Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15,

La ce ora se deschid urnele ?
 Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C

La multi ani @SorinGT!
 Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi

Cum deschid rezervor WC Geberit s...
 Folie protectie solara efect mirror

Mașina electrica vs. maș...

Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...

Abonamentul ADAC. Merita?🤨
 

Problema cu un sistem Home Theater Orion

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
ender644

ender644

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 15.12.2007
Buna ziua!
V-as ruga pe cei mai priceputi sa-mi dati o parere in cazul urmator:
Am achizitionat un sistem Home Theatre Orion - acest model:http://www.orion.ro/home-theatre/home-theatre-orion-dht-831/
Gandindu-ma ca o sa-l folosesc la PC am facut cadou cuiva unitatea DVD. Problema e ca orice placa audio as folosi, daca nu bifez optiunea BASS MANAGEMENT nu merge Subwooferul. Cum in Vista Creative Audigy SE nu prezinta optiunea BASS MANAGEMENT, rezulta sunet fara BASS. Din cate am inteles eu unitatea aia DVD ar fi avut in ea un filtru sau ceva de genul asta si daca as fi pastrat-o nu aveam problema asta. Oricum...nu mai pot sa o cer inapoi, dar intrebarea este urmatoarea: daca imi cumpar un DVD player care sa aiba iesire 5.1  credeti ca o sa mearga Subwooferul si fara functia aia - BASS MANAGEMENT? Ma gandeam sa plec cu semnal 5.1 din placa de sunet, intru cu el in DVD player, iar din acesta mai departe, la boxele sistemului. Daca gresesc cu ceva nu dati tare ca sunt putin pe langa domeniu, dar am atata ureche incat sa ma deranjeze sunetul fara bass.

Va multumesc!

#2
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
pai si cum merg boxele fara dvd. nu aveai amplificarea in dvd?

#3
ender644

ender644

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 15.12.2007
Amplificarea este in subwoofer. Am reusit sa trag cu ochiul si la unitatea dvd - aia nu are nici o intrare, deci e exclus ce spuneam eu mai sus. Mai ramane alternativa de a-mi cumpara o placa de sunet care sa stie de BASS MANAGEMENT in VISTA, caci cei de la creative (eu am Audigy SE) nu vor sa ne bucure cu un driver care sa stie asta si in Vista asa cum stia si in XP. Din pacate tocmai m-am uitat la preturi si sunt cam piperate...
Stie cineva o placa decenta in maxim 150 ron care sa aiba functia BASS MANAGEMENT in VISTA?
Momentan am apelat la placa onboard (realtek) ca sa am bass dar calitatea sunetului lasa de dorit.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate