Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Național FM.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1794 replies to this topic

#37
ady18

ady18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 03.04.2005
as vrea sa stiu daca national fm va fi si intr-un viitor apropiat la bacau multumesc

#38
alda

alda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.03.2005
zuzarel, aducerea in discutie a fratilor proprietari ai radioului imi miroasea reavointa. Plus ca nu aduce deloc a argument serios intr-o discutie.

Lucrezi cumva la alt radio?

Sigur ai ascultat National FM?

Info Pro - in afara de acoperire si logistica (asta din urma la nivel teoretic) nu are inca argumete. Radioul a fost facut la repezeala, echipa e indoielnica, iar muzical radioul nu are inca o linie bine-definita. Pe de alta parte nu cred ca e admisibil pentru un radio de infotainment (cum se defineste Infro Pro) din ograda Pro sa nu foloseasac la maxim resursele trustului.

Pro FM - care crezi ca ar fi audienta Pro-ului daca marketingul trustului si puterea PRO-tv-ului n-ar functiona inca? Stii cata lume vede reclama la Pro in timp ce se difuzeaza Vaanta Mare?; ai simtit vreo schimbare in politica muzicala a pro-ului in ultimii ani? Nu ti se pare ca directorul de programe s-a plictisit?; in sensul asta ti se pare OK miscarea cu Zara - care a fost adus din tronsonul de seara de la 21 ca sa fie bagat in matinalul de la Pro doua saptamani dupa care sa fie trimis intr-o zonade audienta mai putin importanta pentru radio?

Sa auzim bine

Alda

#39
guestisor

guestisor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.04.2005
Am vazut discutiile aprinse dintre Patrick99 si Radu Vox vis-a-vis de calitatea reglajelor National FM (care au probleme cu reglajul procesorului) si procesorul profesional Vox T si am dat click de curiozitate pe link-urile celor doua posturi de radio in discutie. National FM si VoxT. Mi se pare ca polemica nu-si are sensul. E clar ca Vox T este un radio micutz, fara pretentii in prezent iar National FM este un radio de retea cu intentii serioase si in plina ascensiune..  Am facut proba doar pe internet desigur dat fiind ca locuiesc in Bucuresti.

Link National FM:
live.nationalfm.ro:8000/nfm-high.mp3
Link Vox T:
live.radiovoxt.ro/voxtlive1.ogg

Poate sunt subiectiv, d-aia v-am dat link-urile.. sa va dati si voi cu parerea
cele doua link-uri se copiaza in fereastra "Add URL" la orice Winamp.

Am facut si abstractie de bitrate (la National e mult mai bun) .. am ascultat doar procesarea audio.

#40
RaduVox

RaduVox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 18.03.2005
questisor.. poate nu ai observat UN LUCRU. Linkul la NationalFm e pentru 128 kbps iar la VOX T este de 36 kbps. Eu vorbeam de calitatea din eter. Si nu am spus ca e mai bun emitatorul nostru.. am spus ca nu e reglat bine al lor. Reciteste posturile. Si nu am facut eu comparatia cu Narional fm. Tristul de Patrick a sarit la gatul meu.. cu radioul meu "pirat".

Si ... am ascultat iarasi pe net de cateva zile NationalFm... NU-MI PLACE.

E o problema? E obligatoriu sa-mi placa? Fiecare cu gusturile lui. Cum spunea cineva mai sus.. info pro sau profm sunt deasupra lejer.

#41
alda

alda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.03.2005
Asa e Radu Vox. Fiecare cu gusturile lui. Nimeni n-ar trebui sa te blameze pentru ca nu-ti place Nationalul. In ce ma priveste am spus de ce prefer National FM. Se apropie cel mai mult de un Hot Ac.
Chiar daca targheteaza femeile  (vezi cantecele de dragoste, National FM  e cel mai aproape de gusturile mele) Am expus mai sus si de ce nu sunt fan ProFm sau Info Pro.

Sunt convins ca va straduiti sa faceti treaba buna la Vox T. Investitia intr-un radio local nu poate fi decat laudata. Si "sculele" pe care le aveti demonstreaza asta. Recunosc ca nu mi-a placut (estetic vorbind) solutia de antifonare a studioului. Stiu ca aveti parte de concurenta puternica in Iasi si asta nu face viata usoara unui investitor.

Eu zic ca daca ai stat cateva zile pe NAtional FM e bine (pentru National). Sunt radiouri pe care nu le pot asculta nici macar cateva zeci de minute.

Sa auzim bine

RaduVox, on Apr 6 2005, 21:45, said:

Si ... am ascultat iarasi pe net de cateva zile NationalFm... NU-MI PLACE.

E o problema? E obligatoriu sa-mi placa? Fiecare cu gusturile lui. Cum spunea cineva mai sus.. info pro sau profm sunt deasupra lejer.

<{POST_SNAPBACK}>



#42
RaduVox

RaduVox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 18.03.2005
alda.. solutia de antifonare e de 2 lei pentru ca suntem intr-un sediu provizoriu. Sediul de baza va fi in cladirea viitorului Mall (MallDova). Acolo va veni si mobila noua si tot restul. Si cum ai spus si tu ..am rezistat de mult timp pe plan local unde sunt macar 15 posturi in FM, fara nici o afiliere. Si fara investitori pana de curand. Poate ce nu stie tovarashu Patrick care a spus ca suntem un post pirat... e ca VOX T este al doilea post de radio privat in FM din tara, dupa Uniplus, emitand din 13 martie 1990.

Si cred ca e cazul sa incetam comparatia inceputa de Patrick intre cele doua posturi de radio pentru ca pur si simplu nu-si are rostul. Comparati Nationalul cu KISSul, EuropaFM, PROFm sau alte retele NATIONALE!

#43
_Patrick99

_Patrick99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 03.01.2005
Mai RaduVox...cum le sti tu pe toate :o
Anul acesta se preconizeaza deschiderea a inca 5 statii National Fm (poate chiar mai multe)Nu inteleg pana unde se va merge in ritmul asta.Probabil se vrea o acoperire nationala cat de repede posibil.
Iar cei care fac legatura intre National Fm si fratii Micula cred ca sunt rau intentionati.Nu vad care e legatura?Sunt patroni si atat.Nu cred ca ei fac playlist-ul acolo :lol:

#44
alda

alda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.03.2005
Am mai postat literele urmatoare in alt post dar nu ma pot abtine. M-am simtit super la concertul National FM din seara asta din Bucuresti. M-am uitat la TV si am vazut super concerte (cu multa lume deosebit de activa) si la Craiova, Pitesti, Sibiu. Dupa Bucuresti urmeaza intr-o saptamana (daca am inteles bine) Ploiesti si Brasov.  

Concert marfa National FM in Bucuresti. Sistem si Vama Veche la inaltime. Atmosfera incendiara. 15 minute de artificii superbe. Naaaationaaaall Fffmmmmm! Apropo - ati observat ca National Fm este unul dintre putinele radiouri care au tema jingles-urilor in toate fondurile? Stiri, Meteo, samd? Profi

La National Fm in fiecare zi e sarbatoare.

Sa auzim binneeeeeee

#45
ghyo

ghyo

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 698
  • Înscris: 16.01.2005
n-am ascultat national fm asa ca voi fi offtopic. am citit mai sus despre pro fm. ei bine, la pro tv nu ma uit (nu vad promo pt pro fm) dar radioul pro e bun, oamenii care inca fac echipa sunt buni, merita tot respectul iar schnebli a ramas acelasi, la nivel muzical e inca bun cu toate ca a imbatranit. craioveanu inca ma distreaza, noul digei de dimineata e si el "ochei". respect pt pro fm si poate si pt national fm, dupa ce voi asculta. abia astept sa-l ascult in aer pt ca pe net se aude foarte prost si urechile mele nu suporta zumzetul ala

#46
mixfm00

mixfm00

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 16.02.2004
Fratilorrrr!!!
Radio 21 este no1.... Nu se compara cu nimik.

#47
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
ieri aveam putina treaba prin casa si am dat pe radio.cautam cu totul si cu totul alt post,dar  m-am oprit aici,la N FM.mi-a placut,nu era multa vorba,dedicatii etc,doar muzica....si muzica buna...
Azi in schimb au dat-o  pe cover muzic si n-au mai fost asa interesanti.astept  sa vad ce surprize ne mai rezerva..... :coolspeak:

#48
alda

alda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.03.2005
Nu as vrea sa fiu inteles gresit. Nu vreau nicidecum sa transmit mesaje de genul "National FM rules". Pentru mine este asa. Am o varsta, urechile-mi tanjesc dupa muzica adolescentei iar sufletul vrea sa se alinte cu experiente muzicale noi. Pentru mine National Fm e alegerea perfecta. Sunt de acord si ii respect pe toti cei cu toti cei care cred ca alt radio e mai bun. Pentru ca sufletul si inima lor au ales asta. Nu pot fi de acord cu cei care ataca nejustificat, doar de dragul de a se baga in seama.

Sa auzim bine

#49
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
_Patrick99 eu cred ca esti un tip care lucreaza pt radioul ala si care foloseste forumul pentru a-si face publicitate. :nonobad:
Daca ma uit in posturile tale,nu exista vreunul in care sa nu vorbesti despre postul cu pricina.
Concluzie:
Publicitate ieftina.

#50
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
@Patrick:-daca tot lucrezi la ei,transmite-le sa  dea numai muzica(fara vorbe),eventual stiri si totul o sa fie OK.altfel....sunt n posturi cu aceeasi grila de programe...

PS.cine le face playlist-ul?

Edited by IP-XENTRIC, 18 April 2005 - 09:38.


#51
bogdanb

bogdanb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.04.2005

ady18, on Apr 3 2005, 20:46, said:

as vrea sa stiu daca national fm va fi si intr-un viitor apropiat la bacau multumesc

<{POST_SNAPBACK}>



VA FI. Nu exista inca o frecventa libera in Bacau, dar daca ne ajuti tu... poate va fi. Sigur este ca Ofensiva Nationala va poposi si la Bacau, pe 13-14 mai, dupa ce ajunge la Constanta si Galati. De acolo cucereste Iasiul.

Curaj, romani. In curand vom fi in toata tara, si cu putere mai mare chiar.
:peacefingers:

#52
RaduVox

RaduVox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 18.03.2005
ce sa cuceriti voi la iasi mai.. ca ma faci sa rad.. :))

#53
BiH

BiH

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 26.01.2005
dar in constanta va fi national fm?

#54
_Patrick99

_Patrick99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 03.01.2005
Playlist-ul am auzit ca este facut de Tony Tesiu fost realizator de "supertop 50 radio contact".Alexandra Minea cea care prezinta emisiunea de mesaje seara este stirista de la MTV.
In alta ordine de idei,vreau sa le transmit unor "oameni de bine"(pt a nu stiu cata oara) ca NU LUCREZ LA NATIONAL FM.
Pt simplul fapt ca am postat un topic cu acest subiect,am fost luat pe sus de unii,cu toate ca motivul meu de a vb despre acest radio a reiesit din faptul ca eu chiar il consider destul de interesant si plin de muzici bune.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate