Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Abonamente fictive bagate ca datorii

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View Postbit 61, on 11th July 2009, 19:59, said:

Si daca nu-i intereseaza nimic ,absolut nimic, de ce mai chinuie niste servere & hdd-uri sa stocheze
toate aceste date non-stop?
Ce rost au sau cui si la ce folosesc aceste inregistrari ?
poate legea din romania le cere sa faca aceste lucruri.
de pe ce ip si la ce ora te-ai conectat:(  :death:

#20
bit 61

bit 61

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,570
  • Înscris: 17.09.2005
Nu poate ci sigur.
Organele statului (cele cu "urechi mari") au "fir direct" in serverele ISP-istilor.
Este o conditie obligatorie ,parca, pentru obtinerea autorizatiei de functionare.

#21
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007

View PostdiZy, on 11th July 2009, 12:23, said:

nu nu esti asa de special sa iti monitorizeze portul in care esti tu conectat.

Am lucrat 2 luni de zile la fostul C-Zone (asa putin pentru ca era salariu de cacat). Prioritar si de maxima importanta pentru orice tehnician era sa monitorizeze reteaua prin softul de management si sa rezolve cat mai rapid "patratelele rosii" de pe harta. Inclusiv statii individuale.

#22
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
Asa e si la RDS, cel putin unde stiam eu.

#23
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007
Oricum, de la mine, de acum incolo, isi iau o mare UE ! Telefon am de la Romtelecom, TV o sa bag Dolce, tot de la ei, iar net am acolo o retea de cartier cu "sefu" vecin cu mine pe scara, si cica merge bine (8 provideri). Sa astepte ei mult si bine pana o sa le platesc eu "datoriile".

#24
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007
UPDATE : Personal, pentru mine RDS nu mai exista ! Adio si la revedere ! Sa-si ia datoriile si sa si le infiga adanc in fund, adica acolo unde vor ramane pentru totdeauna.

#25
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Update: Personal nu ma intereseaza!

#26
anducoj

anducoj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 04.03.2006
Si eu am aceeasi trista experienta cu rds, doar ca suma cu care m-au gasit "restant" era de 230 lei, asta dupa ce 2 ani pe factura scria 0. Nu am avut de ales si a trebuit sa platesc aceasta suma - nu se putea baga dolce sau alt provider.

#27
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View Postanducoj, on 2nd August 2009, 10:30, said:

Si eu am aceeasi trista experienta cu rds, doar ca suma cu care m-au gasit "restant" era de 230 lei, asta dupa ce 2 ani pe factura scria 0. Nu am avut de ales si a trebuit sa platesc aceasta suma - nu se putea baga dolce sau alt provider.
Nu, tu ai o trista experienta doar cu chiriasii. Nu este vina rds pentru manariile pe care le face clientul cu tertii (adica cu chiriasii). Chiriasul s-a facut ca a arenuntat la serviciu, nu a mai platit niste facturi si acum proprietarul cica le-a bagat rds din burta. Treburi romanesti... Nu, afaceri romanesti.

#28
anducoj

anducoj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 04.03.2006

View Postkineceler, on 2nd August 2009, 10:42, said:

Nu, tu ai o trista experienta doar cu chiriasii. Nu este vina rds pentru manariile pe care le face clientul cu tertii (adica cu chiriasii). Chiriasul s-a facut ca a arenuntat la serviciu, nu a mai platit niste facturi si acum proprietarul cica le-a bagat rds din burta. Treburi romanesti... Nu, afaceri romanesti.
ok, poate ai dreptate...dar atunci dc 2 ani factura ptr net a venit pe 0?...normal era ca prima factura emisa sa contina restanta, ma duceam si achitam si nu era vreo problema...dar 2 ani nu apere restanta pe factura si apoi se trezeste vreun cap iluminat si o trece pe factura?...a cui este greseala?...si dc m-au incarcat cu un tel mobil cand eu nu am primit sau semnat vreun contract ptr asa ceva?( asta la o alta adresa unde nu locuia nimeni), au sunat la usa, au vazut ca nu raspunde si ori au dat mobilul pe vreo bere la colt de strada ori l-au lasat la vreun vecin cum s-a ai intamplat si in alte cazuri?

#29
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,374
  • Înscris: 21.11.2008
Da, mai AnduCoj, e o combinatie de: Nesimtirea ori neclaritatea Chiriasului, cu Neglijenta Ta, cu destule Confuzii ale Firmei, precum si Neseriozitatea Agentului de teren -care a 'bagat' si un mobil...
Dar, daca vroiai sa nu ai probleme.. te duceai personal, LA TIMP, -la fiecare modificare de situatie, ..acuma, daca te pricepi, descalceste-ti-le singur, ..in rest, adreseaza-te A.N.P.C.-ului.


Naiba stie, ca eu, cand am avut probleme, -m-am dus si am insistat, pana le-am clarificat, ..incat am ajuns sa le stiu mai bine.. destule reguli, decat unii angajati...


Si.. prefer facturi mai mici.. decat mai mari la altii. Ma duc eu.. sa le 'dau in cap', daca e cazul, ..in rest, totul e bine.


Eu am inteles situatia ta, ..'din prima' postare, stiu ca alti 'R.D.S.-isti' pricep mai greu, asta e altceva.
Insa fii si tu mai Explicit, oricum.  ;)

#30
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View Postanducoj, on 2nd August 2009, 10:30, said:

Si eu am aceeasi trista experienta cu rds, doar ca suma cu care m-au gasit "restant" era de 230 lei, asta dupa ce 2 ani pe factura scria 0. Nu am avut de ales si a trebuit sa platesc aceasta suma - nu se putea baga dolce sau alt provider.
De ce nu se putea baga dolce sau alt provider ?

#31
anducoj

anducoj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 04.03.2006

View Postbuteliearagaz, on 3rd August 2009, 00:10, said:

De ce nu se putea baga dolce sau alt provider ?
ferestrele dau spre nord, iar ptr a monta o antena pe bloc trebuie aprobare de la asociatie etc etc

#32
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Asadar , "anducoj"  :console:   , esti un client captiv  :peacefingers:  al "RDS&RCS" , bravo tie  :clapping:  si la mai mare  :cheers:  ! ( sa cante orchestra  :band:  )

#33
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005

View PostSINEKT, on 4th July 2009, 08:57, said:

Sa mai zic ca-mi vine sa-mi tocesc pumnii pe domnii de la RDS ? N-are rost. Foarte pe scurt povestea :

Acum vreo 2 ani, atat eu, unde locuiesc in prezent, cat si maica-mea, in alt apartament, ne-am facut abonamente la fostul ISP DeckNet. Mergea ca un rahat, dupa care n-amai mers deloc, motiv pentru care : eu mi-am bagat picioarele si am taiat cablul si gata (nu reziliere, nu nimic), iar maica-mea sustine ca au venit de la RDS la ea acasa si i-au propus RDS, a acceptat si au reziliat contractul cu DeckNet LA OFERTA RDS, FARA SA FI AVUT EA VREO INITIATIVA, deci aia au venit la ea in casa si au scos Deck-ul si au bagat RDS

Astea nu sunt abonamente fictive. Sunt abonamente reale.
Threadul asta este o panarama la fel ca alte threaduri.
Ca si cum eu m-as plange ca am primit amenda ca nu aveam rovigneta, si apoi recunosc ca da, am vazut ca drumurile sunt de kkt si am decis sa nu mai cumpar chiar daca plecam des n afara localitatii...

#34
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Pentru ca nu toti suntem egali, unii nu au aceleasi obligatii cum ar fi sa platim facturile in fiecare luna/ sa reziliem conform contractului/ sa ne amintim pe ce perioada am suspendat un serviciu/ sa ne asiguram ca am primit hartiile doveditoare/ eventual sa si pastram actele alaturi de celelalte hartii importante din casa etc etc.

Edited by Blackhawk, 03 August 2009 - 11:38.


#35
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007
Frate... nu stiu daca m-ati inteles... s-a facut act aditional pentru telefonie, si dupa 10 minute si-au taiat singuri cablul pe care ar fi trebuit sa vina instalata telefonia. Deci e o brambureala si o abureala si o prostie de ma tin cu mana de burta de atata ras. Auzi domne ca ala e act aditional de telefonie... ii zic tipului " Sa mori tu ca asa faceti voi instalarile ? Vrea omu net, ii faceti contract si ii taiati cablul ?" :oflmao:

Bine, asta unul din multele aspecte ale problemei. Iar eu cu o firma care nu e in stare sa lege 2 cuvinte si sa imi prezinte niste treburi logice din punct de vedere tehnic si juridic, eu nu am ce discuta. Ca vor bani, multi bani, cat mai multi bani, se intelege foarte clar, dar pe ce vor ei banii aia e mai neclar.

Edited by SINEKT, 03 August 2009 - 16:33.


#36
anducoj

anducoj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 04.03.2006

View Postonlyone, on 3rd August 2009, 12:26, said:

Astea nu sunt abonamente fictive. Sunt abonamente reale.
Threadul asta este o panarama la fel ca alte threaduri.
Ca si cum eu m-as plange ca am primit amenda ca nu aveam rovigneta, si apoi recunosc ca da, am vazut ca drumurile sunt de kkt si am decis sa nu mai cumpar chiar daca plecam des n afara localitatii...
TOATE thread-urile in care postezi devin niste panarame, iar comparatiile tale sunt absolut anapoda...asta ca sa pastrez un ton moderat...am impresia ca postezi doar sa "te scoti" la numar, esti complet pe dinafara.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate