Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Radio Constanta 100.1Mhz

- - - - -
  • Please log in to reply
461 replies to this topic

#55
ionut99

ionut99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 05.10.2008
Radio Vacanta va incepe in acest an pe data de 31 mai (100,1Fm).

#56
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Mai sunt doar 6 zile.

Edited by chatnoir401, 25 May 2009 - 06:11.


#57
mailman

mailman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 04.11.2005
Nu pot sa nu remarc profesionalismul celor care inscriu stiri pe site-ul Radiovacanta - stirea despre reluarea emisiei e foarte clar redactata:

Revenim duminica, 31 mai !.

Foarte tare. Nici o ora de incepere, nici nimic. Poate nu am timp sa stau cu urechea in difuzor o jumatate de zi. Dar e foarte clar scris, ce sa mai.

Edited by mailman, 27 May 2009 - 18:06.


#58
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Intr-adevar nu ofera alte detalii, dar intr-un fel lasa sa se inteleaga ca va incepe emisia de la prima ora.

#59
ionut99

ionut99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 05.10.2008
La ora 8 va incepe Radio Vacanta.

#60
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Si iata ca pe data de 31.05.2009 la ora 8 a batut din nou gongul Radio vacanta 2009 . E vara ta e radio vacanta , asta este prima secventa rulata pe radio , una dintre secventele ce te face sa iti amintesti de vremea trecuta . Trec primele minute , asculti un grupaj informativ , urmat de una din cele mai interesante emisiuni ce pronesc fix cu dreptul ,dimineti de vacanta , iata ca aud o voce calda a unei prezentatoare  spunand ca e prima editie , adica a formulat un intro celebru. Nu am mai observat piesa de deschidere , piesa ce pe vremuri aparea , un bonnyM un eruption .. Nu , de data asta sa plecat cu introu celebru un romix cu piese actuale . Deci la prima editie exclusiv sa scimbat interfata , avand o dimineata de muzica si amintiri , amintiri nu spuse din pupitru , ci ciar prin telefon , mesaje si stuff. Intr-adevar prima ora am analizat structura "dimineti de vacanta" si sa vazut clar ca sau pus slagerele de baza si piesele cele mai cautate pe vremuri .  Stand pe firul dimineti de vacanta , am observat ceva si mai modest .. ORA a2-a de radio vacanta , exact la deschiderea a orei a doua unde pe vremuri apareau informati si structura transmisiei cum se facea o data pe vremuri si de pe ce statiuni , unde se spunea de litoral only , ei , iata ca vine ceva interesant , muzica comerciala , o muzica ce te face sa ramai foarte atent ca , tu de fapt il sti in forma normala cu muzica si slagere , remember , ce tine de trecut si in dimineata asta de descidere auzi Laila , auzi  amy mc Donald si multe alte hituri noi ...  si nunumai  adica 30 min a sunat foarte interesant si comercial . ei iata ca ma delectez si cu un intro interesant  ... Attached File  jingle_1.mp3   371.68K   25 downloads si mai ales cu un telefon de genul Attached File  teklefon.mp3   1.57MB   18 downloads.. o imagine excelenta

Edited by Zvartoshu, 01 June 2009 - 15:21.


#61
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
iata cum arata prima editie speciala http://www.trilulilu.../c37b770f0896fd , va zic eu ca suna extraordinar de interesanta , mai ales ce misto e gandita structura de suport international!

#62
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
http://www.trilulilu.../7215be8ae5acf5  iata introul orei 08:00 , intro ce ne va aduce de vremurile anilor 80-90 unde se spunea in multe limbi , eu stiam de mult de propunerea asta de la un realizator de emisiuni  dar nu aveam voie se public nimic. e , acu dupa rulare si radio vacanta sa modificat extraordinar de mult , are alta interfata , alte jingle , ro-mix-uri si mai ales muzica ce te face sa te simti relaxat!

Quote

(6:54:27/3/1/2009 PM)  R vacanta: sa vb cu regionalele sa preia radiovacanta seara numai pe fm

Quote

(11:34:14/4/21/2009 PM)  R vacanta: sa sti ca introul vechi va fi inlocuit cu cel nou prezentat in mai multe limbi

Edited by Zvartoshu, 31 May 2009 - 10:25.


#63
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 23.10.2006
Cine vrea sa o asculte in direct au stream pe net: http://www.radiovacanta.ro/  B)

#64
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
http://www.trilulilu.../452536d2e6dd6d  editie de colectie primul expres muzical al orei 10:00 de la radio vacanta !

#65
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
http://www.trilulilu.../79ced592c1b811 editia a 2-a de colectie radio vacanta cu expresul orei 11!
`

#66
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
RADIO VACANTA 42 DE ANI

Postul estival RADIO VACANȚA, ajuns la cea de-a 42-a ediție, a reînceput să emită pe întreg litoralul românesc al Mării Negre.
Reper al litoralului din iulie 1967, Radio Vacanța din Mamaia își propune și în acest an, să aducă oaspeților de pe litoral și constănțenilor, informațiile turistice și mai ales muzica de calitate, indispensabile pentru o vacanță reușită.
Frecvența vacanței estivale la Marea Neagră este și în această vară 100,1 FM, iar emisiunile Radio Vacanța sunt transmise în direct și pe internet, la adresa www.radiovacanta.ro

#67
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

View Postchatnoir401, on 31st May 2009, 22:09, said:

RADIO VACANTA 42 DE ANI

Postul estival RADIO VACANȚA, ajuns la cea de-a 42-a ediție, a reînceput să emită pe întreg litoralul românesc al Mării Negre.
Reper al litoralului din iulie 1967, Radio Vacanța din Mamaia își propune și în acest an, să aducă oaspeților de pe litoral și constănțenilor, informațiile turistice și mai ales muzica de calitate, indispensabile pentru o vacanță reușită.
Frecvența vacanței estivale la Marea Neagră este și în această vară 100,1 FM, iar emisiunile Radio Vacanța sunt transmise în direct și pe internet, la adresa www.radiovacanta.ro
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kuNRV47cMPs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#68
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Când a început Radio Vacanța să emită pentru prima dată în F.M.?

#69
mediaset

mediaset

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 19.09.2005
Radio Vacanta prin anii 80 a inceput sa emita in FM.Vad ca santeti incantati de acest post de RADIO.Si eu am fost incantat prin anii 80,il prindeam excelent pe 1458 khz in Pitesti si il ascultam toata vara.Aveam ,si inca mai am un radio Milcov, si o antena adica un fir lung de 50 metri cu izolatii de ceramica la capete.As putea spune ca in anii 80 Radio VAcanta a fost marea mea dragoste,stiam toate emisiunile,tot prezentatorii de acolo,mie mi-a placut enorm Radio vacanta anilor de atunci.a fost un post de radio fara egal in Romania.Emisiuni magazin in cinci limbi .Dupa 1995 s-a ales praful.Ceea ce nici Ceausescu nu a indrazint a indraznit "democratia"A desfiintat pur si simplu acest minunat post de radio.am facut memorii la SRR degeaba,totul este acolo cum este azi.Adica stereotip.Nu se compara acum nici cu 10% din ce era atunci.Erau melodii pe adresa DVS in care se citea numele expeditorului,cui era adresata,reclame minunat realizate,informatii muzica .Nu stiu de ce cap patrat astioa de la SRR nu refac acele emisiuni

#70
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
radio vacazostantzia otâh se aude bhine cu basssshshshsiaaallaaa :D
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hY5i7M6gdHg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
sunetu e prin M audio recordat si nu prin pocnitori sa semene cu realul scos din radio

#71
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
prima receptie RADIOP vacazostantzia otah scoasa 100.1000Mhz sub antenel de la 21 alea puternice !

#72
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
100.1 RADIO VACANTA se poate receptiona in conditii bune pana aproape de Buzau.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate