Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Pozne și vorbe de duh

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
909 replies to this topic

#37
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,479
  • Înscris: 09.05.2008

View Postadadoi, on 19th February 2010, 21:17, said:

"taatiiiii, lanterna de la bricheta asta arată o duoamnă care stă pe burtă și i se vede fundu'!!!"
La mine a zis fie-mea : Tati, uite pe mami cu tzatze !

#38
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
Aseară, înainte de ora de culcare. Andrada citea, Tudor se uita la "Regele leu". Una dintre marile lor plăceri este să se hîrîie puțin de noapte bună, și-i aud:
- mă tudor, știai că girafele sunt de fapt niște cămile care și-au pierdut cocoașa și le-a crescut gâtul?
- nu-i adevărat, că dacă ar fi cămile ar trăi în deșert, da' girafele trăiesc în savană.
- ba nu, că la început toate animalele au trăit în junglă și-n savană, dup-aia au migrat și în deșert.
etc etc, se contraziceau cu spor și Tudor se enerva din ce în ce mai tare, până-i servește argumentul suprem:
-NU ÎNȚELEGI, eu am învățat de la ADULȚI, nu mă poți păcăli!!!

#39
nosferyk

nosferyk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,284
  • Înscris: 23.08.2004
Pe 7 martie au serbat norvegienii Ziua Crucii, si nevasta hop si ea la biserica cu cea mare, Ana. Si zice popa "ca trebuie sa purtam crucea cu noi mereu"  si cea mare da replica "eee, dar cand mor nu mi se pune cruce?" 5ani jumate.

Inainte sa plece de acasa comentau sotia si soacra ceva legat de Ana, si evident ca sare asta ca arsa: "maturizati-va odata, terminati cu copilariile acestea". :D

#40
Sebiko

Sebiko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 978
  • Înscris: 01.12.2003
Juniorul meu are cinci ani si jumatate. In urma cu ceva zile, a tocat-o la cap pe maica-sa pina cind i-a cumparat un creion. Negru, cu radiera la capat. Din pacate, prin casa l-a ratacit. Dupa ce a epuizat locurile prin care sa il caute a venit la mine, m-a luat cu usurelul si mi-a zis: "Tati, asa cum esti tu mare si ai invatat si stii multe, de ce nu stii unde mi-am pus creionul meu preferat?" M-a dezarmat. Si m-a lasat fara de replica. L-am ajutat nsa sa il gaseasca fara a-l mustra.

#41
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
Alise, fiica unei prietene, la 2 ani și ceva, cugeta stând pe wc: "-mami, pipi e fetiță si kk e băiețel. ei sunt pieteni. da' tebuie să-i înecăm că milos ulât."

acum e un pic mai mare; la plimbare, Alise trece pe lângă niște țigăncușe. Bunicul ei o întreabă, că se holba, "ce faci Alise?"; ea: "mă uit la doamnele astea colorate"

Edited by adadoi, 14 April 2010 - 11:37.


#42
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009

View Postfuturist, on 2nd March 2010, 21:41, said:

La mine a zis fie-mea : Tati, uite pe mami cu tzatze !

Inseamna ca nevasta-ta e frumoasa, sau stie fata ceva, cum ca tati numai cu mami umbla. :thumbup:

Asta-mi aduce aminte, de fata mea cind era mica si taica-sau mai umblaret asa. De cite ori iesea din casa, il intreba "unde mergi", uneori mai raspundea, alteori zicea :la gagici.
Dupa ce a repetat asta de vreo citeva ori la rind, sare fiica-mea imbufnata "tu nu mergi la gagici, ca o ai pe mami ". Tot asa avea vreo 5-6 ani.

Edited by yasmi, 14 April 2010 - 11:41.


#43
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
Am vazut o faza simpatica intr-un hypermarket. Copilul la vreo 4 ani cu taica-su. Ala se uita pe la sosete, sau ceva de genul. Alaturi rafturile cu sutiene si chiloti. Pune mana pustiul pe o pereche de chiloti de dama big size clasici din bumbac si tipa cat poate: tataaaa, uite tata, chiloti de care poarta mama! Si repeta asta convingator in timp ce taica-su incerca sa il ignore cu gratie.

#44
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
Eu am pățit una de-asta cu Andrada, avea vreo doi ani. Întindeam niște haine în baie, sârmele erau prea sus, am tras de ele și am reușit să scot din perete țeava de care erau fixate. Aia a căzut fix peste vasul de toaletă, care, evident, s-a spart. După vreo oră, vine la mine o colegă pe care Andrada n-o cunoștea, și ca să se împrietenească, în loc de "bună-ziua" fiică-mea îi spune "mami a spart veceul!"

#45
tfbogdan

tfbogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 22.04.2009

View Postadadoi, on 15th April 2010, 08:09, said:

fiică-mea îi spune "mami a spart veceul!"
:roflmaofast: nota 10!  :coolspeak:

#46
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009
Doamne cit de sinceri is copiii astia!!
Fiica-mea prin clasa a doua: in vacanta de vara de obicei mergem undeva in concediu, dar atunci chiar am avut mai multe iesiri.
Pentru prima data avusese si o problema cu o masea, la care a facut puroi.

Incepe scoala si intreaba doamna invatatoare, invariabil, ca in fiecare an:
- Ce ati facut copii in vacanta?
- Puroi la o masea.

Cind mi-a zis acasa, abia m-am abtinut sa nu mor de ris, m-am gindit ce-o fi facut doamna sa nu se isterizeze toata clasa.

Iti dai seama ca avea ce povesti, dar pe ea a marcat-o chestia cu maseaua. Si era foarte serioasa, nu intelegea ce-i de ris.

Edited by yasmi, 15 April 2010 - 08:01.


#47
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
Week-end-ul trecut am fost să vedem în ce stadiu ne e casa, cu copii. După ce-a țopăit pe placă, a întrebat unde o să-i fie camera etc, Tudor s-a dus într-un colț al terenului să ne arate unde trebuie să-i facem "castel de pirați", și a descoperit un craniu de câine. "tata, ce animal a fost ăsta?" "cred că un câine, mă" "io cred că un dragon mic". Și până să ne prindem noi ce face, îl ia de jos și începe s-o fugărească pe soră-sa. A doua zi, la grădiniță, nici n-am intrat bine, apare asistenta (am mai povestit eu despre ea) și-l întreabă ce-a făcut în week-end. Tudor de obicei o ignoră, da' de data asta i-a spus "mi-a dat tata un craniu de câine și m-am jucat cu el de-a dragonul"

edit: de atunci se chinuie să ne convingă să-l aducem acasă și să-l punem în camera lui

Edited by adadoi, 15 April 2010 - 07:54.


#48
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007
Fie-mea cand era mica obisnuia sa se dea sfioasa si nu vorbea cu persoane pe care abia le intalnea. Intr-un an am fost in vizita la matusa-mea, intr-un orasel mic unde toata lumea cunostea pe toata lumea, si mai ales pe matusa-mea, doamna profesoara. Matusa-mea avea treaba in targ, si cotofana mea mica, hop ca vine si ea. Matusa-mea-i zice "ok, te iau cu mine, da' daca ne intalnim cu cineva sa nu stai ca muta, sa ma faci de ras". Asta mica "nooo, sigur". Bineinteles ca s-au intalnit cu diverse cucoane care au facut conversatie si-asta se-ascundea dupa matusa-mea si se uita la ele pe sub sprancene, muta ca pestele. Cand s-au intors acasa, imi zice, mandra de ea: "am facut-o de ras".

#49
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
:clapping:


v-am spus de ce am eu nick "adadoi", da?

Edited by adadoi, 15 April 2010 - 11:17.


#50
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,149
  • Înscris: 28.06.2005

View Postadadoi, on 15th April 2010, 08:02, said:

v-am spus de ce an eu nick "adadoi", da?
Ada. Doi.

P.S. Eu vroiam să-mi fac o veioză dintr-un craniu de pisică. :D

#51
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View Postadadoi, on 15th April 2010, 09:02, said:

:clapping:


v-am spus de ce an eu nick "adadoi", da?

nu :uhuhno:

#52
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007

View PostPollux, on 15th April 2010, 12:16, said:

nu :uhuhno:
Ti-a raspuns sfintia-sa mai sus. Cand era fata ei mica si o opreau toate cucoanele s-o prinda de obrajori si s-o intrebe cum o cheama si cati ani are, inainte sa apuce alea sa intrebe, ea le trantea, plictisita: "Ada! Doi!"

Edited by Moaca, 15 April 2010 - 11:25.


#53
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004
pitix: auzi mami, toti taticii sunt asa ca tati al nostru?
io (un pic distrata ca nu mai stiu ce faceam): de ce mami? te-ai saturat de tati si vrei sa-l schimbam?
pitix: nuuuu. tati e prea bun...ne suporta pe amandoua...

#54
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
"tata, lumea nu-i așa de ușor de înțeles, e mai complicată. Lucrurile se mai hăndrălesc, oamenii greșesc..."

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate