Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

RDS trezeste-te

- - - - -
  • Please log in to reply
211 replies to this topic

#1
hatzegan

hatzegan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 02.08.2007
Societatea RCS - RDS a devenit o problema in Calarasi

In luna septembrie Oficiul Judetean pentru Protectia Consumatorilor Calarasi a fost sesizat scris in 16 randuri de consumatorii ce au incheiat contracte cu firma RCS RDS, furnizoare de internet, televiziune si telefonie fixa si mobila. Foarte multe persoane si-au incheiat contracte cu aceasta societate, insa din pacate angajatii acesteia abia daca au acoperit serviciul de televiziune, iar asta i-a nemultumit pe calaraseni. Unii abonati, suparati foc pe aceasta societate, au cerut chiar rezilierea contractului, ei preferand o alta firma care sa le ofere serviciile dorite si pe care le platesc. ?Am primit la sediul oficiului 16 reclamatii in luna septembrie si cu siguranta vor mai exista si altele. Noi vrem sa rezolvam problema consumatorilor pentru ca trebuie sa ii protejam, insa momentan se pare ca nu este posibil. Am mers saptamana trecuta la sediul firmei, aici, la Calarasi, insa se pare ca nu exista un reprezentant legal al societatii. Am facut o notificare la Bucuresti catre RCS RDS pentru ca un reprezentant legal sa se prezinte la noi pentru rezolvarea problemei si nu a venit nimeni. Saptamana aceasta am mai facut una si le-am dat termen pana pe 3 noiembrie. Daca nici acum nu se prezinta niciun reprezentant legal voi sanctiona firma, iar amenda este cuprinsa intre 5.000 de lei si 100.000 de lei?, a declarat Alexandru Dumitru, inspector sef adjunct al OJPC Calarasi. Tot acesta a mai adaugat ca dupa ce va sanctiona de doua ori firma, asta in cazul in care nimeni nu se va deplasa la Calarasi sa lamureasca problema, va inainta toate plangerile si sanctiunile acordate firmei Agentiei Nationale pentru Protectia Consumatorilor. La nivel national, de la inceputul anului si pana in prezent, peste 15.000 de romani au depus plangere impotriva societatii RCS RDS, majoritatea pentru nerespectarea termenilor stabiliti in contract.

http://www.observato...b...rom=&ucat=6

numai 16 reclamatii? pai Calarasiul e mare, mie asa mi s-a parut vara asta, m-asteptam la mai multe. dar cred ca asta e lista de start, bag mana in foc ca vor mai fi.

Edited by hatzegan, 02 October 2008 - 17:08.


#2
tot_Mirciuluica

tot_Mirciuluica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 01.10.2008

 hatzegan, on Oct 2 2008, 18:06, said:

La nivel national, de la inceputul anului si pana in prezent, peste 15.000 de romani au depus plangere impotriva societatii RCS RDS


RDS. Ne batem joc de tine... IEFTIN.  :lol:


sau



RDS. Noul Romtelecom.

#3
nita.dan

nita.dan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 24.08.2005
exista vreo similitudine cu ce s-a intamplat la iasi lunile trecute?

#4
telecomro

telecomro

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.04.2008
Acest RDS este o pata neagra pe telecomul romanesc. Au adus doar preturi mici si probleme .

#5
Radu18-

Radu18-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 16.02.2008

 telecomro, on Oct 2 2008, 18:33, said:

Acest RDS este o pata neagra pe telecomul romanesc. Au adus doar preturi mici si probleme .

Fugi tare troll. Daca nu era RDS, inca mai plateam preturi exorbitante pentru viteze de dial-up oferite de megacompania RTC

#6
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Ca sa nu mai vorbim de Cosmote care dau totul la pret de dupming, si o calitate execrabila.
Nu le-as da angajatilor Cosmote nici daca ar fi gratis si m-ar sponsoriza cu linii de telefon fixe gratuite.
Doar ce am fost nevoit sa imi folosesc vodafon-ul sa apelez un cosmote si dintr-o data i-a picat semnalul aluia in mijloc de bucuresti. Jenant.
Noroc ca prietena lui avea vodafone si am sunat pe numarul ala.

Nu mai purtati grija marilor operatori in expansiune ci mai degraba a alora cu pierderi semnificative de clienti si de bani.

Edited by onlyone, 02 October 2008 - 18:02.


#7
telecomro

telecomro

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.04.2008
2 operatori au in Romania pierderi operationale: Zapp si UPC. Pe ei trebuie sa-i plangem. Restul au profit operational macar.

#8
Stapanul_clonelelor

Stapanul_clonelelor

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 08.07.2008
Cat la suta din abonati reprezinta cei 15 000 ?

#9
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

 onlyone, on Oct 2 2008, 19:00, said:

Ca sa nu mai vorbim de Cosmote care dau totul la pret de dupming, si o calitate execrabila.
Nu le-as da angajatilor Cosmote nici daca ar fi gratis si m-ar sponsoriza cu linii de telefon fixe gratuite.
Doar ce am fost nevoit sa imi folosesc vodafon-ul sa apelez un cosmote si dintr-o data i-a picat semnalul aluia in mijloc de bucuresti. Jenant.
Noroc ca prietena lui avea vodafone si am sunat pe numarul ala.

Nu mai purtati grija marilor operatori in expansiune ci mai degraba a alora cu pierderi semnificative de clienti si de bani.
macar au un pret ,chir si de dumping! dincolo e moka adica tinde spre ultradumpig.........!

#10
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 10.06.2008
Cosmote nu cred ca merge pe dumping!
Dar pe mine nu m-ar deranja nici daca ar face toti dumping...numai ca in cateva luni am ramane fara operatori!

@onlyone
Poate ai dreptate cu calitatea retelei, dar atata timp cat e ok pentru buzunar...ma descurc. Nu este telefon pe firma asa ca...ce-i drept, daca as avea firma, cred ca as merge pe voda sau orange. Pentru tarife as merge pe digi, insa, momentan e un pic mai greu cu acoperirea (in cazul meu peste 99% din timp am semnal), in orase, asa ca, este o solutie daca nu ai nevoie sa te deplasezi prea mult prin orase neacoperite).

Si un sfat. Nu le mai raspundeti trollilor. Doar le dam satisfactie! Lipsa de impartiabilitate, obsesia, nu pot fi vindecate prin polemici!

Edited by joystick, 02 October 2008 - 21:58.


#11
djhouse

djhouse

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 651
  • Înscris: 05.04.2008

 telecomro, on Oct 2 2008, 18:33, said:

Acest RDS este o pata neagra pe telecomul romanesc. Au adus doar preturi mici si probleme .
When your IQ reaches 50, you should sell!

#12
zumxum

zumxum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 27.08.2007
inca o dovada a incompetentei RDS-ului

#13
sitto

sitto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 27.08.2007
hai ca-au inceput astia de la OPC iar s-o duca de gard. oamenii astia chiar nu-au ce face frate

#14
flash gordon

flash gordon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 22.06.2007

 sitto, on Oct 3 2008, 14:07, said:

hai ca-au inceput astia de la OPC iar s-o duca de gard. oamenii astia chiar nu-au ce face frate
mai taci ma ca poate asa isi revine si rds ca prea isi bat joc. o mica amenda nu strica nimanui.

#15
summerbreeze

summerbreeze

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 22.04.2008
nu inteleg care-i problema, trebuie sa-si faca si opcul treaba din cand in cand, nu? sa se justifice si ei intr-un fel.

#16
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,357
  • Înscris: 05.05.2005
RDS=internet...Daca RDS nu era aveam preturi la net de minim 20euro cum este in italia,germania si alte tari vestice pentru o viteza mica bineinteles.

#17
nita.dan

nita.dan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 24.08.2005

 jovan, on Oct 3 2008, 16:27, said:

RDS=internet...Daca RDS nu era aveam preturi la net de minim 20euro cum este in italia,germania si alte tari vestice pentru o viteza mica bineinteles.

ai dreptate dpdv al preturilor;
dar poate ar trebui sa fie "treziti" putin toti furnizorii ca un pret mic la servicii nu este echivalent cu servicii "ciudate";

Attached File  document_2008_10_3_4632081_0_studiul_comisiei_europene_despre_viitorul_interentului.pdf   75.85K   82 downloads

#18
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

Quote

RDS trezeste-te, ca pierzi clientii
Sa se duca unde? La UPC unde-s preturi duble?

Daca clientii voiau sa plece, pai plecau nu depuneau reclamatii.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate