Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling
 

Alegere liceu Bucuresti...

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
DMoE

DMoE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.03.2007
Salutare!
Deocamdata locuiesc si invat in Focsani, resedinta judetului Vrancea.
Dupa multe discutii cu mama, am decis sa fac un liceu din Bucuresti, pentru a fi mai aproape de ea si de restul rudelor.
Oricum, din moment ce nu stiu ce licee sunt "bune" in acest oras, va cer voua ajutorul.
Pana acum media generala se invarte in jurul 9.60-9.70 , iar cea de la teze este aproximatv 9+ , cam ce licee acceptabile stiti?
Ceva profil mate-info si daca se poate fara manelari  :D ...

#2
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
Manelari vei gasi peste tot. Atat in Bucuresti, cat si in toate orasele si regiunile acestei tari.

Mate-info... cam toate au mate-info acum. Depinde de cat de multe "fite" vrei sa aiba liceul. Cred ca asta este unul din criterii in ziua de azi.
Eu am facut la Colegiu National de Posta si Telecomunicatii "Gh Airinei". A fost un liceu bun, inca este din cate am inteles. Dar nu mai este la fel ca atfmosfera. Nici un liceu nu mai e la fel.

#3
icx

icx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 635
  • Înscris: 25.02.2007
Dacă Gh. Airinei e "liceu bun", atunci Eminescu are numai olimpici internationali.

#4
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002

 icx, on May 13 2008, 09:55, said:

Dacă Gh. Airinei e "liceu bun", atunci Eminescu are numai olimpici internationali.
Detaliaza.
Si da, am zis ca "a fost". Sper sa se vada  :D .

#5
Rules_suck

Rules_suck

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 10.08.2007
Ce mai stii sa faci in afara de materiile obisnuite [mate/rom/geogra/istor] ?

#6
DMoE

DMoE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.03.2007
Pai... ca orice copchil din ziua de azi, sunt pasionat de calculator... Deocamdata incerc sa invat PHP, HTML si MySQL
Si la materii, nu stiu ce sa zic... Engleza imi place si ma descurc bine, iar la restul nu ma complic. Incerc doar sa lucrez atat incat sa iau note acceptabile, nu sa ies in evidenta...

#7
DMoE

DMoE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.03.2007
M-am gandit si la Caragiale, dar am inteles ca media de admitere s-ar putea sa fie aproximativ 9.50...

#8
ckconsta

ckconsta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.05.2008
Ai putea intreba de brosura cu licee.


Si eu sunt tot elev in a 8-a


Si media mea e cam 9.40


Pe lista dak e pun primu lazaru


Nu gasesc broshura mea da dak e sa o vad iti spun cu cat se intra in Caragiale :)


Am deschis si eu un topic cu ora la care se afiseaza baremul la matematica, daca stii, sa postezi te rog :D

Edited by ckconsta, 15 May 2008 - 18:37.


#9
deRoberto

deRoberto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 29.04.2008
Depinde in ce zona din Bucuresti vei sta . Iulia Hasdeu e un liceu foarte bun pentru media ta ( admiterea de anul trecut a fost sub 9.30 , am brosura  :D ca si eu caut ) . Mai e Sincai , Spiru Haret , Rosetti ( foarte modern , dar reputatie aproape de zero - plin de manelari si arfisti din pacate ) .


Oricum fiecare liceu are partile lui naspa . Succes.

#10
costinthebest

costinthebest

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 16.01.2007
De ce nu vii la Iulia Hasdeu (liceul meu :) )? La media ta, ai putea incerca si Sincai si Matei Basarab. Daca vrei bilingv, alege George Cosbuc.

Edited by costinthebest, 18 May 2008 - 18:20.


#11
bilder

bilder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 917
  • Înscris: 17.06.2007
Profii din Iulia Hasdeu pe care i-am avut eu m-au cam nemultumit. Mai ales la matematica, unde am avut 5 profi si abia ultimul (cel de anul asta) a fost bun. Chiar foarte bun. La info, la fel, am avut 4 profi iar cea de anul asta e super de treaba si cunoaste foarte bine materia. La Romana profa a fost buna, la fel cu Fizica, unde, nu exagerez, profa este cea mai buna din Bucuresti (parerea mea...). La istorie de asemenea proful isi stie foarte bine materia.
Biologie (acceptabil);
Chimie (2 profe - 1buna, 1 slaba);
Stiintele socio umane au avut profi buni;

Colegii (atat ai mei cat si cei de la alte clase) nu mi se par fitzosi (adica, sunt, dar .....sunt "fițoși", nu "fitzosi", daca ma intelegi :lol: )

Eu mi-am incheiat reviewul liceului Iulia Hasdeu si iti doresc sa faci cea mai buna alegere!

p.s.: @costinthebest: In ce clasa esti?

#12
DMoE

DMoE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.03.2007
Pana acum topul meu e acesta: Hasdeu, Cantemir, Madgearu si Rosetti.
Idei?

#13
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009
Buna! Anul acesta termin a opta si am inceput si eu sa ma gandesc la ce liceu sa dau.Si eu mi-am dorit foarte mult sa ma duc la Iulia Hasdeu dar se pare ca media nu prea imi permite...asa ca m-am axat pe liceele cu medii putin mai mici(8,70-8,80). Ma gandesc acum la Basarab si A.I.Cuza. Este cineva de acolo? Ce stiti despre ele si, daca stie cineva, cam care a fost ultima medie la Iulia Hasdeu?

 AlexaF, on Jan 27 2009, 13:53, said:

Buna! Anul acesta termin a opta si am inceput si eu sa ma gandesc la ce liceu sa dau.Si eu mi-am dorit foarte mult sa ma duc la Iulia Hasdeu dar se pare ca media nu prea imi permite...asa ca m-am axat pe liceele cu medii putin mai mici(8,70-8,80). Ma gandesc acum la Basarab si A.I.Cuza. Este cineva de acolo? Ce stiti despre ele si, daca stie cineva, cam care a fost ultima medie la Iulia Hasdeu?
Mentionez ca vreau la profil mate-info

#14
-Vik-

-Vik-

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.02.2009
Salut! ;) ce parere aveti despre Liceul Al. I. Cuza?? :D

#15
Ion_Cristoiu

Ion_Cristoiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 846
  • Înscris: 31.07.2008
Vedeti pe www.edu.ro rezultatele la admitere 2008 pe licee ca sa aflati ultima medie de intrare.

#16
raspiy6

raspiy6

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.03.2013
buna ! sunt si eu clasa a VIII a si am parte de o avalansa de idei in legatura cu liceul dorit.... media mea generala este 10 ,iar la examene sper ca va fi totul la fel de bine...asadar, am inceput sa ma gandesc serios la ce vreau sa fac si nu stiu ce sa aleg : familia ma indruma spre Iulia Hasdeu, liceu foarte aproape de casa mea, insa eu am aspiratii mai inalte, ca de exemplu Mihai Viteazu, Gheorge Lazar sau Sf. Sava...ce ma sfatuiti si cum e in fiecare dintre aceste licee? Va multumesc anticipat ! ( reiau aceasta discutie deoarece sunt noua pe site si nu ma descurc foarte bine incat sa incep eu o noua pagina cu intrebari:D )

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate