Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Radio Constanta 100.1Mhz

- - - - -
  • Please log in to reply
461 replies to this topic

#73
the the

the the

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 28.04.2005
Sunt in Sozopol (Bulgaria) de 5 zile si in urma cu 3 zile a intrat perfect aici la hotel de la etajul 3 pe malul marii - de la 9 dimineta pâna pe la 12 ziua.

#74
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hY5i7M6gdHg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] cu dedicatie !

#75
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View Postthe the, on 7th August 2009, 22:24, said:

Sunt in Sozopol (Bulgaria) de 5 zile si in urma cu 3 zile a intrat perfect aici la hotel de la etajul 3 pe malul marii - de la 9 dimineta pâna pe la 12 ziua.
Numai intr-o singura zi?

#76
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
bai omule la cat de rajnita e receptia .. e bine ca la depistat cu ce a avut la indemana , eu cu firstul meu auto cu ala scoteam cu 0.9µ turci pe direct si nu mai aveam nevoie de tropo .. 88.8 burc fm istambul , locatie camlia releul B , polarizare mix cu H spre noi , lucatia receptiei , mangalia , langa terasa AMICII elevatie 12M + antena de 93.0mhz cu tot cu fider de 93

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fkFQ9lm7PVU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] scattere in afara ariei .. la 430km de istambul

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Vs1AcsyOR3Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] aici sus langa terasa la mangalizta fã leleo

#77
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Si iata ca sa terminat radio vacanta in aceasta seara la ora 22:00 ramanand amintire filmuletele mele pe youtube cum sa derulat ultima ora la pupitrul sau.
Tot in acest timp au fost alaturi de raido vacanta numerosi ascultatori ce anul acesta au fost foarte activi , au dedicat , cat si ca mine sau nea dan de la pitesti ce am stat ascultat sau am incercat sa receptionam semnalul pe UM sau pe fm ca mine si chiar sa prind si vorba aceea .. radio vacanta tare fara pic de radio 21 langa bucuresti .. doar amintirole au ramas ale vremurilor 90' spuse de oamenii ce aveau sanyo pe vremurile alea si auzea in banda vest acest radio .
BUN am dedicat  ceva vorbe ca de fiecare data la sfarsit cum fac eu , sa imi exprim parerea ca dx-er si ca om ce cunoaste radio vacanta de prin tinereti .
Va dau si voua materialele mele realizate in asa fel sa simtim radio vacanta fara radio 21 si chiar si cu putina paraiala pe 100.1 ca sa se vada ca sunt dx-er si schitzez o receptie dx .. plus rds-ul meu ce sa indice pe radio numele postului si chiar comutarea de la vacanta la constanta .

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7AgipF4idJc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] partea 1

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/e2sGw62t5zE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] partea 2

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZG6CfdhFNNM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] partea 3

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZG6CfdhFNNM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] partea 4 unde ma auziti pe mine

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Dqxe6KzNsQw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] partea 5 final + comutare pe constanta ..

#78
dragosmanea

dragosmanea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 09.12.2004
Multumim frumos.
Ii vom asculta cu placere si vara viitoare!
Gata, s-a terminat vara, s-au dus vacantele.

#79
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Iunie 2010.

#80
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Sediul RADIO VACANTA & RADIO CONSTANTA - vila nr.1 Mamaia >>>

Attached Files



#81
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009
Pe 101,0 - avem de la 1 iunie Radio Vacanta  :coolspeak:

#82
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
100.1 nu 101.0

#83
Boby_Crist

Boby_Crist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 12.04.2011
Mai oameni , ideea de baza a radioului este aceeasi , introuri , orele exacte , am ascultat , dar nu prea mai suna programele radio vacanta cu ce este menit sa faca radio vacanta in bunul sens al cuvantului. Numele parca este pus fals , mai bine ii ziceau din start VACANTA FM cum e si BUCURESTI FM si cu asta basta . Suna prea modern si nu mai e pasiunea aia de odinioara ce o depuneau cei de la radioteleviziune , programul estival real si natural a fost , asta din ziua de azi suna mai degraba a dala facut pe vapor , chinezarie .

Edited by Boby_Crist, 07 June 2011 - 16:35.


#84
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
chiar acum ma gandeam sa fac un topic despre radio vacanta. mai ales ca e vara. noroc ca l-ai scos tu in evidenta :D
tin minte cand eram mai mic si mergeam la mare...ce ma iascultam radio vacanta. e drept. era cu totul altceva. era calitate atunci. si alta atmosfera. alta muzica. nu stiu azi ce mai e.

#85
Boby_Crist

Boby_Crist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 12.04.2011
Ce sa fie azi , un program radio cu cativa din srr , un director care sigur il cunoasteti daca ziceti de vremurile de odinioara , cel ce iesea in fata vilei si facea nene programe de rasuna litoralul cap coada . Eu as miza ca stricaciunea apartine celor care sufera de modernism . Din ce am auzit pe microfon nu prea pare ca de-ai lor  sa isi dea in fapt ca e el macho si ce a facut si face el e batut in cuie .

Edited by Boby_Crist, 07 June 2011 - 17:17.


#86
ionut99

ionut99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 05.10.2008
Radio Vacanta se aude cu un fasait puternic pe stereo,pe mono se aude ok.

#87
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
supramodulare de pilot cand fasaie .

#88
ionut99

ionut99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 05.10.2008
Acum se aude bine.

#89
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
pai iati un analizor vizual de 2048 benzi pe 0-24khz si cand face urat citeste sau printeaza aici purtatoarea si iti spun eu ce scapare face .

#90
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Multumita radio 21 de iesire din banda , am realizat cata minciuna e cu mizeria aia de 100.1 litoral . Frate cu directiva de 3 elemente , nu mijeste neam , pe cand 94.5 turcia e zilnic , 105.0 oltenia , 105.6 resita , nu mai zic dimineata coerenta pe majoritatea . Oricum puterile alea virtuale "PAR" sa le zica lu al mut si surd ca aia percep imediat cat de adevarate sunt . Nu e reala puterea , si lauda de acoperie, e slab de bubuie , in bucuresti servim marii si sfintii pureci .. alooo daca vreti sa semanat ce era in 1996-2001 ziceti cu megafonu' nu bate spre fetesti bine , intrebati babalacii din pantelimon si cei din salajan cum se auzea slab , nu credeti ? sa spiti sanatosi . Deci acu realizez ca sistemul radiant de nord de pe reeeu e baza si cheia acoperirii , est si sud sunt tzepe , spun ei ca merg , si ele nici nu sunt active . :mrgreen:
96.2 techirghiol este baza ...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate