Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

Red Alert 3

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#1
Silviu.

Silviu.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

In Red Alert 3, the desperate leadership of a doomed Soviet Union travels back in time to change history and restore the glory of Mother Russia. The time travel mission goes awry, creating an alternate timeline where technology has followed an entirely different evolution, a new superpower has been thrust on to the world stage, and World War III is raging. The Empire of the Rising Sun has risen in the East, making World War III a three-way struggle between the Soviets, the Allies, and the Empire with armies fielding wacky and wonderful weapons and technologies like Tesla coils, heavily armed War Blimps, teleportation, armored bears, intelligent dolphins, floating island fortresses, and transforming tanks.

Red Alert 3 asks the question “What If?” What if every bizarre research project and technology experiment for the last 70 years had actually borne fruit? What if the Philadelphia Experiment, time travel theory, teleportation, invisibility, Tesla technology, and a hundred other intriguing research projects had all paid off and gone mainstream? What if the Soviet Union survived and thrived; what would it look like 10 years in the future? What if the Japanese Empire had never fallen and instead became the ultimate high-tech military superpower? The end result is an imaginative and playful vision of an alternate future filled with possibility.

Attached Files



#2
(THX)GogolometroEAW

(THX)GogolometroEAW

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 08.07.2007
De la GT?

#3
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Gameplay HD.

#4
baghy

baghy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 21.12.2006
super joc ;)

#5
GaiusBaltar

GaiusBaltar

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 665
  • Înscris: 20.10.2007
frumos,astept mi-au placut si primele 2 serii pe care le-am jucat la vremea lor,sper sa nu strice cu prea mult grafica 3D,ca ar fi pacat.

#6
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
Pufai parca vad ca o sa ma cert cu prietena dupa ce apare StarCraft2 si RedAlert 3 ca o sa imi scoata ochii ca steau prea mult in fata pc-ului :))

#7
GaiusBaltar

GaiusBaltar

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 665
  • Înscris: 20.10.2007

View PostImDrunk, on Oct 14 2008, 21:56, said:

Pufai parca vad ca o sa ma cert cu prietena dupa ce apare StarCraft2 si RedAlert 3 ca o sa imi scoata ochii ca steau prea mult in fata pc-ului :))
La fel si la mine  :D  :D  :D

#8
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Astept cu sufletul la gura jocul, chiar daca grafica inclina spre cartoon si nu spre real-life, la fel fiind si grafica starcraft 2 (i like it :thumbup:).

#9
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
Problema mea cea mare ii ca o sa trebuiasca sa mai cumpar ceva rami si o placa video mai buna ca ma cam indoiesc ca a merge pe un FX 5200 :(

#10
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
Foarte tare!  :first:

#11
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008

View PostImDrunk, on Oct 15 2008, 15:22, said:

Problema mea cea mare ii ca o sa trebuiasca sa mai cumpar ceva rami si o placa video mai buna ca ma cam indoiesc ca a merge pe un FX 5200 :(

Nu stiu exact cerintele dar sunt 99% sigur ca nu o sa-ti mearga pe Fx5200.Dupa grafica aia la setari la low ar trebui sa ceara un 6600GT, care e cam la fel de buna ca Fx5950 ultra, care e la ani lumina de 5200-le tau.

#12
mishteuse

mishteuse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 26.01.2006
cica astea ar fi cerintele la beta. mi se par prea mici totusi chiar si pentru un beta.
bine ca in sfarsit apare, restul tine de noi :).

#13
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
Video Card – XP: 64 MB / Vista: 128 MB

Hmm placa mea ii de 128MB :)

@Merdiso

Am un intel pentium la 3GHz 512 rami si palca video de 128 calcu asta daca nu ma inseala memoria in al de aproape 4 ani :) deci un upgrade nu ar strica :D

#14
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Daca ai intel pentium 4 la 3.0ghz poti baga niste bani linistit in el, si anume intr-o Placa Video si niste Rami, cu un Pentium 4 @ 3.0Ghz + 1.5GB ram + Placa Video ATI X1650 o sa duca jocul CEL PUTIN setari medii 1280&1024, probabil pe High, vazand acum ca beta-ul are cerinte foarte mici, probabil si cerintele jocului full.Inainte sa faci upgrade ar fi bine sa incerci jocul si sa vezi daca e pe placul tau sau nu, altfel n-are sens sa bagi 250 lei in PC ca sa vezi ca nu-i fain jocul.

ImDrunk, la o placa video nu conteaza daca are 128mb sau nu, sunt placi de 64mb mai rapide ca 5200-le tau.Da-mi un PM sa vorbim pe Y!M (nu dau massuri :naughty:) sa te lamuresc, sunt mai in domeniu si stiu cu ce am de a face :rolleyes:.

Edited by Merdiso, 15 October 2008 - 18:18.


#15
iulian_g

iulian_g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 02.11.2007
Placa Video ATI X1650 ? :lol: de cat sa dai banii pe placile astea invechite mai bine iti iei un GeForce 7000 sau 8600 ... depinde cati bani ai, sunt cele mai bune ;)

Edited by iulian_g, 16 October 2008 - 01:20.


#16
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008

View Postiulian_g, on Oct 16 2008, 02:19, said:

Placa Video ATI X1650 ? :lol: de cat sa dai banii pe placile astea invechite mai bine iti iei un GeForce 7000 sau 8600 ... depinde cati bani ai, sunt cele mai bune ;)

Iuliane omul are AGP, nu pci-express. pe AGP un HD3650 (echivalenta lui 8600GT ca performante) costa 300 lei, intelegi ? Si 7000 si 8600 sunt slabe, un HD4850 la 600 lei e de 3 ori mai rapida ca un 8600GTS, dar omul are AGP, iar placile pci-express NU sunt compatibile cu cele AGP :P.

#17
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
zilele astea ar trebui sa apara :) poate chiar maine :X

@Merdiso

gasesc la 300 ron o placa video pe care sa mearga bine jocu?

#18
iulian_g

iulian_g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 02.11.2007
Jocul vazut din poze, trailere etc. si pana cum e un joc mediocru de jalnic, un joc de copilasi pt cei de 6 ani care sa-l joace cand nu au ce face ... mai degraba o joaca de joc ...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate