da' il mai pupi o data-n ....

#56
alda

alda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.03.2005
Apropo de cucerirea Iasiului ai putina rabdare (chiar putina).

Apropo de Constanta nu inteleg de ce nu au deschis statia locala pana acum. Logic ar fi sa se deschida macar pana la inceputul verii. estimez ca in mai iunie se va auzi National Fm si in Constanta.

Sa auzim bine.

Si sa aveti sarbatori fericite.

Alda

Edited by r@zvan, 29 April 2005 - 00:02.


#57
RaduVox

RaduVox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 18.03.2005
Apropo de radioul meu pirat bai Patrick. Ca uitashi sa-ti spun.
Intreab-o pe colega ta Alexandra Minea.. unde a lucrat in Iasi. (VOX T). Poate aia auzit de Daniel Buzdugan? Vox T. Gabi Jugaru? Vox T. Din fosta echipa radio Contact?... Vreo 3 de la VOX T. Si multi altii care acum sunt la TOTAL, EUROPAFM sau alte radiouri mari.
Asa ca ... sa nu-ti mai permiti sa iei la impins vagoane voxt-ul..Macar e un radio de traditie.. nu un radio aparut pe urma investitiei unor psd-isti care au vrut putere in mass media.

Succes.

#58
alda

alda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.03.2005
Domnule RAdu Vox,

Faptul ca atatia oameni buni au plecat de la Vox T nu va ridica un semn de intrebare? Eu unul nu prea am auzit sa se plece de la bine.

Ma intreb dumneavoastra ce mai cautati acolo. Sau poate nu v-a sunat nimeni?

De ce oare?

Chiar si dumneata poti sa-ti dai seama de ce.

Parerea mea

Sa auzim bine

Alda

#59
alda

alda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.03.2005
A fost cineva la concertul National Fm in Constanta? M-ar interesa cum s-a vazut de la fata locului.

Multumesc

Sa auzim bine.

#60
Lucian M

Lucian M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 12.04.2005

BiH, on Mar 29 2005, 16:42, said:

Patrick...pe cand National FM si la Constanta? Vorba aia..vine vara...Stiu ca au castigat o frecventa in mai anul trecut...94,2..dar nimic de atunci..

<{POST_SNAPBACK}>


National FM Constanta se lanseaza in Iunie. Pe 10 parca, nu sunt sigur.

#61
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 16.08.2003
He he...ce de reclama dom'le la "carbogazosul" National FM/AM/TV etc
Am ascultat si eu National Fm si nu-mi place. Am 27 de ani si nu-mi place, poate pe la 35-40 o sa incep sa "gust" muzica de acolo.
In alta ordine de idei propun celor care fac atat reclama la National sa o lase mai moale ( da! am citit toate posturile si asta vad..reclama ). Poate daca si altii sunt de aceeasi parere cu mine ar fi bine ca moderatorii sa urmareasca cu mai multa atentie acest topic.

Si inca ceva, daca tot sunteti atat de "puternici" de ce nu "discutati" cu celelalte posturi de radio din Bucuresti. Sau va este teama ?

Asadar mai usor cu reclama ca pot sa-mi fac si eu 100 de conturi si sa va transmit cat de MULT imi DISPLACE National FM!

#62
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Este un thread dedicat postului de radio National FM... omul intreaba care e parerea noastra... noi ne-am spus parerea... el de asemenea... fiecare are dreptul la opinie!
Nici eu nu inteleg de ce mai continuati cu astfel de replici (aceleasi, de cateva saptamani incoace)
Eu zic sa reveniti la sentimente mai bune... doar nu o sa-i dati in cap, numai pentru faptul ca ii place National FM :D
Si va rog mult sa pastrati un limbaj civilizat :naughty:

P.S.
Nici eu nu ascult National FM.
Prefer Europa FM... si cu toate astea nu ma enerveaza x si y care tot lauda Nationalul  :)

#63
alda

alda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.03.2005
Radu - alda e diferit de patrick, patrick e diferit de alda. Din cate am inteles patrick nu locuieste in Bucuresti. Iti spun sigur, alda da.

Xndoe - asocierea unui radio in contextul acestui thread cu carbogazoasele (chiar daca asta e numele bauturilor racoritoare care contin si CO2) e deplasata.

Ai pus o intrebare: "Si inca ceva, daca tot sunteti atat de "puternici" de ce nu "discutati" cu celelalte posturi de radio din Bucuresti. Sau va este teama ?" Iti raspund si comentez, precizand ca imi asum raspunsurile in calitate de ascultator (nu "lucrator") la National FM:

"Puternici" - cuvant folosit de tine (nu-mi aduc aminte sa fi spus eu asta despre National FM)  este egal in opinia mea cu peste 30 de statii locale National FM. Nu comentez cine si cum le-a obtinut (nu pentru ca nu m-ar tenta subiectul, dar repet nu tine de prezentul thread). Banuiesti care este valoarea in dolari a acestei retele? Netinand cont de programe, de audiente, de marketing, de vanzari, de acoperire... . Doar de frecvente. Realizezi ca valoarea comerciala, de piata a retelei e foarte mare? Crede-ma, e o retea puternica.

Am realizat punerea in ghilimele a lui "discutati". Eu zic sa ai rabdare. Nationalul exista in Bucuresti de mai putin de un an - eu il prind din septembrie 2004. In aceasta perioada Nationalul a deschis vreo 8 statii locale noi (a inceput sa emita in ele). Parerea mea e ca deschiderea unei singure statii locale (ma refer aici doar la logistica) depaseste investitia de marketing pe o perioada de sondaje a multor radiouri care emit in principal in Bucuresti. Vorbesc aici de radiouri ca Total sau Gherilla.

Despre cucerirea Bucurestiului. Pana in primavara lui 2004 am lucrat intr-un  radio bucurestean. De atunci detin ultimele date de audienta. LA doi ani de la lansare Europa FM era in Bucuresti dupa 21, ProFM, Contact si pe alocuri era depasita de Romantic si Total.

Nu eu am deschis acest thread. L-am descoperit si mi s-a parut oportun sa intervin. Sa ma laud cu noua mea descoperire. Am mentionat ca ma deranjeaza ranchiunosii si cei care deschid gura doar ca sa se bage in seama.

National FM nu este un radio perfect. Mi se pare ciudat (tinand cont de forta financiara care exista in spatele acestui radio)  faptul ca pana acum National FM nu acopera bine Bucurestiul. Sau ca National FM nu are o identitate de marketing - din reclamele avand ca subiect National FM pe care le-am vazut pana acum nu am descoperit ce mesaj vrea sa transmita la nivel de imagine National FM.

Legat de acest radio am spus ca oferta de programe mi se pare cea mai atractiva in acest moment. Mentionand civilizat ca mi se pare foarte normal ca altii sa prefere alte programe. Atat

Sa auzim bine

Alda

#64
RaduVox

RaduVox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 18.03.2005
..si ca sa nu uit...

Ia uita-te tu putin la reclamele care circula in "trustul" National Media.  Isi fac reclama unii la altii. Firmele puternice nu aleg sa-si faca reclama acolo pt ca e o zona moarta. Probabil ca singura solutie pt diversificare reclamei este ca fratii astia sa mai deschida niste fabrici de tampoane... niste magazine electrocasnice si alte din astea. Reclama puternica uitat-va la kiss.. la europafm.. la profm. Nu cred ca e ajunsa acolo pe criterii politice sau prietenie intre "patroni".
Asta spune multe despre cum e privit acest "trust" aparut peste noapte.

#65
alda

alda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.03.2005
Radu, ai dreptate

Si eu aud in canalale trustului reclame ale trustului. Nici mie nu mi se pare in regula chestia asta. E ca si cum pe sticlele de Coca Cola ai vedea reclame la Fanta, Sprite si mai nou Dorna. Si viceversa.  

Pe de alta parte reclame de trust in componente ale trustului e o practica des intalnita in Romania. Vezi Guerilla cu reclame la Cotidianu, B24Fun, Catavencu, SuperBebe, samad, vezi Pro Fm cu reclame la magazinele trustului si evident emisiunile televiziunii, vezi chiar si Kiss Fm - pe care tu il pui la plus cu reclame la emisiunile Prima sau Ziarul Ziarul (lol). Au scapat cei care nu tin de vreun trust. europa pare a fi un exemplu.

Pe de alta parte radiourile pe care tu le mentionezi la "bune" au rezultate remarcabile de audienta. Sunt deja radiouri cu traditie, apar in sondaje (e bine sa stii ca in sondajele Audimar - asa cred ca se numesc mai nou sondajele pentru radio, apar doar cei care platesc pentru ele - restul intra la "altii").

Asa cum probabil stii cei care au posibilitatea sa-si faca supereclame atunci cand arunca cu banii intr-un radio cu retea (cu acoperire) consulta sondajele de audienta. Nu apari in sondaje, nu primesti publicitate.

Dat fiind ca National FM a intrat pe piata ca retea puternica de la inceputul acestui an, este posibil ca ei sa apara (asta inseamna ca au platit pentru a fi nominalizati - la fel ca toate celelalte mari radiouri, si nu trecuti la "si altii") in sondajele ale caror rezultate vor aparea din cate am auzit in iunie

Revenind la reclamele de la National FM, da, ma irita si pe mine - nu atat reclamele cat durata lor de difuzare (raman foarte mult timp pe antena - e una pe care cred ca o aud de vreo 5 - 6 luni). Nu sunt insa un factor determinant in schimbarea postului. Trec usor peste publicitatea respectiva si asta pentru ca nu cred ca au mai mult de 7-8 minute de publicitate pe ora in prime-time, ceea ce e un plus. Mi s-a intamplat sa aud la radiourile de care tu vorbesti si pana la 20 de publicitate intr-o ora de prime-time


Sa auzim bine

Alda

#66
marsika

marsika

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 25
  • Înscris: 03.05.2005
Ce atata tamtam cu National Fm. Acest post de radio este 0 barat ca de altfel toate posturile din trustul carbogazos (NationatTv,N24). Nu are nici emisiuni bune, nici muzica buna, nici statii de mare putere....ce laudati?

#67
alda

alda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.03.2005
Asta este o parere. Exprimare scurta, clara, la obiect. Atinge punctele esentiale: emisiuni, muzica, putere. Bravo marsika. Tu ce radio asculti?

marsika, on May 4 2005, 12:52, said:

Ce atata tamtam cu National Fm ....ce laudati?

<{POST_SNAPBACK}>


Edited by alda, 04 May 2005 - 13:17.


#68
marsika

marsika

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 25
  • Înscris: 03.05.2005
Europafm, desi uneori ma deranjeaza ca repeta aceleazi melodii ale unor artisti romani (Nicola, Holograf...)

#69
alda

alda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.03.2005
Din punctul meu de vedere ai facut o alegere buna. Daca esti calat pe Europa inteleg de ce nu iti plac toate cantecele de la National FM. E adevarat ca pentru gustul meu Europa e un radio usor batranicios iar animatorii sunt ca niste robotei (ceea ce implica lipsa de personalitate) dar pentru muzica (e drept putina - max 500 de cantece) jos palaria

marsika, on May 4 2005, 13:51, said:

Europafm, desi uneori ma deranjeaza ca repeta aceleazi melodii ale unor artisti romani (Nicola, Holograf...)

<{POST_SNAPBACK}>



#70
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

marsika, on May 4 2005, 13:52, said:

Ce atata tamtam cu National Fm. Acest post de radio este 0 barat ca de altfel toate posturile din trustul carbogazos (NationatTv,N24). Nu are nici emisiuni bune, nici muzica buna, nici statii de mare putere....ce laudati?
ce inseamna muzica buna la tine? de ce trebuie toata lumea sa asculte ce-ti place tie?

#71
alexnarcosis

alexnarcosis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 23.03.2005
Eu nu ascult National FM. Am ascultat ani la rand Uni Plus Radio (in est) dupa care tot ani la rand Activ FM (in vest 92.7) ..pe Activ FM..se dadea in miezul zilei Massive Attack, sau Marilyn Manson, sau Bach..sau Maria Tanase..si noaptea avea emisiuni lungi si specializate pe genuri muzicale. Nu exista audienta la Activ FM..iar publicitatea era apropiata de zero. (prietenii stiu de ce). Acum Activ FM si Tele7abc au murit. Pacat. Echipa Activ FM a plecat la City FM ..dar nu se compara cu diversitatea muzicala de la Activ fm. Acum ascult Radio Guerrilla pt muzica comerciala..dar nu foarte proasta..pentru reclamele putine..pt reclamele proprii inteligente si amuzante si pentru o parte din realizatori si dj.
Kiss fm , radio 21 si pro fm sunt identice si nu sunt pentru mine. Ma enerveaza sa aud o piesa comerciala de 15 ori pe ora..si in rest reclame. Pro fm nu mai e ce era prin 1994 -1995 -1996..(prietenii stiu de ce)..
Trustul CNM e un trust mediocru..din pacate..au emisiuni tv gazduite de manelisti??..incredibil..si audienta..nu e cea asteptata..filme cotate pe imdb.com sub 5 stelutze..boring..si stiri identice ..Trustul CNM nu va da faliment niciodata..e sustinut de european drinks si de faptul ca fratiorii cei doi nu vor fi arestati niciodata..chiar daca au facut evaziuni fiscale la greu..nevermind..nu asta conteaza , nu? :)
Eyes on B1 tv..totusi..poate se hotarasc cei de la News Corp sa-i preia complet si sa-i transforme in FOX tv Romania..

#72
zuzarel

zuzarel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 04.09.2004
gresesti alex.. trustul carbogazos este la randul sau sustinut  prin creditare ( neplata datoriilor la bugetul de stat si fraieri) .. chemichals brothers  isi  spala banutzii prin publicitate in grup..apropo .. stie cineva unde este cel mai scump minut de publicitate difuzata in Ro?? ia ghicitzi de 3 ori..
  alda.. chiar nu ne pasa ca tu oi fi " sefa" ... din pacate atunci chiar ne stim....
  NATIONAL FM - apa carbogazeificata rasuflata .. pacat ca au stricat activ Fm ...a ajuns taragot fm .... oare de ce o sterge si jana de la CNM??

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

1 members, 0 guests, 0 anonymous users

AllaSLove13

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate