Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 

Crema anticelulitica

- - - - -
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#55
m&m

m&m

    Produs de reacție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,976
  • Înscris: 19.06.2006

View PostKhmerul, on 2nd August 2009, 21:23, said:

Multumesc frumos! :arigato:

Toata distractia asta are in plus si impachetari cu parafango, imediat dupa ce aplici fiolele (o data una, peste doua zile cealalta si tot asa) numa' ca s-o (sau sa-l?) ia naiba de parafango, daca am reusit sa-l aplic si-n alta parte decat pe gresie si faianta. :D

#56
Khmerul

Khmerul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 31.03.2009

View Postme_and_myself, on 2nd August 2009, 22:29, said:

Multumesc frumos! :arigato:

Toata distractia asta are in plus si impachetari cu parafango, imediat dupa ce aplici fiolele (o data una, peste doua zile cealalta si tot asa) numa' ca s-o (sau sa-l?) ia naiba de parafango, daca am reusit sa-l aplic si-n alta parte decat pe gresie si faianta. :D


Parafango (pentru cei ce nu stiu - parafina + namol+cafeina+saruri minerale) este un tratament de Spa. Trebuie sa te ajute cineva cu el.....

#57
pretty_woman

pretty_woman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 16.06.2007

View Postbubu30, on 21st July 2009, 15:02, said:

4 ori pe zi?


o singura data pe zi.daca ai cum te poti da si de 2 ori pe zi..dar de 4 ori mi se pare cam mult...am zis ca m am dat doar de 4 ori cu crema de la elmiplant...

#58
TupaC

TupaC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,220
  • Înscris: 05.02.2006
Nu pot să cred că ÎNCĂ mai credeți în prostiile astea.

Dacă vreți să arață bine = sport + muncare de calitate, nu aruncați bani pe prostii.
Plus că, cremele astea cine dracu știe cum se asimilează în corp, cine știe ce toxine produc, dracu știe.
Voi vreți să stați cu curu pe scaun, toată ziua în fața calculatorului și să arătați bine, a și să vă da-ți cu creme era să uit.

Edited by TupaC, 03 August 2009 - 09:23.


#59
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 04.11.2008
Nu ai incercat si nu ai cum sa stii, dar unele creme chiar dau rezultate, nu spectaculoase dar ceva ceva tot se vede. Nu e vorba ca am crede in minuni si nu facem deloc miscare si mancam numai prostii, e vorba ca pe langa miscare si alimentatie sanatoasa merge si un masaj cu crema AC. Sunt multe femei care merg la sala non-stop, mananca numai ierburi si tot nu scapa de celulita, depinde de organismul fiecaruia...

#60
m&m

m&m

    Produs de reacție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,976
  • Înscris: 19.06.2006

View PostKhmerul, on 3rd August 2009, 07:31, said:

. Trebuie sa te ajute cineva cu el.....
Dap, m-am prins. Ideea e ca speram sa fentez partea cu mistourile inerente. :D

#61
micutastea

micutastea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 03.07.2008
Khameruleeee  in celulita ghicesti?

Thermo gel.

AquaDestillata, Calendula Officinalis extract, Glycerin, Propylene Glycol, ArnicaMontana, Propylene Glycol&Hedera, Helix&Ginko Biloba&Algae&Aesculus Hyppocanum Extract, Citrus Aurantifoli Oil,Cinnamomum Cassia Oil, Benzyl Nicotinate, Imedazolydinil Urea, Sodium Hydroxide, Ethylparapen, kMetnylparaben&Propyparaben, Phenoxyethanol.

Acest gel nu stiu daca are efect anticelulitic in mod special dar, deschide porii si activeaza circulatia pregatind suncile pentru aplicarea altui produs anticelulitic al carui efect este amplificat. Asa il folosea maseuza mea si asa il folosesc si eu impreuna cu uleiul de masaj Yellow Pepper. FRIGE de mori !! Aseara din exces de zel am pus cam mult gel si dupa zece minute cand a inceput sa-si faca efectul faceam dus cu apa rece.

:kisstogether:

#62
Khmerul

Khmerul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 31.03.2009

View Postmicutastea, on 4th August 2009, 14:34, said:

Khameruleeee  in celulita ghicesti?

Thermo gel.

AquaDestillata, Calendula Officinalis extract, Glycerin, Propylene Glycol, ArnicaMontana, Propylene Glycol&Hedera, Helix&Ginko Biloba&Algae&Aesculus Hyppocanum Extract, Citrus Aurantifoli Oil,Cinnamomum Cassia Oil, Benzyl Nicotinate, Imedazolydinil Urea, Sodium Hydroxide, Ethylparapen, kMetnylparaben&Propyparaben, Phenoxyethanol.

Acest gel nu stiu daca are efect anticelulitic in mod special dar, deschide porii si activeaza circulatia pregatind suncile pentru aplicarea altui produs anticelulitic al carui efect este amplificat. Asa il folosea maseuza mea si asa il folosesc si eu impreuna cu uleiul de masaj Yellow Pepper. FRIGE de mori !! Aseara din exces de zel am pus cam mult gel si dupa zece minute cand a inceput sa-si faca efectul faceam dus cu apa rece.

:kisstogether:

stiu ca ai mai pus asta odata si am incercat sa-ti raspund dar m-a oprit SP pe motiv de flooding.
Produsul tau....ori nu ai scris tot ori nu este trecut tot pe cutie. Zici ca-i gel dar nu ai agentul de gelifiere - un carbomer ceva...
Thermo gelul are efect anticelulitic (extract de arnica, iedera, castan, alge - probabil fucus). E plin de parabeni - nu-i place
Mai ai acolo nicotinat de benzil. Asta e un revulsiv. Provoaca iritatii si actioneaza pe proncipiul cui pe cui se scoate - in produsele farmaceutice - adica provoaca o congestionare undeva pentru a decongestiona in alta parte. Singurul lucru bun este acela ca intensifica circulatia sanguina local.
Partea proasta e ca doare, dupa un timp efectul lui scade si este iritant.
Parerea mea - NU exagera cu el

#63
CRYSSA

CRYSSA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 05.09.2006
Revenind la gelul de la Supliform

View PostCRYSSA, on 1st July 2009, 08:56, said:

Supliform ? gel anticelulitic, trofic, antiinflamator
Prezentare
[ http://www.produsenaturiste.ro/images/Supliform.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://foreverblue.ro/catalog/images/supliform.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Produs natural cu extracte de Hedera helix, Aesculus hippocastanum, Capsicum anuum, uleiuri esentiale.
Compozitie: saponine, hederina, hederozida A, rutin, rutozid, acid clorogenic si cafeic, fitoestrogeni, carotenoide, tocoferoli, capsicina, enzime lipolitice, glicozide triterpenice, escina, afrodescina, argirescina, criptoescina, flavonozide, glicozizi ai cvercetolului si camforului, vitamine, protoantocianidine, linalol, acetat de linalil, camfor, eucaliptol, a, ß-pinen, limonen, mentol, acetat de mentil, mentona, citronelol, geraniol, acetat de geranil, acetat de citronelil, neril, sesquiterpene, oligoelemente (K+, Na+, Mg2+, Ca2+, Fe2+), etc.

Nu stiu ce inseamna etc. :))
Dar o sa ma uit acasa, pe prospect (caca il mai am) si completez


Actiuni
Datorita complexitatii substantelor bioactive din compozitie si a efectelor sinergice intre acestea, produsul accelereaza microcirculatia la nivelul articulatiilor, previne si amelioreaza fenomenele de celulita, vergeturi, depuneri adipoase nedorite. Prin actiunea usor revulsiva, de activare a microcirculatiei datorate capsicinei si componentelor din uleiurile esentiale, se absorb prin piele componentele vasculo-protectoare (flavonozide, proantocianidine), antioxidante (carotenoide, tocoferoli, fitoestrogeni) ca si componentele hormono-mimetice (acid clorogenic, etc.). Un rol deosebit in aceste procese il au sistemele enzimatice ce se gasesc in extractele de plante utilizate. Toate aceste componente implicate in amendarea proceselor inflamatorii, contribuie la actiunea lipolitica de indepartare a depunerilor excesive de grasimi. Ca urmare se reduc sau dispar fenomenele inflamatorii caracteristice celulitei, cele distrofice prin depuneri excesive de grasime si modificari ale colagenului pielii (vergeturi, etc.) revenind la normal elasticitatea si aspectul sanatos al pielii. Totodata produsul are actiune relaxanta, decongestiva, tonic musculara, sedativa conferind pielii un aspect placut catifelat si un tonus pozitiv al intregului organism.


sursa : site-ul Hofigal


View PostKhmerul, on 2nd July 2009, 13:39, said:

CITAT (CRYSSA @ 1st July 2009, 08:56)
Este un gel (carbomer) in care sunt bagate extracte de iedera, castan, ardei iute, cafea (acizii cafeic si chlorogenic) si uleiuri esentiale .
Are 3 din 6 principii active clasice + ardei iute (revulsiv local) + uleiuri esentiale
Asta e de bine, sau de rau?? Ar trebui sa fie toate 6 ?

Am lat crema si scriu lista competa a ingredientelor - total diferita fata de cea de pe net :confuzzled:  :
aqua/water, hedera helix extract, aesculus hippocastanum extract, capsicum frutescens extract, carbomer, triethanolamine, mentha piperita oil, lavandula angustifolia oil, salvia officinalis oil, methylchloroisothiazolinone/methylisothiazolinone/benzyl alcohol.

#64
Khmerul

Khmerul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 31.03.2009

View PostCRYSSA, on 4th August 2009, 20:59, said:

Revenind la gelul de la Supliform




Asta e de bine, sau de rau?? Ar trebui sa fie toate 6 ? - scrieam ingrediente clasice. Daca sunt toate 6 e bine dar nici cu 3 nu e rau.

Am lat crema si scriu lista competa a ingredientelor - total diferita fata de cea de pe net :confuzzled:  :
aqua/water, hedera helix extract, aesculus hippocastanum extract, capsicum frutescens extract, carbomer, triethanolamine, mentha piperita oil, lavandula angustifolia oil, salvia officinalis oil, methylchloroisothiazolinone/methylisothiazolinone/benzyl alcohol.

apa, extract de iedera, extract de castan, extract de ardei iute, carbomer - baza structurala de gel, TEA (trietanolamina) - neutralizant pentru carbomer, ulei de menta, ulei lavanda, ulei de salvie si conservantii.

Gelul este absolut OK si fetele de pe forum erau multumite de el.

Acuma, prezentarea aia cu povesti este altceva (si este, culmea, adevarata ) pentru ca sunt luate in detaliu extractele si ce contin ele. Acuma, acid cafeic si clorogenic sunt gasite in cafea dar nu numai.
Un extract botanic poate sa contina 100 compusi pe care poti face o poveste dar declaratia INCI este altceva si aia se respecta sa cum e.

#65
miszdora

miszdora

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 15.11.2008
Am primit o crema "pentru abdomen plat" de la Yves Rocher. Khmerule, putin ajutor? :rolleyes: as vrea sa stiu daca e ceva de capul ei :D

Ingrediente : aqua, alcohol denat. , dimethicone, sodium mannuronate methylsilanol, paullina cupana, propylene glycol, isododecane, glycerin, capkylic/capric triclyceride, caffeine, PEG 100 stearate, butylene glycol, sodium lactate methylsilanol, polyethylene, cetearyl alcohol, carapa guaianensis, glyceryl stearate, aminomethyl propanol, stearyl alcohol, parfum, ceteareth-33, PVP/dimethylaminothyl-methacylate copolymer,  acrylates/C10-30 alkyl acrylate erosspolymer, salicilyc acid, xanthan gum, tocopheryl acetate, tetrasodium edta, panax ginsenc, methylparaben, escin, allatoin, hexyl cinnamal, limonene, linalool, butylphenyl methylpropional, benzyl salicylate, geraniol, coumarin, CI 19140, CI 16035 .

Edited by miszdora, 05 August 2009 - 22:53.


#66
CRYSSA

CRYSSA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 05.09.2006

View PostKhmerul, on 5th August 2009, 11:18, said:

apa, extract de iedera, extract de castan, extract de ardei iute, carbomer - baza structurala de gel, TEA (trietanolamina) - neutralizant pentru carbomer, ulei de menta, ulei lavanda, ulei de salvie si conservantii.

Gelul este absolut OK si fetele de pe forum erau multumite de el.

Acuma, prezentarea aia cu povesti este altceva (si este, culmea, adevarata ) pentru ca sunt luate in detaliu extractele si ce contin ele. Acuma, acid cafeic si clorogenic sunt gasite in cafea dar nu numai.
Un extract botanic poate sa contina 100 compusi pe care poti face o poveste dar declaratia INCI este altceva si aia se respecta sa cum e.

Mersi mult Khmerule. Esti o comoara. Asa sa te tina D-zeu.
Bine, nu stiu cat de mult o sa ne mai suporti. Cum gaasm niste ingrediente cum tzup pe forum cu ele sa dea khmerul in ghioci :))

Gelul nu stiu daca e asa bun, ca nu prea m-am tinut de el. M-am dat  cam 8 zile, dar faceam masaj maxim 5 minute. Ma plictiseam de indeletnicirea asta  :wallbash:
Dar o sa mai incerc.

#67
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008

View PostCRYSSA, on 6th August 2009, 09:53, said:

Mersi mult Khmerule. Esti o comoara. Asa sa te tina D-zeu.
Bine, nu stiu cat de mult o sa ne mai suporti. Cum gaasm niste ingrediente cum tzup pe forum cu ele sa dea khmerul in ghioci :) )

Gelul nu stiu daca e asa bun, ca nu prea m-am tinut de el. M-am dat cam 8 zile, dar faceam masaj maxim 5 minute. Ma plictiseam de indeletnicirea asta :wallbash:
Dar o sa mai incerc.

cam asa si eu...si mereu imi cumpar 2 tuburi, sa fiu sigura ca ma tin de el. da' ma plictisesc repede :P
efecte insa cred ca are, am vazut pe sora mea care chiar avea probleme...

#68
Khmerul

Khmerul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 31.03.2009

View Postmiszdora, on 5th August 2009, 23:51, said:

Am primit o crema "pentru abdomen plat" de la Yves Rocher. Khmerule, putin ajutor? :rolleyes: as vrea sa stiu daca e ceva de capul ei :D

Ingrediente : aqua, alcohol denat. , dimethicone, sodium mannuronate methylsilanol, paullina cupana, propylene glycol, isododecane, glycerin, capkylic/capric triclyceride, caffeine, PEG 100 stearate, butylene glycol, sodium lactate methylsilanol, polyethylene, cetearyl alcohol, carapa guaianensis, glyceryl stearate, aminomethyl propanol, stearyl alcohol, parfum, ceteareth-33, PVP/dimethylaminothyl-methacylate copolymer,  acrylates/C10-30 alkyl acrylate erosspolymer, salicilyc acid, xanthan gum, tocopheryl acetate, tetrasodium edta, panax ginsenc, methylparaben, escin, allatoin, hexyl cinnamal, limonene, linalool, butylphenyl methylpropional, benzyl salicylate, geraniol, coumarin, CI 19140, CI 16035 .

Apa, alcool, silicon, silicon, extract guarana, propilen glicol (solvent pt guarana cred), Hidrocarbura C12 (o gasesti in motorina :naughty: ), glicerina, esteri ai glicerinei cu acid C8, cafeina, emulgator, solvent, silicon, polietilena (este scrub???) alcool gras C16 (consistenta), ulei de andiroba, stearat de gliceril (consistenta), AMP - neutralizant, alcool C18, parfum, alcool C16-18 cu 33 EO (etilenoxid), polimer structural, iar polimer, acid salicilic (keratolitic), guma xantan - ingrosare, Vit.E, EDTA, extract ginseng, parabeni, escina (activul din castan), alantoina - antiiritant, 7 alergeni din parfum si doi coloranti.

Verde - natural si natural modificat usor
Rosu - sintetic sau natural prea modificat

Guarana, cafeina, aescina si ginseng. Asta din urma ff putin

Miroase misto crema...

Sincer, eu nu as cumpara asa ceva. Nu blama pe cel/cea care ti-a cumparat-o. S-a gandit ca e YR si e firma si a fost si o caruta de bani...

#69
Khmerul

Khmerul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 31.03.2009

View PostCRYSSA, on 6th August 2009, 09:53, said:

Mersi mult Khmerule. Esti o comoara. Asa sa te tina D-zeu.
Bine, nu stiu cat de mult o sa ne mai suporti. Cum gaasm niste ingrediente cum tzup pe forum cu ele sa dea khmerul in ghioci :))
Cred ca o sa deschid un topic separat numai cu asa ceva. imi va fi si mie mai usor sa urmaresc posturile si sa raspund la ele

Gelul nu stiu daca e asa bun, ca nu prea m-am tinut de el. M-am dat  cam 8 zile, dar faceam masaj maxim 5 minute. Ma plictiseam de indeletnicirea asta  :wallbash:
Dar o sa mai incerc.

Celuliciul nu a aparut in 8 zile si nu va dispare in 8 zile. E de munca cu el....


#70
Ayra

Ayra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 09.08.2006

View PostCRYSSA, on 6th August 2009, 09:53, said:

Mersi mult Khmerule. Esti o comoara. Asa sa te tina D-zeu.
Bine, nu stiu cat de mult o sa ne mai suporti. Cum gaasm niste ingrediente cum tzup pe forum cu ele sa dea khmerul in ghioci :))

Gelul nu stiu daca e asa bun, ca nu prea m-am tinut de el. M-am dat  cam 8 zile, dar faceam masaj maxim 5 minute. Ma plictiseam de indeletnicirea asta  :wallbash:
Dar o sa mai incerc.


Desi poate ca o sa fiu rea, cunosc mult prea multe persoane care mi-au spus ca nu are niciun efect inafara de faptul ca miroase frumos si lasa o piele catifelata. Si costa mult :)) Si am intrebat in saloane care aveau de vanzare acest produs si mi-au zis sa ma orientez catre romanescul Supliform :) Sau gelul anticelulilic de la EcoVital. Mult mai bun :) Si in doua saptamani chiar se vad rezultatele daca ili combini - termoactiv cu anticelulitic :)

#71
CRYSSA

CRYSSA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 05.09.2006

View PostAyra, on 8th August 2009, 15:35, said:

Desi poate ca o sa fiu rea, cunosc mult prea multe persoane care mi-au spus ca nu are niciun efect inafara de faptul ca miroase frumos si lasa o piele catifelata. Si costa mult :)) Si am intrebat in saloane care aveau de vanzare acest produs si mi-au zis sa ma orientez catre romanescul Supliform :) Sau gelul anticelulilic de la EcoVital. Mult mai bun :) Si in doua saptamani chiar se vad rezultatele daca ili combini - termoactiv cu anticelulitic :)

:o
Tu despre ce gel vorbesti?
Eu vorbeam fix de Supliform. Un gel ieftin si, conform spuselor f. bun
Vad ca ai raspuns la postul meu (despre gelul Supliform) cum ca gelul nu e bun si e scump si ca ti s-a recomandat un altlu, respectiv supliform
Cum naiba vine asta ? Nu folosi Supliform, mai bine incearca "Supliform sau EcoVital. Mult mai bun :)  "


.

Edited by CRYSSA, 08 August 2009 - 15:20.


#72
Ayra

Ayra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 09.08.2006
Scuze, scuze, scuze.

Am dat quote aiurea. Trebuia sa dau la miszdora si crema "pentru abdomen plat" de la Yves Rocher.

Legat de supliform, dupa 2 saptamani de masaj intens (de 3 ori pe zi) si nitica miscare am scapat de celulita in proportie de 95%. Sunt mai mult decat multumita de el :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate