Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

2012 si centura fotonica

- - - - -
  • Please log in to reply
107 replies to this topic

#55
grivitarosie

grivitarosie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 29.07.2007
cu o moarte suntem toti datori!
nu?

#56
Baghe

Baghe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 30.01.2006

View PostSecuristu, on 9th January 2011, 17:34, said:

Deci...DA...o sa murim in chinuri...:drac:...mai intai femeile si apoi copii
Si barbatii se vor sinucide din singuratate cativa ani mai incolo, nu? :lol:

#57
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008

View PostBaghe, on 9th January 2011, 18:27, said:

Si barbatii se vor sinucide din singuratate cativa ani mai incolo, nu? :lol:
Asa am vazut eu ca se procedeaza pe vapoare...mai intai copiii si femeile...:)

#58
catalin_2010

catalin_2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 26.12.2010
cea mai mare aberatie pe care am auzit-o este Nibiru.

#59
SnowBlack

SnowBlack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 05.12.2010

View PostNASTYPRIMUL, on 27th December 2010, 07:58, said:

Daca nu se comenteaza practic nimic oficial de aceasta zona energizata, de unde sa stiu eu. Am luat la cunostinta de centura fotonica, de pe net, prin toamna lui 2008. Si mi-am adus aminte de acel anunt laconic, din 1982, ca se intra intr-o....nebuloasa. Si de atunci tacere, si numai certuri pe diverse teme. Dar pe asta, nimic.
Parerea mea ca este altceva decit emisii in spectrul electromagnetic. E altceva. De fapt ...si altceva.
Noi avem impresia ca le stim pe toate si trebuie sa fie asa. Tocmai am dovada ca incalzirea nu are legatura numai cu spectrul electromagnetic. E vorba de plante.

Imi lasi impresia ca habar nu ai despre ce vorbesti :|

#60
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
De la NASTYPRIMUL.

"Daca nu se comenteaza practic nimic oficial de aceasta zona energizata, de unde sa stiu eu. Am luat la cunostinta de centura fotonica, de pe net, prin toamna lui 2008. Si mi-am adus aminte de acel anunt laconic, din 1982, ca se intra intr-o....nebuloasa. Si de atunci tacere, si numai certuri pe diverse teme. Dar pe asta, nimic.
Parerea mea ca este altceva decit emisii in spectrul electromagnetic. E altceva. De fapt ...si altceva.
Noi avem impresia ca le stim pe toate si trebuie sa fie asa. Tocmai am dovada ca incalzirea nu are legatura numai cu spectrul electromagnetic. E vorba de plante."


View PostSnowBlack, on 10th January 2011, 02:46, said:

Imi lasi impresia ca habar nu ai despre ce vorbesti :|


Cred ca stiu F BINE despre ce vorbesc.
E vorba de alte spectre energetice. Nu numai cele cunoscute.

#61
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008

View PostMaresalul, on 27th December 2010, 08:08, said:

Pluto a fost retrogradat la gradul de bolovan spatial. :console:
Da, noi oamenii avem capacitatea sa degradam si sa ridicam in rang planete.
Eu spuneam ca nu stim nici in sistemul solar ce este, dar sa cunoastem ce e cu acea zona energizata.
Cauza, ce este de fapt, efectele. O negam, si gata, gratarelul...... :thumbdown:

Pasarile si pestii mortii, ce e cu ei? Care e cauza? De la tigarile noastre?

#62
SnowBlack

SnowBlack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 05.12.2010
Chiar nu prea stii despre ce vorbesti. Centura fotonica e o prostie din capul tau dupa cum ti-am explicat clar pe pagina 3.

#63
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008

View PostSnowBlack, on 11th February 2011, 20:29, said:

Chiar nu prea stii despre ce vorbesti. Centura fotonica e o prostie din capul tau dupa cum ti-am explicat clar pe pagina 3.
Ia-o mai usor cu jugnirile. Daca acum e iarna, nu inseamna ca ti se permite sa ingheti si bunul simt. Daca ai chef de mistouri sint si alte topice. Aici e despre acea zona energizata. Nu loc ptr nestiinta ta.

#64
SnowBlack

SnowBlack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 05.12.2010
Nu-i vina mea ca adevarul te jigneste. Trebuia sa te gandesti la ce vor crede ceilalti despre tine inainte sa postezi ineptiile alea.

Macar ca nu mai incerci sa-mi explici din nou treaba cu centura ta fotonica, acum doar stai si plangi...

Edited by SnowBlack, 18 February 2011 - 11:32.


#65
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Centura trebuie sa fie ceva-1 ce inconjoara un alt ceva-2, mai mic in zona de inconjurare decit ceva-1.
Centura fotonica trebuie sa fie o centura cu multi fotoni si deci, o centura luminoasa.
Unde este ceva mic in ceva mare in care sa intram cu masa, casa, Soare, planete si trotinete?
In mod normal se specifica: cureua lui Bau-Bau, centura fotonica a galaxiei, zgarda pisicii negre,...

#66
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View Postbarbu78, on 6th November 2011, 20:48, said:

Centura trebuie sa fie ceva-1 ce inconjoara un alt ceva-2, mai mic in zona de inconjurare decit ceva-1.
Centura fotonica trebuie sa fie o centura cu multi fotoni si deci, o centura luminoasa.
Unde este ceva mic in ceva mare in care sa intram cu masa, casa, Soare, planete si trotinete?
In mod normal se specifica: cureua lui Bau-Bau, centura fotonica a galaxiei, zgarda pisicii negre,...
numai tampenii in textul de mai sus

#67
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View PostCelest, on 6th November 2011, 21:56, said:

numai tampenii in textul de mai sus

Se pare ca si definitiile sint timpenii, dupa parerea gurului celest.
Lumineaza-ne, marite!

#68
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View Postbarbu78, on 6th November 2011, 21:14, said:

Se pare ca si definitiile sint timpenii, dupa parerea gurului celest.
Lumineaza-ne, marite!
da, sunt tampenii

ce kkt e aia "zona de inconjurare"? dar "centura fotonica"?

#69
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Denumirea de centura fotonica, eu am intilnit-o pe un forum. Stiam de denumirea de ...zona energizata. De prin 1982.
Si anuntul era de la NASA. Nu are nici o legatura cu esoterismul. Ci cu exoterismul. De fapt cit de curind se vor studia serios cauzele acestor furtuni f puternice si....3 cutremure de 9 grade in 6 ani. Nu au mai fost atit de dese. Cauza e mai mult ca sigur, zona energizata din galaxie.
Cind se vor activa  fenomene ce vor atinge si Europa, atunci se vor studia mai serios.
O energizare de orice natura ar fi, se transforma si in alte domenii energetice, cunoscute.

Adevarul ca nu se cunoaste ce e cu zona asta. Dar a fost vazuta acea..."electrizare", de la inceputul deceniului 8.

#70
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View PostCelest, on 7th November 2011, 00:53, said:

da, sunt tampenii

ce kkt e aia "zona de inconjurare"? dar "centura fotonica"?

Decenta in limbaj inseamna in primul rind respect pentru cel care are pretentia ca zice ceva!

Prin analogie am sa zic ce poate fi o centura fotonica.
Centura de asteroizi - traiectoria pe care orbiteaza asteroizii, totalitatea lor formind o centura in jurul unor planete si a Soarelui. In acelasi mod centura fotonica ar trebui sa fie o formatiune gazoasa sau cu alta componenta dar, care sa se manifeste optic intr-un mod specific, forma acesteia fiind asemanatoare unei centuri.
Zona de inconjurare ar trebui sa fie locul in care isi duce traiul respetiva centura.
Pina acum nu am gasit nimic concret despre o asemenea formatiune de indiferent ce!

Nu doresc sa fiu provocat, nu provoc, respect pe cei cu care vorbesc dar, sa nu credeti ca sint un aiurit fara cultura tehnica si nu numai sau sint un fanatic. Voi pastra o limita chiar si atunci cind nu este cazul.

Cind cineva nu intelege ceva, zice ca este gresit acel ceva, este mai usor si se mai intimpla.

View PostNASTYPRIMUL, on 7th November 2011, 01:19, said:

Denumirea de centura fotonica, eu am intilnit-o pe un forum. Stiam de denumirea de ...zona energizata. De prin 1982.
Si anuntul era de la NASA. Nu are nici o legatura cu esoterismul. Ci cu exoterismul. De fapt cit de curind se vor studia serios cauzele acestor furtuni f puternice si....3 cutremure de 9 grade in 6 ani. Nu au mai fost atit de dese. Cauza e mai mult ca sigur, zona energizata din galaxie.
Cind se vor activa  fenomene ce vor atinge si Europa, atunci se vor studia mai serios.
O energizare de orice natura ar fi, se transforma si in alte domenii energetice, cunoscute.

Adevarul ca nu se cunoaste ce e cu zona asta. Dar a fost vazuta acea..."electrizare", de la inceputul deceniului 8.

Indiferent cind vor studia cauzele fenomenelor despre care vorbesti, nu vor putea face nimic nici europenii, nici altii. Categoric se stie mai mult decit transpira. Anumite fenomene sint evidente. Ai ceva ipoteze realiste?

#71
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008

View Postbarbu78, on 7th November 2011, 01:46, said:

Decenta in limbaj inseamna in primul rind respect pentru cel care are pretentia ca zice ceva!

Prin analogie am sa zic ce poate fi o centura fotonica.
Centura de asteroizi - traiectoria pe care orbiteaza asteroizii, totalitatea lor formind o centura in jurul unor planete si a Soarelui. In acelasi mod centura fotonica ar trebui sa fie o formatiune gazoasa sau cu alta componenta dar, care sa se manifeste optic intr-un mod specific, forma acesteia fiind asemanatoare unei centuri.
Zona de inconjurare ar trebui sa fie locul in care isi duce traiul respetiva centura.
Pina acum nu am gasit nimic concret despre o asemenea formatiune de indiferent ce!

Nu doresc sa fiu provocat, nu provoc, respect pe cei cu care vorbesc dar, sa nu credeti ca sint un aiurit fara cultura tehnica si nu numai sau sint un fanatic. Voi pastra o limita chiar si atunci cind nu este cazul.

Cind cineva nu intelege ceva, zice ca este gresit acel ceva, este mai usor si se mai intimpla.



Indiferent cind vor studia cauzele fenomenelor despre care vorbesti, nu vor putea face nimic nici europenii, nici altii. Categoric se stie mai mult decit transpira. Anumite fenomene sint evidente. Ai ceva ipoteze realiste?
Cred ca e pur si simplu o nebuloasa, in genul celor ce se vad prin galaxii. Doar ca omenirea nu s-a confruntat cu situatia asta.
Si e o ipoteza ca in aceasta nebuloasa se intra cu galaxia de 3 ori in 225 milioane de ani. E ca o perdea in jurul centrului galactic. Care e la vreo 10000 de ani lumina. Un an galactic are 225 milioane de ani. Nu cum se spune pe acolo.
Dar e posibil sa fie doar in jurul acelui grup local de sisteme solare din care facem parte. Pleiadele. Dar si in acest caz, tot nu va dura doar 2000 de ani, cum se spune. Fiindca sint niste viteze cosmice, cumoscute. si nu concorda datele nici in acest caz.
Deci, incalzirea va fi practic definitiva, dpdv al omenirii.
Fiindca omenirea intra definitiv in era cosmica. Si nu mai depindem de astfel de fenomene.

#72
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Am sa incerc sa sintetizez si te rog sa ma corectezi si sa completezi unde este cazul.
Incalzirea globala nu se datoreaza poluarii si va dura citeva mii de ani.
Fenomenele meteo, de acum, sint doar puisori.
Cauze cutremure, vulcani?
Miscarea corpurilor in galaxie? Corp = stele, nori interstelari, gauri negre, mase serioase.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate