Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania

Ușa exterioara care scar5...

Felicitari Republica Moldova pent...
 Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...

Probleme baterie monde 3
 Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror

Tarot (2024)
 Prescriere datorii parinti decedati

Utilizare credit cartela Vodafone

La multi ani @Cousteau !

Inlocuire hdd cu ssd la NVR
 

Race Driver Grid

- - - - -
  • Please log in to reply
167 replies to this topic

#145
loudwishpers

loudwishpers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 05.12.2008

View PostSpeedDemon, on 6th December 2009, 08:19, said:

 Pui demage pe off sau visual only daca nu esti in stare sa pilotezi masina da online nu prea se joaca cu demage pe off decat la non-ranked.Ai sa vezi ca in vreo 2 saptamani nu o sa mai faci mai deloc crash-uri.

urmeaza spoiler de preferat sa nu va uitati daca nu ati terminat jocul (tu totusi ar trebui sa te uiti)


Spoiler
Nu joc online. Am cautat peste tot in OPTIONS,dar nu am vazut " Visual only" sau "Damage". Daca ai jocul instalat,poti sa-mi atasezi o poza ? Nu stiu de unde trebuie sa modific.
Si inca ceva. Am incercat de vreo 15-20 de ori,nu merge. Setez la GRAPHICS,imi setez rezolutie,etc....dar dupa ce inchid si redeschid jocul,nu tine minte setarile, doar rezolutia.
Am instalat si ultimul patch 1.3 ,dar tot asa. E de-a dreptul enervant ca atunci cand vreau sa joc,sa tot setez la GRAPHICS. Aveti vreo idee ce sa fac ???

Edited by loudwishpers, 06 December 2009 - 20:25.


#146
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
 Tre' sa termini jocul ca sa poti pune demage pe off
Spoiler
 sau sa gasesti codul pt deblocarea la cheat-ul asta.Cat despre patch-ul 1.3 nu stiu cei cu el am jucat grid de la 1.00 pana la 1.2 si noi jucam cu 1.0 ca sa ne putem "atinge" online ca de la 1.1 se joaca cu masini fantoma online. 

Edited by SpeedDemon, 06 December 2009 - 20:56.


#147
loudwishpers

loudwishpers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 05.12.2008

View PostSpeedDemon, on 6th December 2009, 21:55, said:

 Tre' sa termini jocul ca sa poti pune demage pe off
Spoiler
 sau sa gasesti codul pt deblocarea la cheat-ul asta.Cat despre patch-ul 1.3 nu stiu cei cu el am jucat grid de la 1.00 pana la 1.2 si noi jucam cu 1.0 ca sa ne putem "atinge" online ca de la 1.1 se joaca cu masini fantoma online. 
Adica trebuie sa termin jocul,sa pot pune DAMAGE pe OFF ? Pai dupa ce termin jocul ,nu-l mai joc. De ce l-as rejuca ?
Probabil am inteles eu gresit. Poti sa-mi trimiti SAVED GAMES de la GRID ? Te rog mult de tot.
Chestia cu salvarile tot nu reusesc s-o inteleg. De ce nu tine minte cum salez eu setarile la GRAPHICS ?

#148
MaVeRicK89

MaVeRicK89

    We're all mad here

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 20.07.2008
Eu cand l-am jucat nici nu m-a deranjat damage-ul prea mult, chiar m-a "fascinat" ca nu mai jucasem un joc cu damage care sa afecteze handlingul masinii. :))

#149
loudwishpers

loudwishpers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 05.12.2008
Imi place foarte mult jocul asta. Dar parca la grafica se vede asa ca ceatza ( scuze pt TZ ) :)
Ce jocuri mai recente ( racing ) imi recomandati ? Am jucat NFS Shift,si Dirt 2.   GTR2 |  GTR Evolution le-am jucat foarte putin,la un amic. Nu pot sa zic ca m-au fascinat.
Despre NFS Pro Street,ce parere aveti ?

#150
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007

View Postloudwishpers, on 7th December 2009, 00:39, said:

Despre NFS Pro Street,ce parere aveti ?
Lasă Street-ul, că Shift este mult mai bun. Îți recomand eu unul, dar din păcate este pentru XBOX: Forza Motorsport 3.

#151
loudwishpers

loudwishpers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 05.12.2008

View PostSpeedDemon, on 6th December 2009, 21:55, said:

 Tre' sa termini jocul ca sa poti pune demage pe off
Spoiler
 sau sa gasesti codul pt deblocarea la cheat-ul asta.Cat despre patch-ul 1.3 nu stiu cei cu el am jucat grid de la 1.00 pana la 1.2 si noi jucam cu 1.0 ca sa ne putem "atinge" online ca de la 1.1 se joaca cu masini fantoma online. 

Cum adica sa gasesc codul pt deblocarea la cheat-ul asta ?
Mi se pare un joc foarte reusit,chiar daca la grafica nu e la nivelul altor jocuri mai recente.Singurul lucru ce nu-mi place,legat de grafica e ca se vede ca in ceatza,dar nu ma deranjeaza prea tare.
Va intreb pe voi,cei care sunteti gameri mai " inraiti " : cand o sa apara continuarea la GRID ?

#152
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Codemasters nu a anuntat nimic da' Dirt 2 se poate chema foarte bine si GRID 2.
Cat despre grafica in ceata ilm joci la detalii maxime si nu se vede clar ca la mine se vede luna la 1680x1050 cu 8xAA?

Cat de faza cu codul pe softpedia se presupune ca ai jocul original si poti da telefon la aia avand un key genuine :lol:.

Edited by SpeedDemon, 07 December 2009 - 18:23.


#153
loudwishpers

loudwishpers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 05.12.2008

View PostSpeedDemon, on 7th December 2009, 19:17, said:

Codemasters nu a anuntat nimic da' Dirt 2 se poate chema foarte bine si GRID 2.
Cat despre grafica in ceata ilm joci la detalii maxime si nu se vede clar ca la mine se vede luna la 1680x1050 cu 8xAA?

Cat de faza cu codul pe softpedia se presupune ca ai jocul original si poti da telefon la aia avand un key genuine :lol:.
Il joc la detalii maxime,pe 1680x1050. In fine,la grafica nu e ca NFS Shift,sau DIRT2,dar la orice altceva,e BESTIAL :) Am ajuns la concluzia ca,atata timp cat jocul te "capteaza",grafica nu e asa importanta.
Niciodata n-am jucat vreun joc racing,8 ore pe zi :D :D

#154
loudwishpers

loudwishpers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 05.12.2008
Nu inteleg cum trebuie sa fac,cand am vreun accident,si vreau sa reiau cursa cu 6-7 secunde din urma.
Imi apare instant reply,apoi F1/F3/F4,etc,etc,etc.Dau reluare,ma duc inapoi cu vreo 6-7 secunde,dar pe urma cum fac,sa reiau cursa din acel punct ??Oricum am incercat,imi da exact acelasi rezultat,adica accidentul precedent,si nicium nu pot sa franez sau sa evit accidentul.
Va rog sa-mi explicati mai amanuntit cum trebuie procedat. Multumesc.

#155
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Apesi f12

#156
ColtAlb

ColtAlb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,639
  • Înscris: 11.01.2008
Am jucat și eu să văd ce-i poate pielea. La început am fost plăcut surprins datorită damage-ului. Dar apoi lasă de dorit. De abia mă lovesc de unul și nu mai pot controla mașina, sau iau parapetul în plin și mașina merge cât se poate de normal.
Să nu mai vorbim de 360-ul ăla idiot pe care nu-i de ajuns să-l facă odată, ci de 2-3 ori. :death:
Singurul lucru care m-a amuzat a fost Formula aia mică. Frânează de la 250 km/h la 0 în mai puțin de 3 secunde și 10 metri. Are un handling nebun, dacă te chinui puțin poți face un spin la viteză maximă. :lol:
Am jucat o dată cu ea și cred că am folosit doar o dată frână să nu iau parapetul (cred că n-ar fi problemă dacă ar scoate-o :lol:), în rest poți lua curbele la ce viteză vrei. :lol:

#157
bogdan7alex

bogdan7alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 543
  • Înscris: 13.03.2008

View Postloudwishpers, on 13th October 2009, 13:53, said:

Nu pot sa-l setez,pt a putea folosi gamepad-ul (Logitech). Va rog,ma poate ajuta cineva ?

Dai la custom settings la contol si practic dai click sau enter pe butonul stanga spre exemplu apoi apesi butonul de pe gamepad care vrei u sa fie stanga.

Da nimeni nu are probleme cu jocul asta?
Adica la mine merge bine cam 2 minute apoi merge sacadat.
Am laptop hp hdx16 1370us.
CPU- p7550 (2.6GHz);
GPU- nvidia gt130m (600MGz, 1GB DDR2);
RAM- 4GB DDR2 800MHz;
HDD- 500GB Seagate 5400rpm;
LCD- whidescreen 1366x768 8ms.
OS- Windows7 x64 (am incercat si cu x86 si degeaba).

Din cate am vazut pe you tube nu sunt singurul ce are problema asta. Am instalat si pach-ul 1.3.
De incalzit, laptopul nu prea se incalzeste fata de alte hp-uri, CPU si GPU in jur de 80 de grade iar HDD in jur de 44, asta cand e in stres, cand joc ceva.

Edited by bogdan7alex, 23 December 2009 - 20:39.


#158
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007

View Postbogdan7alex, on 23rd December 2009, 20:51, said:

Dai la custom settings la contol si practic dai click sau enter pe butonul stanga spre exemplu apoi apesi butonul de pe gamepad care vrei u sa fie stanga.

Da nimeni nu are probleme cu jocul asta?
Adica la mine merge bine cam 2 minute apoi merge sacadat.
Am laptop hp hdx16 1370us.
CPU- p7550 (2.6GHz);
GPU- nvidia gt130m (600MGz, 1GB DDR2);
RAM- 4GB DDR2 800MHz;
HDD- 500GB Seagate 5400rpm;
LCD- whidescreen 1366x768 8ms.
OS- Windows7 x64 (am incercat si cu x86 si degeaba).

Din cate am vazut pe you tube nu sunt singurul ce are problema asta. Am instalat si pach-ul 1.3.
De incalzit, laptopul nu prea se incalzeste fata de alte hp-uri, CPU si GPU in jur de 80 de grade iar HDD in jur de 44, asta cand e in stres, cand joc ceva.
Mai avea cineva probleme cu aceiasi placa video ca si a ta, dar in Dirt 2  :deadtongue:

#159
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
e accelasi om ii tin minte avatarul.

#160
bogdan7alex

bogdan7alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 543
  • Înscris: 13.03.2008

View Postk0r3k7, on 24th December 2009, 10:58, said:

Mai avea cineva probleme cu aceiasi placa video ca si a ta, dar in Dirt 2  :deadtongue:
Pai eu am probleme cu ea si in dirt2. Defapt sunt momente cand merge foarte bine dirt2 dar apoi lag. Imi arata 32fps si merge in lag (e aproape imposibil dar se intampla).

#161
nighthawk101

nighthawk101

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 26.04.2008
Am citit despre acest joc, am vazut cateva clipuri pe Youtube, si as vrea sa va intreb ceva inainte sa-l comand ; daca iau versiunea demo,pot sa joc si online cateva curse ?
Se joaca inca,online ? Unde il gasesc mai ieftin ? :thumbup:

#162
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Joaca cine GRID ONLINE ?

Doresc sa ne strangeam mai multi utilizatori Softpedia pentru a juca GRID online !

De organizare ma ocup eu , website , detalii ... etc

:thumbup:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate