Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 

alegere maus optic

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#19
cerbra

cerbra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 28.12.2003
@maurice    De ce unii oameni lauda atat Mercedesul? Ca si dacia te duce dintr-un  loc in altul si are tot 4 roti si un volan


Sorry...post dublu

Edited by cerbra, 03 May 2005 - 23:02.


#20
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002

Quote

As vrea si yo sa va intreb pe cei care recomandati cu atata ardoare logitech cu ce E mai jmechere logitech ca a4tech ca tot acelasi lucru fac:muta un cursor pe ecran.........parerea mea ca voi ati auzit pe ici pe colo ca logitech E mai bune si va dati si voi mari cunoscatori ..........
P.S.: astept cu nerabdare raspuns..........
fii rau.....
google is your friend. :)
acum serios.....daca vorbeam de procesoare pt servere de ex......mai intelegea omul logica ta....poate vorbim din auzite pentru ca  nu ne-am permis un xeon de ex....dar un mouse...

#21
Maurice

Maurice

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 03.03.2005
Mda................deci nimeni din cei 2(1 mai scrie si de 2  ori aceeasi prostie) nu a reusit sa dea un raspuns..........BTW: Dacia e o masina minunata..... <_<

#22
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Omule, e vorba de mai multe chestii. Ergomomie, cat de sensibil e, cat de mult te tin microcontactele, finisaje, feeling,  etc.
Am avut cateva A4Tech-uri care m-au dezamagit, scartaiau, se miscau aiurea butoanele (dadeau dublu click cand eu voiam un singur click si altele), asa ca am renuntat.
Nu mi s-a intamplat asta la Logitech si nici la Microsoft.

#23
Maurice

Maurice

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 03.03.2005

Grave Land, on May 3 2005, 22:53, said:

Depinde pt ce folosesti mouseul cu pricina!

<{POST_SNAPBACK}>

Cum bine spunea Grave Land ..........mousu` poa` sa fie made in ghena si pe bila........Fratilor e un simplu` mouse cu care dai de birou cand iti da win un mesaj de dragoste cu "Send"-"Don`t send"........Si oricum yo am avut pana acum doar a4tech si nu dadeau click`uri singure si pm nu scartaiau din incheieturi.........dar cine stie cate mesaje de dragoste ai primit u si ce ai facut cu acel mouse........Imi mentin parerea din semnatura........^_^

#24
cstroie

cstroie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 13.01.2004
Pana acum am schimbat cel putin 6-7 mousi (si sunt genul care are grija de lucruri). Nu exista comparatie intre A4tech, Genius, etc. si Microsoft (de la am avut 2 mousi). Nu am avut Logitech, deci nu pot sa-i laud, dar presupun ca este acelasi lucru. Am trecut de la un mouse Microsoft la un kit wirelless A4Tech. Nu pot sa spun ca regret deoarece nu mai suportam matzaraia de la calculator. Dar clar nu exista termen de comparatie. Iti recomand clar un mouse de firma. O sa te tina pana te plictisesti de el ...

#25
cstroie

cstroie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 13.01.2004
P.S. Mergi totusi pe USB daca poti. Mi s-a parut mai naturala miscarea.

#26
Maurice

Maurice

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 03.03.2005
MOUSE A4 TECH SWOP80 OPTICAL  e USB si iti da si adaptor ps2 la el  B) ...........asa ca parerea mea ->GO FOR IT! (e asa de dragut si are si but` programabile/raportul calitate-pret e super) Eu joc CS cu sens 1.3 si mere supe :D.

#27
strainu_altfel

strainu_altfel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 20.03.2005
mie nu-mi place A4 Tech. mi s-au parut mai misto geniusurile.

Logitech nu am folosit dar folosesc un Microsoft Optical si e suuuuper cool

#28
Kunzite

Kunzite

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,054
  • Înscris: 12.06.2004
Maurice, inteleg ca esti fan A4Tech si nu vrei sa recunosti cat de proaste sunt. Cu greu se poate purta o discutie obiectiva cu o asemenea persoana, nu crezi? :P

Btw: diferenta intre o asemenea balarie si un Logitech/Microsoft se simte, nu se explica. Si, ca tot veni vorba de "sentimente", recomand cu toata caldura sa se incerce - pe cat posibil - mouse-ul respectiv inainte de achizitionare. Macar sa se puna mana pe el cateva secunde, sa se vada cat de comod sade in palma. Si sa nu se uite ca un "mic" inconvenient se poate transforma intr-o mare problema dupa cateva ore bune de "mousat"

P.S. Mouse USB. Foarte multe vin cu adaptor PS2, asa ca...
In plus, daca-i Logitech s-ar putea sa supravietuiasca renuntarii la porturile PS2  :)

Edited by Kunzite, 04 May 2005 - 17:51.


#29
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
lasati-l pe maurice in pace ca saracul e fixat pe ideea lui si nu il mai scoate nimeni din ea.
btw: ultra pro vindea toata gama a4tech si atat. de curand au inceput sa vanda si logitech-uri.
@maurice: de curiozitate, ai avut vreun logitech pe manutzele alea care joaca CS?

#30
cerbra

cerbra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 28.12.2003
Pai parca zicea undeva mai sus ca nu a avut decat A4tech. Nu mai are rost sa vorbim...daca nu a incercat si altceva e clar ca nu are de unde sa stie..

#31
Thorr

Thorr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 16.08.2002
A4Tech SWOP25 am eu, si a mers bine aprox. 2 ani, pana a inceput sa faca problemele descrise aici.

#32
c026radco

c026radco

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 01.04.2005
Dupa ce am avut cinci ani un Logitech care acum merge ca in prima lui zi de functionare si acum am un Microsoft optic n-as mai pune mana pe un mouse no-name (A4tech, Genius, Coral etc.) nici sa fiu picat cu ceara. Daca ai prin casa o scula Sony atunci intelegi perfect ce inseamna CALITATE.

#33
c026radco

c026radco

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 01.04.2005
Dupa ce am avut cinci ani un Logitech care acum merge ca in prima lui zi de functionare si acum am un Microsoft optic n-as mai pune mana pe un mouse no-name (A4tech, Genius, Coral etc.) nici sa fiu picat cu ceara. Daca ai prin casa o scula Sony atunci intelegi perfect ce inseamna CALITATE.

#34
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,146
  • Înscris: 05.12.2002
eu am avut multe scule sony si cand pot sa-mi iau altceva, imi iau cu cea mai mare placere.

a4tech... hmmm... am acum unul pe masa care are plasticul atat de subtire incat se vede lumina prin el. nu, nu e facut sa fie translucid.
also, la a4tech o groaza de probleme - tremura, se busesc switch-urile, etc, etc.

am un logitech mouseman optical acasa de vreo 5 ani (e primul mouse optic wireless de la logitech). daca nu as fi facut prostia sa-i scot piciorusele (nu ma intrebati, va rog!) ar merge si acum ca in prima zi.

Tocmai mi-am luat un microsoft intellimouse bluetooth. sa vad de ce e in stare cand ajung acasa:)

#35
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003

Maurice, on May 3 2005, 21:54, said:

As vrea si yo sa va intreb pe cei care recomandati cu atata ardoare logitech cu ce E mai jmechere logitech ca a4tech  ca tot acelasi lucru fac:muta un cursor pe ecran.........parerea mea ca voi ati auzit pe ici pe colo ca logitech E mai bune si va dati si voi mari cunoscatori ..........
P.S.: astept cu nerabdare raspuns.......... :death:

<{POST_SNAPBACK}>


problema e CUM si IN CE FEL muta cursorul ala, cu cata precizie, daca il muta el si nu se  muta singur, etc...


Cristist50, on May 3 2005, 22:41, said:

Am avut genius o gramada de timp, mergeau excelent, Logitechurile au fost si ele superbe acum nu mai am nici unul insa fiul meu are cateva :)
Am un Microsoft de care sunt incantat pana la extrem iar pentru laptop folosesc acel obscur mouse fara nume din fotografia de mai jos care are un finisaj de exceptie batand la fund si Microsoftul. Cu ergonomia sta mai slab dar m-am obisnuit. L-am luat tot de la un magazin obscur cu 200.000 lei
Recomand Microsoft daca gasesti sub 500.000 lei.

<{POST_SNAPBACK}>


maus de ala "obscur" i-am luat si eu prietenei la laptop, e surprinzator de bun (si aratos) la cati bani am dat pe el.

#36
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
Sa se miste mouseul singur? :lol:
N-am patit-o niciodata,si am un A4tech.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate