Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

Abonamente fictive bagate ca datorii

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
ok fie cum zici tu
mai explica o data ce este fictiv la un abonament nereziliat la care te-ai dus tu (sau poate nu te-ai dus ) pe scara blocului si ai taiat cablul (sau nu).
eu nu sesizez partea fictiva, poate sunt eu mai greu de cap

#38
anducoj

anducoj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 04.03.2006

View Postonlyone, on 3rd August 2009, 19:01, said:

ok fie cum zici tu
mai explica o data ce este fictiv la un abonament nereziliat la care te-ai dus tu (sau poate nu te-ai dus ) pe scara blocului si ai taiat cablul (sau nu).
eu nu sesizez partea fictiva, poate sunt eu mai greu de cap
daca citesti cu atentie primul post o sa intelegi, deck a fost preluat de catre rds, dar si pana in ziua de azi eu am, unde locuiesc, contract cu deck dar primesc servicii de tv/net/tel fix de la rds fara sa fi facut vreun contract cu ei !...deci hai sa pp acum ca ma duc la rds si cer sa fac contract cu ei, il fac si unde ma duc sa reziliez contractul cu deck??...contractul respectiv devine nul si neavenit odata ce aceasta firma a incetat sa existe da?...deci...peste 2 ani ma trezesc ca am de achitat rds o duma de bani ptr un contract caduc...nu este threadul meu, am si eu probleme asemanatoare cu rds, ideea de baza e ca organizarea si grija fata de clienti sunt 0 barat...am ajuns sa regret astralul si nu credeam ca voi zice vreodata asa ceva!

#39
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,374
  • Înscris: 21.11.2008
D-nilor, s-au inteles.. de demult, aspectele.

Sinekt e cel care si-a taiat cablul de Net, ca nu-i mai mergea, dupa ce fusese preluat de la o firma.. disparuta ca si angajati.

..'Ca si multi din Angajatii R.D.S.-ului din orasul lui sunt 'varza', asta e raspunderea Departamentului de Personal al firmei.

'Ca el o tratat in mod Superioristic toata problema, si cu neglijenta, ..e altceva...


Daca, in alte orase, si/sau in alte cazuri, ..se poate merge si discuta cu angajati.. care inteleg problemele si nu is prostanaci, -inseamna ca se poate!

'Ca n-o avut el chef sa-si mai bata capul.. sa caute sa dea de angajatii priceputi, e treaba lui.


Eu, in orasul meu, m-am descurcat mereu, si va garantez ca si in POCIOVELISTE m-as fi descurcat, ..ca am minte, si si insist pana trec de toti de acolo, ..ba le mai fac si educatie, --ca doar e in interesul firmei.. sa nu-i tot strice imaginea, -..iar eu vreau o firma unde sa nu dau Milioane -Lunar, ca la altii, -deci am tot interesul ca firma sa existe pe piata, pt. buzunarul meu...


In rest, cautati-va alte solutii, Nu.. SoftPedia este eternul camp de batalie pt. rezolvarea Problemelor Tehnice ori Contractuale, ..chiar nu mai stiti gandi??  Tulai Doamnie...  :lol:

#40
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007
Bai nene... stiu ca e cald, dar nici chiar asa. Am spus ca sunt DOUA ADRESE si DOUA PERSOANE, si din cele DOUA cazuri, numai EU mi-am taiat firul singur, la mama au venit retardatii si l-au taiat ei singuri. Deci acolo se cere ceva pe un serviciu pe care ei l-au oprit de bunavoie si nesiliti de nimeni.

Desi nici la mine nu e clara situatia, pentru ca, la fel ca la maica-mea, NU EXISTA FACTURI SAU INSTIINTARI.

Si Lopatare, daca tu ai timp de palavrageala si cautat acul in carul cu... RDS, atunci succes tata ! Unii mai au si alte treburi de facut si nu au toata ziua la dispozitie sa alerge dupa cai verzi pe pereti. <_<

Edited by SINEKT, 03 August 2009 - 19:20.


#41
cipy1185

cipy1185

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 11.04.2007
de o luna de cand ai deschis acest topic nu ai reusit sa-ti rezolvi problema dar stai si scrii insistent aici... sincer eu nici nu mai citesc acest topic, plictisitor.

#42
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,374
  • Înscris: 21.11.2008
Asta, cu palavrageala, dar si cu limbajul, ..ti-e specifica, -eu doar de cateva ori am fost la ei, in 3 ani, deci nu "toata ziua", cum am mai si precizat mai demult, ..dar iarasi Generalizarea e Baza pt. unii, -..insa cand am fost la ei, -am stiut vorbi, am vazut care are minte -de la ei, si am pus lucrurile pe fagasul care trebuia, ..si am rezolvat sa-mi mearga serviciile contractate.

Nu te mai preocupa? Pai, aboneaza-te la alti furnizori, ..ca s-a inteles din Prima Postare, situatia ta.


Cazul lui AnduCoj e.. desigur, usor diferit, nu am zis nimic expres de el in ultima postare.


Nu mai rastalmaciti, daca sunteti si voi in culpa, partial, ..deoarece nu toata lumea e manipulabila. Si fa pe Superiorul in familie, totusi, ..ia uite. Atata Rautate, zi de zi, aicea...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate