Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...
 Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn
 Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 

Ingradirea dreptului de a circula pe strada

- - - - -
  • Please log in to reply
163 replies to this topic

#145
OBA

OBA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 20.06.2004
Alexandra, cumpara-ti un spray paralizant sau aparat cu ultrasunete.

#146
aaalexandraaa

aaalexandraaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 14.04.2008

 OBA, on May 25 2008, 23:20, said:

Alexandra, cumpara-ti un spray paralizant sau aparat cu ultrasunete.


Nu m-as baza pe un aparat cu ultrasunete. Multi caini maidanezi sunt surzi, si am patit ca un singur caine din cativa sa nu fie deloc afectat. Cat despre spray-ul paralizant, stiu ca este destul de mic si se consuma imediat. O sa imi cumpar si una si alta pentru orice eventualitate, dar stiu ca nu ma pot baza nici pe aparatul cu ultrasunete si nici pe spray

 Ivanna, on May 17 2008, 17:15, said:

Voi astia de vreti sa otraviti cainii, n-ati inteles ca noi(restul) nu ne impotrivim strangerii lor de pe strada, sau a eutanasierii celor bolnavi/neadoptati, ci ne impotrivim chinuirii lor prin otravire, bataie etc. De ce ne impotrivim chinuirii lor? Pt simplul motiv ca nu ei sunt vinovati ca au ajuns acolo, ci NOI, oamenii; prin urmare de ce sa-i pedepsim pe ei cand cei vinovati suntem noi? E atat de greu de inteles lucru asta? Ce realizezi ca otravesti 100 de caini, daca nu iei masuri impotriva celor din cauza carora acei 100 de caini au ajuns pe strada?


Nici eu nu vreau sa fie omorati in mod violent si dureros. De fapt, chiar mi-as dori sa existe o solutie incat sa nu trebuiasca omorati deloc. Dar mi-a ajuns sa trebuiasca eu sa ii ocolesc, sa renunt la o iesire in oras pentru ca poate nu imi ajung banii si de iesit, si de taxi inapoi catre casa (mentionez ca sunt chiar in fata blocului meu, seara nici nu ma apropii de casa altfel decat intr-o masina).

#147
abuf

abuf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 25.10.2005
http://www.evz.ro/ar...Monicai-Ghiuta/

Quote

Cunoscuta actriță a fost mușcată de câinii maidanezi dintr-un cartier situat în sectorul 5 al Capitalei.


În urma incidentului, Monica Ghiuță a suferit răni grave la picior.

După accident, actrița a depus o plângere la autorități, solicitând ca maidanezii să fie adunați de pe străzi, însă, nu a primit niciun răspuns.



#148
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
HUO romanilor...ca suntem prea lasi si prea lenesi sa ne mobilizam in indeplinirea unor obiective comune de interes general prioritar !

Edited by spare-me, 28 May 2008 - 15:55.


#149
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,062
  • Înscris: 02.03.2003
HUO cu bis !

#150
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
stirile de la ora 13 protv

un nou copil sfartecat de un rottweiler ! :death:
HUO JAVRELOR

#151
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
Unde-i SINEKT ala sa zica ceva? :death:

#152
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004
Lasa, ca ieri m-am distrat ca m-am intalnit cu cineva ce pretindea ca are puteri paranormale de vindecare, dar fusese zgariat de o javra, acum pentru noi muritorii de rand, e clar ca maidenezii ne capseaza, dar nici macar astia cu premonitie nu pot preveni atacul  :coolspeak:
I-am zis sa coboare cu picioarele pe Pamant si sa fie mereu in garda, ca si cum ar merge in jungla, asta e Bucurestiul si e valabil pentru oricine !
Din statistici cica 50-100 bucuresteni sunt muscati zilnic, dar in statistica asta intra doar cei care se duc la dispensar, cifra reala e undeva pe la 2-500 pe putin cu zgarieturi minore, atacuri evitate, etc.

#153
Highlander91

Highlander91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 05.09.2007
Vreau si eu pe PM daca se poate o reteta magica de iubit cateii. Sunt niste javre periculoase si vreau sa la imbalnzesc. Sa nu coste mult, sau sa necesite timp sau sa trebuiasca sa-i prind. Ceva cu mancare ar fi brici.

Pt protectie personala un cutit e cel mai bun. Merge si la bulangii si la caini.

Eu unul ma impotrivesc sa tin cainii in gradini ZOO pe banii publici. Ei trebuie prinsi si omorati. PUNKT!

#154
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
o bucata de carne cu otrava de sobolani inauntru cred ca e f. eficienta
si moare si fericit deci iti mai atenueaza mustrarea de constiinta, daca ai avea
ca in cazul javrelor criminale nu am

#155
Highlander91

Highlander91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 05.09.2007
mane sobolanii sunt alte animale. Au corpul mic, javrele sunt de talie mare si au 10 kg. Si cel mai important, sobolanii nu pot vomita
Vreau ceva sigur si din prima :naughty:

#156
maradona13

maradona13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 27.06.2005

 spare-me, on May 28 2008, 16:54, said:

HUO romanilor...ca suntem prea lasi si prea lenesi sa ne mobilizam in indeplinirea unor obiective comune de interes general prioritar !
Ai mare dreptate la faza asta. Daca macar 1% din populatie ar avea ca obiectiv omorarea unui maidanez atunci acestia ar disparea intr-o luna. Eu ma duc sa-mi indeplinesc obiectivul :thumbup:

#157
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
oameni buni, lasati timpeniile de discutii pe forum. vedeti un ciine agresiv, rezolvati-l, nu povestiti pe forum sau prietenilor si cunoscutilor cum ati vazut un ciine agresiv. daca fiecare muscat de ciine din aia 200 pe zi i-ar lua gitul javrei respective n-ar mai fi probleme in mai putin de un an

#158
halford

halford

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 25.09.2006
Ma trezesc ieri dimineata, imi leg omul de cureaua cu cip, ii arunc o oala de mancare, apoi dau sa ma duc la paine. Nici nu ies bine si hop, nas in nas cu un tigan de caine, cu mobilul urland Guta si Adi candidatu' minune. Traversez si aud claxoane si scrasnete de frana- un dulau cu un Q7,cu ceafa groasa si lant de aur urla la mine, pe trecerea de pietoni - nu vezi bah ca sunt io? Un' te uiti,la luna? Intru la magazin si acolo doua catele cu permanent de Apaca dau din coate, una scuipa seminte pe jos, ailalta mi-o ia inainte, ma loveste in stomac. Cateaua de la tejghea ma ignora, plec suparata pe cainii astia care nu mai au nici un pic de bun simt. oricum, din frigider venea un iz de mortaciune, iar vand astia stricaciuni. Cand traversez inapoi, un zavod gras si hohotind de ras ma stropeste cu X5-ul din ditamai balta, e chiar fericit. Acasa, la TV,ce vad? 4 caini au violat o catelusa de 8 ani langa scara unui bloc, javrele de acolo s-au facut ca nu aud: un catelus de clasa a doua a fost omorat pt un telefon mobil,mai multi dulai fara ocupatie au furat mai multe capace de canal si a cazut o catea batrana acolo, si a crapat. In Nicaragua, razboi de guerilla intre mai multe haite - comunistii au luat ostatici, le-au taiat cozile, labele, apoi le-au dat foc si i-au ingropat. La bursa neagra, un ficat de caine se vinde cu 6000 de euro, iar o prospatura de catelusa virgina, cu 30 de euro per bucata. Nu se mai poate trai dom'le, cu javrele astea! Ar trebui exterminate toate, ca sa evitam cine stie ce razboi sau cine stie ce violuri, furturi...Sa nu mai intram si in politica, acolo chiar s-au strans toate javrele!

Edited by halford, 29 May 2008 - 22:01.


#159
Mirovaia_Scorb

Mirovaia_Scorb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,722
  • Înscris: 30.03.2004
Aaa, nota 10 pentru o abordare originală  :)

#160
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006

 halford, on May 29 2008, 23:00, said:

Ma trezesc ieri dimineata, imi leg omul de cureaua cu cip, ii arunc o oala de mancare, apoi dau sa ma duc la paine. Nici nu ies bine si hop, nas in nas cu un tigan de caine, cu mobilul urland Guta si Adi candidatu' minune. Traversez si aud claxoane si scrasnete de frana- un dulau cu un Q7,cu ceafa groasa si lant de aur urla la mine, pe trecerea de pietoni - nu vezi bah ca sunt io? Un' te uiti,la luna? Intru la magazin si acolo doua catele cu permanent de Apaca dau din coate, una scuipa seminte pe jos, ailalta mi-o ia inainte, ma loveste in stomac. Cateaua de la tejghea ma ignora, plec suparata pe cainii astia care nu mai au nici un pic de bun simt. oricum, din frigider venea un iz de mortaciune, iar vand astia stricaciuni. Cand traversez inapoi, un zavod gras si hohotind de ras ma stropeste cu X5-ul din ditamai balta, e chiar fericit. Acasa, la TV,ce vad? 4 caini au violat o catelusa de 8 ani langa scara unui bloc, javrele de acolo s-au facut ca nu aud: un catelus de clasa a doua a fost omorat pt un telefon mobil,mai multi dulai fara ocupatie au furat mai multe capace de canal si a cazut o catea batrana acolo, si a crapat. In Nicaragua, razboi de guerilla intre mai multe haite - comunistii au luat ostatici, le-au taiat cozile, labele, apoi le-au dat foc si i-au ingropat. La bursa neagra, un ficat de caine se vinde cu 6000 de euro, iar o prospatura de catelusa virgina, cu 30 de euro per bucata. Nu se mai poate trai dom'le, cu javrele astea! Ar trebui exterminate toate, ca sa evitam cine stie ce razboi sau cine stie ce violuri, furturi...Sa nu mai intram si in politica, acolo chiar s-au strans toate javrele!

Vai ce originalitate de 2 lei.

#161
Un-Baiat

Un-Baiat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 881
  • Înscris: 31.07.2006

 halford, on May 29 2008, 23:00, said:

Ma trezesc ieri dimineata, imi leg omul de cureaua cu cip, ii arunc o oala de mancare, apoi dau sa ma duc la paine. Nici nu ies bine si hop, nas in nas cu un tigan de caine, cu mobilul urland Guta si Adi candidatu' minune. Traversez si aud claxoane si scrasnete de frana- un dulau cu un Q7,cu ceafa groasa si lant de aur urla la mine, pe trecerea de pietoni - nu vezi bah ca sunt io? Un' te uiti,la luna? Intru la magazin si acolo doua catele cu permanent de Apaca dau din coate, una scuipa seminte pe jos, ailalta mi-o ia inainte, ma loveste in stomac. Cateaua de la tejghea ma ignora, plec suparata pe cainii astia care nu mai au nici un pic de bun simt. oricum, din frigider venea un iz de mortaciune, iar vand astia stricaciuni. Cand traversez inapoi, un zavod gras si hohotind de ras ma stropeste cu X5-ul din ditamai balta, e chiar fericit. Acasa, la TV,ce vad? 4 caini au violat o catelusa de 8 ani langa scara unui bloc, javrele de acolo s-au facut ca nu aud: un catelus de clasa a doua a fost omorat pt un telefon mobil,mai multi dulai fara ocupatie au furat mai multe capace de canal si a cazut o catea batrana acolo, si a crapat. In Nicaragua, razboi de guerilla intre mai multe haite - comunistii au luat ostatici, le-au taiat cozile, labele, apoi le-au dat foc si i-au ingropat. La bursa neagra, un ficat de caine se vinde cu 6000 de euro, iar o prospatura de catelusa virgina, cu 30 de euro per bucata. Nu se mai poate trai dom'le, cu javrele astea! Ar trebui exterminate toate, ca sa evitam cine stie ce razboi sau cine stie ce violuri, furturi...Sa nu mai intram si in politica, acolo chiar s-au strans toate javrele!
Pfff.... cat de patetic nene !

#162
Highlander91

Highlander91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 05.09.2007
zoofili raman zoofili si la a 10-a reincarnare :mellow:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate