Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 

Siteuri gen Okazii pentru a vinde ceva

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
...mai intereseaza daca stiti siteuri din romania unde sa iti vinzi vechiturile, siteuri cu trafic unde oferta ta sa fie citita. eu foloseam okazii acum cativa ani dar mi se pare ca a decazut de cand au bagat tot felul de taxe...

#2
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
aukro.ro, bursa.rol.ro si rubricile de publicitate din forumurile mari

#3
Miclea Adrian

Miclea Adrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.05.2005
un alt site de licitatii online este si http://www.shop-bay.com

#4
kosmonet

kosmonet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.03.2007
alt site destul de interesant de licitatiidupa modelul ebay este si www.bidbuy.ro

#5
tudorc11

tudorc11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 10.04.2007
Toate celalate site-uri lau un loc nu fac cat un sfert din okazii.

#6
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
toate miscarile pe care le-au facut okazii sunt numai in interesul celor care chiar vor sa vanda si celor care chiar vor sa cumpere
n-or sa mai foloseasca site-ul teparii si copii de 12 ani

#7
thomycc

thomycc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 29.06.2006
parerea mea e ca daca vrei sa vinzi sau sa cumperi ceva... incearca okazii... sunt cu mult peste concurenta

#8
florin_buda

florin_buda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 30.03.2005
eu folosesc aukro ... pentru ca ocazii ma zapaceste cu numarul URIAS de produse :P

#9
samsungme

samsungme

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 24.02.2010
eu folosesc forumuri si alte mijloace "'neoficiale''. Pe siteurile gen okazii sunt prea multe reguli si restrictii, nu prea merita efortul. Pana la urma nu conteaza siteul si cine il populeaza.

#10
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

View Postsamsungme, on 3rd March 2010, 23:41, said:

eu folosesc forumuri si alte mijloace "'neoficiale''. Pe siteurile gen okazii sunt prea multe reguli si restrictii, nu prea merita efortul. Pana la urma nu conteaza siteul si cine il populeaza.
Tocmai ca acele restrictii fac diferenta intre teapa si incredere.
Vinde-le pe okazii. Dar sa nu uiti ca nu sti niciodata cand te trezesti cu pachetul tau inapoi acasa si cu ceva spart in el, asta este riscul

#11
robertaccess

robertaccess

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 03.11.2007
un alt site licitatii ar fi si http://www.netten.ro adevarat ca aceste site-uri nu au prea mult trafic dar conteaza daca anuntul tau ajunge pe prima pagina G.

Edited by robertaccess, 30 March 2010 - 09:38.


#12
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,370
  • Înscris: 24.06.2008
In urma "reparatiilor" siteului OKAZII au facut praf toate licitatiile!In schimb nu am vazut nicaieri sa isi ceara scuze pentru faptul ca descrierea din cadrul licitatiilor a fost afectata si ca nu se mai intelege nimic,sau pentru ca au sters toate mesajele din conturile utilizatorilor,sau pentru ca apar licitatii in pagina principala si in momentul in care dai sa vezi acea licitatie iti spune ca nu exista....etc!Nici macar nu au avut bunul simt sa isi ceara scuze pentru stricaciunile produse mai ales ca noi platim anumite licitatii!Asta e siteul OKAZII!

#13
twism007

twism007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 14.09.2007
da, de acord. Puteau macar sa dea mesaj sa spuna sa modificam descrierile

#14
Adina78

Adina78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.09.2010
mda....numai probleme pe okazii....mi-au disparut multe din calificativele date sau primite....ca nu mai vorbesc de licitatiile unde am a trebuit sa platesc inca odata optiunile....eu ma gandesc tot mai serios sa imi inchid contul pe okazii si sa trec pe alte site-uri gen okazii...dar nu prea am gasit nimic care sa se ridice la inaltimea site-ului okazii....daca stiti vreun site asemanator okazii care sa aibe trafic spuneti-mi si mie.

#15
Gabysh

Gabysh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,326
  • Înscris: 06.08.2008
www.regielive.ro sau forum.softpedia.com - sectiunea anunturi. Incearca pe astea doua si poate vei avea sansa sa vinzi.

#16
alinsrg

alinsrg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 20.09.2007
Care stie de ce nu merg filtrele pe Okazii , gen sa alegi localitate ?

#17
twinslive

twinslive

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.09.2010

View PostAdina78, on 11th September 2010, 16:03, said:

mda....numai probleme pe okazii....mi-au disparut multe din calificativele date sau primite....ca nu mai vorbesc de licitatiile unde am a trebuit sa platesc inca odata optiunile....eu ma gandesc tot mai serios sa imi inchid contul pe okazii si sa trec pe alte site-uri gen okazii...dar nu prea am gasit nimic care sa se ridice la inaltimea site-ului okazii....daca stiti vreun site asemanator okazii care sa aibe trafic spuneti-mi si mie.

Eu am inceput sa vand pe Shop-Bay.Ro decand au inceput problemele pe Okazii.Nu are acelasi trafic ca si Okazii dar am reusit sa vand unele lucruri pe Shop Bay.Cred ca daca Shop Bay ar investii mai mult in publicitate ar fi o foarte buna alternativa la okazii.ro

#18
mihaela22

mihaela22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 17.11.2006
dar poti sa incerci pe site-uri de anunturi gen www.gazeta-cu-anunturi.ro , anuntul.ro , etc

Edited by mihaela22, 27 September 2010 - 10:58.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate