Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce "tip" de apartament/ca...

A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri

nume strazi
 Fundație casa

Cadastru pentru vanzare apartament

Cantarete care v-au placut si ca ...

Pompa fantana manuala 18-20m adan...
 CUI de PFA pe bon

Laptop cu procesor echivalent i7 ...

Giorgio Mazonakis-Gucci Forema

Zgarieturi in diferite locuri
 Ajutor inlocuire LCD masuna de ca...

Ce impozite , taxe platesc daca c...

Range Rover Evoque, 2020, Hibrid,...

Pompa erbicidat p100
 

Politia Brasov

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
22 replies to this topic

#19
amonra_71

amonra_71

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,792
  • Înscris: 31.03.2008
Măi, un caz nu înseamnă că trebuie să generalizezi. Până la urmă tu care ești prieten cu cel implicat nu o să spui că el a greșit atâta timp cât nici el nu recunoaște asta. Chiar crezi că e ca la școala primară, cine părâște primul la doamna învățătoare? Eu știu că se stă la coadă la biroul tamponări. Cum naiba a ajuns în câteva minute la poliție și deja tipa stătea de vorbă cu polițistul? Nu prea îmi vine a crede.

#20
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,134
  • Înscris: 16.10.2006

View Postamonra_71, on Mar 12 2009, 15:14, said:

Măi, un caz nu înseamnă că trebuie să generalizezi. Până la urmă tu care ești prieten cu cel implicat nu o să spui că el a greșit atâta timp cât nici el nu recunoaște asta. Chiar crezi că e ca la școala primară, cine părâște primul la doamna învățătoare? Eu știu că se stă la coadă la biroul tamponări. Cum naiba a ajuns în câteva minute la poliție și deja tipa stătea de vorbă cu polițistul? Nu prea îmi vine a crede.

Faptul ca tipa era deja pe capul politistului i s-a parut si lui si mi se pare si mie cel putin curios. Cum a ajuns ea la politie inaintea lui? Simplu, am spus doar ca dupa istericalele initiale a demarat in tromba, iar amicul meu si-a inghitit nodul de greata initial, si-a studiat masina si apoi s-a indreptat si el inspre politie. Probabil ca situatia pare oarecum neverosimila prin anormalitatea ei insa, din pacate, povestea nu contine nici o exagerare sau inflorire. Mi-as fi dorit sa fie inflorita si sa fiu eu un raspandac de minciuni pe forum. :) Evident, nu generalizez, sunt convins ca sunt si politisti si judecatori care isi fac datoria, insa sunt inca multi care nu si-o fac.

LE: de-acum probabil ca voi raspunde mai greu daca va fi cazul sa raspund, si-asa am stat cam mult cu ochii pe acest topic, insa am facut-o pentru ca problema ma intriga.

Edited by brasoveanul, 12 March 2009 - 15:27.


#21
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
eu zic ca in acest caz politia n-are absolut nici o vina si nu cred ca e nici o invirteala. MIZA este prea mica pentru a se agita cineva sa umble cu pile si alte aberatii. sint absolut sigur ca se fac niste misculatii si la politie si in justitie de te doare capul, insa in acest caz particular este abureala. pur si simplu probabil tipa l-a convins pe politist ca are dreptate, probabil si prin faptul ca s-a dus PRIMA la politie. plus faptul ca partea cealalta a lasat-o balta ca un roman adevarat si gata, s-a dus dracului mareata investigatie. doar n-o sa stea politistul sa faca supercercetari intr-un accident banal  :lol:

#22
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,134
  • Înscris: 16.10.2006

View PostMosotti, on Mar 12 2009, 16:35, said:

eu zic ca in acest caz politia n-are absolut nici o vina si nu cred ca e nici o invirteala. MIZA este prea mica pentru a se agita cineva sa umble cu pile si alte aberatii. sint absolut sigur ca se fac niste misculatii si la politie si in justitie de te doare capul, insa in acest caz particular este abureala. pur si simplu probabil tipa l-a convins pe politist ca are dreptate, probabil si prin faptul ca s-a dus PRIMA la politie. plus faptul ca partea cealalta a lasat-o balta ca un roman adevarat si gata, s-a dus dracului mareata investigatie. doar n-o sa stea politistul sa faca supercercetari intr-un accident banal  :lol:

Se poate sa fie si cum spui tu. Miza este, intr-adevar, mica, insa chiar daca politistul nu avea nici o treaba cu soferita si co., atunci tot i se poate reprosa ca a fost superficial. In sfarsit, noi sa fim sanatosi si sa apucam vremuri cu principii si sisteme de valori ceva mai aproape de normalitate.

#23
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,258
  • Înscris: 05.01.2006
sau... superficial a fost prietenul ca sa nu se complice :o
Si pana la urma, probabil ca are casco si nu-l intereseaza, doar e suparat ca n-a putut fi barbat... Si sa ma scuzi daca sunt de parere ca politistul nu avea ce sa faca mai mult daca pe prietenul tau l-a durut mana sa scie cum trebuie o declaratie

p.s. :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate