Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

PROBLEMA VITEZA CLICKNET

- - - - -
  • Please log in to reply
500 replies to this topic

#37
dreyfus

dreyfus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 21.02.2006

View Postas0das, on Feb 8 2009, 10:27, said:

Nu vrem 100% dar cum se face ca unii dintre noi avem chiar  50% :cursing:  
Eu din 8 mb/s prind maxim 430 kb/s normal trebuia cam 800kb/s (la romtelecom scrie in contract o viteza si primesti altceva) nici 800kb/s nu e 100% din viteza da am zis sa nu exagerez ma multumeam cu macar atat  :death:

daca ai speedtouch... ai dat disable la web browsing interception?
eu prind 860 KB/s :D si asta download normal... cu IE

Edited by dreyfus, 09 February 2009 - 01:21.


#38
as0das

as0das

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 83
  • Înscris: 01.02.2009

View Postdreyfus, on Feb 9 2009, 01:20, said:

daca ai speedtouch... ai dat disable la web browsing interception?
eu prind 860 KB/s :D si asta download normal... cu IE
Am dat disable la web browsing interception si nu s-a intamplat absolut nimic clar nu e de le modem pt ca de o sapt a scazut din senin

#39
Amedio_67

Amedio_67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 10.02.2002

View Postas0das, on Feb 9 2009, 15:50, said:

Am dat disable la web browsing interception si nu s-a intamplat absolut nimic clar nu e de le modem pt ca de o sapt a scazut din senin


Suna la deranjamente, preseaza-i cu telefoanele...

#40
alexakabud

alexakabud

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 04.08.2007

View Postregint, on Feb 8 2009, 20:10, said:

Ba tocmai :) Am avut de la retele minuscule de cartier, RDS, UPC, tot ce vrei (mai putin internet mobil NELIMITAT DE LA PORTOCALA SI VOMAFONE :D ). Acum am clicknet si merge bine. Nu perfect. Bine. Cata lume se plange? 20 de oameni pe softpedia? Si din astia 20 nu stiu daca intr-adevar maxim 8-10 au intr-adevar clicknet...

Nu exista operator perfect, nu exista serviciu perfect, nu exista nimic perfect.

GET REAL!


Amice, nu stii despre ce vorbesti. Noi astia "20 de oameni pe softpedia" am remarcat cum ni s-a taiat la jumatate viteza. Nu am avut niciodata pretentia sa avem 100% din viteza din contract dar ce se intampla acum e bataie de joc. Eu unul vreau sa renunt in curand la RTC si multi sunt la fel. Pur si simplu nu ne place sa fim tratati ca niste fraieri.Clicknet era acceptabil spre foarte bun. Acum e jalnic :|

Edited by alexakabud, 09 February 2009 - 21:33.


#41
rdh30flda

rdh30flda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 09.01.2007

View Postdanutz1, on Feb 9 2009, 22:36, said:

Oh da, ce sa zic, 39 de euro fara TVA pentru 10 Mbps, este foarte acceptabil. Inseamna ca la RDS pentru 38 de lei e aproape gratis. Probabil ca la RTC de la 100 de euro in sus, un serviciu se poate numi scump.

Eu am vazut si oameni multumiti de aceste tarife pentru locuiesc in sate care nu au alta solutie pentru internet. Normal ca daca ai Fiberlink in zona nu merita sa platesti o asemenea suma. De exemplu la casa am UPC si e mai ieftin decat RTC:

[ http://www.speedtest.net/result/407742615.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Totusi se pare ca voi renunta in curand la ei, cineva cableaza si la case  :thumbup:


@alinmihaimarian: cade si clicknet uneori. Nu vad calitate superioara la clicknet fata de fiberlink acolo unde a cablat RDS (nu pe unde a cumparat vreo retea de cartier). Ba chiar ai ping mult mai rapid la fiber si ajuta mult la browsing. De viteza nu mai spun ca se stie.

Nu trebuie sa intri in casieriile RDS ca sa iti platesti factura.

#42
alinmihaimarian

alinmihaimarian

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 338
  • Înscris: 17.01.2009
E parerea ta. Eu am in scara UPC si Fiberlink si 2-3 retele de cartier si am ales Clicknet. Normal ca nu-si permite oricine sa plateasca 500-600 lei pe internet + fix +TV .....asta e alta discutie ....

Eu stiu insa o gramada care plateste peste 300 lei la Romtelecom pe serviciile mai sus mentionate si nu ar schimba pe nimic. Este adevarat ca toti castiga mult peste 1000 euro.
Nu va asteptati ca o firma care apartine celui mai mare grup telecom din Europa sa vanda mai ieftin decat operatorii care au reteaua in copaci.

Edited by alinmihaimarian, 09 February 2009 - 23:30.


#43
Jean Gary Diablo

Jean Gary Diablo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 27.11.2005
Anul asta o sa-si revina si UPC ul pe net ,sper ca se va inteti concurenta,ei si RDS au preturi mai mici ca Romtelecom
Clicknet e un serviciu prea scump pentru piata in acest momentsi vor trage ponoasele in citeva luni.

#44
rdh30flda

rdh30flda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 09.01.2007

View Postalinmihaimarian, on Feb 9 2009, 23:26, said:

E parerea ta. Eu am in scara UPC si Fiberlink si 2-3 retele de cartier si am ales Clicknet. Normal ca nu-si permite oricine sa plateasca 500-600 lei pe internet + fix +TV .....asta e alta discutie ....

Eu stiu insa o gramada care plateste peste 300 lei la Romtelecom pe serviciile mai sus mentionate si nu ar schimba pe nimic. Este adevarat ca toti castiga mult peste 1000 euro.
Nu va asteptati ca o firma care apartine celui mai mare grup telecom din Europa sa vanda mai ieftin decat operatorii care au reteaua in copaci.

Ai incercat de curiozitate RDS? daca tot platesti asemenea sume la RTC (400 lei) , ce mai conteaza 45 lei.

#45
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007
Eu am fost 2 ani client RTC cand pentru 2,5Mbps si 500 de minute "gratis" in retea plateam ~130lei/luna. Am asteptat infierbantat expirarea contractului ca sa trec pe UPC sau RDS si chiar am reziliat inainte de termen pentru un internet cu o viteza mai buna.
Acum am un abonament RDS Cablelink si unul UPC si nu pot sa spun care-i mai bun. Am vazut la prietenii mei si la colegi Fiberlinkul de la RDS si este peste ce inseamna UPC, RTC sau Cablelink RDS. Chiar azi imi spunea un coleg de servici ca a plati la RDS pe Fiberlink+tel fix+TV digital cu HBO+Digi.Mobil ~70 lei. Un pret care nu mai are nevoie de vreun comentariu.
As trece in clipa asta pe clicknet dar linia mea nu duce mai mult de 4Mbps ca de altfel multe alte linii RTC.

#46
regint

regint

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 01.07.2007

View PostFlorinbv, on Feb 9 2009, 22:37, said:

Ma da ce le stii tu pe toate... Eu ma intreb care-i interesul tau in a lua partea rtc si a jigni niste oameni care au tupeul sa se declare nemultumiti de serviciile rtc.

Ce interes, ce jigniri? Eu n-am nici un interes, doar pierd vremea pe forum. Tu de ce te ataci? Ti-au plecat caii de la caruta si acum nu stii unde sa pui de-o samanta?

View PostFarrell, on Feb 10 2009, 00:00, said:

Am vazut la prietenii mei si la colegi Fiberlinkul de la RDS si este peste ce inseamna UPC, RTC sau Cablelink RDS.

Pai ti-ai raspuns singur :) E FIBRA. Cand vor pune si RTC si UPC fibra pentru conexiuni abia atunci o sa facem comparatii adevarate. Daca vor pune.

#47
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007

View PostJean Gary Diablo, on Feb 9 2009, 23:37, said:

Anul asta o sa-si revina si UPC ul pe net ,...
Doar daca incep sa-si schimbe sarmele ca mai apoi sa poata sa scoata limitarile.

#48
vodafonitza

vodafonitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 27.09.2008

View PostFarrell, on Feb 10 2009, 00:00, said:

Eu am fost 2 ani client RTC cand pentru 2,5Mbps si 500 de minute "gratis" in retea plateam ~130lei/luna. Am asteptat infierbantat expirarea contractului ca sa trec pe UPC sau RDS si chiar am reziliat inainte de termen pentru un internet cu o viteza mai buna.
Acum am un abonament RDS Cablelink si unul UPC si nu pot sa spun care-i mai bun. Am vazut la prietenii mei si la colegi Fiberlinkul de la RDS si este peste ce inseamna UPC, RTC sau Cablelink RDS. Chiar azi imi spunea un coleg de servici ca a plati la RDS pe Fiberlink+tel fix+TV digital cu HBO+Digi.Mobil ~70 lei. Un pret care nu mai are nevoie de vreun comentariu.
As trece in clipa asta pe clicknet dar linia mea nu duce mai mult de 4Mbps ca de altfel multe alte linii RTC.
Eu am avut o vreme internet de la Romtelecom dar am renuntat de 2 ani.Aveam multe erori si tot trebuia sa resetez modemul,de ma saturasem.
UPC sau RCS sunt mai ok acum,preturi mult mai mici.

#49
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006

View Postregint, on Feb 10 2009, 00:43, said:

Ce interes, ce jigniri? Eu n-am nici un interes, doar pierd vremea pe forum. Tu de ce te ataci? Ti-au plecat caii de la caruta si acum nu stii unde sa pui de-o samanta?


Aici de exemplu. Oricum observ ca Rangerul si-a facut datoria ti-a sters posturile respective.

View Postregint, on Feb 8 2009, 18:39, said:

Vrajeala e in capul tau, ala plin de aer. Best effort e la ORICE PROVIDER DE PE LUMEA ASTA, cu exceptia cazurilor in care se garanteaza un anumit nivel up/down, dar, in aceste cazuri platesti sute/mii de euro/dolari pentru asta.

Da-ti la o parte freza din ochi, se pare ca nu vezi padurea din cauza parului si a copacilor.

Edited by Florinbv, 10 February 2009 - 12:44.


#50
regint

regint

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 01.07.2007
Eu cred ca nu diferentiezi misto-ul de jigniri. In plus, esti total pe dinafara referitor la subiect, si pe langa faptul ca inciti la flame, mai faci si pe victima.

Asa-i coane Don Q?

#51
brais

brais

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.02.2009
mi-am facut abonament in toamna la clicknet de 2mb si a doua zi cand i-am facut un speed test am vazut ca am 4mb. insa de ceva timp am o problema: desi downloadez cu viteza maxima, de multe ori pingul este foarte mare si nu stiu daca problema provine de la linia mea teleonica sau este o problema generala.

#52
ClaudiuGG

ClaudiuGG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 13.02.2009
aceasi problema o intampin si eu de ceva vreme. Ping-ul a crescut enorm! aproape ca sa dublat indiferent de ce site sau server este vorba iar viteza pe care o aveam pana acum sa redus cu 40% WTF?  ce se intampla cu astia? :huh:

Am dat de acest forum searchiund pe google pentru probleme legate de modemul celor de la rtc dar vad ca multa lume se plange de aceste probleme deci nu este de la mine  :confused:

Edited by ClaudiuGG, 13 February 2009 - 14:24.


#53
as0das

as0das

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 83
  • Înscris: 01.02.2009

View PostClaudiuGG, on Feb 13 2009, 14:22, said:

aceasi problema o intampin si eu de ceva vreme. Ping-ul a crescut enorm! aproape ca sa dublat indiferent de ce site sau server este vorba iar viteza pe care o aveam pana acum sa redus cu 40% WTF?  ce se intampla cu astia? :huh:

Am dat de acest forum searchiund pe google pentru probleme legate de modemul celor de la rtc dar vad ca multa lume se plange de aceste probleme deci nu este de la mine  :confused:
Nici noi nu stim ce se intampla!
Cam de 2-3 saptamani unii dintre noi avem exact aceiasi problema reducerea vitezei din senin la maxim 430kb/s...
Nu cred ca avem ce face pt ca problema este de la RTC si nu se stie cand se va remedia :bored:

#54
ClaudiuGG

ClaudiuGG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 13.02.2009
bine ca stiu sa faca contracte pe 2, 3 ani la niste preturi aberante  :ciocan: dar cand apare o problema iti scot ochi cu negarantarea  :ciocan: . niste hoti care trateaza abonati ca pe niste sclavi prin contractele care le practica  :mellow:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate