Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Pozne și vorbe de duh

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
909 replies to this topic

#19
george67

george67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 03.01.2007
Am de curand achizitionate niste gaini + cocosh si neprimind si instructiunile de utilizare , aseara observand un comportament ciudat al uneia dintre galinacee am purces la cerut sfaturi tuturor cunoscutilor , cu plodul din dotare martor la discutii.
Concluzia piciului (are 6 ani si atunci cand a pus mana prima oara pe un pui nu i-a mai dat drumul din brate 2 ore) : stiu de ce este infoiata si caraie motata : este emotionata  ca o sa fie mamica! :blush:
Dr.Freud B)

#20
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
ieri ne jucam "de-a surpriza": noi închidem ochii, Tudor dispare și noi ne ducem să vedem unde-i, când apare ne face o surpriză - are mustăți, pantalonii luați invers, coif... de-astea. Cum stăteam noi cuminți cu ochii închiși și ne uitam la televizor :P auzim de după colț "miau!". Noi - nimic. Din nou, "miau", mai hotarât. Tot nimic. Tudor, din ce în ce mai indignat: "miau!", "miaauu!!", "MIAAAAAU!!!!!". Noi tot fără reacție, că doar eram cu ochii închiși.

Apare ăla mic, încruntat: "mami, voi nu știți engleză?! Cum se spune "acum" în engleză?!"

#21
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
Primul banc:

- Mami, tu știi ce-i spun bananele elefantului?
- Ce-i spun, mă?
- Nimic, că bananele n-au gură!

#22
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
Tudor, cu nasul lipit de cuptorul cu microunde, așteptând să se facă pop-corn-ul:
- hai, împușcați! Pocorn, împușcaaaaați!! Hai, împușcați odată, nu înțelegeți?!

#23
altcopilot

altcopilot

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.09.2009

View Postmufa, on 9th April 2009, 23:45, said:

Citat din scumpa mea nevastă:

"La baieti trebuie decalotata puță. cite un pic, usor-usor, ca sa previi fimoza. Ei, noi cam demult nu mai facusem asta. La ultimul control ne-a zis doctorita sa reluam obiceiul, ca e bine, dar ca se poate si mai bine si l-a decalotat ea complet. Eu m-am cam speriat atunci, ca mi s-a parut cam brutal, dar Andrei nu a zis nimic. Acasa am mai repetat si eu figura si se pare ca golanului chiar ii place. Acum vreo 2 seri se tinea de puță, dupa baie si striga mama! mama! il intreb: sa-ti traga mama de puță? el: da!
Buun. Ii execut operatiunea si in timp ce "trageam" de "cuc" ii explicam: vezi ca o sa vina o vreme cind mama va refuza sa mai umble la putza ta. Magarul de ta-su, alaturi, continua mustacind: vestea buna, Andrei, e ca se va gasi repede cine sa o faca in locul mamei.
La care fii-su isi intreapta privirea spre el si-i zice incintat: tata!
(am ris de mufa cu lacrimi :D)"

P-orma va mirati ca ajunge exchibitionist.

#24
phanebest

phanebest

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 20.06.2007
La targul de vechituri. Ii arat lui fi-miu (7 ani) o masina de scris, ii explic la ce foloseste. El, luminat: Aaa, adica e un fel de imprimanta ?


Avea de terminat un desen pentru scoala, cu casa bunicului si curtea. Il intreb: ai terminat ? Nu, mai am de desenat via. Daca am timp desenez si strugurii, daca nu, zic ca bunicul a cules via.

#25
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
acum câteva zile, în timp ce eu îi făcem puzzle-ul, Tudor mi se suia în brațe. Taică-său:
-mă Tudor, o iubești pe mama?
-Da!
-Păi e rea, măi, că ne tot pedepsește...
-Aia nu înseamnă că e rea. Aia înseamnă că suntem noi leneși!
După trei secunde de gândire:
-Adica tu ești leneș!


Andrada:
-mamă, dacă mă calific la olimpiada pe țară, îmi iei laptop?
-dacă te califici, îți iau, jur!
Foarte  convinsă:
-Bine. Vezi să nu uiți!

#26
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006

View Postadadoi, on 2nd October 2009, 18:21, said:

-Adica tu ești leneș!
:roflmaofast:

#27
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,327
  • Înscris: 09.09.2006
Intr-o parcare, destul de aglomerat. O familie terminase de incarcat ceva cumparaturi, rezultat un carucior gol. Aveau usile deschise la masini si nu puteam parca inca in locul liber de langa ei. Una dintre "doamne" impinge caruciorul pe locul de parcare pe care vroiam sa-l ocup, flash scurt cu farurile, tipa se uita la noi, apoi muta carutul, se imbarca si pleaca. Ne dam noi jos din masina, si fiica-mea: "cred ca nu a vrut sa duca caruciorul la loc de frica sa nu faca AH1N1"
Da' chiar asa spus "a-has-1-en-1". Foarte serioasa la mutra. Ne-am prapadit de ras amandoi (eu si mama-sa).

#28
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
Eu, în bucătărie, făceam gogoși. Îl aud pe rosto de la calculator "...'ai băga-mi-aș!..." și apare ăla mic cu pîra:
- mami, tata a spus o prostie!
- ce-a spus, măi?
- a spus "băgîndu-mi"!

Edited by adadoi, 16 January 2010 - 21:08.


#29
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
Ieri Tudor și-a pierdut primul dinte.
Înainte să-i pice a fost foarte ofticat că nu se poate face o magie care să-i transforme dinții direct în dinți puternici, fără să fie el știrb.
Aseară, cu dintele în mână:
- tata, uite, strâng de el cât pot de tare și nu mă doare absolut deloc! Înseamnă că nu mai face parte din corpul meu! Mă apgradez!

#30
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,710
  • Înscris: 09.05.2008
M-am trezit acu' cateva zile cu nevasta-mea aducand acasa o veioza din aia in care se invart niste pesti.
Am zis: OK, desi nu era ultimu' lucru care ne lipsea.

Ieri, cand s-a sculat fie-mea din somnu' de dupa-amiaza , zice:

Tati, ai vajut ca a luat mami pesti cu veioja ?!

Edited by futurist, 30 January 2010 - 12:14.


#31
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004
pitix are o maare pb.cu un anumit tip de branzica in cutie. cand nu gasim e jale mare si oricum ne certam zilnic pe portie (eu nu ii dau voie decat o cutie pe zi...il pai pacaleste pe tac-su cu a doua cutie!). eu pastrez cutiile ca sa fac rasaduri. azi am scos cutiutele sa le dau gauri, sa le numar, etc. le vede pitix: ce faci cu ele? ii spun ca fac rasaduri ca sa le punem la tataie la casa in gradina. zice: vezi ce lucru bun e branzica? si pentru mine, ca mananc ceva bun si pentru tine...ca ai in ce sa faci rasadurile...trebe sa mananc mai multa ca sa ai in ce sa faci rasadurile...

#32
rechinitza

rechinitza

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,366
  • Înscris: 14.10.2009
Azi noapte, la o ora destul de inaintata, ajunge si sotul meu acasa.
In fine, intra la aia mici in camera sa-i vada si ajunge in dormitor unde aia mare dormea dusa in patul matrimonial.
Zambind, zice :"ce copii frumosi mi-ai facut!"(in fine, nu ma leg acum de "mi-ai"), la care fiica-mea, somnoroasa, cu ochii mijiti zice:"tati, eu sunt printesa".Ne-am imprastiat de ras instant.

Noa,Ca mi-am amintit inca una.

Sta fiica-mea ganditoare intr-o dimineata.
-Hai, ca intarziem la gradinita...
-Mama, tu esti sefa acolo la tine?
-Da, dar de ce? Hai , incaltarea si sa plecam!
-Pe tine te cearta careva daca intarzii?
-Nu, dar vezi, eu fac prezenta, trebuie sa ajung prima.
-Apai, nu esti sefa adevarata, io vreau sa fiu sefa la mine-n grupa, ca sa nu mai bata nimeni la cap ca intarzii.Si sa ma duc numai cand am chef.Tu de ce nu vrei sa fii sefa ca mine?

#33
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
fata ta are o gramada de bun simt :D

#34
rechinitza

rechinitza

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,366
  • Înscris: 14.10.2009

View Postadadoi, on 9th February 2010, 21:19, said:

fata ta are o gramada de bun simt :D
Are si e manipulativa de ma lasa masca.

La intrebarea :
-"cine-i seful la voi acasa?",
- fata mea raspundea invariabil cu zambet larg"Mama",
- "dar de ce?"
- "ca toti o asculta",
- "si tata?",
- "el  numai se face ca o asculta" :rolleyes:
In fine, de Craciun, bunici si musafiri, nu stiu caruia ii vine grozava ideee sa o intrebe(probabil ca primise raspunsurile astea si estima ca va raspunde la fel):
-"cine-i seful la voi acasa?"
-" Mos Craciun!"
- "nu, cine-i seful?"
-ea, pe un ton agasat:"Azi el e seful, ca poate daca zic asa primesc mai multe cadouri de la el" :notangel:

#35
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
aia sigur e fata lu' bărbatu-tău :D

citea rosto pe blog la mine, și zice:
"mă, da' ce comentată ești!"
Tudor, indignat: "cine-o comentează pe mama? ha? ha?"

#36
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
"taatiiiii, lanterna de la bricheta asta arată o duoamnă care stă pe burtă și i se vede fundu'!!!"

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate