Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn
 Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 

Problema CASCO UNITA ..Va rog ajutati-ma URGENT

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
padys78

padys78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.09.2007
Va rog frumos ajutati-ma si pe mine cu sfaturi.
Am o masina Dacia Logan care inca nu a facut un an de cand am cumparat-o noua de la dealer DACIA,masina e in garatiea...Saptamana asta am gasit-o lovita in parcare in aripa stanga fatza,bara de plastic zgariata si putin deplasata de la locul ei,putin farul.....dar aripa e deformata si are imprimata si vreo 3 dungi profunde de vreo 20,30 cm...
Am fost la compania de asigurari UNITA ,cu care am incheiat la cumpararea masini CASCO full cu franciza zero...
NESIMTITU de acolo ,de la constatari,nu a vrut sa-mi dea pe dosar inlocuirea aripei, ci doar repararea si revopsirea ei.....Va imaginati ca ,cu atati bani platiti la casco si masinao noua de 10 luni ,nu pot accepta sa umblu cu aripa chituita si trasa de aiai prin service...
Va rog ajutati-ma cu un sfat ,sau unde pot face plangeri pentru a solutiona acesta situatie.DOSARUL nu am vrut sa-l semnez si a ramas la ei in birou
Multumesc mult

#2
LC_TM

LC_TM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 02.10.2007
Poze cu aripa exista?

Edited by LC_TM, 05 September 2008 - 11:46.


#3
Burvil

Burvil

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 31.05.2007
E mai complicat. Daca cel de la constatari nu vrea sa scrie ca trebuie inlocuita nu prea ai cu cine sa te certi. Ei decid gradul de deteriorare. Poti sa ai si poze ca nu te ajuta cu nimic.

#4
LC_TM

LC_TM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 02.10.2007
Intreb de poze ptr ca a mai fost un user care se plangea de aceeasi chestie si se vedea clar din poze ca nu trebuie schimbata.

#5
- Rares -

- Rares -

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 04.08.2007
Din cate stiu se alege varianta cea mai ieftina dintre repararea piesei defecte si inlocuirea ei cu una noua.
Daca nu este lovita foarte tare, o indreapta si o vopseste. Care este problema, daca in final arata la fel?

Sa stii ca exista foarte multe cazuri (mai ales la dacia) cand o aripa noua nu se potriveste 100% la locul ei si oricum trebuie trasa si luata la ciocan :))

#6
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,438
  • Înscris: 08.12.2006
Nu numai la Dacia. Ultima de genul asta la vazut-o la un Polo, ultimul model, a carei aripa noua, abia montata venea ca dracu pe masina(haisita). Proprietarului ii venea sa-si dea ciocane in gura ca insistase sa i se schimbe aripa, pentru ceva minor, cand a vazut cum arata masina cu aripa noua.

#7
padys78

padys78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.09.2007
Va multumesc mult pt ajutorul acordat...Deocamdata nu am nici o poza,dar aripa pe langa faltul ca e indoita,are si vreo 3 dingi de vreo 20,30 cnm imprimate adinca in tabla pe care nu le poate rezolvadecat umplundu-le cu chit...Si sa merg cu masina noua si cu CASCO ful la ea cu aripa chituita,si sa mai sara si ala de pe acolo,imaginati-va si voi....

#8
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
eu imi imagineza ca faci prea mult caz pentru nimic
aripa aia probabil se poate indrepta fara probleme si chitul acela se va simti/vedea/sari numai in mintea ta
nu mai e ca pe vremea Dacia 1300

#9
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,499
  • Înscris: 04.05.2006

View Postpadys78, on Sep 5 2008, 14:09, said:

Va multumesc mult pt ajutorul acordat...Deocamdata nu am nici o poza,dar aripa pe langa faltul ca e indoita,are si vreo 3 dingi de vreo 20,30 cnm imprimate adinca in tabla pe care nu le poate rezolvadecat umplundu-le cu chit...Si sa merg cu masina noua si cu CASCO ful la ea cu aripa chituita,si sa mai sara si ala de pe acolo,imaginati-va si voi....

Eu am pe Accord usa reparata, aripa reparata...spoiler revopsit....si nu mor :). Arata ca noua si nici n-a sarit nimic de pe ea. Asa ca, nu-ti mai face atatea probleme pentru o aripa, care se indreapta frumos si se revopseste fara probleme. Dungile alea, se indreapta in prealabil, cu chit doar se uniformizeaza. Sa nu crezi ca vei avea 2 cm de chit pe aripa, cum se reparau in curte daciile vechi.....

#10
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003

View Postpadys78, on Sep 5 2008, 14:09, said:

Va multumesc mult pt ajutorul acordat...Deocamdata nu am nici o poza,dar aripa pe langa faltul ca e indoita,are si vreo 3 dingi de vreo 20,30 cnm imprimate adinca in tabla pe care nu le poate rezolvadecat umplundu-le cu chit...Si sa merg cu masina noua si cu CASCO ful la ea cu aripa chituita,si sa mai sara si ala de pe acolo,imaginati-va si voi....

nu e chiar atat de naspa cum sustii tu  -_-

#11
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004
Nici pe mine nu ma intereseaza cum au facut-o atata timp cat arata ca noua, ceea ce in ziua de astazi este ceva absolut comun. E doar un fier pana la urma.

#12
Rigips

Rigips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 21.02.2005

View Postpadys78, on Sep 5 2008, 14:09, said:

Va multumesc mult pt ajutorul acordat...Deocamdata nu am nici o poza,dar aripa pe langa faltul ca e indoita,are si vreo 3 dingi de vreo 20,30 cnm imprimate adinca in tabla pe care nu le poate rezolvadecat umplundu-le cu chit...Si sa merg cu masina noua si cu CASCO ful la ea cu aripa chituita,si sa mai sara si ala de pe acolo,imaginati-va si voi....
Te poti adresa CSApentru plangere impotriva asiguratorului.
O parere obiectiva nu cred ca poti afla pe forum, chiar daca pui poze... trebui vazut la fata locului.
Succes!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate