Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

2012 si centura fotonica

- - - - -
  • Please log in to reply
107 replies to this topic

#1
Codreanu

Codreanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 10.11.2004
Voi ce zicetio de chestiile astea:

http://www.esoterism...ra-fotonica.php - singurul material in limba romana pe care l-am gasit pe net

http://www.2012.com....hoton_belt.html

http://www.salemctr....n/center5b.html

http://www.salemctr.com/photon.html

http://www.users.glo.../photonbelt.htm

http://wovoca.com/co...photon-belt.htm

cu google gasesti o gramada de articole. Opinii ?

Edited by Codreanu, 19 November 2004 - 04:00.


#2
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002

Codreanu, on Nov 19 2004, 03:58, said:


"In aceasta "Epoca de Aur" in care intram, fiinta umana va fi capabila sa fie pe deplin realizata, oamenii isi vor intelege istoria, fizicul si toate abilitatile psihice. Acesta Ascensiune spre Lumina va fi cunoscuta de toti cei ale caror vibratii interioare fizice si spirituale se vor acorda undelor mesianice ale Centurii Fotonice."

Ya ya yaaaaaa..uuuurrraaaaaaaaaaaaaaaaa...I can't wait.
:clapping:

:eek:

Inca un idiot pe forum. Mah...voi astia cu astre, pipi si integrare in voi stiti ce. Nu va mai dati prostia pe fata. Intalnitiva intre voi, faceti schimb de cate un pahar de pipi intre voi, si va garantez fericirea.

:roflmaofast:

#3
sosojerk

sosojerk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 31.07.2004
Aoleu maica ce aberatii.
Ia aici:
"Surse care au aflat prin "channeling" spun ca extraterestrii din Pleiade afirma ca Sistemul solar a intrat in Centura pentru o saptamina in 1987, putin mai mult timp in anul urmator, dar ca din 1998 , Soarele a intrat deja in plin. Se afirma ca Terra nu va intra decit in 2012."

Apoi:
" Daca Soarele va intilni primul Centura, a fost comunicat prin "channeling" ca vor urma 3-5 zile de intuneric total, si vor cadea toate sursele de curent electric.

Daca Terra va intra prima, nu va fi intuneric."

Ce bandiwdth au astia cu extraterestii aia?Ajung la 2 Mbit? Si la ce pret?
Aberatii...Aberatii...Aberatii... :puke:  :puke:  :puke:

Ia, mai departe:
"Din surse extrateresre ni se comunica faptul ca o data cu intrarea planetei in Centura, vom experimenta un imediat soc electric, cam o zecime de secunda, dar nu periculos. Alte surse spun ca in jurul Terrei va exista o intensa activitate fotonica, apoi o comprimare si o expansiune brusca a atmosferei. Daca se va adeveri, atunci multa vreme, cerul va deveni plin de lumina intensa, care ii poate duce la orbire pe cei neprotejati. Acesta lumina este asteptata sa apara in ultimele 3 zile."

Activitate fotonica...Mai,da astia ce au scris pe situ asta is rau rau dusi cu pluta!Auzi...activitate fotonica...la mine aci si acuma cand ma uit la monitoru asta exista activitate fotonica.Ca emite lumina (fotoni).
Doamne mare e gradina ta da multi i-au sarit gardu!!!!!

@codreanu:
tu ce pareri te asteptai sa avem?Sa cadem in extaz la idioteniile alea de acolo?Mai bine apuca-te sa citesti ceva ca lumea nu prostiile alea debitate de vreun "channelist" (rimeaza cu manelist!!).

Ia, o aberatie si mai mare:
" Ca rezultat major, nu va mai exista noapte timp de 2.000 de ani."

:death:  :death:  :death:

#4
SnowWhit3

SnowWhit3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,319
  • Înscris: 21.10.2003
Astia chiar vorbesc serios?  :deadtongue:
Mutati la FUN mai bine. :P

#5
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Deci in 2012 ne integram..... poate in mUE, ca in altceva...

#6
Inginerul

Inginerul

    Setup Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 22.05.2002
"O alta caracteristica spectaculoasa va fi efectul activitatii intense a fotonilor asupra materiei. Va exista o inalta excitatie a atomilor cauzind fluorescenta tuturor corpurilor"
Aberatie peste aberatie
:eek:
"Ingerii pot utiliza aceasta energie din dimensiunea a 7-a , ca sa activeze in timpul somnului, chakrele discipolilor Luminii si pe ale celor care cer acest lucru si sunt pregatiti sa il primeasca. Aceste energii produc schimbari la nivel subatomic in toata Creatia. Astfel se va face trecerea in dimensiunea a 4-a, apoi intr-a 5-a. Cei care refuza evolutia pot suferi o implozie si se vor manifesta in continuare in alte sisteme de dimensiunea a 3-a, unde vor fi liberi sa isi continue conflictele, polarizarile, fricile si razboaiele , pina vor fi capabili sa isi curete singuri corpurile energetice de aceste programe negative."

Aici a gresit, dimensiunea a patra e a lui burvi.

Edited by Inginerul, 19 November 2004 - 10:36.


#7
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 28.08.2004
In articolul ala de pe http://www.esoterism.ro/ este exemplul perfect al unei situatii clasice: un sambure de adevar care da nastere la cea mai mare aberatzie pe care am auzit-o vreodata. Nici Hrancu ala cu cutremurele nu a avut atata tupeu. Treaba cu channeling e chiar penala :)

#8
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
tocmai am primit un mesaj din dimensiunea a 12-a unde totul e bine si frumos. totusi cred ca au gresit adresa, am sa dau forward la NASA

Attached Files



#9
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003
@Codreanu: mergi la sectiunea GSM/CDMA & Telecomunicatii, si scrie un articol despre channeling. Noi nu prea suntem la curent cu fenomenul, dar suna grozav de interesant.

#10
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004

Mosotti, on Nov 19 2004, 11:14, said:

tocmai am primit un mesaj din dimensiunea a 12-a unde totul e bine si frumos. totusi cred ca au gresit adresa, am sa dau forward la NASA

<{POST_SNAPBACK}>


Bai dar esti tare de tot bai!!!

#11
marce

marce

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,117
  • Înscris: 24.06.2004
astia sunt atit de prosti ca se contrazic singuri


"Surse care au aflat prin "channeling" spun ca extraterestrii din Pleiade afirma ca Sistemul solar a intrat in Centura pentru o saptamina in 1987, putin mai mult timp in anul urmator, dar ca din 1998 , Soarele a intrat deja in plin. Se afirma ca Terra nu va intra decit in 2012."

soarele se pare ca a intrat deja, dar mai jos.... :o

"O data cu intrarea Sistemului solar in Centura sunt de asteptat efecte temporare spectaculoase. Terra inconjoara Soarele pe orbita sa, deci este sau in fata sau in spatele Soarelui , daca ne gindim la intrarea lineara in Centura. In consecinta, ori Soarele , ori Terra va intra prima data. Este imposibil de prezis exact care, din moment ce, Centura se dilata si se contracta pe rind."

parca mai devreme intrase.... :angry:

interesant subiect...bine ca nu am citit pana la sfarsit ca o dadea in spiritism si comunicatii cu extraterestri...
pardon, ma scuzati....'channeling'
articolul asta e din ciclu 'sa vedem cat de idioti si creduli suntem'

#12
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
Mosotti, you rule.  :peacefingers:

Soferu ( ;) ), nu cred ca Codreanu face parte din miscarea la care te refereai tu.

#13
rayman

rayman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 27.09.2004
am ras de m-am indoit.
Bai ce de timp liber au unii de insira bazaconiile alea pe net!
Codreanu, vad ca ai postat pe la 3 am. Tu chiar ai pierdut o noapte cu balariile alea?

#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
ma.. nu stiu daca are vreo legatura... dar am vazut o reclama cu o marmota care ii facea masaj vacutei ( vacuta pe dracu' ca era vacoaie:) ) dupa care cara laptele pana la ursoaica, care astepta nerabdatoare...
ce parere aveti?
nu am cautat linkuri pe net.. dar credeti ca ma pot trata? :death:

#15
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003

Codreanu, on Nov 19 2004, 03:58, said:




pai zic [,] ca si eu mai scot cocoloase, da nu asa concentrate ca tine.

#16
Codreanu

Codreanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 10.11.2004
interesante raspunsuri !

IN cazul in care n-ati observat, nu sunt autorul articolelor si nici nu vi le-am prezentat drept "Vestea cea Buna" ....

Io ce sa zic - am gasit articolul pe site ul romanesc si apoi am dat pe google sa caute photon belt si mai ca am picat de pe scaun de cate saituri am gasit.
Si m-am gandit sa va intre si pe voi, epigonii materialismului dialectic, ce parere aveti.

NU de alta dar, lasand la o parte chanellingul etc, e totusi un fenomen astronomic prin care deocamdata civilizatia umana nu a mai trecut. Departe de mine ideea de a crede tot ce mi se spune ... dar poate dintr-o discutie cu oameni cu capul pe umeri poate mai castig si eu ceva la capitolul cunoastere.

In legatura cu parerea vostra m-am lamurit. Eu totusi o sa-mi rezerv dreptul de a trai si a vedea daca e chiar asa sau nu. Bineinteles, nimic nu garanteaza ca o sa apuc 2012 ... dar, cine stie ....

Edited by Codreanu, 20 November 2004 - 02:44.


#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
daca stai putin sa te gandesti... o sa iti dai seama ca ar fi nevoie de cel putin 2 surse de lumina ori sa fie pamantul plat (ti-ar fi stat bine in evul mediu :D ) sa nu mai fie noapte... THINK

#18
Inginerul

Inginerul

    Setup Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 22.05.2002

i0nutzb, on Nov 20 2004, 12:28, said:

daca stai putin sa te gandesti... o sa iti dai seama ca ar fi nevoie de cel putin 2 surse de lumina ori sa fie pamantul plat (ti-ar fi stat bine in evul mediu :D ) sa nu mai fie noapte... THINK

<{POST_SNAPBACK}>

Sau o oglinda de 10.000 lei cumparata de la tarabe, plasata pe o orbita geostationara cu ajutorul unei misiuni de jdemii de parai, cu scopul de a masura viteza luminii si a ingerilor plasati pe orbita.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate