Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...
 Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...
 

Racire terasa

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
Victorake

Victorake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.10.2007
Aveti idee unde as putea gasi asa ceva in romania, la un pret decent?

http://www.amazon.co...t...2564&sr=8-1

Am gasit ceva asemanator la 1500 de euro fara tva :lol: :lol: :lol:

#2
gall71

gall71

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,972
  • Înscris: 12.08.2007

View PostVictorake, on May 22 2009, 10:36, said:

Aveti idee unde as putea gasi asa ceva in romania, la un pret decent?

http://www.amazon.co...t...2564&sr=8-1

Am gasit ceva asemanator la 1500 de euro fara tva :lol: :lol: :lol:
Uite un exemplu,AICI

#3
Victorake

Victorake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.10.2007
Merci, ei erau cei cu 1500 de euro + tva

#4
Victorake

Victorake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.10.2007
Nimeni?

#5
mihaivoy

mihaivoy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 11.02.2006

View PostVictorake, on 9th July 2009, 12:14, said:

Nimeni?
Wexa din Arad si Climext din Craiova

#6
Victorake

Victorake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.10.2007
Climext au si preturi:

Incepand de la 1650 € + TVA

Merci de info oricum.
Romanul s-a nascut jepcar.

#7
lifestyle2000

lifestyle2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 25.04.2007
Preturile mentionate aici sunt imens de mari si total aberante. Avand in vedere ca vorbim de preturi in RO, totul e posibil.

In state (Phoenix,AZ) terasa parintilor e dotata cu asa ceva. E un sistem foarte simplu. Consta dintr-un furtun si niste diuze. Furtunul se agata undeva la nivelul tavanului cu diuzele indreptate in jos. Se leaga pur si simplu la robinet, nu ai nevoie de pompe si alte dracii fiindca dimensiunea vaporilor se regleaza din diuzele respective. Poti folosi si o pompita insa GARANTEZ ca e ok si fara pompita respectiva. (depinde foarte mult si de ce presiune ai la reteaua de apa)

Un kit costa cam 150$ - il gasiti AICI
Se poate gasi si la un pret mai bun. Ai mei cred ca au luat asa ceva la cativa zeci de dolari. Daca se doreste pompa neaparat, pompa respectiva mai costa cativa zeci de dolari.

Victorake, de 1650 Eur +TVA iti iei bilet de avion, iti cumperi personal kit-ul din state si mai raman bani si de cadouri pt tot familionul :ewwpu:


1650 EUR + TVA? S-a tampit lumea nene :ciocan:  
Bai ce hotie! Nu mai bagati in seama toti ciumpalacii care cred ca au inventat ei apa calda.

Edited by lifestyle2000, 11 July 2009 - 11:58.


#8
X-plane

X-plane

    ANTICOMUNIST.

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,838
  • Înscris: 15.03.2006

View Postlifestyle2000, on 11th July 2009, 12:34, said:

Preturile mentionate aici sunt imens de mari si total aberante. Avand in vedere ca vorbim de preturi in RO, totul e posibil.

In state (Phoenix,AZ) terasa parintilor e dotata cu asa ceva. E un sistem foarte simplu. Consta dintr-un furtun si niste diuze. Furtunul se agata undeva la nivelul tavanului cu diuzele indreptate in jos. Se leaga pur si simplu la robinet, nu ai nevoie de pompe si alte dracii fiindca dimensiunea vaporilor se regleaza din diuzele respective. Poti folosi si o pompita insa GARANTEZ ca e ok si fara pompita respectiva. (depinde foarte mult si de ce presiune ai la reteaua de apa)

Un kit costa cam 150$ - il gasiti AICI
Se poate gasi si la un pret mai bun. Ai mei cred ca au luat asa ceva la cativa zeci de dolari. Daca se doreste pompa neaparat, pompa respectiva mai costa cativa zeci de dolari.

Victorake, de 1650 Eur +TVA iti iei bilet de avion, iti cumperi personal kit-ul din state si mai raman bani si de cadouri pt tot familionul :ewwpu:


1650 EUR + TVA? S-a tampit lumea nene :ciocan:  
Bai ce hotie! Nu mai bagati in seama toti ciumpalacii care cred ca au inventat ei apa calda.

Not for use with low pressure (standard city pressure). Use with Professional Misting Kit (part number 52500) or by itself. REQUIRES HIGH PRESSURE PUMP MODULE FOR DESIRED EFFECT.

#9
lifestyle2000

lifestyle2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 25.04.2007

Quote

Not for use with low pressure (standard city pressure). Use with Professional Misting Kit (part number 52500) or by itself. REQUIRES HIGH PRESSURE PUMP MODULE FOR DESIRED EFFECT.

:D  X-plane ai vrut sa justifici pretul de 1650 eur + tva? Pretul asta face parte din seria X-files - inexplicabil  :lol:
Tocmai am spus ca am un kit din asta in ARIZONA, conectat la robinetul de apa si isi face treaba foarte bine.
E o racoare de toata frumusetea pe terasa.

Quote

Use with Professional Misting Kit (part number 52500) or by itself.
"or by itself" .
Chiar daca vrei  "professional misting kit" ala e doar vreo 60$. Hai sa punem si "high pressure pump" ca sa fie meniul complet. Pompa asta costa si ea cativa zeci de dolari. Pana la 1650 Euro + tva e cale lungaaaa. E IMENS DE MULT!

PS: Chiar exista oameni care sa dea 1650 euro + tva pe asa ceva? Daca da, va aduc eu din state la jumatate de pret :lol:

Edited by lifestyle2000, 12 July 2009 - 12:18.


#10
X-plane

X-plane

    ANTICOMUNIST.

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,838
  • Înscris: 15.03.2006

View Postlifestyle2000, on 12th July 2009, 12:53, said:

:D  X-plane ai vrut sa justifici pretul de 1650 eur + tva? Pretul asta face parte din seria X-files - inexplicabil  :lol:
Tocmai am spus ca am un kit din asta in ARIZONA, conectat la robinetul de apa si isi face treaba foarte bine.
E o racoare de toata frumusetea pe terasa.


"or by itself" .
Chiar daca vrei  "professional misting kit" ala e doar vreo 60$. Hai sa punem si "high pressure pump" ca sa fie meniul complet. Pompa asta costa si ea cativa zeci de dolari. Pana la 1650 Euro + tva e cale lungaaaa. E IMENS DE MULT!

PS: Chiar exista oameni care sa dea 1650 euro + tva pe asa ceva? Daca da, va aduc eu din state la jumatate de pret :lol:


In nici un caz nu justificam pretul.

Oricum nu cred cred ca este vorba despre acelasi produs.

#11
Victorake

Victorake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.10.2007
Desigur, e mult mai de calitate :D
In romania se vand numai lucruri de calitate mai scumpe de 100 de ori.
Sa fim seriosi

LE
am gasit o firma care avea si produse de 100-200$ importate din sua, dar am vrut doar 1 bucata. Nu a mai raspuns la telefon.
Nu s-a gandit vand acu de 200$ vin prietenii vad ce bine e si ieftin mai vand la 10 prieteni(care au si ei prieteni) si asa se mareste vanzarile(cel mai bun marketing, din gura in gura) .NU.
Daca nu vinde de 2000? odata nu merita.

Edited by Victorake, 13 July 2009 - 07:22.


#12
summercool

summercool

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.01.2009
Salut tuturor,
Eu sunt unul din "banditii" care vrea sa "prosteasca" lumea cu sisteme de de 3 lei pe 1500 de euro.
Vreau sa va povestesc despre aceste sisteme cateva aspecte:
1. Dc unul din voi imi gaseste o pompa de presiune de 70 ATMOSFERE, dotata cu: timer de on/off, valva de descarcare a liniei, senzor lipsa apa, filtru de apa de 5microni; cu norme UE binenteles la sub 1000 euro eu promit sa-i cumpar 10 buc. Excludem China de aici...
2. Un sistem de climatizare cu vapori este eficient daca functioneaza cu intermitenta, altfel se creaza umiditate excesiva, pentru asta trebuie comandat electronic; iar la fiecare oprire, instalatia trebuie golita de apa pentru a opri picurarea apei la duze.
2. Sistemul aratat mai sus nu are nici o legatura cu climatizarea la presiune mare, e ca si cum ai compara o Dacie cu un BMW. Pentru cine are vreo tangenta cu tehnica, diferenta dintre presiunea de 3-4 atm cat are apa la robinet si 70 atmosfere este evidenta
3. Dc tot va dati cu parerea, hai sa va ajut sa vedeti ca toti producatorii din Europa sunt niste "banditi":
www.climext.com
www.perfectcool.it
www.normist-tr.com
www.eurocooling.it
4. Daca vorbim despre aplicatiile comerciale, credeti ca ai putea sa legi 50-70 duze la o sursa de apa potabila ?

Concluzie:
Sistemele de climatizare/umidificare sunt echipamente scumpe, utile in zonele cu temperaturi ridicate su umiditate scazuta, si destinate celor care si le permit.
Va doresc o zi buna buna

#13
Victorake

Victorake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.10.2007
Eu nu am fabrica. Nu ma intereseaza pompa de 70 atm cu cele enumerate.

#14
summercool

summercool

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.01.2009

View PostVictorake, on 13th July 2009, 10:32, said:

Eu nu am fabrica. Nu ma intereseaza pompa de 70 atm cu cele enumerate.

Atunci cand o sa incerc sa vand cuiva un echipament ca cel de la inceputul topicului cu 1500 euro sa ma faci bandit. Iar cand vei gasi un echipament cu specificatiile asemanatoare cu acesta http://www.summercoo...bil_cooler.html la cate sute de euro anunta-ma si pe mine. Pana atunci....

#15
Victorake

Victorake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.10.2007
La inceputul topicului e un misting fan de 99$. Ce nu intelegi? Am vazut reclama, ok.

#16
summercool

summercool

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.01.2009

View PostVictorake, on 13th July 2009, 11:17, said:

La inceputul topicului e un misting fan de 99$. Ce nu intelegi? Am vazut reclama, ok.

Bun. Pare k nu intelegi mesajul meu. In primul rand te inseli tare la partea cu reclama, aici chiar nu e locul unde este publicul meu tinta; un amic mi-a zis de topicul asta si chiar nu vreau sa creezi confuzie.
In linkul tau este un simplu ventilator cu picior de 16 inchi diametru (38cm), fara nici o duza sau altceva. Ventilator cu picior de 40cm gasesti la Bricostore, 170 lei, mai putin de 93,5$. Si e aici, nu la dracu in praznic in SUA.
Daca vrei si vapori de apa trebuie sa cumperi http://www.amazon.co...8950577-5765622, asa cum scrie pe pagina cu pricina
Si ca sa inchei citeste impresiile lasate de saracii oameni care au aruncat banii pe sistemul asta: http://www.amazon.co...howViewpoints=1
O zi fericita

#17
Spliff

Spliff

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 10.10.2008
Ce dracu e mah asa de greu de inteles...?! Eu, ca si cei de mai sus cautam ceva simplu, ieftin, fara bagatele fara pompe pompitze...pur si simplu un furtun, cu niste duze care sa se adapteze la reteau de apa pentru o terasa sau o bolta pe care o avem in curte! Pompa de saptejde mii de atmosfere, timer, filtre, fel de feluri...D-aia nu pot eu sa stau ca n-am pompa care sa imi scoata apa din intalatie ca sa numai picure apa la duze-inchid robinetu'-pur si simplu...ce daca mai pica cateva picaturi pana se goleste toate apa... Da' asa e, cand totzi diletantii se baga in seama...Pana la urma nu esti destul de prost daca nu esti si fudul...! Auzi 1700 E+ tva...pt o terasa din curtea casei!

#18
moshuroshu

moshuroshu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 01.01.2007
la  sistemul asta ai primit pretul de  1500E sau la aparatul portabil?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate