Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Race Driver Grid

- - - - -
  • Please log in to reply
167 replies to this topic

#109
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Am incercat si asta.... :death: Extraterestrii nu sunt!

Intr-un final l-am facut sa mearga: am modificat xml-ul (am pus false), am intrat in joc si am schimbat ceva in setarile grafice.Apoi mi-a cerut restart jocul si cand s-a deschis din nou, a disparut post processingul!

Dar parca imi placea mai mult cu hartile modificate , in ciuda bugurilor....

#110
musso

musso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 27.06.2005
utile comentariile... s-a mai imbunatatit jocul pe care-l parasisem cu ceva timp in urma...
dar... cum se schimba camera???? am incercat in controls, acolo arata ce de pe ENTER , dar nu merge deloc... sau nu merge in cariera??? sau....??????

#111
CLAXON

CLAXON

    din Republica Bananiera Romania

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 07.04.2006

View Postilie predator, on Oct 5 2008, 12:34, said:

O intrebare !Jocul o sa mearga la acelasi fps ? Poate chiar mai bine ? Sunt chiar curios , ca vreau si eu sa fac aceasta setare . :)

L.E:Am facut cum a zis bleh si chiar a mers , iata rezultatul !
mm.... unde e umbra masinilor?  :deadtongue:

#112
alex_5kg

alex_5kg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 07.07.2007
Eu nu aud motorul decat daca dau camera in interiorul masinii...frustrant !

#113
ilie predator

ilie predator

    from SCI Trek

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,778
  • Înscris: 10.09.2007

View PostCLAXON, on Oct 6 2008, 09:10, said:

mm.... unde e umbra masinilor?  :deadtongue:
Eu am dezactivat shadows din joc !

#114
softimiu

softimiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 08.07.2006
Nu cumva Grid are control infect la masina ? Am incercat sa il joc, dar se misca nasol.

#115
ilie predator

ilie predator

    from SCI Trek

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,778
  • Înscris: 10.09.2007

View Postsoftimiu, on Oct 9 2008, 20:26, said:

Nu cumva Grid are control infect la masina ? Am incercat sa il joc, dar se misca nasol.
Pai e simulator si daia ti se pare tie infect , ca te-ai invatat cu nfs-urile care acelea sunt arcade , race driver grid este printre singurele in care am avut un feeling adevarat ca chiar conduceam !

#116
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Tot respectul pentru echipa ce a participat la creeare lui GRID ! Pentru mine este cel mai bun joc cu Masini pe care l-am jucat (race) ! Frumos jocul ! Grafica super ok ! Jos palaria ...  B) !

#117
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005

View PostaWp_viTal, on Oct 10 2008, 23:05, said:

Tot respectul pentru echipa ce a participat la creeare lui GRID ! Pentru mine este cel mai bun joc cu Masini pe care l-am jucat (race) ! Frumos jocul ! Grafica super ok ! Jos palaria ...  B) !

Ai uitat sa mentionezi ca bine optimizat. :P
Ce nu prea imi place e ca incep, de la un moment dat, sa se repete circuitele. :) Dar nu e mare bai.

#118
fkn0wned

fkn0wned

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 05.08.2008

View Postsoftimiu, on Oct 9 2008, 20:26, said:

Nu cumva Grid are control infect la masina ? Am incercat sa il joc, dar se misca nasol.

Daca intrii cu masina in curba de zici ca esti cu roaba normal ca se duce nasol.Invata sa mergi , sa franezi la timp etc.

Edited by fkn0wned, 13 October 2008 - 17:52.


#119
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007

View Postfkn0wned, on Oct 13 2008, 18:52, said:

Daca intrii cu masina in curba de zici ca esti cu roaba normal ca se duce nasol.Invata sa mergi , sa franezi la timp etc.

Generatia nefese?!?

#120
Valerys

Valerys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 12.06.2007
Exista vreo optiune din meniu sa fac masina sa se miste cam ca la NFS ProStreet (pe la steering etc.) ? Fiindca tocmai ce am terminat acest joc si cand intru in GRID dau cu masina de toti peretii, la curse mai merge, ies pe locul 1  ^_^  insa la drift e sub orice critica, nu pot sa scap de pereti, la 10m dau de unul  :cursing:
\\Controlul de la GRID mi se pare mai arcade decat la ProStreet, deci ne are cum sa fie invers, apas nitel spre stanga/dreapta si masina mi se invarte in cerc. Asta numiti voi simulator? Este total opus ca si control lui WTCC. Si NFS si GRID sunt arcade asa ca nu mai comentati aiurea.
PS: Pana si roaba ia mai greu curbele :lol:

Si inca o chestie care vreau s-o dezactivez: am tot timpul senzatia ca masina e pe arcuri si se tot balangane, am ajuns sa-mi distrug masina doar urcand un deal :lol:

Edited by Valerys, 14 October 2008 - 08:10.


#121
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005

View PostValerys, on Oct 14 2008, 09:07, said:

Exista vreo optiune din meniu sa fac masina sa se miste cam ca la NFS ProStreet (pe la steering etc.) ? Fiindca tocmai ce am terminat acest joc si cand intru in GRID dau cu masina de toti peretii, la curse mai merge, ies pe locul 1  ^_^  insa la drift e sub orice critica, nu pot sa scap de pereti, la 10m dau de unul  :cursing:
\\Controlul de la GRID mi se pare mai arcade decat la ProStreet, deci ne are cum sa fie invers, apas nitel spre stanga/dreapta si masina mi se invarte in cerc. Asta numiti voi simulator? Este total opus ca si control lui WTCC. Si NFS si GRID sunt arcade asa ca nu mai comentati aiurea.
PS: Pana si roaba ia mai greu curbele :lol:

Si inca o chestie care vreau s-o dezactivez: am tot timpul senzatia ca masina e pe arcuri si se tot balangane, am ajuns sa-mi distrug masina doar urcand un deal :lol:

Nu compara varza cu budinca.

Si in GTR2 si Race 07 se invarte masina in cerc daca nu "o calci" cu simt.

#122
Valerys

Valerys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 12.06.2007

View PostAndreas1, on Oct 14 2008, 17:47, said:

Nu compara varza cu budinca.

Si in GTR2 si Race 07 se invarte masina in cerc daca nu "o calci" cu simt.
Tocmai asta am zis, ca nu se compara...
Se invarte si la Race07 masina insa nu daca apas stanga sau dreapta pentru o fractiune de secunda.

In fine, ceea ce ma deranjeaza cel mai mult acum este driftul, exista vreun trick ceva ca sa fie mai simplu, adica ratez eu niste butoane, miscari, ceva fata de cele uzuale?

#123
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007

View PostValerys, on Oct 14 2008, 20:02, said:

Tocmai asta am zis, ca nu se compara...
Se invarte si la Race07 masina insa nu daca apas stanga sau dreapta pentru o fractiune de secunda.

In fine, ceea ce ma deranjeaza cel mai mult acum este driftul, exista vreun trick ceva ca sa fie mai simplu, adica ratez eu niste butoane, miscari, ceva fata de cele uzuale?

Ideea e ca jocul fiind portat de pe Xbox360, a fost facut pentru a fi jucat cel putin cu un gamepad, daca nu cu un volan...
Tastatura nu "stie" dacat maxim dreapta, maxim stanga, la gamepad, folosind stick-urile analogice ai un control mult mai fin al directiei si acceleratiei.

Desi i-am vazut pe unii care jucat din tastatura si scoteau in freestyle drift , in 3 minute, peste 40 milioane!

#124
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Controlul este foarte bun . Dupa 10 curse prinzi miscarea ... :))) Normal ca daca iesi din NFS U/C/MW si intri in Grid dif. la control este imensa .... asta este mult mai real !

Imi place , cand pun camera din lateral si la 250-300km/h pun frana ... pana la 0km/h si se inrosesc discurile ... mai ales in cursele pe timp de noapte (acolo am observat asta)

Edited by aWp_viTal, 25 October 2008 - 14:35.


#125
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Faza cu discurile de frana.... favorita mea!

#126
radukjunior

radukjunior

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 25.10.2007
Super jocul...m-am jucat si eu ceva..dar vai greu ma mai descurc cu, controlul.
Se vede ca nu sunt sofer in realitate...inca  ^_^

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate