Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate imbunatati o poza sa se ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...

smart switch fara neutru
 Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata

Manere clasice mobila sau push to...
 Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info

Nu pot raspunde: Huawei P10
 Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...

CASS pe veniturile din DOBANZI
 

Casa mea

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
88 răspunsuri în acest subiect

#1
kiguraiken

kiguraiken

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 75
  • Înscris: 15.06.2008
Buna ziua,

Am inceput si eu sa construiesc o casa. O sa arate cam ca in imaginile atasate cu mici/mari modificari de fatada.
Cum va place?

Fișiere atașate



#2
baubau009

baubau009

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 15.04.2009

View Postkiguraiken, on Apr 15 2009, 10:21, said:

Buna ziua,

Am inceput si eu sa construiesc o casa. O sa arate cam ca in imaginile atasate cu mici/mari modificari de fatada.
Cum va place?


O sa fie mai greu sa o Vinzi!!  :lol:

#3
kiguraiken

kiguraiken

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 75
  • Înscris: 15.06.2008
Acum arata cam asha:

Fișiere atașate


Editat de kiguraiken, 15 aprilie 2009 - 09:55.


#4
akinik

akinik

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 888
  • Înscris: 31.03.2007

View Postkiguraiken, on Apr 15 2009, 10:21, said:

Cum va place?

Arata bine pentru un dispensar, gradinita , sediu de firma etc. cu alt caracter ..nicidecum cu functiunea de locuinta familiala.
Insa stii cum e : gusturile nu se discuta . :)

Spor !

Editat de akinik, 15 aprilie 2009 - 10:34.


#5
kiguraiken

kiguraiken

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 75
  • Înscris: 15.06.2008

View Postakinik, on Apr 15 2009, 11:32, said:

Arata bine pentru un dispensar, gradinita , sediu de firma etc. cu alt caracter ..nicidecum cu functiunea de locuinta familiala.
Insa stii cum e : gusturile nu se discuta . :)

Spor !

De ce? Ca nu are acoperis?  :lol:

#6
bengal

bengal

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 572
  • Înscris: 15.11.2006
Mie personal imi place cum arata proiectul,initial am vrut si eu sa imi construiesc casa in acest stil ,dar nu a dorit doamna.
In ce zona este ?

Spor la treaba?

#7
ovidiu12

ovidiu12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 150
  • Înscris: 14.12.2007

View Postkiguraiken, on Apr 15 2009, 10:21, said:

Buna ziua,

Am inceput si eu sa construiesc o casa. O sa arate cam ca in imaginile atasate cu mici/mari modificari de fatada.
Cum va place?


foarte frumoasa casa...sper sa-ti iasa ca in poze....bafta multa.....

View Postkiguraiken, on Apr 15 2009, 10:32, said:

Acum arata cam asha:

Unde ai terenul? Cat te-a costat casa la rosu? estimltumit de echipa? Da-mi mai multe detalii, si eu vreau sa ma apuc intr-o luna.

#8
kiguraiken

kiguraiken

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 75
  • Înscris: 15.06.2008
Multumesc! M-am mai linistit!  :P  ha ha ha!

Hai ca mai pun poze...sunt cam lenes...

O sa iasa ca in poza...singura problema majora sunt banii...Am avantajul arhitectului in house! si un super diriginte (prieten)! Au lucrat impreuna inainte si au la activ "case". Si cand spun case ma refer la cladiri adevarate cu probleme care trebuie tratate serios...cu multe etaje gen sediul Radio21.

Ma tot uit pe forum, desi multi m-au avertizat ca o sa enervez...oare de ce?  :D. Multa lume blameaza un diriginte de santier bun si arhitectii. E adevarat ca unii poate nu sunt de calitate sau ceea ce isi doresc clientii, dar Hey! la 1500euro la ce va asteptati? Daca fiecare dintre noi ar primi o treime din banii pe care ii meritam probabil ca ar face la fel.
Doar ca eu vreau sa stau in casa pe care o construiesc si sa dorm linistit!

La mine lucreaza echipa de la Andrei, echipa lui Nicu. Cum spunea Andrei, ei stiu sa faca ceea ce stiu, nimic mai mult. Si o fac bine. Confirm. Dar, daca ce doresti tu nu este ceea ce stiu ei, ai o problema. Eu zic, ca o combinatie ( e adevarat, cateodata exploziva) intre o echipa buna, un diriginte bun cu experienta si un arhitect motivat  :P  e castigatoare.



Casa este in Balotesti, are vro 340 mp. La rosu estimat vro 51-52K.

Da Bengal, doamna este intotdeauna problema  :P . Eu am noroc ca la mine a proiectat-o doamna.

Atat cat ma pricep eu...

Fundatie si Fier.

Fișiere atașate


Editat de kiguraiken, 03 mai 2009 - 19:23.


#9
flotouran95

flotouran95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.618
  • Înscris: 02.11.2008
asta e  e un minipalat :thumbup:
e chiar frumos proiectul.important sa te simti tu ok in ea.ca doar n-o sa locuim noi in ea.sa aveti notoc de casa noua

Editat de flotouran95, 03 mai 2009 - 19:25.


#10
ovidiu12

ovidiu12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 150
  • Înscris: 14.12.2007

View Postkiguraiken, on May 3 2009, 20:22, said:

Multumesc! M-am mai linistit!  :P  ha ha ha!

Hai ca mai pun poze...sunt cam lenes...

O sa iasa ca in poza...singura problema majora sunt banii...Am avantajul arhitectului in house! si un super diriginte (prieten)! Au lucrat impreuna inainte si au la activ "case". Si cand spun case ma refer la cladiri adevarate cu probleme care trebuie tratate serios...cu multe etaje gen sediul Radio21.

Ma tot uit pe forum, desi multi m-au avertizat ca o sa enervez...oare de ce?  :D. Multa lume blameaza un diriginte de santier bun si arhitectii. E adevarat ca unii poate nu sunt de calitate sau ceea ce isi doresc clientii, dar Hey! la 1500euro la ce va asteptati? Daca fiecare dintre noi ar primi o treime din banii pe care ii meritam probabil ca ar face la fel.
Doar ca eu vreau sa stau in casa pe care o construiesc si sa dorm linistit!

La mine lucreaza echipa de la Andrei, echipa lui Nicu. Cum spunea Andrei, ei stiu sa faca ceea ce stiu, nimic mai mult. Si o fac bine. Confirm. Dar, daca ce doresti tu nu este ceea ce stiu ei, ai o problema. Eu zic, ca o combinatie ( e adevarat, cateodata exploziva) intre o echipa buna, un diriginte bun cu experienta si un arhitect motivat  :P  e castigatoare.



Casa este in Balotesti, are vro 340 mp. La rosu estimat vro 51-52K.

Da Bengal, doamna este intotdeauna problema  :P . Eu am noroc ca la mine a proiectat-o doamna.

Atat cat ma pricep eu...

Fundatie si Fier.


Cum ai gasit echipa? ti-a recomandat-o cineva sau ai luat-o de pe net? este ff important (ai un pret ff bun). Noi pana acum am primti oferte la 65k euro (330 mp + 30 mp terase).

#11
kiguraiken

kiguraiken

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 75
  • Înscris: 15.06.2008
Diferite etape...

Fișiere atașate



#12
ovidiu12

ovidiu12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 150
  • Înscris: 14.12.2007

View Postkiguraiken, on May 3 2009, 20:22, said:

Multumesc! M-am mai linistit!  :P  ha ha ha!

Hai ca mai pun poze...sunt cam lenes...

O sa iasa ca in poza...singura problema majora sunt banii...Am avantajul arhitectului in house! si un super diriginte (prieten)! Au lucrat impreuna inainte si au la activ "case". Si cand spun case ma refer la cladiri adevarate cu probleme care trebuie tratate serios...cu multe etaje gen sediul Radio21.

Ma tot uit pe forum, desi multi m-au avertizat ca o sa enervez...oare de ce?  :D. Multa lume blameaza un diriginte de santier bun si arhitectii. E adevarat ca unii poate nu sunt de calitate sau ceea ce isi doresc clientii, dar Hey! la 1500euro la ce va asteptati? Daca fiecare dintre noi ar primi o treime din banii pe care ii meritam probabil ca ar face la fel.
Doar ca eu vreau sa stau in casa pe care o construiesc si sa dorm linistit!

La mine lucreaza echipa de la Andrei, echipa lui Nicu. Cum spunea Andrei, ei stiu sa faca ceea ce stiu, nimic mai mult. Si o fac bine. Confirm. Dar, daca ce doresti tu nu este ceea ce stiu ei, ai o problema. Eu zic, ca o combinatie ( e adevarat, cateodata exploziva) intre o echipa buna, un diriginte bun cu experienta si un arhitect motivat  :P  e castigatoare.



Casa este in Balotesti, are vro 340 mp. La rosu estimat vro 51-52K.

Da Bengal, doamna este intotdeauna problema  :P . Eu am noroc ca la mine a proiectat-o doamna.

Atat cat ma pricep eu...

Fundatie si Fier.

Ai si subsol la casa? AI facut cu materialele tale sau ale constructorului?

Editat de ovidiu12, 03 mai 2009 - 19:33.


#13
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.824
  • Înscris: 15.03.2009
O idee noua, si placuta ca design. Seamana mai degraba cu "o jumatate de bloc" , sau zici ca e bloc cu 2 etaje! Super idee! Daca poti sa pui din cand in cand poze cu constructia casei pana la construirea totala ar fi minunat, sa putem vedea si noi casa construita in totalitate!

Editat de planner26, 03 mai 2009 - 19:36.


#14
kiguraiken

kiguraiken

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 75
  • Înscris: 15.06.2008

View Postovidiu12, on May 3 2009, 20:30, said:

Cum ai gasit echipa? ti-a recomandat-o cineva sau ai luat-o de pe net? este ff important (ai un pret ff bun). Noi pana acum am primti oferte la 65k euro (330 mp + 30 mp terase).

Multumesc.

Echipa este cunosuta pe forum. "Echipa lui Nicu" recomandata de "gulag". Multam mult, gulag.
Pai manopera a fost de 55euro pe mp. Restul, materiale, m-am descurcat. 20 t fier si 55 caramida, etc...ma duc in total la rosu cu tot cu manopera la 52k.

View Postovidiu12, on May 3 2009, 20:32, said:

Ai si subsol la casa? AI facut cu materialele tale sau ale constructorului?

Da am si subsol, vro 40mp pentru pentru centrala si etc, parter 110, etaj 1 110 cu un gol peste parter, etaj 2 80 plus 30 terasa.
Cu materialele mele, de ce sa mai platesc adaos si pentru materiale la constructor?

Ieri....

Fișiere atașate


Editat de kiguraiken, 03 mai 2009 - 19:43.


#15
ovidiu12

ovidiu12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 150
  • Înscris: 14.12.2007

View Postkiguraiken, on May 3 2009, 20:38, said:

Multumesc.

Echipa este cunosuta pe forum. "Echipa lui Nicu" recomandata de "gulag". Multam mult, gulag.
Pai manopera a fost de 55euro pe mp. Restul, materiale, m-am descurcat. 20 t fier si 55 caramida, etc...ma duc in total la rosu cu tot cu manopera la 52k.



Da am si subsol, vro 40mp pentru pentru centrala si etc.
Cu materialele mele, de ce sa mai platesc adaos si pentru materiale la constructor?

Atunci de aia te-a dus asa putin (ma si miram la dimensiunea asta...).

#16
kiguraiken

kiguraiken

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 75
  • Înscris: 15.06.2008

View Postovidiu12, on May 3 2009, 20:41, said:

Atunci de aia te-a dus asa putin (ma si miram la dimensiunea asta...).

Pai de ce as face/ai face altfel?  :huh:

#17
ovidiu12

ovidiu12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 150
  • Înscris: 14.12.2007

View Postkiguraiken, on May 3 2009, 20:45, said:

Pai de ce as face/ai face altfel?  :huh:

paiprobabil tu ai avut timp sa te ocupi de achizitionarea materialelor/receptia lor etc....

#18
kiguraiken

kiguraiken

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 75
  • Înscris: 15.06.2008

View Postovidiu12, on May 3 2009, 20:47, said:

paiprobabil tu ai avut timp sa te ocupi de achizitionarea materialelor/receptia lor etc....

nu eu...doamna... :lol:  B)  :P
merita efortul...

bafta in continuare si pentru tine la construit...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate