Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Casa mea de la tara

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#55
trompy400

trompy400

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 05.12.2005
Salutare la toata lumea. Imi pare rau ca nu am mai avut timp sa trec pe forum dar am fost foarte ocupat. Deja azi parterul meu incepe sa prinda contur. Se pare ca am facut o alegere buna cu constructorii mei. Se misca foarte rapid.Ieri  dimineata le-am adus caramida si azi deja parterul a prins contur.Ei spera ca poimaine sa se apuce de cofraje pentru simburi si placa pe parter.Deja imi fac ceva griji ca am pus ceva bani la termen la banca si o sa trebuiasca sa intru in ei.Dar vad eu ce fac ca oricum dupa placa trebuie sa stau 21 de zile si vad eu cum o mai aburesc vreo 2 saptamini.Azi am fost sa ma uit de usi de exterior si de garaj pentru dimensiuni si nu prea am gasit nici o firma sa comercializeze usi de garaj. Dper sa gasesc cind o sa am nevoie. Azi ne-am uitat pe armatura de la grinzi si am vazut ca structuristul a pus fierul in partea de sus a grinzii din 3 bucati si doar in partea de jos a pus continuu. Constructurii ar vrea sa o faca dintr-o singura bucata. Maine o sa intreb structuristul. Si acum poze pe etape. Ca nu am avut timp pina acum

Attached Files



#56
geoorge16

geoorge16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 13.12.2006
??????? nimic nou ????????????

#57
trompy400

trompy400

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 05.12.2005
Salutare la toata lumea imi pare rau ca nu am mai intrat pe net dar am fost asa de ocupat ca nu am mai avut timp deloc.Deci am terminat de ridicat casa si i-am pus acoperisul. Pina acum m-a costat in jur de 160000 casa la rosu cu tabla pusa pe casa dar fara radierul la terasa turnat.O sa pun si citeva poze dar scuze de calitate. Atita poate telefonul.

Attached Files



#58
raduk

raduk

    Instalatorul de Iași

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,330
  • Înscris: 30.09.2007
În zona marcată ce se întîmplă? nu prea se vede bine.

Attached File  Photo_0068.jpg   166.35K   178 downloads

Edited by raduk, 07 November 2008 - 22:33.


#59
trompy400

trompy400

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 05.12.2005
Nu stiu m-ai facut curios o sa ma uit maine

#60
cristiaco

cristiaco

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 25.08.2007

 trompy400, on Nov 7 2008, 21:51, said:

Salutare la toata lumea imi pare rau ca nu am mai intrat pe net dar am fost asa de ocupat ca nu am mai avut timp deloc.Deci am terminat de ridicat casa si i-am pus acoperisul. Pina acum m-a costat in jur de 160000 casa la rosu cu tabla pusa pe casa dar fara radierul la terasa turnat.O sa pun si citeva poze dar scuze de calitate. Atita poate telefonul.

Felicitari pana acum.  :clapping:  Un proiect simplu si clar.
Nu ai fost destul de clar, 160 000 RON sau EURO? (cred ca RON, totusi confirma-ne).
Poate n-am fost eu atent, care este suprafata construita / utila?
Succes!

#61
trompy400

trompy400

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 05.12.2005
Era vorba desigur de RON. Suprafata construita este de 230mp din care casa e de 160mp construiti, restul fiind terasa si garajul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate