Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...
 Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...
 Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis

Foisor - noi reglementari

Recomandare telefon preț 300...
 La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...

Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...
 

Cazne pentru service Packard Bell

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2 răspunsuri în acest subiect

#1
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.294
  • Înscris: 27.11.2005
salutari

din start vreau sa va previn sa nu care cumva sa vi se nazare sa va luati ceva packard bell: produse proaste - stricate dupa jumatate de an, service garantie inexistent :crybaby:

am luat cam in decembrie un easynote mb88 din olanda. lasand la o parte ca nu arata in realitate fata de pozele de pe net.
de la inceput cand bagam mufa de alimentare intra greu si parca juca un pic.
de 2 zile mi se deconecteaza de la alimentare si se incalzeste foarte tare zona. s-a bulit legatura cu placa de baza.

am zis, nici o problema sunt in garantie. numa ca eu imi inchipuiam ca avem de-a face cu o firma serioasa. cand contactez persoana pusa pe siteul lor pentru romania ce-mi zice: "Laptopurile Packard Bell nu au garantie internationala"
deci eu trebuie sa ma duc acuma in olanda ca sa mi-l repare. :death:
nici nu-mi inchipuiam ca exista firme care nu au internationala ca altfel ma documentam mai bine inainte sa-l cumpar :sadwalk:

acuma ce sa fac?
s-a mai lovit cineva de asa o situatie?
ce imi recomanda?
cum sa fac sa il dau in service in olanda :upset:
daca n-am pe nimeni care merge acolo . . a incercat cineva prin posta?

orice informatie este de ajutor
multumesc,
Dorin

ps. sunt varul omului care are cont aici

#2
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.874
  • Înscris: 01.11.2005
E bine sa il duci la cineva care se pricepe. Sunt firme in romania care repara laptopuri si nu cred ca iti va lua mult ( eventual ii intrebi cat cat ar costa totul ). Eu sunt din Gl si te-as putea ajuta cu reparatul, si fara sa pierzi garantia...si asa nu au service in romania. Culmea e ca si eu tot packard bell am, si e luat SH de la cineva...si merge brici. ( e facut de NEC )

#3
capsunell

capsunell

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 21
  • Înscris: 26.04.2007
Si eu sunt din Galati si am troasca proasta de Packard bell sunt cele mai proaste laptopuri pana acuma numai belele am avut cu el in fine, la mine este branza buna in burduf de caine pentru ca e facut vaporean. seria lui este f1035-u-034ro dar ce e pe net nu e acelasi laptop ca in realitate!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate