Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Motorola Z3

- - - - -
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#73
unqjohnny

unqjohnny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 28.08.2008
Are cumva Radio FM acest telefon ?

#74
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postunqjohnny, on Apr 11 2009, 22:55, said:

Are cumva Radio FM acest telefon ?

Nu.

#75
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006

View PostantinVidia, on Apr 10 2008, 14:36, said:

Mi-am luat si eu RIZR Z3 de la Orange cu abonament pe 2 ani : 197 Lei .
Pachetul contine : manual(e) , casti stereo , cablu de date , incarcator si card de 128MB .

Pro :

- finisaj foarte bun ;
- "butonul" plasat sub ecran care faciliteaza deschiderea telefonului , fara a mai lasa urme pe ecran;  
- posibilitatea de vizualizare in full screen si pentru imagini si pentru filme;
- camera de 2MP cu flash;
- iluminarea tastaturii  :P ;
- pretul si acesoriile incluse;

Contra :

- ecranul nu e stralucit , dar e decent (comparat cu cel de pe Nokia 6300  :rolleyes: ...)
- nu se aude asa tare in speaker;

Pentru cine vrea sa iti cumpere Z3 , bagati un ochi la review-ul asta : RIZR Z3
un alt minus tasta centrala de navigare, la mine s-a deslipit de tot si mai sta acolo cu ajutorul atractiei gravitationale si a putinului lipici ramas pe tasta
e rezistent si la apa, l-am scapat de vreo 2 ori inca mai respira
la socuri iar la fel foarte rezistent, e spart in coltul de sus unde se vede scheletul metalic
per total un telefon foarte bun si foarte rezistent daca ai grija de el
ma asteptam sa cedeze banda flexibila de la atatea glisari, ma apuca cateodata sa ma joc cu el si tot n-a crapat

#76
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View PostCutzu, on Apr 12 2009, 12:14, said:

un alt minus tasta centrala de navigare, la mine s-a deslipit de tot si mai sta acolo cu ajutorul atractiei gravitationale si a putinului lipici ramas pe tasta
e rezistent si la apa, l-am scapat de vreo 2 ori inca mai respira
la socuri iar la fel foarte rezistent, e spart in coltul de sus unde se vede scheletul metalic
per total un telefon foarte bun si foarte rezistent daca ai grija de el
ma asteptam sa cedeze banda flexibila de la atatea glisari, ma apuca cateodata sa ma joc cu el si tot n-a crapat


Mama, dar voi chiar le incercati rezistenta, nu gluma  :D .  
Daca tii la el, e intact telefonul si dupa 2 ani.Eu l-am tinut cam 5-6 luni, apoi l-am vandut unei amice.
Acum are mai mult de un an si jumatate si arata impecabil. Nu are nici o urma de folosire.
Un alt minus e bateria - mai mult de doua zile nu tine.

Edited by antinVidia, 12 April 2009 - 11:38.


#77
ady85btz

ady85btz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 02.02.2008
ma intereseaza si pe mine sa-mi iau unu. aveti idee daca mufa pt casti e mica,ca la w375? merita 200 ron unu nou doar cu incarcator?

#78
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postady85btz, on Apr 28 2009, 10:40, said:

ma intereseaza si pe mine sa-mi iau unu. aveti idee daca mufa pt casti e mica,ca la w375? merita 200 ron unu nou doar cu incarcator?

Castile se conecteaza prin portul miniUSB, exact ca la V360 sau w375.
Daca e nou nout, cred ca merita.

#79
cobyray

cobyray

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.05.2009
Mi-am luat de cateva zile un Z3 si telefonu este ok. Are insa o problema destul de mare(din punctul meu de vedere)-are un joc destul de mare al carcasei. Cand este inchis partea de sus se misca stanga dreapta, dar mai suparator este ca atunci cand este deschis partea de sus nu este fixa pe cea de jos si face chiar un mic zgomot cand o atinge pe aceasta. Mi se pare ca e un joc ceva mai mare decat alte z3 pe care le-am mai vazut si da senzatia ca este foarte fragil si ca in timp jocul se va mari. E ceva normal acest joc destul de enervant?

#80
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postcobyray, on May 22 2009, 19:46, said:

Mi-am luat de cateva zile un Z3 si telefonu este ok. Are insa o problema destul de mare(din punctul meu de vedere)-are un joc destul de mare al carcasei. Cand este inchis partea de sus se misca stanga dreapta, dar mai suparator este ca atunci cand este deschis partea de sus nu este fixa pe cea de jos si face chiar un mic zgomot cand o atinge pe aceasta. Mi se pare ca e un joc ceva mai mare decat alte z3 pe care le-am mai vazut si da senzatia ca este foarte fragil si ca in timp jocul se va mari. E ceva normal acest joc destul de enervant?

E nou?
Al meu nici dupa cateva luni de folosita nu avea joc...Z3-urile chiar sunt laudate pentru "structura" lor solida.
Zgomotul care il scoate atunci cand inchizi slide-ul e ok (sistemul de culisare e foarte rigid,  iar slide-ul se inchide foarte ferm lovind cu putere "barbia" (partea de jos) si producand acel pacanit) . Probabil ca tu il inchizi brusc (de sus) fara sa il ajuti sa coboare cu degetul .
Ideal ar fi sa il inchizi cu degetul mare si folosindu-te de bara speciiala care se afla sub ecran.

Edited by antinVidia, 22 May 2009 - 20:29.


#81
cobyray

cobyray

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.05.2009

View PostantinVidia, on May 22 2009, 21:24, said:

E nou?
Al meu nici dupa cateva luni de folosita nu avea joc...Z3-urile chiar sunt laudate pentru "structura" lor solida.
Zgomotul care il scoate atunci cand inchizi slide-ul e ok (sistemul de culisare e foarte rigid,  iar slide-ul se inchide foarte ferm lovind cu putere "barbia" (partea de jos) si producand acel pacanit) . Probabil ca tu il inchizi brusc (de sus) fara sa il ajuti sa coboare cu degetul .
Ideal ar fi sa il inchizi cu degetul mare si folosindu-te de bara speciiala care se afla sub ecran.


Da e nou! Are cateva zile. Nu ma refer la zgomotul care se aude atunci cand inchid slide-ul pentru ca ma folosesc de aceea bara si "nu ii dau drumul de sus   :D ". Ideea e ca atunci cand telefonul este inchis are o miscare stanga dreapta a silde-ului(daca imping stanga dreapta-mi se pare ca este putin peste normal pentru ca am mai vazut 2 modele de z3 din curiozitate si aveau si ele miscarea asta dar ceva mai mica) Cand slide-ul este deschis si butonez partea de sus(butoanele directionale) imi da impresia ca nu este fixata foarte strans si are un mic joc chiar se aude un click(nu chiar mare dar deranjant si care da impresia de fragilitate). Si cand imping din partea dreapta de sus in pozitia deschisa are un mic joc . La celelate modele vazute in pozitia deschisa partea de sus era destul de ferma si dadea impresia ca e bine fixata. Acum stiu ca acest joc este intalnit la unele telefoane si ca nu toate sunt perfect fixate dar nu stiu daca al meu intra in limite. Al tau cand e slideul deschis e perfect fix sau simti ca e un mic joc intre cele 2 parti? Acopera garantia acest lucru si ar trebui sa ma duc cu el inapoi la magazin? pentru ca pentru mine e chiar deranjant lucru asta nu imi da ideea de soliditate si z3  e un tel solid. A si sa nu uit si cand il iau in mana de cele 2 parti laterale se simte putin jocul.

#82
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Poti sa te duci cu el la garantie, daca jocul e asa sesizabil si sa vezi ce iti zic cei de la magazin...mai ales ca il ai doar de cateva zile.
Poate chiar ti-l inlocuiesc direct la magazin cu un alt Z3. Intotdeauna cand cumperi, sa studiezi bine telefonul  ;) .
E posibil sa aiba defecte din fabricatie sau sa fie chiar scapat pe jos de unul dintre angajatii, inainte sa il cumperi tu.
Am mers cu cineva acum cateva luni la un magazin, cu intentia sa cumpere un Nokia 6500 slide. 3 telefoane am schimbat pana i-am ales unul decent din punct de vedere al constructiei : unul freca pe tastatura numerica cand se deschidea slide-ul, altul avea un joc enorm la capacul de la baterie , iar altul avea joc la slide.

Edited by antinVidia, 23 May 2009 - 13:08.


#83
traian_rosoiu

traian_rosoiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 13.02.2008
Salut.
Stie cineva daca pot functiona simultan semnalul audio si incarcarea la Z3 ? Ma gandesc sa fac un spliter dintr-un USB mic in doua iesiri: audio (pentru intrarea AUX de la masina) si AC (pentru incarcare).
Multumesc.

#84
b0ka

b0ka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.06.2009
Buna am si eu 1 problema am si eu un z3 si tot nam reusit sa fac faza sa se auda mai tare mp3:(( care ma poate ajuta id ovidiu_20052006 sau ovidiu94forever sau postati aici PLS

#85
kryto

kryto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.09.2009
Am un motorola z3 si vreau si bag jocuri pe el prin usb (speciale ptr. motorola z3). Nu gasesc folderul Games. Sau daca vreau sa bag teme nu gasesc nici folderul Themes. Ma puteti ajuta careva? :cursing: plzzz help..ID:laurentziu98

Edited by kryto, 21 September 2009 - 10:40.


#86
z00key

z00key

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.09.2008
care ma ajuta si pe mine cu un tutorial ca nu reusesc sa conectez telefonul la p2ktools :(

#87
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postz00key, on 8th November 2009, 22:15, said:

care ma ajuta si pe mine cu un tutorial ca nu reusesc sa conectez telefonul la p2ktools :(

Poti folosi si P2kCommander.
Probabil nu ai instalat driverul USB de la Motorola - Motorola 4.1.0 Driver with MotoConnect
Aici ai Z3 BIBLE: Essential Guides.

#88
ionut2

ionut2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 19.04.2005
a folosit cineva cu succes acest telefon pt a se conecta pe pc la internet cu el  pe post de modem? msi

#89
laurik_online

laurik_online

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.01.2010
Motorola Z3 a fost cea mai mare dezamagire a mea...a inceput totul cu bateria care tinea 2 zile, iar acum daca tine 15 ore e o reusita, apoi a continuat cu probleme de soft precum: ii trebuiesc vreo 2 minute ca sa se inchida complet, are nevoie de aproape 1 minut ca sa se deschida, pana imi deschide o poza ma plictisesc plus ca se blocheaza cand ti-e lumea mai draga. Ca si cum acestea nu ar fi fost de ajuns, acum o saptamana am ramas fara butonul din mijloc, problema pe care o are majoritatea detinatorilor de Z3. Tin sa precizez si faptul ca abia la sfarsitul lunii ianuarie, telefonul implineste 1 an, timp in care l-am scapat de 3-4 ori pe jos si de fiecare data s-a nimerit sa fie pe covor si de la o inaltime destul de mica. Ceea ce am observat la el, este gradul de sensibilitate foarte ridicat, merge binisor pana la primul soc. Si acum sa fim seriosi, oricine loveste telefonul, il uita intr-o geanta si o arunca de colo-colo, il scapa pe jos, si un telefon cu adevarat bun nu ar trebui sa reactioneze astfel la socuri. Din punctul meu de vedere, este un telefon prost si nu il recomand.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate