Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...
 Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București
 nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 

Metrorex

- - - - -
  • Please log in to reply
146 replies to this topic

#1
sugarcos

sugarcos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 17.02.2006
m-am saturat de metrou....da m-am saturat rau..desi masina sta in parcare nu stiu cat o sa mai stea. de 1 saptamana ma cert cu toti conductorii de tren(desi stiu ca nu e vina lor) in speranta ca vor pune si ei problema mai departe. am facut plangere la ANPC, am sunat la metrorex, am trimis mailuri pe la televiziuni....

oare chiar nu putem sa facem nimic sa-i facem sa circule mai decent?? ma refer la intervalul orar 08-10, 18-20. sau poate mai sunt si altele dar eu la orele astea folosesc metroul.
oare chiar nu e nici o autoritate peste metrorex? oare unde am putea sa facem plangeri ca sa fie luate in seama?

AM AJUNS BATAIA DE JOC A TUTUROR IN TARA ASTA. :(

#2
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
pe metrorex nu-l reclami, metrorex te reclama pe tine

#3
monique_all

monique_all

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 17.09.2007
e palpitant....astepti uneori pana la 10 minute, inghesuiala, mai pune si cate o frana brusca
daca mai trebuie sa schimbi magistrala la Unirii dimineata devine din ce mai interesant :D

#4
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
voua vi se pare mult sa astepti 10 minute? adica ar trebui sa existe cite un metrou parcat pentru fiecare calator cind intra in statie? e metrotaxi?

#5
sugarcos

sugarcos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 17.02.2006

View PostMosotti, on Oct 15 2008, 12:03, said:

voua vi se pare mult sa astepti 10 minute? adica ar trebui sa existe cite un metrou parcat pentru fiecare calator cind intra in statie? e metrotaxi?

nu. nu mi se pare mult sa astept 10 min. dar te invit si pe tine la o plimbare in bucuresti (cu metroul)...dar unul din asta de vine la 10 minute. poate ti se ia de facut misto.

#6
RussianRocker

RussianRocker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 12.11.2006
eu de luni pana vineri dimineata pe la orele 8-9 cand iau metroul de la Unirii M2 il vad venind cam din 2 in 2 minute (in special luni), si da, este adevarat ca sunt foarte multi oameni, dar nu pot sa ma plang...adica cel putin mie mi se pare cel mai bun mod de a circula prin oras. Singurul lucru de care sunt nemultumit este ca nu are o acoperire chiar atat de mare, si faptul ca desi trec 5-10 ani si se dezvolta bucurestiul, reteaua de metrou ramane aceeasi.

#7
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005

View PostMosotti, on Oct 15 2008, 13:03, said:

voua vi se pare mult sa astepti 10 minute? adica ar trebui sa existe cite un metrou parcat pentru fiecare calator cind intra in statie? e metrotaxi?

Ca timp nu e mult la orele de varf. O casatorie dureaza ceva mai putin  :w00t:  Problema e ca in astea 10 min se strang f multi oameni. Pe M2 dimineata circula la fiecare 3-4 minute. Rezonabil. Merg rar cu metroul recunosc.

#8
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

View PostMosotti, on Oct 15 2008, 12:03, said:

voua vi se pare mult sa astepti 10 minute? adica ar trebui sa existe cite un metrou parcat pentru fiecare calator cind intra in statie? e metrotaxi?
Du-te nitel in Paris, vezi cum circula pe acolo, si apoi vino si pe la Bucale, vezi cum circula si apoi pune intrebari din astea.

#9
jamalex2000

jamalex2000

    Astept sa apara Starcraft 2!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 05.07.2006
eu n-am mai mers de 2 ani cu metroul si acum de cam 2 saptamani merg cu el aproape zilnic si mi se pare ca pentru un traseu de 1h 20 de min (dimineata ora de gratie 8:00 AM) fac doar 35 de min! si nici macar nu a fost aglomerat pana acum!

10 minute este mult dimmineata mai ales ca sunt statii cu trafi de 120.ooo calatori! majoritatea la orele scrise mai sus... dar stiam ca sunt din 5 in 5 min dimineata! (asa mi-a zis unul din mecanicii de acolo la un pahar de vin - imi este var si are meseria asta din 1990).

reclamatie pentru ce? in paris metroul costa  4 € / calatorie aici 0.3 €. chiar nu inteleg ce vrei! stii ca au si eu o chestie gen sesizari si reclamatii! mergi la gara de nord la ministerul transportului ca la etajul 5 este metrorex! lasi la registratura plangerea ta si ei sunt obligati sa iti raspunda in termen de 30 de zile ! (probabil ca raspunsul va suna asa "stimate calator, datorita numarului mare de pasageri si a conditiilor tehincie invechite , ... metroul nu a fost proiectat pentru un trafic de 2 mil. calatori / zi" etc etc etc)

#10
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
de unde ai scos tu pretul asta pentru Paris????
Cu 21.60 euro mergi o saptamana intreaga pe zonele 1-3, pe toate mijloacele de transport in comun (cel putin atat era in august, nu stiu daca s-au schimbat, dar ma indoiesc)

#11
sugarcos

sugarcos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 17.02.2006
din partea mea sa faca 20 de euro ab pe luna dar sa se mearga decent. poate sunt eu mai ghinionist si prind doar metrourile care trec la 10 min. nu stiu ce sa zic.
uitati aici cateva poze . data:16.10.2008 ora aproximaiv 19. piata victoriei. trebuia sa ajung la stefan cel mare...ia sa vedem se putea sau nu?

Attached Files



#12
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
cei care nu circula cu metroul dimineata si seara, eventual si vara pe caldura, sa se abtina de la comentarii
in 3 minute peroanele sunt pline, in 10 e deja omor
iar trenuri nu ar trebui sa se planga ca nu au

unde sunt cele vechi? au disparut brusc cand au venit conservele de bombardiere fara geamuri (economie, e mai ieftin sa lipesti geamul decat sa-i faci o rama si maner pentru deschidere)
o calatorie cu o garnitura veche e mai placuta decat cu "noile" bombardiere, ai aer cel putin
se zice ca au aer conditionat..eu am o mare indoiala
adevarat , am simtit ceva racoare de 2-3 ori, dar erau 20 persoane in tot trenul

#13
CLAXON

CLAXON

    din Republica Bananiera Romania

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 07.04.2006
nu au aer conditionat ci doar ventilatoare care baga aer in tren

#14
TADY85

TADY85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 895
  • Înscris: 12.05.2005
subscriu problemei cu metroul dar nici nu am de gand sa fac plangeri :)
insa celor cu 3-4 minute ,2-2 minute ...va zic piua :)

cateodata vin cate doua,pt ca inainte sa vina cate doua stai 7-12 minute ...si nu s-a intamplat doar de cateva ori ;)
in rest,stai in medie 7 minute!dar poti sa stai si 10-12-15

merg cu metroul aproape zilnic timp de cam 3 ani! (damn imi iau si eu masina candva)

Si da... e insuportabil dimineata de la ora 7-7:30 pana pe la 10 si seara dupa ora 16:00 pana la 19:00
traseul?
pipera-unirii 2 ,unirii1-titan
eh... de la victoriei la unirii si de la unirii la dristor plus in pasajul dintre ele ,aproape oricand te duci in intervalele orare mentionate de mine o sa vedeti puhoi de oameni!Si doamne fereste sa vina doua metrouri la unirii ca se blocheaza tot pasajul dintre ele!
inghesuiala de cateodata invidiezi sardinele ....si cu toate astea nu ma plang,ca nu se va schimba nimic ;)

Cu siguranta se poate mai bine de atat...dar sunt tot la fel de sigur ca nu va fi mai bine ! :)
asta e!

Edited by TADY85, 16 October 2008 - 12:32.


#15
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

Quote

cei care nu circula cu metroul dimineata si seara, eventual si vara pe caldura, sa se abtina de la comentarii
in 3 minute peroanele sunt pline, in 10 e deja omor

bun, acuma am inteles, e cald si inghesuiala. da am o alta intrebare: cum se numesc toti aia care se urca unii peste altii si apoi se pling ca e inghesuaiala si caldura?  :lol:

#16
TADY85

TADY85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 895
  • Înscris: 12.05.2005

View PostMosotti, on Oct 16 2008, 13:37, said:

bun, acuma am inteles, e cald si inghesuiala. da am o alta intrebare: cum se numesc toti aia care se urca unii peste altii si apoi se pling ca e inghesuaiala si caldura? :lol:
Muncitori intarziati la munca? :huh:

#17
sugarcos

sugarcos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 17.02.2006

View PostTADY85, on Oct 16 2008, 12:30, said:

merg cu metroul aproape zilnic timp de cam 3 ani! (damn imi iau si eu masina candva)

si crezi ca e mai bine cu masina? a mea sta in parcare. prea mare nebunie + sunt zile in care poti sa faci 1:30h din N.Grigorescu la Pipera (un singur drum)

#18
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 06.09.2004

View PostMosotti, on Oct 16 2008, 13:37, said:

bun, acuma am inteles, e cald si inghesuiala. da am o alta intrebare: cum se numesc toti aia care se urca unii peste altii si apoi se pling ca e inghesuaiala si caldura?  :lol:
Auzi, vino si da-te putin cu metroul vreo 2-3 zile la ore de virf si dupa aia vino si da-ti cu parerea, nu asa... n-ai vazut metrou decit la tv.  :lol:  Pe bune, Mosotti, iti trece pofta de mistouri dupa un drum.  :D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate