Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Motorola Z3

- - - - -
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#1
LiviuZah

LiviuZah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 19.08.2006
Am un v360 care da semne de oboseala. Imi place Z3.
Stiti ceva despre el? Exista softuri customizate? Se poate flashui?

#2
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

View PostLiviuZah, on Jan 20 2008, 08:16, said:

Am un v360 care da semne de oboseala. Imi place Z3.
Stiti ceva despre el? Exista softuri customizate? Se poate flashui?
am avut z3 pana recent.Un telefon cu un design superb, ava carcasa cauciucata, nu se vad zgarieturile pe el, camera scoate poze destul de ok si pe intuneric, bateria pe mine ma tinea in jur de 4 zile.Singurele chestii care nu mi-au placut la el a fost lipsa customizarilor, exista cateva mp - uri pt acest telefon dar nu erau compatibile cu bootloaderul care l-am avut eu . In rest skinurile pt 176x220 mergeau mai toate.E ok telefonu. A era sa uit, sa scoti cartela sim din el e un chin, cei care il au si l-au avut isi dau seama, iti trebuie ceva ascutit sa o poti scoate

#3
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006

View Postaiptek, on Jan 20 2008, 10:11, said:

A era sa uit, sa scoti cartela sim din el e un chin, cei care il au si l-au avut isi dau seama, iti trebuie ceva ascutit sa o poti scoate
Cand nu te duce capu inventezi si ceva ascutit, ideea este sa scoti intai memory cardul apoi iese foarte usor simul. Scrierea mesajelor este greoaie din cauza sistemului de glisare idiot, probabil toate modelele de genul asta au problema asta.
Personal n`am pretentii in materie de telefoane mobile, dar am gasit la un baietas care avea cateva zeci de bucati sigilate si mi`am tras unu.

#4
tassety

tassety

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 05.07.2005

View PostLiviuZah, on Jan 20 2008, 08:16, said:

Am un v360 care da semne de oboseala. Imi place Z3.
Stiti ceva despre el? Exista softuri customizate? Se poate flashui?
logic ca se poate flashui :D doar e moto ..
sunt destule MP-uri si pt z3 ... cauta pe modmymoto.com, motox.info, motomodding.us ;)

#5
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Mi-am luat si eu RIZR Z3 de la Orange cu abonament pe 2 ani : 197 Lei .
Pachetul contine : manual(e) , casti stereo , cablu de date , incarcator si card de 128MB .

Pro :

- finisaj foarte bun ;
- "butonul" plasat sub ecran care faciliteaza deschiderea telefonului , fara a mai lasa urme pe ecran;  
- posibilitatea de vizualizare in full screen si pentru imagini si pentru filme;
- camera de 2MP cu flash;
- iluminarea tastaturii  :P ;
- pretul si acesoriile incluse;

Contra :

- ecranul nu e stralucit , dar e decent (comparat cu cel de pe Nokia 6300  :rolleyes: ...)
- nu se aude asa tare in speaker;

Pentru cine vrea sa iti cumpere Z3 , bagati un ochi la review-ul asta : RIZR Z3

#6
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
:helpsmilie: Are cineva telefonul asta (Z3) cumparat de la orange???
Am nevoie de o copie a fisierului original CG4 Langpack :down: (mi-am schimbat fontul default , fara sa fac backup :wallbash: ).

#7
mondyala009

mondyala009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 10.08.2007
am un z3 de vre-o 3 ore ... prima parere ?? f buna :) cel putin pana acum...sunt anumite chesti care imi displac...cum ar fi bara acea de la Orange-stie cineva cum o fac sa dispara ??- , ecranul cam mic dar merge...deci o sa revin cu mai multe amanunte :P

#8
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postmondyala009, on May 5 2008, 19:42, said:

am un z3 de vre-o 3 ore ... prima parere ?? f buna :) cel putin pana acum...sunt anumite chesti care imi displac...cum ar fi bara acea de la Orange-stie cineva cum o fac sa dispara ??- , ecranul cam mic dar merge...deci o sa revin cu mai multe amanunte :P

Bara aia se poate scoate din setari...cauta si vei gasi :)  .
S-a rezolvat si problema cu Langpack-ul. Am pus un langpack cu limba romana pentru K1 si merge stas :coolspeak: .
Cam tot ce e pentru K1, merge perfect si pe Z3. Intre timp l-am vandut si astept KRZR K3  :smoke: :sorcerer:  .

Edited by antinVidia, 06 May 2008 - 15:43.


#9
mondyala009

mondyala009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 10.08.2007
sincer m-am uitat pe modmymoto..insa nu prea am inteles nimic...imi zice si mie cineva cum pot sa imi pun skinuri pe tel...e blocat pe orange deci ar trebui vreo resoftare ceva...pls ajutati-ma ;) :P  :mellow:

#10
body_123

body_123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 15.01.2007
Salut sunt fericitul posesor al unui Motorola Z3.de cand l-am luat pot sa zic ca mia placut la nebunie , apoi am vazut un defect (cel putin pentru mine) nu se aude tare muzica.Dar am cautat pe net si am gasit un fisier care iti face telefonul sa se auda mai tare. :D  am sa il atasez aici.Telefonul este luat de la germanos.
Am in pachet:
-castile
-cablu de date
-incarcator
-cd de instalare (dar bine inteles ca nu il folosesc) eu folosesc p2ktools3
-manuale.
Pentru a face ca sunetul sa se auda mai tare trebuie mai intai sa downloadati mai intai audio_cfg :
Instalati p2k tools.
apoi dezrhivati arhiva downloadata.
conectati Z3 la p2ktools.
Du-te la / a / mobile / sistem.
dai copy la fisier(audio_cfg)
Apoi restarteaza telefon si atat!
ATENTIE!!! inainte sa feceti asta! copiati fisierul original in pc!(audio_cfg.db)!!!
Nu imi asum nici o raspundere pentru eventualele stricaciuni :lol:  <_<  :)  :D

#11
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postbody_123, on May 11 2008, 16:56, said:

Salut sunt fericitul posesor al unui Motorola Z3.de cand l-am luat pot sa zic ca mia placut la nebunie , apoi am vazut un defect (cel putin pentru mine) nu se aude tare muzica.Dar am cautat pe net si am gasit un fisier care iti face telefonul sa se auda mai tare. :D  am sa il atasez aici.Telefonul este luat de la germanos.
Am in pachet:
-castile
-cablu de date
-incarcator
-cd de instalare (dar bine inteles ca nu il folosesc) eu folosesc p2ktools3
-manuale.
Pentru a face ca sunetul sa se auda mai tare trebuie mai intai sa downloadati mai intai audio_cfg :
Instalati p2k tools.
apoi dezrhivati arhiva downloadata.
conectati Z3 la p2ktools.
Du-te la / a / mobile / sistem.
dai copy la fisier(audio_cfg)
Apoi restarteaza telefon si atat!
ATENTIE!!! inainte sa feceti asta! copiati fisierul original in pc!(audio_cfg.db)!!!
Nu imi asum nici o raspundere pentru eventualele stricaciuni :lol:  <_<  :)  :D

Un alt punct slab al lui Z3 e rezolutia modesta ecranului (176x220).
Cu cfg-ala il faci intradevar sa se auda tare (mult mai tare) , dar la unele piese difuzorul iti da senzatia ca va exploda, iar la un nivel de peste 5 (pana la nivelul 5, e ok) al volumului , distorsioneaza .

#12
body_123

body_123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 15.01.2007
am utat sa il pun , l-am pus aici aaa si apropo la mn deja de la nivelul 5 incepe sa sse auda urat , la 4 nu prea se cunoaste , nu se poate schimba sa nu se mai auda chiar asa tare???vreun program care sa modifice...

Attached Files



#13
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postbody_123, on May 11 2008, 18:37, said:

am utat sa il pun , l-am pus aici aaa si apropo la mn deja de la nivelul 5 incepe sa sse auda urat , la 4 nu prea se cunoaste , nu se poate schimba sa nu se mai auda chiar asa tare???vreun program care sa modifice...

MotoSound

#14
body_123

body_123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 15.01.2007
Ms mult antinVida. :D

#15
pyramis

pyramis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 11.02.2007
"crysty2k5

http://forum.softped...howtopic=340565

nono.gif

Exista topic Z3 !

Un topic per telefon !"

:D :) Sa mori de ras... pai deschide tu cate un topic cu fiecare telefon si stai sa le spui "noobilor" sa citeasca regulamentul inainte sa posteze. Bafta prietene, esti tare! :D
Scuze de offtopic, si o sugestie pt admin: sterge domnule complet toate topicurile inchise!
Pt ce mai stau acolo?

#16
micuarama

micuarama

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.05.2008
am si eu un Z3 de cateva zile si pot spune ca raportul calitate pret este f, bun . Un telefon decent. Este codat pe orange si as dori sa stiu daca poate fi decodat(dupa codul IMEI).

#17
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Ca finisaj , materiale si calitate a constructiei e "tank"  ;) (ceva tipic pentru Motorola , mai ales ultimele modele).
Carcasa e acoperita cu un strat fin de cauciuc , placut la atingere si care previne scaparea telefonului din mana.
Mecanismul de glisare e foarte precis si robust . Daca folosesti "bara" plasata sub ecran , glisarea telefonuli devine o placere .      
Tastatura e rapida si sexy :P .
Camera e decenta ;

Punctele slabe sunt rezolutia modesta a ecranul si speaker-ul care se aude destul de incet.
Una peste alta , eu zic ca RIZR Z3 e peste L7e si K1 , insa la bani pe care Ii dai pe Z3 acum , iti poti lua mai nou KRZR K3 (cu 3G+ , 50MB mem. interna + card de 256 in pachet, ecran cu rezolutie 240x320 , carcasa din otel , un speaker mai bun etc. , dar care nu are flash :P) ...

#18
body_123

body_123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 15.01.2007
Sunt deaccord cu tie antinVidia , si as vrea daca poti sa ma ajuti si pe mine cu niste teme functionabile pentru telefon , pentru ca am luat de pe net dar nu mergeau ... daca poti sa pui mai multe sau sa imi numele la site pe PM de unde le downloadezi tu .

Am sa pun fisierul audio_cfg , fara modificarile facute pentru ca in cazul in care cineva vrea sa sil faca la fel cum a fost sa il downloadeze de aici.

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate