Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Motorola Z3

- - - - -
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#19
mondyala009

mondyala009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 10.08.2007
am instalat p2k am pus acest fisier...si apoi nu stiu ce am setat de acum nu mai mere telu`,..imi apare numai bara acea de la orange si si restu e negru...ce ma sfatuiti ? ...va rog :( se poate sa il rezv eu ?

#20
body_123

body_123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 15.01.2007
Probabil ai sters vreun fisier din system ... trebuia sa faci exactcum am scris eu mai sus , am facut un tutorial... daca ai sters ceva din telefon se poate strica , daca nu reusesti sa il faci te sfatuiesc sa te duci cu el la orange .

#21
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postmondyala009, on May 14 2008, 20:04, said:

am instalat p2k am pus acest fisier...si apoi nu stiu ce am setat de acum nu mai mere telu`,..imi apare numai bara acea de la orange si si restu e negru...ce ma sfatuiti ? ...va rog :( se poate sa il rezv eu ?

Cred ca singura solutie e sa il flash-uiesti cu un firmware . Ai facut un full backup inainte sa te apuci de modificari ?
Daca nu trebuie sa cauti un firmware bun si sa il flash-uiesti in telefon cu RSD Lite sau Flash & Backup....
Eu iti recomand Firmware NoBrand Tedesco , pe care il descarci de : AICI
Firmware-ul asta te scapa si de tot ce ti-au pus cei de la Orange prin telefon (dar nu il si decodeaza  :) ) ...
Am flash-uit pe K3-ul meu un firmware NoBrand Tedesco si merge stas , insa nu iti garantez nimic ... toate chestiile astea le faci pe pielea ta .  
Inainte sa te apuci de flash-uit , asigurate ca ai bateria incarcata la maxim si foloseste RSD Lite 3.9.1 .  

@ body_123 :

Uite 2 Skin-uri care la mine mergeau :

[ http://i30.tinypic.com/zn2amr.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Attached File  CMCC.zip   259.04K   48 downloads
[ http://i26.tinypic.com/24zm8mg.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://i29.tinypic.com/2h67vkk.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://i32.tinypic.com/2n1urzl.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Attached File  Plush.zip   169.45K   61 downloads

Edited by antinVidia, 15 May 2008 - 10:56.


#22
mondyala009

mondyala009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 10.08.2007
am facut telu cu 50 de roni la un service...acum mi-am pus fisierul audio si le-am dat de cap la teme...altadata nu mai imi bag botul pe unde nu trebuie...va multumesc pentru ajutor body_123 si antinVidia

#23
body_123

body_123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 15.01.2007
ms antinVidia merg super themele  dar as mai vrea sa stiu si eu ceva , pot pune cumva radio pe el ?eu cred ca odata ce nu are nu se poate pune dar ma gandesc ca e aparut in 2007 si aparusera deja radiourile pe telefoane ... si as vrea sa stiu daca mai sunt programe dinalea de se aude mai tare , eu am facut la Z3 , la e398 , v360. Pentru nokia sau sony ericsson este program??? sau tot pentru motorola dar sa fie pentru mai multe telefoane in lista.Ms mult

#24
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postbody_123, on May 18 2008, 11:24, said:

ms antinVidia merg super themele  dar as mai vrea sa stiu si eu ceva , pot pune cumva radio pe el ?eu cred ca odata ce nu are nu se poate pune dar ma gandesc ca e aparut in 2007 si aparusera deja radiourile pe telefoane ... si as vrea sa stiu daca mai sunt programe dinalea de se aude mai tare , eu am facut la Z3 , la e398 , v360. Pentru nokia sau sony ericsson este program??? sau tot pentru motorola dar sa fie pentru mai multe telefoane in lista.Ms mult

Nu poti pune radio pe el ^_^ . Motorola doteaza mai putine modele cu radio....
Pentru Nokia si SE nu stiu , iar pentru Moto e posibil sa mai fie , dar MotoSound e cel mai bun.  
"sa fie pentru mai multe telefoane in lista" - adica? MotoSound suporta majoritatea modelelor Motorola. Poti crea cfg-uri audio si cu P2K Tools.

#25
body_123

body_123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 15.01.2007
Ms de raspuns , acum as vrea sa pun jocuri pe el si nu imi apare folderul , este vreun program cu care pot pune? (PLS k nu am ce sa fak in timpul orelor) MS

#26
body_123

body_123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 15.01.2007

View Postbody_123, on May 20 2008, 23:02, said:

Ms de raspuns , acum as vrea sa pun jocuri pe el si nu imi apare folderul , este vreun program cu care pot pune? (PLS k nu am ce sa fak in timpul orelor) MS

Imi poti spune cum se face , daca mere , astept un raspuns cat mai rapid .

#27
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Moto MIDlets Manager v0.85  ;)

#28
al3xx_eu

al3xx_eu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.04.2008
sall am si eu o problema..am modificat sunetu shi s'au cam dus toate satarile din sistem shi nu se mai conecteaza bluteuth....ce sa fak???

#29
al3xx_eu

al3xx_eu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.04.2008
antinVidia und ai gasit lagpacku ala pt k1????????

#30
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postal3xx_eu, on Jun 4 2008, 14:39, said:

antinVidia und ai gasit lagpacku ala pt k1????????

Uite-l : Attached File  R4527_G_08.42.09R_lang0030_reflash.zip   1.45MB   105 downloads Eu l-am pus pe Z3 cu RSD Lite 3.9.1 si a mers perfect.

#31
al3xx_eu

al3xx_eu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.04.2008
mersi mult

#32
Pink-Lemonade

Pink-Lemonade

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.06.2008
Cum instalez o tema pe telefon? Eu sunt cam paralela cu tehnologia asta... :P

#33
Fly137

Fly137

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 09.03.2008
Ca sa instalezi o thema pe tel iti trebuie un program numit MotoSkin sau SkynMan sau ma rog sunt multe alte programe dar nu stiu deocamdata de unde le pot descarca nici eu le-am avut dar am avut probleme cu PC si vineri o sa primesc un Z3 nou asa ca daca e mai vorbim atunci si iti dau mai multe detalii fiindca acum nu am absolut nimic, poate cineva dupa forum sa aiba un pack cu jocuri, theme, drivere sau alte chestii de genul si chiar l-as ruga sa il puna pe forum daca are cineva asa ceva!!!

#34
musikstefan

musikstefan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 17.07.2007

View PostFly137, on Jul 9 2008, 12:45, said:

Ca sa instalezi o thema pe tel iti trebuie un program numit MotoSkin sau SkynMan sau ma rog sunt multe alte programe dar nu stiu deocamdata de unde le pot descarca nici eu le-am avut dar am avut probleme cu PC si vineri o sa primesc un Z3 nou asa ca daca e mai vorbim atunci si iti dau mai multe detalii fiindca acum nu am absolut nimic, poate cineva dupa forum sa aiba un pack cu jocuri, theme, drivere sau alte chestii de genul si chiar l-as ruga sa il puna pe forum daca are cineva asa ceva!!!


modmymoto.com :)

#35
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Skins Manager 0.51 : http://www.4shared.com/file/54512297/66d32...anager_051.html
Aici gasesti cum se foloseste Skin Manager.

#36
Fly137

Fly137

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 09.03.2008
Ms mult!!! ;)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate