Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Marmaris

- - - - -
  • Please log in to reply
261 replies to this topic

#1
cascadorys

cascadorys

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.06.2009
O sa mai incerc inca o data...poate o sa binevoiti sa-mi raspundeti si mie...Cum sunt hotelurile in Marmaris?Care sunt cele mai accesibile,asa la 3 sau 4 stele?Sau ce hoteluri imi recomandati?Vreo agentie buna stiti(in senul calitate/pret)?Multumesc anticipat!

#2
artemisa24

artemisa24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 04.04.2006
eu, personal am fost f. multumita de hotel Royal Maris, in apropiere de port. camere bune, curatenia exemplara, mancarea f. buna (demipensiune), plaja privata.  pont> daca dai ceva turcului.....iti asigura o camera cu priveliste la mare excelenta. hotelul are 2 parti> cu vedere la mare si cu vedere la un zid al unei cladiri din spate. este un hotel de 4* bun.
in ce priveste agentiile, nu stiu in ce masura pot sa-ti recomand....

#3
cascadorys

cascadorys

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.06.2009

View Postartemisa24, on 30th June 2009, 12:26, said:

eu, personal am fost f. multumita de hotel Royal Maris, in apropiere de port. camere bune, curatenia exemplara, mancarea f. buna (demipensiune), plaja privata.  pont> daca dai ceva turcului.....iti asigura o camera cu priveliste la mare excelenta. hotelul are 2 parti> cu vedere la mare si cu vedere la un zid al unei cladiri din spate. este un hotel de 4* bun.
in ce priveste agentiile, nu stiu in ce masura pot sa-ti recomand....

multumesc mult...dar cam cat te-a costat?si cat ai stat?

#4
coliver

coliver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 08.01.2009
In ce perioada vrei sa mergi si cat esti dispus sa platesti pe hotel? Vrei neaparat hotel pe plaja? Banuiesc ca mergi cu masina?

#5
artemisa24

artemisa24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 04.04.2006
am stat 14 nopti in august si am dat aproximativ 1500, poate 1570, pt. 2 persoane, transport tarom, cazare si demipensiune. eu cred ca am dat destul de bine. hotelul arata bine si are review-uri destul de bune. acuma ce sa-ti spun. noi am vrut neaparat cu vedere la mare si am cotizat...dar ne-a iesit pe nas zgomotul de masini si strigatele englezilor de la 5 a.m. daca vrei liniste sunt bune si camerele din spate...noi daca am stat 14 nopti parca totusi vroiam altceva..

#6
cascadorys

cascadorys

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.06.2009

View Postcoliver, on 30th June 2009, 13:12, said:

In ce perioada vrei sa mergi si cat esti dispus sa platesti pe hotel? Vrei neaparat hotel pe plaja? Banuiesc ca mergi cu masina?

vreau intre 18-25 august. nu stiu, cam 700-800, 4 persoane...Am sanse sa gasesc asa ceva???Nu vreau lux,dar nici batatie de joc...

View Postcoliver, on 30th June 2009, 13:12, said:

In ce perioada vrei sa mergi si cat esti dispus sa platesti pe hotel? Vrei neaparat hotel pe plaja? Banuiesc ca mergi cu masina?
de mers,da, merg cu masina...care ar fi ruta cea mai avantajoasa?

View Postcoliver, on 30th June 2009, 13:12, said:

In ce perioada vrei sa mergi si cat esti dispus sa platesti pe hotel? Vrei neaparat hotel pe plaja? Banuiesc ca mergi cu masina?
ce parere aveti de hotelurile astea  Halici Holiday Village, Hotel Sun Maris Beach?sau daca puteti sa veniti cu alte recomandari...

Edited by cascadorys, 30 June 2009 - 16:05.


#7
coliver

coliver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 08.01.2009
4 adulti deci 2 camere sau 2 adulti si 2 copii ?
Halici Holiday Village, Hotel Sun Maris Beach cam nasoale amandoua. La ce pret le-ai gasit?

Edited by coliver, 30 June 2009 - 16:09.


#8
cascadorys

cascadorys

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.06.2009

View Postcoliver, on 30th June 2009, 17:06, said:

4 adulti deci 2 camere sau 2 adulti si 2 copii ?
Halici Holiday Village, Hotel Sun Maris Beach cam nasoale amandoua. La ce pret le-ai gasit?
640, respectiv 610.2 adulti +2 copii(daca mai pot fi numiti copii:17 si 14).In ce sens sunt nasoale???Conditii,servicii?Ce hotel s-ar merita?

#9
coliver

coliver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 08.01.2009
http://www.tripadvis...gean_Coast.html

http://www.tripadvis...gean_Coast.html
Cam mult "poor " si "terrible" pentru aceste 2 hoteluri, mai bine pui ceva bani in plus si alegi ceva superior . Pana la urma doar 1 vacanta ai si decat sa ai una din care sa te intorci nervos mai bine platesti ceva mai mult.

De ex. http://www.tripadvis...gean_Coast.html care costa cam 500 euro / camera  AI in perioada care vrei tu dar trebuie sa iei 2 camere pentru ca sunteti considerati toti adulti (chiar daca tu platesti pt toti :D )
Sau
http://www.tripadvis...gean_Coast.html cam 970 euro camera family AI  pt toti 4.

Sau decat Sun Maris Beach alege Sun Maris Park  care are servicii mai bune si costa cam 780 euro camera family AI.

In fine o sa mai caut .
PS  Nu am agentie deci nu te gandi ca vreau sa-ti bag ceva pe gat si sa-ti iau banii . Pentru astea de care ti-am zis daca te intereseaza iti dau linkul la site-ul agentiei (care nu e romanesca)  :)

Edit : Vrei neaparat in Marmaris? La Didim nu te-ar interesa ? Stiu un club de vacanta de 5 * care costa 510 euro camera AI(pt 2 pers) deci 1000 pt voi toti
http://www.tripadvis...gean_Coast.html

Edited by coliver, 30 June 2009 - 20:12.


#10
artemisa24

artemisa24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 04.04.2006
"vreau intre 18-25 august. nu stiu, cam 700-800, 4 persoane"

e cam problematic la pretul asta si mai ales in perioada de varf, nu crezi?

#11
dana_03

dana_03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 24.09.2007

View Postcascadorys, on 30th June 2009, 17:49, said:

640, respectiv 610.2 adulti +2 copii(daca mai pot fi numiti copii:17 si 14).In ce sens sunt nasoale???Conditii,servicii?Ce hotel s-ar merita?

De ce nu incerci cazare self catering? Vrei neaparat hotel? Mergi cu masina, copiii sunt mari, asa te poti misca in voie fara sa depinzi de masa de la hotel.
Eu asa am rezervat pentru 10 august in Marmaris, 310E un apartament cu 2 camere (max.4 persoane) pentru 10 nopti.
Daca te intereseaza amanunte pot sa te ajut.  :)

#12
dana_03

dana_03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 24.09.2007
O.K. daca nimeni nu MAI este deloc interesat de topicul Marmaris si toata lumea care merge in Turcia citeste doar "Totul despre Turcia 1 sau 2" solicit moderatorului sa inchida acest topic. Nu de alta dar trebuie sa rasfoiesc zilnic 4 pagini ca sa vad daca cineva mai este interesat sa posteze aici (Marmaris este deja pe pagina 4, in coditiile in care suntem in plin sezon si dupa cat se pare romanii pleaca in numar foarte mare in Turcia).
Personal, cred ca Marmaris este o locatie care merita mult mai multa atentie decat i se acorda. Asta daca nu cumva toata lumea prefera vacantele all inclusiv vandute la greu de un anume patron de agentie. Sincer, nu am absolut nimic cu nimeni, fiecare este liber sa-si spuna parerea, dar nu pot sa cred ca exista un interes atat de scazut pentru Marmaris.

Va doresc tuturor vacanta pe care o visati!

Edited by dana_03, 27 July 2009 - 20:24.


#13
agri

agri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.04.2005

View Postdana_03, on 27th July 2009, 21:09, said:

O.K. daca nimeni nu MAI este deloc interesat de topicul Marmaris si toata lumea care merge in Turcia citeste doar "Totul despre Turcia 1 sau 2" solicit moderatorului sa inchida acest topic. Nu de alta dar trebuie sa rasfoiesc zilnic 4 pagini ca sa vad daca cineva mai este interesat sa posteze aici (Marmaris este deja pe pagina 4, in coditiile in care suntem in plin sezon si dupa cat se pare romanii pleaca in numar foarte mare in Turcia).
Personal, cred ca Marmaris este o locatie care merita mult mai multa atentie decat i se acorda. Asta daca nu cumva toata lumea prefera vacantele all inclusiv vandute la greu de un anume patron de agentie. Sincer, nu am absolut nimic cu nimeni, fiecare este liber sa-si spuna parerea, dar nu pot sa cred ca exista un interes atat de scazut pentru Marmaris.

Va doresc tuturor vacanta pe care o visati!

Pe mine ma intereseaza foarte mult acest subiect pt. ca vreau sa plec cu masina la marmaris.
Deschisesem un subiect nou privind traseul ce a trebui sa-l urmez(nu am GPS si mi-e teama ca ma ratacesc) dar moderatul l-a inchis brusc ,habar nu am de ce.
Daca vrea cineva sa-mi zica si mie ce traseu a urmat pana acolo ,multumesc anticipat.

#14
dana_03

dana_03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 24.09.2007

View Postagri, on 30th July 2009, 15:47, said:

Pe mine ma intereseaza foarte mult acest subiect pt. ca vreau sa plec cu masina la marmaris.
Deschisesem un subiect nou privind traseul ce a trebui sa-l urmez(nu am GPS si mi-e teama ca ma ratacesc) dar moderatul l-a inchis brusc ,habar nu am de ce.
Daca vrea cineva sa-mi zica si mie ce traseu a urmat pana acolo ,multumesc anticipat.

Noi plecam la Marmaris (3 masini) pe 7 august pe traseul Giurgiu-Hamzabeily-Canakale (dormit o noapte)-Izmir (cazare 2 nopti pt. vizitat zona)-Marmaris (10 nopti). Intoarcere Marmaris-Istanbul (3 nopti)- Hamzabely-Bucuresti. Daca pot sa te ajut cu ceva spune-mi.

#15
agri

agri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.04.2005

View Postdana_03, on 30th July 2009, 17:32, said:

Noi plecam la Marmaris (3 masini) pe 7 august pe traseul Giurgiu-Hamzabeily-Canakale (dormit o noapte)-Izmir (cazare 2 nopti pt. vizitat zona)-Marmaris (10 nopti). Intoarcere Marmaris-Istanbul (3 nopti)- Hamzabely-Bucuresti. Daca pot sa te ajut cu ceva spune-mi.


Multumesc mult pt. raspuns.
Imi poti spune si la ce hoteluri va cazati(inclusiv Marmaris) si cum ati facut rezervarile? Mie imi este destul de greu sa ma decid,este prima oara cand merg in Turcia.
Inca odata,multumesc.

#16
m&m

m&m

    Produs de reacție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,976
  • Înscris: 19.06.2006

View Postagri, on 30th July 2009, 15:47, said:

Deschisesem un subiect nou privind traseul ce a trebui sa-l urmez(nu am GPS si mi-e teama ca ma ratacesc) dar moderatul l-a inchis brusc ,habar nu am de ce.

Cum adica "habar n-am de ce"? Ti-am dat link catre topicul dedicat acestei discutii (drumul cu masina spre Turcia), unde ai o gramada de informatie si unde poti cere si alte detalii, altele decat cele pe care le gasesti deja acolo. Mai mult de atat...

http://forum.softped...showtopic=70181

#17
dana_03

dana_03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 24.09.2007

View Postagri, on 31st July 2009, 09:28, said:

Multumesc mult pt. raspuns.
Imi poti spune si la ce hoteluri va cazati(inclusiv Marmaris) si cum ati facut rezervarile? Mie imi este destul de greu sa ma decid,este prima oara cand merg in Turcia.
Inca odata,multumesc.

Chanakale - hotel Anzac
Izmir - Hotel Park
Marmaris - Aegean Princess
Istanbul - Hotel Erboy

Rezervarile sunt facute cu Otel.com din aprilie. Pt. Istanbul am rezervat direct la hotel, cu plata la sosire.

#18
Catalin_Alexe

Catalin_Alexe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.08.2009
Cine a fost in Marmaris, la hotel Pasa Beach, si cate ceva de traseu?

  Multumesc.....

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate