Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Marmaris

- - - - -
  • Please log in to reply
261 replies to this topic

#253
lori2013

lori2013

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 30.01.2013
Buna seara,
Sunt noua pe forum. Am achizitionat un sejur la hotel Ideal Prime Beach Marmaris (la recomandarea unei agentii de turism,-  fara sa ma documentez foarte mult deoarece eu studiasem oferte pentru Side) si as dori sa va intreb daca stiti ceva despre acest hotel. Am gasit putine rewieuri pe saiturile romanesti. Ma ingrijoreaza faptul ca hotelul nu are parcare proprie(noi mergem cu auto).  Statiunea o cunosc, deoarece acum 2 ani am stat la Club Turban, unde a fost OK. Mi-as dori ca hotelul sa fie la fel de bun ca Turbanul dpdv al serviciilor. Multumesc anticipat celor care pot si doresc sa - mi spulbere temerile.

#254
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postlori2013, on 07 martie 2013 - 21:59, said:

Buna seara,
Sunt noua pe forum. Am achizitionat un sejur la hotel Ideal Prime Beach Marmaris (la recomandarea unei agentii de turism,-  fara sa ma documentez foarte mult deoarece eu studiasem oferte pentru Side) si as dori sa va intreb daca stiti ceva despre acest hotel. Am gasit putine rewieuri pe saiturile romanesti. Ma ingrijoreaza faptul ca hotelul nu are parcare proprie(noi mergem cu auto).  Statiunea o cunosc, deoarece acum 2 ani am stat la Club Turban, unde a fost OK. Mi-as dori ca hotelul sa fie la fel de bun ca Turbanul dpdv al serviciilor. Multumesc anticipat celor care pot si doresc sa - mi spulbere temerile.

nu numai că IPB are parcare dar are și valet parking, adica dai cheia valetului și el iti parcheaza mașina, asta e regula casei si tre să te supui.

#255
lori2013

lori2013

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 30.01.2013
Nu vreau sa va contrazic, insa uitati raspunsul celor de la IPB: ,,we do not provide car parking spaces specifically for Hotel guests however there are many places to park in the areas around the Hotel”.
   Ce altceva imi mai puteti spune despre hotel? Poate fi comparat cu Turban-ul?

#256
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postlori2013, on 07 martie 2013 - 23:03, said:

Nu vreau sa va contrazic, insa uitati raspunsul celor de la IPB: ,,we do not provide car parking spaces specifically for Hotel guests however there are many places to park in the areas around the Hotel”.
   Ce altceva imi mai puteti spune despre hotel? Poate fi comparat cu Turban-ul?

1. iti parcheaza ei masina, nu am auzit de vreo mașină de turist românesc rămasă neparcată
2. nu compara nimic cu nimic
3. IPB e mai ieftin decît turban
4. cel mai bun hotel e ăla de ți-l permiți
5. intrebarile despre hoteluri si comparațiile se fac INAINTE să plătești pt vreaun hotel sau altul
6. pe holidaycheck IPB, după doar 2 ani  de activitate are 74% - http://www.holidaych...hid_330945.html iar club turban care-i un hotel vechi are 79% - http://www.holidaych...hid_206559.html
7. pe tripadvisor.com cel mai bun hotel din marmaris(pe care sa-l gasesti si pe piata romaneasca) este cettia beach - http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g298033-d315029-Reviews-Hotel_Cettia_Beach_Resort-Marmaris_Mugla_Province_Turkish_Aegean_Coast.html dar turistul românesc va alege mereu club turban, insa anul ăsta cei mai multi au ales IPB datorită prețului mai mic, adică IPB e mai ieftin decît turban.

Edited by rottweiler2007, 08 March 2013 - 06:41.


#257
livyu_s

livyu_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 16.02.2007
Cine mai vine pe data de 25.07.2013 in Marmaris - Hotel Kalemci cu avionul ? sau fara avion ?

#258
bebedoru

bebedoru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 09.10.2009
Buna seara.Va rog sa ma ajutati cu un sfat : as vrea sa merg in Turcia in vara 2013, la un hotel AI, cu plaja proprie si o mica gradina cu umbra, deoarece eu prefer umbra iar sotia plaja cu nisip.Vrem sa vedem neaparat Marmaris, am mai fost in Turcia de 2 ori, dar la Kusadasi, am stat la Ephesia, a fost minunat hotelul , dar vrem sa vedem si altceva  si sa facem si ceva excursii, in special pe insula Rodos.As prefera 4 stele, ca si la Ephesia, dar nu stiu daca ma incadrez in bugetul de 1300 euro, cu avion.Daca nu , poate un hotel de trei stele?Mi-e cam teama de 3 stele, sa nu fie inconfortabil.Va multumesc anticipat!

Si as vrea sa imi  mai spuneti,  cum este intrarea in apa in Marmaris?Deoarece sotia nu stie sa inoate, dar vrea sa stea cat mai mult in apa.Va salut !

#259
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 14.11.2006
Buna seara!

Pentru intrarea in mare iti raspund eu: este foarte lina.
Daca vrei sa citesti mai multe amanunte, vezi aici:
http://forum.softped...nit-in-paradis/

Pentru hotel, va intra aici rottweiler2007 si iti va da mai multe amanunte.
Rott, ai legatura Posted Image !

#260
bebedoru

bebedoru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 09.10.2009
Multumesc  Florinbad, am citit cu mare placere povestea ta  si imi ramane doar sa aleg hotelul acum.Te salut cu respect!

Edited by bebedoru, 05 April 2013 - 23:31.


#261
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postbebedoru, on 05 aprilie 2013 - 22:13, said:

Buna seara.Va rog sa ma ajutati cu un sfat : as vrea sa merg in Turcia in vara 2013, la un hotel AI, cu plaja proprie si o mica gradina cu umbra, deoarece eu prefer umbra iar sotia plaja cu nisip.Vrem sa vedem neaparat Marmaris, am mai fost in Turcia de 2 ori, dar la Kusadasi, am stat la Ephesia, a fost minunat hotelul , dar vrem sa vedem si altceva  si sa facem si ceva excursii, in special pe insula Rodos.As prefera 4 stele, ca si la Ephesia, dar nu stiu daca ma incadrez in bugetul de 1300 euro, cu avion.Daca nu , poate un hotel de trei stele?Mi-e cam teama de 3 stele, sa nu fie inconfortabil.Va multumesc anticipat!

Si as vrea sa imi  mai spuneti,  cum este intrarea in apa in Marmaris?Deoarece sotia nu stie sa inoate, dar vrea sa stea cat mai mult in apa.Va salut !

pt marmaris studiaza: club turban, aqua, marti resort, cettia beach, ideal prime beach; la marmaris intrarea  in apa e lina dar sint pietre si alge, la marmaris nu te duci sa cauti vreo plaja paradisica si nici vreun resort tip palat.

Edited by rottweiler2007, 06 April 2013 - 12:25.


#262
cnd_nick

cnd_nick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 13.02.2002
Tocmai am revenit in tara dupa o calatorie cu masina Bucuresti - Istanbul (2 zile) - Pamukkale (o zi) - Marmaris (5 zile) - Bergama (o zi) - Veliko Tarnovo (o zi).

In Marmaris am stat la Supreme Hotel, cam departe de plaja, dar oricum asta nu a contat, pentru ca am facut plaja in statiune o singura data, o ora, la intoarcerea dintr-o excursie.

Cateva lucruri de spus:
- fata de acum 13 ani, cand am ajuns prima data acolo, statiunea s-a marit foarte mult, cred ca s-a dublat. Atunci erau foarte multi turisti britanici, acum mai putini, majoritatea erau turci, dar si din cauza ca au avut liber dupa Ramadam;
- am luat excursii mai ieftine cu 25-30% decat pe aleea principala de la un tip, Mustapha, are biroul in zona cimitirului (creepy, da). Pentru excursia la Dalyan ne-a recomandat sa luam mini-busul, astfel ca excursia se face in sens invers, adica mai intai baia cu namol, Dalyan, delta si Turtle Beach. Avantajul e ca nu mai stai 2 ore pe mare, in soare (da, ar putea sa mearga doar o ora, dar trebuie tinuti turistii in soare ca sa consume lichide), iar la Turtle Beach se sta doua ore in loc de 30-45 de minute.
- am gasit o plaja foarte faina, cu apa cristalina, parcare gratis si restaurant foarte bun. Ne-a placut asa mult ca am ajuns acolo de 3 ori, desi e cam departe de Marmaris. Se trece prin Orahanyie, se trece de intersectia cu cascada (o porcarie, btw) si se ajunge la o intersectie in T. Se face dreapta si dupa 3-400 m e o parcare. Se coboara in dreapta spre parcarea restaurantului Deniz.
- a se evita excursia Jeep Safari. Singura chestie distractiva e bataia cu apa. Am fost dezgustat de modul absolut jegos al organizatorilor de a face o lira in plus. Ajuns acolo trebuie sa inchiriezi pistolul de apa (penibil) si sa cumperi apa pentru pistol (de-a dreptul ridicol). Mi s-au parut niste milogi. Dupa bataia cu apa ne-au dus la o dugheana, cica sa ne odihnim, normal ca au mizat ca unora li se facuse foame si au mai vandut 3-4 saorme. Ca dupa aia sa ne duca la masa.
- la hotel am luat doar mic dejun, la pranz oricum mancam unde eram, iar seara ieseam in statiune. Sunt multe restaurante bune, ai de unde alege, dar trebuie sa treci peste impresia generala ca ar face orice sa-ti smulga 5 lire in plus.
- fiind cu masina, am renuntat la excursia in Rodhos, pentru ca formalitatile sunt dificile.

Cam atat, in concluzie nu imi pare rau ca am fost in Marmaris, era o promisiune facuta fiicei mele care acum 13 ani avea 5 luni in burta mamei, dar nu cred ca mai calc curand prin zona aia.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate