Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi
 Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta

The worst of evil (2023)

Proiect de lege: Romanii vor achi...
 Dopuri / casti amortizare zgomot ...

Ce componente trebuie sa schimb d...

2 job-uri de 8 ore simultan.

VW e-Up second hand sau alternati...
 

Transfer contacte

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
hosu

hosu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 16.02.2007
sal!

aveam un nokia 6234 si acuma mi-am cumparat un sony ericsson k800. toate bune si frumoase, n-o sa vb acuma despre telefoane, dar am o problema. mai mult o dilema....

cum sa fac sa transfer toate contactele din agenda de pe nokia pe k800?

la nokia nu am gasit nicaieri optiune de a trimite toate contactele prin bluetooth.....  si nu am nici cablu de date la nokia

are cineva o solutie?

#2
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 05.02.2006
Pai folosesti chiar SIM-ul. Daca ai mai mult de 250 contacte, adica depasesti capacitatea SIM-ului, le copiezi cate 250 phone>sim din nokia si apoi sim>phone in sony ericsson.

#3
musicon

musicon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 17.08.2008
De fapt..Nokia chiar are optiunea de transmitere a contactelor prin bluetooth :thumbup:

Meniu->Setari->Conectivitate->Transfer Date->acolo adaugi cont(parca asa se numea) si dai sa se copieze datele pe un alt telefon prin Bluetooth(sunt contacte,note si calendar)

#4
edydear21

edydear21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 15.11.2008
ok ok, nu e mare treaba sa transfer contactele. dar ce faci cu mesajele? am un n70 si sa zicem ca peste un an cumpar un N98. cum transfer cele 800 de mesaje fara sa folosesc calculatorul? e posibil? si daca nu e posibil....ei bine, in cazul asta degeaba spunem ca avem mobile avansate dpv tehnologic, ca tot in epoca de piatra am ramas. p.s. cate mesaje poti stoca pe un symbian? am vazut ca la N90, N70, si N82 numarul maxim de mesaje care se pot salva este "999". asa scrie in setarile generale de la mesaje. spuneti-mi ca nu e adevarat, si ca pot stoca cate mesaje vreau. pe 6300 poti stoca cate mesaje ai chef(desi dupa cifra 3500se blocheaza inbox-ul :))

Edited by edydear21, 04 March 2009 - 09:33.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate