Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...
 Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie
 Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw
 Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...
 

Race Driver Grid

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
167 răspunsuri în acest subiect

#127
bleh

bleh

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 936
  • Înscris: 30.08.2004
Si cand vei fi, o sa realizezi cat de arcade este acest joc ridicat in slavi de toata lumea, chiar numit simulator de cei care nu s-au jucat decat nfs post-underground.
Este un joc bun, chiar foarte bun avand in vedere dudele cu masini iesite in ultima vreme, dar putin supraevaluat. Eu l-am terminat si am si jucat o vreme online, am ajuns chiar Elite inainte sa ma satur de el, deci stiu ce ii poate pielea. Este distractiv si variat o vreme, dar realist si "simulator" in nici un caz.
Daca vrei un joc care sa fie aproape de condusul unei masini reale, iti recomand GT Legends, iti da o senzatie aparte jocul ala, mai ales daca joci fara stability help, adica dificultate de la Amateur in sus. Si cutie manuala, obligatoriu.
Tin minte cand eram "noob" online (la Grid ma refer), respectam trasele ideale, punctele de franare, tot, si ma depaseau aialalti de zici ca stateam pe loc. Sau si mai bine, intrau in mine si ma scoteau in decor direct. De multe ori am luat dauna totala din cauza ca franam pt o curba lenta si din spate veneau berbecii asa de tare incat ma ingramadeau in parapet si "race over, kid".
Numai in Grid se poate sa iei viraje legendare gen eau-rouge, blanchimont (de pe spa-francorchamps) la viteze la care nici pilotii de F1 nu viseaza, sau sa franezi pt un ac de par dupa ce cu 50m inainte de el erai in acceleratie la 300+ km/h. Unde e realismul ? Distractiv da, realist in nici un caz.

Editat de bleh, 27 octombrie 2008 - 18:06.


#128
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.800
  • Înscris: 28.05.2006
Tocmai am instalat si eu jocul si pot sa spun ca e foarte misto. Am insa o problema - am un controller Logitech Rumblepad 2 si nu stiu cum sa-l configurez sa pot sa joc cu el. Practic jocul nu il detecteaza. Stie cineva? Cumva nu e suportat?

LE: Nevermind, pana la urma am reusit. Trebuie configurat manual. Superb jocul!

Editat de Florinbv, 27 octombrie 2008 - 22:17.


#129
S3rban77

S3rban77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.523
  • Înscris: 16.08.2008
Sincer nu pot sa inteleg de ce va plageti de controale :scratchchin:
Eu pe tastatura(ca vad ca e mai nasol din cele spuse de voi) joc nemaipomenit . ProStreet ma tragea in afara mai mereu cand apasam handbrakeul . Aicea reactioneaza normal....adica spin-out :lol: :lol:
Ce imi place foarte mult e ca damangeul e pe piese si pe tractiunea de roti iar ca "disciplina" (cum se zice) Le Mans 24h :naughty: Super tare ... mi-a trebuit 2 incercari ca sa-l termin ca in prima mi-am terminat toate "replay-urile" (sa le zicem asa) cu un domn de la o echipa adversa care in acelasi scenariu mereu si mereu se baga in mine si derapam ca toti dracii ...

Per total este un joc mai mult decat excelent  :coolspeak:

#130
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.038
  • Înscris: 19.03.2008
Daca te obisnuiesti cu el, la inceput multora li se pare foarte ciudat in felul in care reactioneaza masinile, unul din ei fiind si eu.Ce ma enerveaza cel mai tare sunt deraparile acelea pe iarba, eu cand intru pe iarba nu mai pot iesi, trebuie sa o tin tot inainte caci daca virez putin la dreapta/stanga ma rotesc 360 Grade automat :angry:.

#131
cata_phantom

cata_phantom

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 271
  • Înscris: 13.04.2008

Vizualizare mesajAlexGP, pe Oct 3 2008, 18:00, a scris:

Am gasit pe net solutia pentru eliminarea efectului de sepia si aducerea culorilor la nuante mai reale!! Si 4-5 candre pe secunda in plus! :P

Fiesierele din arhiva trebuie puse peste (suprascriere) fisierele din \Codemasters\GRID\postprocess!!

Si faceti back-up inainte... nu se stie!

Atașament postprocess.zip

mai poti pune odata fisierele acelea ca nu merg , cand descarc imi da un file index . ms anticipat

#132
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 2.419
  • Înscris: 03.01.2007

Vizualizare mesajcata_phantom, pe Apr 5 2009, 13:50, a scris:

mai poti pune odata fisierele acelea ca nu merg , cand descarc imi da un file index . ms anticipat

Merg downoadate!

Dar vezi ca nu merita, cauzeaza probleme!

#133
crosslock

crosslock

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 143
  • Înscris: 08.03.2008
merge si pe multiplayer, e fain tare. creati cont, online->play online-> ranked-> quick match sau custom match dupa preferinte. si eu am incercat sa joc cu un prieten si a mers. am dat pe private sa fim lasati in pace. bafta

#134
Ciprian-94

Ciprian-94

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 198
  • Înscris: 16.04.2009
Salutare!!!! Miam cumparat jocul acum o luna de zile ,lam terminat si mia placut din cap pana in coada . Nu am nimic ce sa i reprojez nimic. Grafica este foarte buna . Multumesc. :P

#135
boshko

boshko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 83
  • Înscris: 25.10.2007
Probabil s-a mai discutat de 1 milion de ori problema dar sincer avand in vedere ora tarzie la care scriu acest post nu am mai stat sa ma pun la curent cu tot ceea ce s-a discutat pe thread.Problema mea este ca Grid pare a fi singurul joc cu masini pe care nu il pot juca din cauza controlerului(tastatura) orice apasare mai pronuntata a <- sau -> ma propulseaza automat in parapeti sau in afara circuitului,parca vireaza prea rapid,am modificat din meniu sa vireze mai greu dar tot degeaba, este vreun patch ceva cu care sa pot conduce mai usor? multumesc anticipat PS: grafica fenomenala!

#136
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.981
  • Înscris: 14.04.2008
voi ce setari vati facut la Advanced ? la sterring si chestiile celelalte ?  :D

#137
loudwishpers

loudwishpers

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 421
  • Înscris: 05.12.2008

Vizualizare mesajGh3r0m, pe 13th September 2009, 15:36, a scris:

voi ce setari vati facut la Advanced ? la sterring si chestiile celelalte ?  :D
Nu pot sa-l setez,pt a putea folosi gamepad-ul (Logitech). Va rog,ma poate ajuta cineva ?

#138
dantim1

dantim1

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 687
  • Înscris: 27.06.2002

Citat

GRID 1.3 Patch for the PC is now available
The patch can be used with versions 1.0, 1.1 & 1.2. Patch will also be made available in a few days for Steam, Metaboli, Direct2Drive and Boonty.

Once again, our sincere apologies it has taken this long to get it released.

List of fixes below:

GRID Patch 1.3

- Added support for additional content packs.

- Added support for Motion Platform D-Box.

- Increasing the maximum view distance by 1 km so it is possible to see the entire length of the hill roads on San Francisco

- Fix for personal best lap time not replacing world record lap time when playing without internet connection.

- Fix for race day personal best lap times only being valid for first race in a grid world event.

- Fix for being able to select too many different types of cars in multiplayer events Long Beach Battle and Drift Inter GP.

- Fix for being able to select the Pontiac GTO in multiplayer Touring cars events.

- Fix for vehicles bought on eBay applying performance modifiers when playing multiplayer events.

- Fix for being awarded 1 lap in online stats for freestyle drift events.

- Prevented the editing ebay.xml cheat


#139
loudwishpers

loudwishpers

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 421
  • Înscris: 05.12.2008

Vizualizare mesajloudwishpers, pe 13th October 2009, 14:53, a scris:

Nu pot sa-l setez,pt a putea folosi gamepad-ul (Logitech). Va rog,ma poate ajuta cineva ?
Nu stie nimeni ?

#140
AdCrys20

AdCrys20

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 515
  • Înscris: 01.05.2007
Baieti , nu mai faceti posturi aiurea!

1. Grid este Simulator ... NeFeSe este arcade ** Deci nu puteti compara GRID cu NFS

2. Simulatorul este foarte aproape de realitate ... arcade este pe langa total ** Niciodata masinile reale in trafic nu se vor compara cu cele de pe PC

#141
Razor19111

Razor19111

    New Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 19
  • Înscris: 10.11.2009

Vizualizare mesajAdCrys20, pe 10th November 2009, 15:24, a scris:

Baieti , nu mai faceti posturi aiurea!

1. Grid este Simulator ... NeFeSe este arcade ** Deci nu puteti compara GRID cu NFS

2. Simulatorul este foarte aproape de realitate ... arcade este pe langa total ** Niciodata masinile reale in trafic nu se vor compara cu cele de pe PC
mai bine ai tace.
1.Grid nu este un simulator in totalitate, e 50% simulator 50% arcade. toate Nfs au fost arcade pana la Nfs shift, care e un simulator mult mai bun decat Grid.
2.Ineed simulatorul este pe aproape de realitate.

#142
badboyallyn

badboyallyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.875
  • Înscris: 01.05.2007

Vizualizare mesajAdCrys20, pe 10th November 2009, 14:24, a scris:

Baieti , nu mai faceti posturi aiurea!

1. Grid este Simulator ... NeFeSe este arcade ** Deci nu puteti compara GRID cu NFS

2. Simulatorul este foarte aproape de realitate ... arcade este pe langa total ** Niciodata masinile reale in trafic nu se vor compara cu cele de pe PC

grid este un simulator pt prostime. poti sa il faci cat de cat sa se apropie de realitate cu setarile corecte, dar poti sa il joci si de pe tastatura, de distractie.. la fel si shift, care nu e prea departe.

#143
loudwishpers

loudwishpers

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 421
  • Înscris: 05.12.2008

Vizualizare mesajbadboyallyn, pe 10th November 2009, 18:49, a scris:

grid este un simulator pt prostime. poti sa il faci cat de cat sa se apropie de realitate cu setarile corecte, dar poti sa il joci si de pe tastatura, de distractie.. la fel si shift, care nu e prea departe.
Va rog sa ma ajutati,daca exista solutie. Imi place jocul asta,GRID, dar un singur lucru mi se pare enervant,cel putin mie. Anume ca,dupa ce ma lovesc cu masina de alte masini,sau ziduri,etc, directia masinii e dereglata   :D  :D  si mi-e aproape imposibil s-o mai controlez.
Se poate face ceva din "OPTIONS" sa nu mai fie asa ? Vrea sa para real,ok - de acord,dar ma deranjeaza.
Daca se poate,va rog sa-mi explicati ce anume am de modificat.
Multumesc.

#144
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.019
  • Înscris: 18.05.2009
 Pui demage pe off sau visual only daca nu esti in stare sa pilotezi masina da online nu prea se joaca cu demage pe off decat la non-ranked.Ai sa vezi ca in vreo 2 saptamani nu o sa mai faci mai deloc crash-uri.

urmeaza spoiler de preferat sa nu va uitati daca nu ati terminat jocul (tu totusi ar trebui sa te uiti)


Spoiler

Editat de SpeedDemon, 06 decembrie 2009 - 08:36.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate