Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 

Noile Abonamente Orange - tin piept la oferta Cosmote ?! :)

- - - - -
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#19
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,439
  • Înscris: 16.08.2003

 crysty2k5, on Nov 25 2008, 22:24, said:

abonamentul de 6 euro
500 de minute Orange
25 de minute în orice rețea națională


abonamentul de 8 euro
250 de minute Orange
125 de minute în orice rețea națională


abonamentul de 9 euro
1000 de minute Orange
50 de minute în orice rețea națională


Pareri ? :)

Va rog sa nu fie un topic de flame.


Doar o minuscula intrebare ( de la un posesor de ab. FREE):
500 minute in Orange cu ORICINE si la ORICE ORA ?
125 de minute în orice rețea națională cu ORICINE si la ORICE ORA ?
Daca rasspunsul e DA atunci oferta e peste ab. FREE.

Din ce citesc pe siteul Orange nu deduc clar acest lucru. Ma scuzati, dar ii suspectez de inselaciune si nu doar pe ei:

Ia-ți unul dintre noile abonamente cu minute incluse până la 31 decembrie
pentru 1 sau 2 ani și ai lunar pe viață:

500 de minute Orange
25 de minute în orice rețea națională



Multumesc.
PS: as suna la ei dar cred ca am sanse mai mari sa primesc raspunsul mai repede aici.

#20
Sou

Sou

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 05.03.2008

 xndoe, on Nov 26 2008, 13:49, said:

Doar o minuscula intrebare ( de la un posesor de ab. FREE):
500 minute in Orange cu ORICINE si la ORICE ORA ?
125 de minute în orice rețea națională cu ORICINE si la ORICE ORA ?
Daca rasspunsul e DA atunci oferta e peste ab. FREE.

Din ce citesc pe siteul Orange nu deduc clar acest lucru. Ma scuzati, dar ii suspectez de inselaciune si nu doar pe ei:

Ia-ți unul dintre noile abonamente cu minute incluse până la 31 decembrie
pentru 1 sau 2 ani și ai lunar pe viață:

500 de minute Orange
25 de minute în orice rețea națională



Multumesc.
PS: as suna la ei dar cred ca am sanse mai mari sa primesc raspunsul mai repede aici.


Oricand cu oricine.

#21
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,439
  • Înscris: 16.08.2003

 crisstian, on Nov 26 2008, 12:59, said:

Deci sa inteleg ca abo de 6, 8 si 9 euro au tva-ul inclus?!

Posibil sa nu!
Unde scrie asta clar in oferta ??

Edited by xndoe, 26 November 2008 - 13:53.


#22
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

 LunaCrystal, on Nov 26 2008, 13:38, said:

Si la telefonia fixa cum exista oferte cu minute nelimitate in alte retele fixe ? Ca si acolo este tarif de interconectare.
Ehe, cat e tariful de interconectare? <1c/min? Fata de  5.1c...8c/min la mobile. Daca ar aparea la mobil nelimitat ar fi proportional abonamentul (7..10x mai mare) si cu aceleasi restrictii si FUP.

Ca idee RTC nelimitat in retea si nelimitat in alte retele in perioada off-peak costa 13.3euro cu TVA. La aceeasi bani, cu un tarif unic de 1c/min vorbesti 1120min oricand oriunde. Practic tot nelimitat ba chiar de preferat, cu abonament minuscul.
La UPC costa 35lei nelimitat oricand oriunde dar ai FUP 1000min. Daca imparti 35/1000 probabil obtii tariful de interconectare.

Oricum poti sa garantezi ca operatorul n-o sa iasa niciodata in pierdere, poate doar 1din10000 cazuri

Edited by Blackhawk, 26 November 2008 - 14:01.


#23
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,601
  • Înscris: 20.10.2006

 gompo, on Nov 26 2008, 13:48, said:

Este, dar este mult mai mic (daca nu ma insel sub 1 cent/min. real)
Bun, pai pai daca interconectarea cu retelele fixe este 1 cent/minut, iar abonamentul cu minute nelimitate costa 40 RON exemplu aici iar la mobile tariful de interconectare sa zicem ca e 7 centi in medie, pai atunci de ce nu se poate introduce nelimitat in orice retea mobila la 40 x 7 = 280 RON ?

#24
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

 LunaCrystal, on Nov 26 2008, 13:57, said:

...de ce nu se poate introduce nelimitat in orice retea mobila la 40 x 7 = 280 RON ?
Sa platesti in avans atatea minute.. 280lei!!!
Recunoaste ca fata de nelimitat ar fi de preferat un abonament minuscul cu nelimitat in retea si tarife de interconectare la toti operatorii, dar asa ceva n-o sa vezi. Din nelimitate se castiga chiar bine, din abonamente si tarife mici f. putin, mai mult din minute terminate in retea. ;)

#25
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,601
  • Înscris: 20.10.2006
De ce sa nu platesti in avans 280 de lei ? Chiar si 400 de lei si tot merita odata ce e nelimitat national.

#26
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006

 gompo, on Nov 26 2008, 13:13, said:

DA!


, ori FUP,
Ce inseamna FUP?

#27
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Fair Usage Policy, din cate se pare.

Si ca veni vorba, iara apar zgarcitii si fac comparatie cu Cosmote. Am ajuns sa citesc Cosmote la titlurile de pe aria Orange. :eheyebrow: Devine chiar enervanta moda de face comparatie la Orange cu Cosmote si/sau Digi, care e tatal si mama lor cata vreme stai prin oras. :lol: Portati-va cartelele preplatite, oameni buni, se mai decongestioneaza reteaua. :)

Edited by AlexIP, 27 November 2008 - 01:21.


#28
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003
hai ca se mai face comparatie cu acel cosmote...nu e chiar asa bataie in ochi...in ultima perioada chiar e ok dar DOAR pentru voce...insa si pe mine ma apuca nebunia cand aud de diji pe aici...ca si cum ai compara loganul cu mertzanu :lol:

#29
bodi

bodi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 09.05.2003
Digi, Cosmote - bune pentru voce. Dar mai sunt destui utilizatori (printre care si eu) pe care ii intereseaza si altceva (apeluri video, internet mobil - nu prostia aia de iLink, poate chiar si avantaje de fidelizare). Ce sa fac cu aratarea aia de Huawei de la Digi ? E bun sa-l pui la ureche sa vorbesti pana ti se termina minutele (desi dupa 6-7 minute arde de zici ca e cuptor).
Adevarul e ca la 2-3 posturi pe aria Orange gasesti unul in care apare Cosmote ori Digi sau unul in care respectivul care l-a scris pleaca in alta retea.
Daca scriu si eu chestia asta din cand in cand, imi iau ban ?  :P

Edited by bodi, 27 November 2008 - 12:57.


#30
Alex86

Alex86

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 16.01.2006
cel de 8 euro mi se pare foarte bun ( cel putin pentru mine)

#31
Sou

Sou

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 05.03.2008

 Alex86, on Nov 27 2008, 13:39, said:

cel de 8 euro mi se pare foarte bun

Este. Pt 8 euro tva inclus ofera ceva minute. Si eu tot la asta ma gandesc.

#32
BlueBar

BlueBar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 08.02.2008

 Alex86, on Nov 27 2008, 13:39, said:

cel de 8 euro mi se pare foarte bun ( cel putin pentru mine)

Daca vreau sa trec de la Free (nu mai am perioada contractuala) la cel de 8 euro din prezenta oferta, imi ofera ceva pentru vechime?
Mentionez ca am 6 ani in retea

#33
Alex86

Alex86

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 16.01.2006
adica cate min de fidelitate (TY) primesti daca treci pe ab. asta? nu am idee.. o sa intreb la un shop cand o sa fac migrarea dupa 1 sa vad noul BD

#34
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005

 xndoe, on Nov 26 2008, 13:52, said:

Posibil sa nu!
Unde scrie asta clar in oferta ??
iti spun eu ca e oricand cu oricine in retea.

 BlueBar, on Nov 27 2008, 14:56, said:

Daca vreau sa trec de la Free (nu mai am perioada contractuala) la cel de 8 euro din prezenta oferta, imi ofera ceva pentru vechime?
Mentionez ca am 6 ani in retea
fidelizarea la cel de 8e este de maxim 20nationale (daca nu ma insel) asa ca o sa ai 145nat si 250orange
poti migra la el daca nu mai ai perioada si vad ca zici ca nu mai ai.am mai mult de 4 ani(adica fidelizarea maxima insa asta e limita superioara momentan si acesta e nr max de minute pt acest abonament)
ca alternativa poti opta(nu cred ca e cazul la tine) la trecerea pe 3e +optiunea cu 125nat+250ornage la 7e(tva inclus) si atunci ai 25nat+125nat+250orange.
aceste abonamente pot fi luate si ca optiuni de unii client existenti peste cel de 3e de exemplu la -1e fata de pretul abonamentului normal.
te duce mai mult putin pentru ca plateste optiunea +abonamentul de baza(care o fi acela) insa e solutia pentru unii dintre cei care inca mai au perioada contractuala si nu ar putea migra la el.

Edited by medley, 27 November 2008 - 20:20.


#35
Alex86

Alex86

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 16.01.2006
cum sa fie 20 min fidelizare la 8 euro cand la cel de 3 iti da 25 ?!

#36
Skypee

Skypee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 28.11.2008
Parerea mea este ca cei de la Cosmote sunt cei mai tari la ora actuala ..de ce? Pt ca ofera telefoane la preturi mici unele chiar foart mici , nu codeaza telefoanele ... asta nu am inteles-o niciodata , de ce oare mai codeaza un telefon daca ai abonament la ei si il platesti pe o perioada limitata de timp  ?! Iar cu un abonament de 6 euro la cosmote ai 60 min nationale, 400 min si 400 mesaje in cosmote ...mie imi sunt suficiente

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate