Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie
 Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw
 Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...
 Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis

Foisor - noi reglementari
 

Megane 2, 1,9 dci

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 13.09.2007
In atasament am descris ceea ce am patit cu Megane-ul si cu meseriasii de la reprezentanta din Cluj Napoca. De fapt atasamentul este ceea ce am scris catre Vocea Clientului, si de la care astept un raspuns. Daca stie cineva despre  ce poate fi vorba, il rog sa ma indrume in rezolvarea problemei. Masina este in garantie.
Multumiri!

Aici sunt si pozele cu diagnozele:

Attached Files



#2
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 13.09.2007
Se pare ca nu stie nimeni sa-mi dea vreun sfat!!!! Nici cei de la vocea clientului nu mi-au dat vreun raspuns! :curse:
Maine sunt calare peste ei la service! :argue:

#3
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,167
  • Înscris: 14.09.2007
e posibil sa fie debitmetru de aer, am avut si eu aceeasi pb ca a ta si am rezolat-o acsa, era un furtunas slabit.Succes.

#4
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,036
  • Înscris: 06.04.2007
Deci toata treaba e sa nu te enervezi prea tare.
Masina e in garantie, sigur se va rezolva problema.

#5
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 13.09.2007
Cu amabilitatea si maiestria celor de la Coramex-Deva, am rezolvat problema!!!! :D
Intercooler-ul era fisurat, defect de fabricatie. Mai mult ca sigur ca o fi avut vreun por care a cedat  si s-a largit in timp... Mai mult de jumatate din aerul care trebuia sa ajunga in turbina, era data afara. Mi-am intarit inca o data convingerea ca cei de la TiSuerom-Cluj Napoca sunt niste carpaci, incompetenti, diletanti!!!! :curse: Am mers la ei in service in 10 zile de 5 ori si nu au fost in stare sa constate defectiunea. De draci, m-am dus la Deva, unde mi-au gasit "buba" in aproximativ 3 ore. Le multumesc inca o data pe aceasta cale baietilor de la CORAMEX!
Intercooler-ul a fost schimbat pe garantie iar masina si-a revenit la VIATA!!!! :wub:
Drumuri bune tuturor!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate