Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...
 Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...
 

Widescreen -- chiar ne trebuie asa ceva?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
bfg2008

bfg2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,053
  • Înscris: 15.08.2008
ca sa fi multumit de un wide trebuie sa il iei de 22", rezolutia 1680X1050 este "naturala" pe un wide de 22, nu 21, nu 20, la fel cum rezolutia 1280X1024 este "naturala" pe un monitor de 19" in 5:4, eu am un LCD Philips de 17" si in rezolutia maxima se vede scrisul mic, si alte chestii agasante.
sa fiu sincer, tot monitoarele CRT rulz, mai ales la jocuri, timpul de raspuns <1ms, si un refresh peste 75 e tot ce-ti trebuie.
de exemplu eu nici nu pot sa ma joc counter pe un LCD, zici ca ma joc in 2D.

#20
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,880
  • Înscris: 06.10.2003

View Postbfg2008, on 2nd August 2009, 05:38, said:

ca sa fi multumit de un wide trebuie sa il iei de 22", rezolutia 1680X1050 este "naturala" pe un wide de 22, nu 21, nu 20, la fel cum rezolutia 1280X1024 este "naturala" pe un monitor de 19" in 5:4, eu am un LCD Philips de 17" si in rezolutia maxima se vede scrisul mic, si alte chestii agasante.
sa fiu sincer, tot monitoarele CRT rulz, mai ales la jocuri, timpul de raspuns <1ms, si un refresh peste 75 e tot ce-ti trebuie.
de exemplu eu nici nu pot sa ma joc counter pe un LCD, zici ca ma joc in 2D.

Depinde si de LCD, hai sa nu generalizam.
LG-ul meu are timp de raspuns de 2 ms, suficient de mic pt. a ma juca shootere linistita (ca ma plictisesc, mai nou, e alta poveste :lol: ).
De fapt, ai nevoie de un LCD bun (Samsung/LG/Philips), cu timp de raspuns mic, wide si rezolutie de wide + jocuri care stiu de rezolutii wide (The Witcher, de ex., pe care-l joc la 1440x900) + placa video puternica.

#21
Stapanul_clonelelor

Stapanul_clonelelor

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 08.07.2008
Eu am un LCD 4:3 de 17" si sunt foarte multumit de el. De 19" 4:3 mi se pare prea mare. Pt filme am LCD TV mare, asa ca wide pt altceva inafara de filme imi este inutil.

#22
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 01.01.2007
Monitorul de 17 este inuman de mic, nu cred ca as putea sa lucrez pe asa ceva.
Dupa mine, dimensiunea minima pentru un monitor este 19" Wide, iar optim dual view 24".(Asta pentru working).
Pentru acasa, Philips AmbiLigth 2, full HD  B)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate