Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...
 BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...
 Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 

Vw GOLF 6

- - - - -
  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#37
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
adica  golful nu are display la climatronic?

Edited by sebulbus, 08 November 2008 - 21:57.
dam o forma mai putin agresiva, de data asta.


#38
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,010
  • Înscris: 03.12.2005
E o decizie de design interior, cum la fel de bine in anul 2008 poti comanda o Laguna fara display propriu la radio cd, sau un Meg2 cu radio 1din si gaura de pus mobilul sub cum avea defunctul Golf4, si ne putem intinde si la alti producatori.

Pur si simplu asa le-a dat bine la designeri, sa se aprinda acolo frumos temperatura la care e setat, vezi c-a pus rotnic poza. In plus exista posibilitatea sa repete pe ecranul mare confirmarea tuturor celorlalte comenzi, cum face si a mea, si cum sper sa poata pune tot rotnic un filmulet.

Inceteaza cu instigarile la scandal. Postul tau o sa il editez imediat sa sune mai putin ofensiv.

#39
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Masina e super marfa. Alt succes al VAG. Bravo lor ca nu au schimbat mare lucru la caroserie pt ca G5 e o  masina foarte frumoasa.
Suspensia aia adaptiva e misto si e bine ca au bagat-o. Ridica clasa masinii peste kashkarabetele care nu viseaza climatronic sau xenon dar se vor vandute la preturi  astronomice...Au tras linie VAG:NOI CU NOI SI VOI CU VOI FRATE!
Display-ul ar fi bine sa fi fost de serie dar daca e numai 300Euro, toata lumea il va baga ...Climatronicul e ok, atat cat e el de climatronic pe Golf...ca am avut si eu la GTI si ...ma rog...se mai abureau geamurile, niciodata nu am invatat sa-l setez.
Sa vedeti ca se umple de G6-uri f curand...in 2- 3 luni o sa fie plin.

#40
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 28.11.2005
Film nu stiu daca mai pot sa fac, ca nu stiu daca mai prind masina, dar comenzile apar pe ecranul mare. Iti ia un pic de timp sa te obisnuiesti, dar dupa aia chiar ii feliciti pentru idee.

Pana la urma si fara ecran ai toate indiciile pe beculete. am spus ca apare temperatura pe potentiometru, se vede in poza. e cam mic, dar se vede.

Are si mp3, nici nu cred ca exista fara.

#41
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004

View Postromaximusro, on Nov 8 2008, 21:33, said:

adica  golful nu are display la climatronic?
Inca o dovada ca vorbesti absolut in necunostinta de cauza.Am postat un link zilele trecute cu un review amanuntit, cu multe fotografii si video printre care aparea  si climatronicul...macar daca nu te duci safaci test-drive, CITESTE experientele altora.Nu ca te-ar ajuta pe tine cu ceva.
On-topic:o sa pun eu un video, doua cu touchscreen-ul, dar n-am incercat functia climatronicului, ci doar radio, cd si navi cu disc pt Romania.
Attached File  DSCF1303.JPG   871.62K   139 downloads
Attached File  DSCF1304.JPG   858.01K   113 downloads
Attached File  DSCF1307.JPG   859.68K   120 downloads
Restul ( directie, de asemenea temperatura si intensitate) apar pe ecranul cd-ului.
@sandy&marius: de fapt, pentru Romania trebuie cumparat disc separat. Pentru Vest,da,il poti lua pe disc pentru toata Europa de Vest insa costa f mult.De asemenea, se pot cumpara si pe tari,separat. Pe SD tre sa le pui tu, nu se vand pe astfel de suport. In HDD pot exista atat hartile,cat si sistemul.
Video cu Navi:
http://juvo.weblog.r...5...[auto].html

Edited by 701, 09 November 2008 - 12:06.


#42
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Cum sunt hartile pentru .RO? Cand iesi din tara trebuie sa schimbi discul, sau sunt pe SD card?

#43
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,010
  • Înscris: 03.12.2005
Stiu ca ele de la dealer se cumparau via dvd, ca peste tot, dar stie sa le preia in HDD intern. Si in 30Gb tot ai loc de harti.

#44
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View PostMarius3k, on Nov 9 2008, 11:47, said:

Cum sunt hartile pentru .RO? Cand iesi din tara trebuie sa schimbi discul, sau sunt pe SD card?
E un dvd cu toata EUROPA, nu schimbi nimic, nu ai de ce..
La noile Audi Q5 au bagat o interfata unde poti sa bagi harti pe suport SD...si implicit sa bagi si speed cam-urile.. B) Au si un HDD de 30Gb pt MP3-uri sau alte aiureli,,,nu stiu daca si la G6 desigur...dar urmeaza...VAG Rullleeezzz.

Edited by sanddy1964, 09 November 2008 - 12:00.


#45
Hifidor

Hifidor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 10.10.2007

View Postrotnic, on Nov 8 2008, 14:27, said:

Masina e superba, din toate punctele de vedere. Comfortline, jenti pe 17.
Pentru exactitate, dupa cum se vede din poze masina era in echipare Highline (ornamente bord cromate, scaune sport cu piele Alcantara) nu Comforline.Dar asta e probabil mai putin important.

#46
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 28.11.2005
Se poate, eu ziceam ce spunea dealerul :lol:

#47
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
deci am inteles eu bine ca masina asta are doar aer climatic si nu are xenon?  :huh:
daca e asa, bataia de joc e din ce in ce mai mare la adresa clientilor si nu ar trebui sa i se gaseasca scuze producatorului (unele chiar hilare ) pt reducerea costurilor ci ar trebui taxat.
asta daca nu cumva VW vrea sa redevina ceea ce a fost dintotdeauna. ceea ce ar fi intr-un fel ok.

#48
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 28.11.2005
E climatronic. Uita-te mai bine la poze. Xenonul inca nu are pret, o sa vina prin decembrie.

Edited by rotnic, 10 November 2008 - 11:24.


#49
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004

View Postundercoverbrother, on Nov 10 2008, 11:18, said:

deci am inteles eu bine ca masina asta are doar aer climatic si nu are xenon?  :huh:
Cred c-am zis-o de vreo 4 ori...
"QUOTE (Michtaux @ Oct 31 2008, 09:23)
Ca un minus, se poate constata absenta posibilitatii de a comanda faruri cu xenon, adaptive sau nu.

Uita-te in celalalt Golf 6 thread- ziceam ca nu se poate comanda momentan din lipsa cotei de productie pt Romania.Se reglementeaza la inceput de an. Oricum,in momentul asta orice comanda dureaza minim 3 luni, asa ca daca cineva vrea xenon poate sa astepte pana in Ianuarie si apoi se va putea."
In 4 threaduri diferite.

#50
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007

View Postrotnic, on Nov 10 2008, 11:24, said:

E climatronic. Uita-te mai bine la poze...
pai climaticul cum era?
cu ce se deosebea de "climatronicul" asta?  :huh:

Edited by undercoverbrother, 10 November 2008 - 11:49.


#51
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 28.11.2005
Are functia auto, vezi in poze. Plus setare pe fiecare zona. Climatic bizona n-am auzit.

#52
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004

View Postundercoverbrother, on Nov 10 2008, 11:47, said:

pai climaticul cum era?
cu ce se deosebea de "climatronicul" asta?  :huh:
Pai Climaticul este in felul asta: ai trei butoane- ventilatie manuala 4 trepte, reglaj de temperatura de la 20 la 26 grade, tot vreo 4 trepte si inca un buton pentru dirijarea aerului.  
Attached File  foto.jpg   37.83K   124 downloads
Nu le mai pune Climatronic in ghilimele ca si cum n-ar fi nici o diferenta, doar pt ca tu nu stii despre ce este vorba. Nestiinta se trateaza prin interes&citit.
http://www.volkswage...ogy/climatronic
Ti-am pus un link cu Climatronic mai sus, ca sa mai inveti ceva. In rest,cauta tu , ca eu stiu ce inseamna si cum se foloseste.

#53
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
pai climaticul ala vad ca e un aer cond normal?
tot de pe la voi auzisem ca e un fel de aer semiautomat. sau ceva de genul. deci era doar o denumire comerciala...

#54
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,929
  • Înscris: 09.12.2004
climaticul e media aritmetica dintre aer conditionat si climatronic.
climaticul are senzor de temperatura interioara, comuta pe recirculare cind mergi inapoi (ca sa nu iti intre gazele de esapament in habitaclu)

Edited by Evergreen, 10 November 2008 - 13:48.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate