Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 Megalopolis (2024)

Integra A8690

Solutie asamblare perete - cada.

Balans la ridicare picior dupa ac...
 Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 

Noile Abonamente Orange - tin piept la oferta Cosmote ?! :)

- - - - -
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#73
szekelyke

szekelyke

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.12.2008
Nu poti sa schimbi abonamentul vechi la cel existent, dar poti trece pe unul din abonamentele existente(3 euro/flexibil) si poti activa pachete cu minute nationale, minute in retea si aces internet pe mobil, incepand de la 40 de lei pe luna.
Conditia este sa ai minim 2 ani vechime si sa nu fi beneficiat de vreo oferta speciala in ultimul an de zile.
Minutele nationale se reporteaza, cele orange nu.
Cred ca unii dintre noi ar trebui sa se informeze mai bine inainte sa deschida gura...nu vreau sa par rau, dar unii chiar abereaza.
Faptul ca exista dealeri mai putin informati, sau mai putin interesati de ceea ce vand nu inseamna ca Orange ar avea vreo vina.
Padurea e mare...inevitabil sa nu existe si uscaturi...  

Coldone...respect!

#74
crisstian

crisstian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 21.06.2004

 szekelyke, on Dec 7 2008, 23:44, said:

Cred ca unii dintre noi ar trebui sa se informeze mai bine inainte sa deschida gura...nu vreau sa par rau, dar unii chiar abereaza.
Faptul ca exista dealeri mai putin informati, sau mai putin interesati de ceea ce vand nu inseamna ca Orange ar avea vreo vina.
Padurea e mare...inevitabil sa nu existe si uscaturi...  
Coldone...respect!
Ba are...pe baza informatiilor primite iti inchei un abo, activezi o optiune, etc.
Cel mai grav este cand infomatiile gresite vin de la 411, 444, 484, 408 sau din orange shop. In topicul orange am spus cum un angajat orange mi-a spus ca min nat la abo de 8 euro nu se reporteaza...vai de ea informatie.
Toate aceste lucruri se intampla fiindca sunt o multime de reguli noi ,,pentru vremuri noi" care se schimba mereu si normal ca angajatii nu reusesc sa ,,absoarba" noile informatii la timp.
Asadar compania Orange e vinovata. As vrea sa te vad lucrand pentru orange si pe urma mai vb... :)

Edited by crisstian, 07 December 2008 - 23:58.


#75
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005

 crisstian, on Dec 7 2008, 23:53, said:

In topicul orange am spus cum un angajat orange mi-a spus ca min nat la abo de 8 euro nu se reporteaza...vai de ea informatie.

si s-a terminat lumea pentru ca el a zis ca nu se reporteaza si defapt se reporteaza?a gresit, ai aflat ulterior raspunsul corect, e favorabil.

Asadar compania Orange e vinovata. As vrea sa te vad lucrand pentru orange si pe urma mai vb... :)
Da, ea e devina si aia de la agentiile de recrutare si head-hunting ca nu sunt in stare sa aleaga niste baieti si fete capabile sa invete vreo 7 carti de proceduri pe de rost si sa aibe raspunsuri mereu exacte  :wallbash:

era intr-o vreme un domn ce a ajuns sa aibe un cost la cronos din 5 cifre, cronosul dupa cum stim afisand info in euro.acela da om nemultumit.dar s-a lamurit ce s-a intamplat si desi vina ii apartinea in totalitate, s-a rezolvat, fiind in continuare client Orange.dar cand ba nu va place noul ambalaj de la prepay, ba nu s-a updatat instant info pe site, ba nu e suficient de ieftin iphone-ul, cand toate astea se intampla parca iti vine sa iei in serios situatiile ceva mai serioase si sa le faci prioritare si dupa o astfel de judecata.

#76
T3ChNo

T3ChNo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.12.2008

 crysty2k5, on Nov 25 2008, 22:24, said:

abonamentul de 6 euro
500 de minute Orange
25 de minute în orice reţea naţională


abonamentul de 8 euro
250 de minute Orange
125 de minute în orice reţea naţională


abonamentul de 9 euro
1000 de minute Orange
50 de minute în orice reţea naţională


Pareri ? :)

Va rog sa nu fie un topic de flame.


uite la cosmote....
cele mai accesibile abonamente : 6 euro 500 de msg si 500 de min in retea plus 60 min nationale
si preferatul meu abonament de 12 euro 2000 minute 2000 msg si mai ales 130 min nationale plus telefoane la preturi mai mici
cam bate orange-u...parerea mea

#77
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005

 T3ChNo, on Dec 8 2008, 22:42, said:

uite la cosmote....

cam bate orange-u...parerea mea
asa e, parerea ta.
Insa fiind tocmai incris,fiind la al 3-lea post, postand in aria dedicata Orange cu o remarca de genul celei de mai sus si mai ales atunci cand comparatia ta este atat de simplista, parerea ta poate fi cu usurinta trecuta cu vederea.
nu vreau sa te contrazic in vreun fel sau sa te fac sa iti schimbi opinia, doar scoteam in evidenta situatia in care de afli vis-a-vis de ce ar putea spune altii remarcand remarca ta.
In rest, bun venit pe forum!

Edited by medley, 08 December 2008 - 22:55.


#78
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Păi Orange stă cel mai prost la oferte acum si la cartelă și la abonametn, trebuie abonament/cartelă nouă, și tot felul de "piedici" din câte înțeleg. În acest caz nu poți compara o ofertă care e pentru orice cetățean cu drept de vot cu o ofertă limitată din punct de vedere al segmentul căruia i se adresează. Probabil le e frică să nu le pice rețeaua. :D

#79
blondutz19

blondutz19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 18.11.2008
pot sa trec si eu la unul din abonamentele astea 3, am abonament de 3 euro de 1 an :D?

#80
crisstian

crisstian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 21.06.2004

 T3ChNo, on Dec 8 2008, 22:42, said:

uite la cosmote....
cele mai accesibile abonamente : 6 euro 500 de msg si 500 de min in retea plus 60 min nationale
si preferatul meu abonament de 12 euro 2000 minute 2000 msg si mai ales 130 min nationale plus telefoane la preturi mai mici
cam bate orange-u...parerea mea
Daca ai cu cine sunt bune...daca nu ce naiba sa fac cu 500 min in cosmote.La fel e valabil si la orange...
Ofertele sunt asemanatoare. in ceea ce priveste SMS ori le ai ori nu tot acolo esti...

Medley apreciez activitatea ta pe forum...
In ultimile luni de cand am schimbat free-ul pe flexibil + ca am mai incheiat un abo de 8 euro in familie m-am tot informat pe la shop si si 411 insa am fost dezamagit de informatiile culese si multe altele (ca unele nu le-am mai spus pe forum), ...dar niciodata nu am atacat competenta celui cu care am discutat (desi puteam daca vroiam), ci intodeauna am mers doar pe rezolvarea problemei tocmai din cauza celor mentionate si de tine...si multe alte idei care se regasesc pe forum.
Insa pe de alta parte toate certificatele ISO pe care le are Orange si cu care se mandreste, ar trebui sa si dovedeasca ca le merita...

Edited by crisstian, 08 December 2008 - 23:33.


#81
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007

 crisstian, on Dec 8 2008, 23:22, said:

Insa pe de alta parte toate certificatele ISO pe care le are Orange si cu care se mandreste, ar trebuie sa si dovedeasca ca le merita...
Ar fi cam imposibil :(

#82
Champy0n

Champy0n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,511
  • Înscris: 03.06.2006
Mie mi se pare mult mai avantajoasa oferta decat cea de la Cosmote. Hell, mai sunt in plus si telefoanele alea doua incredibil de atractive la pret.
Vodafone n-are raspuns inca ? :D

#83
timmyshor

timmyshor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 15.02.2006
Mi se pare tentant un abonament de 8 euro, dar pe site la orange sunt foarte putine informatii in legatura cu acesta. In afara de faptul ca e 19centi minutul de convorbire dupa expirarea celor primite... mai exista vreo "plasa" pentru viitorii clienti? Adica oferta e valabila pe viata, nu dupa 1-2 ani primesti jumatate din minute.. sau alte chestii de genul?

Multumesc.

#84
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,641
  • Înscris: 07.10.2005
Ai dreptate,sunt foarte putine informatii despre aceste abonamente pe site-ul Orange,pentru o asa oferta e incredibil cat de saracacios e prezentata,parca le-ar fi rusine cu ea.
Un lucru e clar,oferta la unul din cele 3 noi abonamente e pe viata.

#85
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005
ce alte info mai vreti in afara de cele deja dezbatute de atatea ori pe topicurile astea:
-abon de 6/8/9 au minute ce se vb la orice ora cu orice din retea sau din afara ei(in functie de minutele la care ne referim)
-min nationale se reporteaza in limita maximul inclus in abon
-se fidelizeaza si ele din al 2-lea an, nu dupa 8 luni ca la restul
-nu au nr magice
-doar la cel de 6e pretul tuturor telefoanelor este fara nici un fel de subventie
-se promoveaza alaturi de o optiune de internet 2/4/6e cu trafic 10/100/500Mb
-sunt pe viata valabile
-la fidelizarea lor nu se primeste cartela prepay cum se primeste la restul
-sunt compatibile cu restul opt din oferta actuala , si anume 120/180/240 minnat sau 300/600 min orange
-dupa terminarea minutelor se vb indiferent de ora sau retea nationala cu tariful de .16centi(fara tva) adica exact ca la abon de 3e atunci cand faci un apel in afara retelei.
eu zic ca e suficienta informatie ce cu usurinta se gasea daca se mai citea putin pe aici.

#86
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,641
  • Înscris: 07.10.2005
Am sunat la 456 pentru a afla daca pe firma se poate activa unul din cele 3 noi abonamente:nu se poate!

Mi-au oferit o solutie de compromis prin care sa se activeze peste un abonament de 3 euro optiuni care ofera exact aceleasi minute ca respectivele abonamente dar cu cate 1 euro mai ieftine(in loc de 6 euro optiunea costa 5 euro) si ma obliga sa activez si optiuni de internet.Costurile sunt mai mari asa ca nu sunt interesat,mai insist la ei iar daca nu fac reziliere si imi inchei un nou abonament ca persoana fizica.

medley: Era vorba de informatiile oferite de Orange pe site nu de cele de pe forum.

Edited by catalinmariescu, 16 December 2008 - 11:26.


#87
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,641
  • Înscris: 07.10.2005
Pana la urma pastrarea numarului te telefon a atarnat mai mult in balanta si am decis sa merg pe oferta lor: abonament de 3 euro(fara tva)+optiunea de 7 euro(tva inclus),am in felul asta 250 de minute Orange oricand+125 de minute nationale+25 de minute nationale(vechime in retea).
In caz de depasire a minutelor am tarifele obisnuite ale abonamentului de 3 euro ceea ce la incheierea unui abonament de tip nou de 6,8 sau 9 euro nu ar fi fost valabil.

#88
asterizan

asterizan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 12.06.2003
Am vre-o 5 ani de vechime inretea. am abonamentul free.
Am vrut sa trec pe abonamentul de 6 euro si cica nu se poate.
Se poate in schimb sa trec (doar in orange shop) pe abonamentul de 3 euro (25 min nationale) + optiune de 6,2 euro (25 min nationale + 500 min orange + internet)
Asta dupa ce un consultant imi spusese ca pot sa trec pe abonamentul de 3 euro (25 min nationale) + optiune de 4,2 euro (25 min nationale + 500 min orange)

Niste scarbe.

#89
GsmWorld

GsmWorld

    DigiMobil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 13.12.2006

 asterizan, on Dec 21 2008, 10:35, said:

Am vre-o 5 ani de vechime inretea. am abonamentul free.
Am vrut sa trec pe abonamentul de 6 euro si cica nu se poate.
Se poate in schimb sa trec (doar in orange shop) pe abonamentul de 3 euro (25 min nationale) + optiune de 6,2 euro (25 min nationale + 500 min orange + internet)
Asta dupa ce un consultant imi spusese ca pot sa trec pe abonamentul de 3 euro (25 min nationale) + optiune de 4,2 euro (25 min nationale + 500 min orange)

Niste scarbe.
faza cu internetul e vrajeala.daca nu va activeaza fara internet mergeti la un dealer si va rezolva .

#90
dan2002sv

dan2002sv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 27.09.2002

 asterizan, on Dec 21 2008, 10:35, said:

Am vre-o 5 ani de vechime inretea. am abonamentul free.
Am vrut sa trec pe abonamentul de 6 euro si cica nu se poate.
Se poate in schimb sa trec (doar in orange shop) pe abonamentul de 3 euro (25 min nationale) + optiune de 6,2 euro (25 min nationale + 500 min orange + internet)
Asta dupa ce un consultant imi spusese ca pot sa trec pe abonamentul de 3 euro (25 min nationale) + optiune de 4,2 euro (25 min nationale + 500 min orange)

Niste scarbe.


Eu aveam la Vodafone abonament si contractul se incheia in iulie.
M-am dus la un magazin Vodafone si am spus ca vreau prelungire pe noua oferta si au fost de acord fara nici o discutie.
Nu stiu cum e situatia la tine. Daca poti renunta in orice moment la abonament sau ai prelungire pana la o anumita data.
Daca nu ai, normal ar fi sa iti acorde orice oferta disponibila in acest moment.
Mie din cele 3 abonamente noi mi se pare cel mai tare cel de 8 euro, ca ai minute destul de multe si in retea si nationale.
Daca vorbesti in retea mai mult atunci e bun unul de 6 sau 9 euro.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate