Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?
 

Noile Abonamente Orange - tin piept la oferta Cosmote ?! :)

- - - - -
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#37
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005

View PostAlex86, on Nov 27 2008, 20:31, said:

cum sa fie 20 min fidelizare la 8 euro cand la cel de 3 iti da 25 ?!
ma intrebi sau ma contrazici?
indiferent de raspuns,nu pot sa cred ca exista o nemultumire atata timp cat in 8e(pret complet) ai atatea minute in retea si in afara ei.vrei minute multe de fidelizare,fa abonament 3g si ai minute multe pentru vechime.

#38
Alex86

Alex86

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 16.01.2006
era doar o mica deductie...
mie unul nu mi se pare logic , platesc mai mult ar trebui sa primesc mai mult nu?

#39
es_own

es_own

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 13.05.2007
din PACATE daca ab vechi mai are perioada contractuala nu poti trece la unul din cele 3 ab, sincer mi se pare o aberatie pt ca eu as trece la un ab mai mare fata de ce am acum si as da mai multi bani la orange. In fine sa fie sanatosi cu abonamentele lor

o seara faina

#40
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
pai nu poti sa te treci la abonamentul actual dat poti sa-ti activezi abonamentele ca optiune. optiune de 6,8,9 euro!

#41
dumi99

dumi99

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 205
  • Înscris: 13.11.2008
Dupa acum arata situatia pe intrarile din Cosmote ....cam 70-80% vin din Orange , majoritatea abonati.

#42
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postmedley, on Nov 27 2008, 20:20, said:

ca alternativa poti opta(nu cred ca e cazul la tine) la trecerea pe 3e +optiunea cu 125nat+250ornage la 7e(tva inclus) si atunci ai 25nat+125nat+250orange.
aceste abonamente pot fi luate si ca optiuni de unii client existenti peste cel de 3e de exemplu la -1e fata de pretul abonamentului normal.
te duce mai mult putin pentru ca plateste optiunea +abonamentul de baza(care o fi acela) insa e solutia pentru unii dintre cei care inca mai au perioada contractuala si nu ar putea migra la el.
Apropo de abonamentul ăsta de 3 €, de unde ai scos opțiunile astea de 250 min Orange și 125 min nat? Pe site-ul Orange.ro nu apare nimic în dreptul opțiunilor abonamentului de 3 €.
Eu am deocamdată opțiunea clasică de 3 €+180min(weekend+3 nr. fav.)+75 sms-uri naț și m-am săturat de combinația asta, în plus nici nu se compară cu ceea ce oferă noile abonamente (raport minute/preț).

Mulțam anticipat pentru răspuns...

#43
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005

View PostAlex86, on Nov 28 2008, 23:59, said:

era doar o mica deductie...
mie unul nu mi se pare logic , platesc mai mult ar trebui sa primesc mai mult nu?
mie imi pare logic.e drept ca platesti mai mult dar calculul corect este raportul cat platesti vs ce primesti.nu cred ca se compara 3e pentru 25min nat cu 8e 125nat(+250)orange.cand vei plati 3e(25min nat) +3e(25 minat)+ 3e(25min nat)+3e(25minnat)+3e(25minnat) pentru 125minnat, adica 15e+tva.dai banii astia pentru cele 125min nat din abon de 8e? Raspuns:Nu! asadar deductia dar mai ales calculul calculul ar spune ca nu dai mai multi bani, ci primesti mai mult pentru mai putini bani(pentru ca cu 8e daca ai 125min insemna ca 25 te costa doar 1.6e (tva inclus).simple math.

View Posttzotzolyno, on Nov 30 2008, 11:52, said:

Apropo de abonamentul ăsta de 3 €, de unde ai scos opțiunile astea de 250 min Orange și 125 min nat? Pe site-ul Orange.ro nu apare nimic în dreptul opțiunilor abonamentului de 3 €.
Eu am deocamdată opțiunea clasică de 3 €+180min(weekend+3 nr. fav.)+75 sms-uri naț și m-am săturat de combinația asta, în plus nici nu se compară cu ceea ce oferă noile abonamente (raport minute/preț).

Mulțam anticipat pentru răspuns...

raspunsul este pe topicul Orange Romania, trebuie doar citite paginile din urma, nu doar cele mai recente postari.


#44
estroe

estroe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 11.07.2006
Ati vazut cat de mari sunt preturile pentru telefoanele cu conectare si ab de 6 euro?

#45
NYPD2

NYPD2

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 117
  • Înscris: 28.11.2008

View Postestroe, on Nov 30 2008, 21:38, said:

Ati vazut cat de mari sunt preturile pentru telefoanele cu conectare si ab de 6 euro?
Pai la abonamentele alea ai sute de minute incluse. Mai vrei si telefon ieftin? Unde draq te crezi... la Cosmote?  B)

#46
djRo

djRo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.12.2008

View Postcrisstian, on Nov 26 2008, 12:59, said:

Deci sa inteleg ca abo de 6, 8 si 9 euro au tva-ul inclus?!

deci man asculta aici...si asta e valabil pentru toti pentu ca am citit niste chestii pe aici de ma crucesc....
1.      abonamentele de 6, 8 si 9 euro au TVA-ul inclus (mergeti si voi pana la un Orange Shop si vedeti scris pe toate reclamele legate de aceste abonamente)
2.      minutele orange incluse in aceste abonamente se pot folosi la orice ora din zi si din noapte cu oricine din orange (nu mai exista dupa 6 seara sau dupa 8 seara cum e la free-pe care-l detin si eu inca o luna)
3.      minutele nationale incluse in aceste abonamente se pot folosi la orice ora din zi si din noapte cu oricine din alta retea mobila sau fixa
4.      cand se termina toate aceste minute tariful general este 19 eurocenti (TVA inlcus) pentru orice retea mobila sau fixa.

m-am facut inteles??

#47
sneyku

sneyku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 13.12.2004
mie abonamentul de 8 euro mi se pare super fain. acum dau 5,5E pt cent 500 + 30 min in retea la vodafone. nici nu prea ma intereseaza cele 250 min in orange. doar cele 125 nationale

#48
es_own

es_own

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 13.05.2007
am nevoie de niste sugesti, cu cat mai multe cu atat mai bine.
SE DA:
1. datorita faptului ca nu pot sa imi iau noul ab de 8E pt ca mai am perioada contractuala. momentan detin FREE 5.34E + TVA
2. mi sa facut urm oferta: pt 10E + TVA as putea primi 250min orange + 125 nationale + 25 nationale + 10MB trafic + as avea tarifele de 11centi/16centi ( de la ab de 3E )

ce sugerati?
PS va rog mult dati_va cu parerea

#49
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,439
  • Înscris: 16.08.2003

View PostdjRo, on Dec 2 2008, 15:21, said:

deci man asculta aici...si asta e valabil pentru toti pentu ca am citit niste chestii pe aici de ma crucesc....
1.      abonamentele de 6, 8 si 9 euro au TVA-ul inclus (mergeti si voi pana la un Orange Shop si vedeti scris pe toate reclamele legate de aceste abonamente)
2.      minutele orange incluse in aceste abonamente se pot folosi la orice ora din zi si din noapte cu oricine din orange (nu mai exista dupa 6 seara sau dupa 8 seara cum e la free-pe care-l detin si eu inca o luna)
3.      minutele nationale incluse in aceste abonamente se pot folosi la orice ora din zi si din noapte cu oricine din alta retea mobila sau fixa
4.      cand se termina toate aceste minute tariful general este 19 eurocenti (TVA inlcus) pentru orice retea mobila sau fixa.

m-am facut inteles??

5. minutele de fidelizare se reporteaza ( confirmati?)
6. prima data se consuma minutele incluse in ab. apoi cele din fidelizare (confirmati?)

Multumesc,

#50
reallove

reallove

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 17.02.2006

View Postes_own, on Dec 3 2008, 13:00, said:

am nevoie de niste sugesti, cu cat mai multe cu atat mai bine.
SE DA:
1. datorita faptului ca nu pot sa imi iau noul ab de 8E pt ca mai am perioada contractuala. momentan detin FREE 5.34E + TVA
2. mi sa facut urm oferta: pt 10E + TVA as putea primi 250min orange + 125 nationale + 25 nationale + 10MB trafic + as avea tarifele de 11centi/16centi ( de la ab de 3E )

ce sugerati?
PS va rog mult dati_va cu parerea
Cam mult cei 10 euro + TVA , raportat la aceleasi minute practic cu abonamentul de 8 euro cu tot cu TVA.
Si eu sunt in situatia ta,am Free,am luat anul trecut in decembrie un telefon cu prelungire pe 2 ani,deci nu cred ca pot sa ma mut pe noul abonament.
Le-am deschis tichet in webcare sa imi faca o oferta,daca pot migra sau nu pe noul abonament,astept sa ma sune...

#51
Taw

Taw

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,084
  • Înscris: 14.11.2003
Te poti muta pe acest abonament desi ai Free-ul in curs, asa am facut eu chiar astazi.
Conditia este sa ti-l prelungesti pe acesta cel putin cat aveai Free-ul.

#52
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,667
  • Înscris: 13.12.2006
am un abon. de 3 euroi...la care aveam 180 min orange si 20 nationale cu 5,5 euroi
am trecut la noua optiune orange young de 5,5 euroi care imi da 500 min orange, 500 sms orange si 30 min nationale
deci ma 50 min nationale, 500 sms si mai mult decat suficiente in orange.

de ce sa treci la alt abonament cand iti poti schimba o optiune? bineinteles trebuie sa ai sub 24 ani. :rolleyes:

#53
es_own

es_own

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 13.05.2007

View Postxndoe, on Dec 3 2008, 13:07, said:

5. minutele de fidelizare se reporteaza ( confirmati?)
6. prima data se consuma minutele incluse in ab. apoi cele din fidelizare (confirmati?)

Multumesc,
5. CONFIRM, cele 25 se reporteaza, restul: 250+125 NU, nici cei 10MB
6. din cate am inteles din ce mio explicat ca daca vb pe orange scade din alea 250, daca vb pe altta retea din alea nationale, da nush care se consuma primele alea 125 sau alea 25. Ms ca miai zis pt ca asa o sa intreb cand o sa il modific, mai am cam 6 zile sa ma hotarasc. Si am uitat sa intreb daca pot sa adaug ulterior alte optiuni si daca pot lua normal telefoane la Best deal in continuare

PS alte sugestii?

Edited by es_own, 03 December 2008 - 17:55.


#54
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005
intrebati-va intre voi si confirmati-va tot voi.e deja obositor sa citesti aceleasi intrebari, la care s-a raspuns deja de cateva ori.
e foarte bun abon de 10+tva.nu lua in calcul ceea ce spun alti ca aceleasi minute le ai la abon de 8 e pentru ca daca se putea il aveai deja. deci asta ar fi varianta imediat urmatoare. ca sa nu mai zic de felul in care va faceti voi calculele, adica dau 5,38e pe free si am 260 cu 3 nr +weekend+ seara, majoritatea aveti facturi de peste 50ron ca vorbiti si national sau in afara intervalului orar si acum(ca se poate) pt 30ron in plus(dupa atata miorlait toata vara ca nu se face numit pt cei cu abonamente existente, ca toti sunteti dispusi sa platiti mai mult numai sa fie oricand si niste minute nationalenationale) acuma parca tot nu e bine.
nu inteleg

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate