Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi
 Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta

The worst of evil (2023)

Proiect de lege: Romanii vor achi...
 Dopuri / casti amortizare zgomot ...

Ce componente trebuie sa schimb d...

2 job-uri de 8 ore simultan.

VW e-Up second hand sau alternati...
 

Am o problema!

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
naroot_ireve

naroot_ireve

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 15.02.2006
Am fost intr-un Pizzerie si am platit cu cardul, dar chelnerita mi-a zis sa mai astept pana ce factura se scrie, si am asteptat, factura s-a scris, mi-am luat cardul, si chelneritza nu ma mai baga in seama, se ducea pe la mese. In fine. Ideea e ca nu am semnat foaia. O sa mi se intampla ceva? :rolleyes:

#2
99ton

99ton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 19.11.2007

 naroot_ireve, on Jul 24 2008, 12:27, said:

Am fost intr-un Pizzerie si am platit cu cardul, dar chelnerita mi-a zis sa mai astept pana ce factura se scrie, si am asteptat, factura s-a scris, mi-am luat cardul, si chelneritza nu ma mai baga in seama, se ducea pe la mese. In fine. Ideea e ca nu am semnat foaia. O sa mi se intampla ceva? :rolleyes:
Ai putea sa-ti iei banii dati la pizzerie inapoi,fiindca semnatura ta atesta faptul ca esti de acord cu efectuarea platii(din contul tau-in al pizzeriei)...asa ca lasa-i pe ei sa-si faca griji sau sa semneze pt.tine. :naughty:

#3
Flegmatic

Flegmatic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 24.06.2008
Probabil nu a mai venit pentru ca nu i'ai lasat nimic :D si da, daca nu ai semnat iti poti lua banii inapoi (asta e intr'o tara civilziata, pentru romania nu cred ca exista refund)

#4
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,794
  • Înscris: 06.09.2004

 Flegmatic, on Jul 24 2008, 20:14, said:

Probabil nu a mai venit pentru ca nu i'ai lasat nimic :D si da, daca nu ai semnat iti poti lua banii inapoi (asta e intr'o tara civilziata, pentru romania nu cred ca exista refund)

depinde. in tara civilizata in care sunt eu acum, semnezi doar daca nu iti cere pin-ul. inca nu sunt sigur cand iti cere pin-ul si cand nu. cand introduci pin-ul nu te mai intreaba nimeni de semnatura.

Edited by born2lose, 26 July 2008 - 03:58.


#5
eSkybax

eSkybax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 20.09.2007
mai nou toti comerciantii la care am fost mi-au cerut sa semnez chiar daca am introdus pinul.

#6
blogosro

blogosro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.07.2008

 Flegmatic, on Jul 24 2008, 20:14, said:

asta e intr'o tara civilziata, pentru romania nu cred ca exista refund

Stau si ma gandesc cine a fost mai putin civilizat: chelnerita pentru ca si-a lasat clientul sa astepte, sau clientul ca nu a platit? :)

Edited by blogosro, 26 July 2008 - 22:52.


#7
Flegmatic

Flegmatic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 24.06.2008

 eSkybax, on Jul 26 2008, 20:40, said:

mai nou toti comerciantii la care am fost mi-au cerut sa semnez chiar daca am introdus pinul.

Asa si mie, peste tot pin + semnatura nu se risca cu romanii ..daca ar fi dupa ei ne'ar face si poze

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate