Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

alegere maus optic

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#37
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,142
  • Înscris: 09.09.2003

Grave Land, on May 5 2005, 18:33, said:

Sa se miste mouseul singur? :lol:
N-am patit-o niciodata,si am un A4tech.

<{POST_SNAPBACK}>

norocosule! :P

#38
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
io happy cu asta, usb, Microsoft

[ http://images.techtree.com/ttimages/story//OMStarck_Blue_full.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Celestin, 05 May 2005 - 18:49.


#39
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003
@Celestin

Cum se misca butoanele? din coada mous-ului sau cum se indoaie plasticul de la mijloc? :) intreb pentru ca in poza nu se vad delimitarile butoanelor!

Am si eu un mous microsoft optic "Intellimouse Optical" cu 5 butoane dar nu sunt asa de happy cu el! nici nu se misca cine stie ce si se tot strica! cred ca-i proiectat prost! mi se strica switch-urile de sub butoane (face dubluc lick la o singura apasare) :(.

La job am un mous clasic logitech cu bila, 2 butoane + scroll si e frecat zilnic 9 ore si nu are nimik!

Nu mai cumpar microsoft, merg pe logitech, vad ca sutn si ff laudate! :OK:

#40
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
nu stiu, cumva sunt fixe in spate si mobile in fata

#41
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
mai, dar exagerati mai sunteti...
Este mai bun logitech, logik, dar decât sa dai un milion juamtate pe un logitech (nu poti nici sa dai 125k lei pe un mouse optic cu adevarat noname) , dai frumos 4-500k lei e un a4tech care este un mouse bun, de firma, dar nu foarte bun ca logitechul...
Am avut un logitech cu bila pentru muult timp, acu vreo 2 ani mi-am luat un A4Tech WOP33 (5 butoane, 2 scrolluri), A mers chair ok, nici vorba de finisaje proaste, sau ce mai ziceati p-aici; ce pot sa confirm este ca: Trebuie pus pe panza, nu pe suprafete lucioase, si da, cand il las pe loc, uneori o ia mousul la sanatoasa pe ecran... aici intervine lipsa de calitate a firmei; Mi-ar placea un logitech, insa sa dau 1 milion jumate pe el.. pai in cazul asta a4techul meu este bestial...

#42
RedGuy

RedGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 10.09.2002
Eu am mers pe Microsoft Standard Wireless Optical; e solid, arata decent, nu "sare" si a costat 730.000. Un pret bun, zic eu. Are nevoie de o singura baterie AA ca sa mearga, dar are loc pentru doua - probabil sunt in paralel, sper sa tina mai mult asa.

[ http://images.ldlc.com/photosldlc/00/00/41/10/LD0000411029_2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edit: pentru laptop am de doi ani un Logitech Traveler Optical, excelent, cam scump dar excelent... si mi se pare ca l-am vazut zilele astea, a scazut pretul pe la un milion parca...

[ http://www.abtelectronics.com/images/products/l_0930642.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by RedGuy, 05 May 2005 - 20:16.


#43
cerbra

cerbra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 28.12.2003
Misto asta Traveler Optical...Am avut si eu (nu, nu s-a stricat)...Suprafata de metal....


@celestin   cat ai dat pe el? si de unde?

Edited by cerbra, 05 May 2005 - 21:10.


#44
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
la Flamingo ...da' a fost o chestie ciudata ..scria ca este 1.6mil, am zis ok, si cand a facut factura a fost de fapt 600 cu tot cu tva. Am intrebat, au zis ca pretul din sistem este atat, ei cu atat mi-l vand, eu l-am luat.

2 zile mai tarziu, cineva care l-a vazut la mine si a vrut sa isi ia, l-a gasit tot cu 1,6mil, so ....

#45
cerbra

cerbra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 28.12.2003
acum cat timp?
ce senzor optic are??

#46
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,067
  • Înscris: 28.04.2004
Io am o ieftinatura no name care merge brici de 3ani. nu e a4tech si nu se misca singur pe ecran.
am vrut sa-l inlocuiesc cu unu din-ala wireless optical Microsoft, (de se dadea moka anu` trecut parca odata cu licenta de Office), da asta chiar mergea groaznic.

m-am scapat de el rapid si acuma folosesc in continuare ieftinatura. N-as da mai mult de 10$ pe unu` nou

#47
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

cerbra, on May 5 2005, 22:27, said:

acum cat timp?
ce senzor optic are??

<{POST_SNAPBACK}>



in sambata cerf-ului ...cat despre senzor..habar n-am, nu scrie nicaieri ..dar e smooooooth

#48
Dan

Dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 26.08.2003
Am un compaq... are vreo 4-5 ani, e cu bila, rezolutie - mai mult de-atat nu am nevoie, ergonomic, stabil ... si pe spate scrie (made by logitech).
Noname nu recomand nici macar pentru scobitori.
a.. mai am unul la birou.. a4tech cu jdemii de butoane, sta foaaarte misto in mana, dar nu pot sa va zic mai mult, ca il am de doua zile.

#49
RedGuy

RedGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 10.09.2002

Celestin, on May 5 2005, 21:21, said:

la Flamingo ...da' a fost o chestie ciudata ..scria ca este 1.6mil, am zis ok, si cand a facut factura a fost de fapt 600 cu tot cu tva. Am intrebat, au zis ca pretul din sistem este atat, ei cu atat mi-l vand, eu l-am luat.

2 zile mai tarziu, cineva care l-a vazut la mine si a vrut sa isi ia, l-a gasit tot cu 1,6mil, so ....

<{POST_SNAPBACK}>


Acum 2 saptamani l-am vazut cu vreo 800k la Flamingo.

#50
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
MICROSOFT Optical Mouse by S+Arck, optic, 3 butoane, scroll, USB 1.394.070 139,41

#51
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
frumos mouse S+ARCK. cel putin mie imi place. Genius am avt NetMouse Pro vreo 5 ani, 5 butoane, cu bila. merge si in ziua de azi pe sistemul vechi. Pentru bani putini recomand Logitech B58 optical. am unul la servici si merge excelent, ergonomie buna, nu face probleme, etc. A4Tech am avut acasa si l-am aruncat la gunoi dupa ce incepea sa se plimbe cursorul singur pe ecran, cu mous-ul nemiscat.

#52
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
eu sunt multumit de mouse microsoft..din acela ieftin pe la 350k la ultra pro acum 1 an, pe usb. Se misca excelent, precis...la logitecurile de 500k am avut neplaceri legate de "topaitul" cursorului la miscari bruste, la fel si la a4tech
  bun si ieftin mi s-a parut si un model KME cu fir subtire si multe butoane

#53
A4Tech

A4Tech

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.05.2005
So beast ce ai ales pana la urma ca te`ai inscris in categoria celor care "Start topic" but DO NOT END IT.......sau macar sa mai zica si ei ceva ca se cearta lumea rau de tot pe tema asta :D

#54
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Eu am Microsoft Intelimouse 4.0. 1 mil la Flamingo. Il recomanda cu toata caldura. Este excelent.
Am pus si poza cu el...Se intelege ce si cum.
Plus Link catre site.: http://www.microsoft...ls.aspx?pid=003

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate