Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Red Alert 3

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#55
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
de unde scot super weapons ? :(

#56
artart

artart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 08.08.2005

View Postxbogdan, on Nov 8 2008, 12:42, said:

salut nu stiti cumva daca se poate marii game speedu la joc k mie se pare k se misca cam incet :-??

daca ti se pare prea incet inseamna ca placa video e prea slaba ptr setarile facute... mai scazi din calitate

in rest cea mai mare problema a jocului e ca este muuuuult prea rapida si nu exista game speed control

in loc de strategie este un joc ptr reflexe si cat mai mult exercitiu

nici nu seamana cu ra ra2

#57
stryx

stryx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 31.03.2008
din red alert nu a mai ramas decat numele, dar i-mi place grafica la nebunie

#58
Mitzzone

Mitzzone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.04.2007
Cam najpa RA3 eu joc cu rusi si sunt ffffffffffffffff putine unitati......unde ii yuri????

#59
koltzu

koltzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 16.07.2006
putine :| right..
la inceputul campaniei ai putine.. dupa ce mai faci cateva misiuni primesti mai multe
also, incearca un skirmish daca vrei toate unitatile

tu trebuie sa accepti ca RA3 abia de are ceva de-a face cu RA2, deci sa gasesti Yuri sunt mici sanse

also, lasa limbajul de mirc la usa cand intri pe forum

#60
Mitzzone

Mitzzone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.04.2007
Eu in  skirmish  ma refeream,au modificat cam multe adevarat ca nu prea are legatura cu RA2 pacat :(

"also" nu am avut treaba cu mircu de vreo 9 ani sau cev de genu

#61
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Also, nu se poate compara RA3 cu RA2, fiind "disputate" in perioade diferite.Also, nu poti compara un joc din 2000 cu unul din 2008, si ma refer aici ca design, grafica, "realism", Ai (inteligenta arficiala) si chiar ca si gameplay (engine-ul e schimbat).

#62
Mitzzone

Mitzzone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.04.2007
Inafara de grafica care ii f faina si binenteles A.I. care iara ii reusita nu mai e nimic din joc acuma am trimis jocu la cineva sa faca niste modificari esentiala la unitati,adica sa aduca ceva din ra2 in ra3.Rezultatu o sa fie sub forma da patch si daca sunteti si interesati pot sa pun un link de download cand e gata

#63
raduhulubas

raduhulubas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 24.02.2008

View Posttzontzonel, on Nov 11 2008, 10:21, said:

Salut stie cineva cum se trece la misiunea 5 de la Allied Nation....misiunea in care o limuzina inconjoara harta si la urma se duce la inamici??
Poti ingheta limuzina pana distrugi ce trebuie cu elicopterele.Si ideea cu avioanele si spionii e buna dar eu am terminat campania jucand mai hardcore :D

Quote

tu trebuie sa accepti ca RA3 abia de are ceva de-a face cu RA2, deci sa gasesti Yuri sunt mici sanse
Spoiler

frumos joc, insa nu se compara cu ce a fost RA2 si chiar RA la vremea lui [ pe ultimul il jucam pe PS :D ]. La brutal daca au trecut 5 minute din joc e imposibil sa-l bati. Cel putin, eu incerc cu un prieten de cand a aparut jocu sa batem 2 brutali aliati ... hard i-am batut dar brutal e greu tare. singura data cand i-am batut am trimis niste nave de alea care trag departe cat de repede am putut si si-au facut treaba.

#64
ReDIYack

ReDIYack

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 24.09.2008
Super marfa grafica :D ... da din pacate numai la detalii maxime ... la detalii medii chiar sucks...
Imi place AI-ul foarte mult ... foarte dezvoltat ..mult mai bun ca in RA2.
Dar, din pacate, dupa cum scrie in filmuletul de la inceput "Created by Electronic Arts Los Angeles" se vede ca americanii aia au o imaginatie foarte bogata batandu-si joc de seria Red Alert... mai intai prin filmuletul ala stupid si penibil cu intoarcerea in timp , pana la unele unitati, dar si amilitatile acestora ( caini care merg pe apa , tancuri care merg pe apa) si multe altele. Iarasi imi pare rau ca nu am descoperit inca daca se pot dezactiva superweapons-urile.
Oricum ca gameplay mi se pare foarte reusit :D si  joc in prostie in skirmish sau pe internet :D (de preferat cu rusii  B)  ).

Am vazut mai de curand ca prin 2006 sau 2007 s-a lansat Command and Conquer 3: Tiberium Wars. Vreau sa il incerc pe acela sa vad , poate acolo au pastrat si ei povestea si nu si-au batut joc chiar asa ca la Red Alert 3 ... sa ramana doar numele de el .

#65
MAsYu

MAsYu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.01.2009
ma poate ajuta cineva ?
am instalat red alert 3 si knd intru imi zice

"Please insert the correct CD - ROM , select OK and restart aplication "
trb sa am licentza sau cv de gen ?versiunea nu e buna ? :)
:confuzzled: :deadtongue:

#66
koltzu

koltzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 16.07.2006
:\ recomandat e sa-l cumperi

#67
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
L-am jucat, insa din pacate nu e ceea ce ma asteptam sa fie.
In afara de grafica frumoasa, nu e nimic care sa ma atraga. De ex. am jucat la skirmish/medium si mi s-a parut aiurea sa te atace fara sa te poti apara (cum imi faceam 2-3 tancuri, cum mi le distrugea din senin), in schimb putine atacuri directe. Imi aduce aminte de tiberian sun, unde tot ceva de genul asta era.

Pana acum cel mai frumos si mai echilibrat joc mi se pare Generals ZH, sper sa  scoata generals 2.

#68
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
ca sa va pun un pic pe jar, in Red Alert 3 Uprising, prima misiune cu rusii se petrece in... România!

Attached File  Clipboard01a.jpg   84.06K   31 downloads

#69
icamaster

icamaster

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,152
  • Înscris: 13.02.2008
Am o intrebare. Imi va merge bine cu detaliile la maxim pe un Core 2 Duo 2.2 GHz, 2GB RAm si o placa ASUS GeForce 8400GS (cea de 256Mb)?

#70
icamaster

icamaster

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,152
  • Înscris: 13.02.2008

View Posticamaster, on 28th June 2009, 11:33, said:

Am o intrebare. Imi va merge bine cu detaliile la maxim pe un Core 2 Duo 2.2 GHz, 2GB RAm si o placa ASUS GeForce 8400GS (cea de 256Mb)?
LE: Nu merge :D . Cu detaliile la mediu merge foarte bine.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate