Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Național FM.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1792 replies to this topic

#1
_Patrick99

_Patrick99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 03.01.2005
Imi place foarte mult radioul asta.Practic mi se pare a fi un radio contact sub un alt nume,National Fm,avand in vedere ca directorul de programe este Tony Tesiu

Edited by Zvartoshu, 05 February 2009 - 08:48.


#2
size

size

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 26.09.2004
National fm are In primil rand emitatoare foarte bune. Desi in licenta are putere mica , in bucuresti se aude mai bine decat alte radiouri care emit cu o putere de 5 ori mai mare.Iar o alta calitate o reprezinta muzica,: in ultimele luni e foarte bine aleasa. National fm a devenit in scurt timp un program cu foarte multi asculatori

#3
mixfm00

mixfm00

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 16.02.2004
stie cineva cand incepe emisia si in craiova pe 107.5MHz STEREo? I-am mai ascultat in probe insa nu au mai dat drumul la emisie..

#4
_Patrick99

_Patrick99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 03.01.2005
In Craiova se va da drumul la emisiea National Fm in primavara asta.,cu intarziere...dar va fi pana la urma in Banie.
In alta ordine de idei,sunt de acor ca muzica este aleasa foarte bine,iar calitatea sunetului intrece chiar si europa fm.
Eu sunt din Blaj( Alba) si aici National Fm este prezent pe toata Valea Tarnavelor,se aude brici iar programul local este format din 2 ore (18-20,dedicatii),iar stirile locale sunt difuzate imediat dupa cele nationale la 8,9,10 si 15,16,17. cei care lucreaza aici,pe plan local,la National Fm au niste voci deosebit de bune si sunt vechi in bransa.
Intru-un cuvant un radio care bate la fundulet radiourile concurente din tara. :coolspeak:

#5
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,330
  • Înscris: 15.07.2003
Si tu nu ai nici o legatura cu acest radio ?

#6
_Patrick99

_Patrick99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 03.01.2005
As vrea eu :naughty: Cert este ca imi place foarte mult acest post de radio

#7
zuzarel

zuzarel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 04.09.2004
national = apa chioara + colorant ( retzeta chemichals brothers)

#8
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,063
  • Înscris: 28.04.2004
mie mi se pare OK.

#9
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004
Muzica ok, dar calitatea audio in Bucuresti pe 91.7 s-ar mai putea imbunatati cu ceva inalte in +.

#10
RaduVox

RaduVox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 18.03.2005
Sa fim seriosi la capitolul calitate.

Baietii au un Omnia6 din cate stiu eu pe final.. dar probabil le da batai de cap setatul :)

Despre muzica.. nu cred ca au ales o linie clara inca. Ei inca mai cred in postul de radio cu target 2-91 ani. Asta a trecut.

#11
_Patrick99

_Patrick99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 03.01.2005
Nu cred ca se poate face o comparatie intre radioul tau si National Fm,RaduVoxT.
In plus cred ca esti complet pe dinafara cand te referi la acest post de radio pe care nu l-ai auzit niciodata.Asa ca nu mai vorbi fara tine.
Publicul tinta National Fm sunt persoanele active intre 25 si 35 de ani cu ceva inclinatii spre segmentul feminin de pe piata.Iti poti da seama foarte usor de acest lucru ascultand pur si simplu National Fm.
Am o cunostinta la Centrul National Media si te asigur ca toate sculele sunt noi si bine puse in folosinta...cea ce probabil nu vei avea tu niciodata.
Nu vreau sa fiu rautacios cu tine dar te rog nu mai vobi atunci cand nu stii nimik despre subiectul din topic.
In alta ordine de idei,National Fm se lanseaza pe 24 martie si in Arad!
Urmeaza Craiova!

#12
mixfm00

mixfm00

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 16.02.2004

_Patrick99, on Mar 23 2005, 22:00, said:

Urmeaza Craiova!

<{POST_SNAPBACK}>



HAI UIMESTE-MA ?!@#^%


CAND??? Exista o data fixa?Cumva 1 aprilie?

#13
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

_Patrick99, on Mar 23 2005, 22:00, said:

Nu cred ca se poate face o comparatie intre radioul tau si National Fm,RaduVoxT.
In plus cred ca esti complet pe dinafara cand te referi la acest post de radio pe care nu l-ai auzit niciodata.Asa ca nu mai vorbi fara tine.
Publicul tinta National Fm sunt persoanele active intre 25 si 35 de ani cu ceva inclinatii spre segmentul feminin de pe piata.Iti poti da seama foarte usor de acest lucru ascultand pur si simplu National Fm.
Am o cunostinta la Centrul National Media si te asigur ca toate sculele sunt noi si bine puse in folosinta...cea ce probabil nu vei avea tu niciodata.
Nu vreau sa fiu rautacios cu tine dar te rog nu mai vobi atunci cand nu stii nimik despre subiectul din topic.
In alta ordine de idei,National Fm se lanseaza pe 24 martie si in Arad!
Urmeaza Craiova!

<{POST_SNAPBACK}>



Totusi in Bucuresti nu se aude asa bine (audio si acoperire) ca Europa FM, 21 , Kiss, etc. + ca aici are o concurenta mult mai mare decat in Blaj.  E

#14
RaduVox

RaduVox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 18.03.2005
pai si eu la Bucuresti ma refeream.. nu se aude bine. Comparat cu celelalte posturi de radio.

Tovarashe Patrick99... scuza-ma ca te-am jignit (sau ti-am jignit locul de munca).
Hai sa-ti spun cam ce are radio voxt...asa de idee...

Emisie
mixer: Sonifex S2 digital, microfoane: 3x AKG Solid Tube, 1xShure KSM47, 2xpentium4 3.2 RAiD... cd playere PIONEER CMX3000, CD SONY, MD DENON, procesor voce FOCUSRITE VoiceMaster Pro, hibrid telefonic digital Sonifex si unul de la AXELL pt linia secundara, redbox sound splitter (tot Sonifex), egalizator pe final DBX2215,  compresor DBX 162SL, monitoare Roland (nu mai stiu modelul) si procesor final (recunosc ca nu avem omnia ca nationalfm) AXELL Falcon 32FM.

productie:
mixer: YAMAHA DM1000, procesor voce FOCUSRITE, compresor voce Behringer 9024, microfoane: Audio Technica 4033 SPecial Edition si AKG Solid Tube, monitoare ROLAND, clapa Yamaha, groovebox nu mai stiu de care si alte dracii din astea....

ar mai fi si studioul de stiri dar deja m-am plictisit...

asa ca TOVARASHE Patrick99.. daca ai idee ce inseamna cele de mai sus..o sa-ti dai seama ca VOXT-ul e printre cele mai bine dotate radiouri din tara.. si asta nu o spun doar eu.

Asteptam sa-ti vedem postul de radio in sondaje. In Bucuresti iti spun eu ca o sa fie sub nivelul marii. Deja targetul lui e luat de EuropaFM. Daca stau sa ma gandesc, Guerrilla e mult deasupra. Si nu a beneficiat de banii pe care ii au Chemical Brothers.

#15
alda

alda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.03.2005
Si eu cred ca nu sta tocmai bine la acoperire in Bucuresti. Sunt zone in care National FM nu se receptioneaza. Atentie, Bucurestiul e un oras "ciufut" din punctul de vedere al acoperirii. Fiecare radio (din cate stiu mai putin Europa) are de suferit din punctul de vedere al acoperirii. In plus, pentru Bucuresti marketingul de la lansare pana acum a fost aproape zero

Si eu cred ca radioul nu o sa stea bine in sondaje in Bucuresti.

Domnu' Patrick dati-mi voie sa va spun ca pe langa partea tehnica un radio poate sa stea bine in sondaje daca are program bun, marketing bun, vanzari bune. Toate intre ele se leaga.

Degeaba esti cel mai bine dotat tehnic daca programul scartie. Degeaba ai marketing daca nu te auzi bine. Degeaba ai program bun daca te auzi prost sau nimeni nu a auzit de tine. Degeaba le ai pe toate daca vanzarile nu aduc bani (pana la urma sandramaua se inchide - daca nu ai buna inspiratie sa schimbi la timp vanzatorii)

Apropo - Vox T pe ce loc e in Iasi?

Am ascultat si eu National FM in ultimele zile. Comparatia cu Europa FM e deplasata. E cert ca la NFM ascult piese pe care le-am vazut doar in topuri de afara, piese pe care nu le mai ascult la alt radio comercial din Bucuresti. Exemple - Green Day, Rob Thomas

Suna altfel decat tot ce am auzit pana acum.

Pe langa National FM,  Europa  - mie cel putin, imi suna imbatranita. Targetul Europa e sigur mai sus.

Nu stiu cine scria mai sus ca formatul radioului e Hot AC pentru 25 - 35. As scadea putin si as spune (din ce am ascultat) ca targetul principal e 25 - 30.

Pentru mine (stau intr-o zona in care se prinde bine - bun dpdv tehnic, si cu ajutorul vostru am descoperit radioul cu pricina - aici si-a facut treaba marketingul) NAtional FM e un radio pe plus.

Merita ascultat.

#16
_Patrick99

_Patrick99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 03.01.2005
Domnule Radu Vox atata sti ,atata poti.Pentru cultura ta generala afla ca nu lucrez la NATIONAL FM cu toate ca poate ar trebui sa fac si pasul asta odata...cine stie...
Referitor la ce ai insiruit tu acolo microfoane,baloane si alte tomberoane da-mi voie sa te felicit pentru imaginatia ta bogata :puke:
Cum e radioul asta, eu il ascult cu placere,muzica este peste asteptari,sunt weekenduri speciale (cea ce altii nu au) si seri dedicate iubirii prin emisiunea National de Dragoste in care gasesti niste melodii pe care nu le-ai asculta la nici la radio romantic.plus ca nu vad ce treaba ai tu cu cei care conduc acest post de radio.Cum or fi ei dar au facut un radio cat de cat ok pentru inceputul lor pe piata de profil din Romania.
Asa ca ciocul mic :nonobad: si lasa-ne,lasa-ne cu radioul tau pirat :D

#17
alexnarcosis

alexnarcosis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 23.03.2005
Da..sunt de acord..National FM e un radio bun pentru targetul lui. Chiar bun. De mentionat ca eu ascult in special Radio Guerrilla 94.8 , City FM 106.2 si ..pe vremuri..cand functiona..radio Activ FM 92.7...pacat ca a murit.

#18
RaduVox

RaduVox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 18.03.2005
Patrick.. pasul ala nu cred ca o sa il poti face nici daca stai in cap..
In radio nu intra papagali care nu stiu ca "stii" are 2 de i.

Si vis-a-vis de imaginatia mea bogata....

http://www.sean.ro/i...12/full_212.jpg
http://www.sean.ro/i...12/full_211.jpg

cateva poze de la o emisiune house live in studioul Radio VOX T.

Enjoy.

Eu nu am nimic cu NationalFm-ul.. vad ca incep sa am ceva cu tine.

Succes.

Edited by rz, 29 March 2005 - 16:56.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate