Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Chiar așa o fi cu coca cola?

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#1
Nigel

Nigel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 24.08.2005
Oare chiar așa o fi cum scrie?  :huh:

Attached File  ColaCao.jpg   451.68K   491 downloads

ce este adevărat și ce este exagerare?

Edited by Nigel, 03 May 2008 - 08:30.


#2
tyrael

tyrael

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,926
  • Înscris: 26.09.2006
Faza cu dizolvatul cuiului n-o cred nici mort ! <_<

#3
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Pai nu ai cum sa o crezi pt ca nu e adevarat. Sunt atitea legende urbane despe Coca-Cola ca zici ca pun aia stricnina in sticle. Ca orice lucru, in exces face rau. Altfel sunt doar legende. O spune asta cineva care nu mai bea Coca-Cola de 2 ani.

#4
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
clar asa e, daca bei coca cola te dizolvi si mori. odata cind eram beat mi-a cazut coca cola pe mina si n-am observat. cind m-am trezit din betie nu mai aveam mina respectiva. de-atunci sint olog :(

#5
KenYa

KenYa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 11.11.2007
Funny post :bigwhitegrin: acuma serios nu numai coca-cola,ci orice alt lucru baut/facut/mancat in exces poate avea consecinte mai mult sau mai putin placute.Una ar fi distrugerea smaltului dintilor,iritarea mucoasei stomacale.Eu unul m-am lasat in general de bauturile carbogazoase.Mai beau decat pe la vreun party,o sarbatoare ceva.Si in plus de asta mai si ingrasa...

#6
mnezo

mnezo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,762
  • Înscris: 06.03.2006
Da' voi la mythbusters nu va uitati, nu?
Ce treaba au dieteticienii cu miturile urbane?

ontopic: zaharul dauneaza, restul sunt basme. (da, zaharul, ala alb si dulce si inofensiv)

Edited by mnezo, 03 May 2008 - 09:31.


#7
KenYa

KenYa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 11.11.2007
Incearca si tu sa bei cate-o cola in fiecare zi timp de o luna-doua.Poate ne spui si noua ce ai observat ;)

#8
mnezo

mnezo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,762
  • Înscris: 06.03.2006
KenYa mama, Coca Cola contine zahar..  :uhuhno:

#9
Nigel

Nigel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 24.08.2005
Nu mă refeream atît la efectele externe ale coca cola, nimeni nu o să curețe WCuri sau șuruburi de rugină, folosind coca cola.
Dar efectele asupra omului?  :scratchchin:

#10
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

 Mosotti, on May 3 2008, 10:20, said:

clar asa e, daca bei coca cola te dizolvi si mori. odata cind eram beat mi-a cazut coca cola pe mina si n-am observat. cind m-am trezit din betie nu mai aveam mina respectiva. de-atunci sint olog :(
și dacă-ți cădea pă picior te trezeai ciung, nu ? :roflmao:

coca cola e bulșit :D beți mă bere

#11
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006

 Nigel, on May 3 2008, 11:26, said:

Nu mă refeream atît la efectele externe ale coca cola, nimeni nu o să curețe WCuri sau șuruburi de rugină, folosind coca cola.
Dar efectele asupra omului?  :scratchchin:
Depinde de cantitate.... oricum e cah. Eu merg pe pepsi cand am de gand sa beau ceva din categoria asta.

#12
Cioclul

Cioclul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 27.04.2008
Coca Cola face burta. Pentru faptul ca faci o buba mare in stomac care creste in timp, si implicit iti creste si burta.

(Sper ca n-o sa ma intrebe careva daca stiu vreo bautura care face buba mai jos de burta, ca sa creasca implicit si ...)

#13
KenYa

KenYa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 11.11.2007

 Cutzu, on May 2 2008, 23:28, said:

Depinde de cantitate.... oricum e cah. Eu merg pe pepsi cand am de gand sa beau ceva din categoria asta.

Hai ca esti tare,ce mi-e cola,ce mi-e pepsi :rolleyes:

#14
KLAU_B

KLAU_B

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 26.08.2007
Cam asa este cu coca-cola, eu am experimentat in felul urmator: am pus o bucatica de carne intr-un pahar si apoi am tornat coca-cola in pahar si am lasat peste noapte. Cand m-am trezit a 2-a zi, carnea parca era plastilina bagata in apa calda,  se facuse foarte urat.Apoi mi-am dat seama ce se petrece in stomacul meu dupa ce bei coca-cola. Este valabil si la pepsi.80% din ce arata in poza aia cred ca este adevarat, am vazut si pe discovery la Mitbusters cum spalau rugina si  toaleta si exact asa este cum spune in poza.

#15
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006

 KenYa, on May 3 2008, 11:39, said:

Hai ca esti tare,ce mi-e cola,ce mi-e pepsi :rolleyes:
Da e cah amandoua, am zis eu ceva? Dar prefer pepsi cand o dau pe carbogazoase... adica foarte rar.
Acum momentan merg pe tedy sticla la un litru, ca are o caruta de coloranti asta e... pare mai sanatos decat un pahar de cola :)))).

Edited by Cutzu, 03 May 2008 - 13:08.


#16
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

 KLAU_B, on May 3 2008, 10:44, said:

Cam asa este cu coca-cola, eu am experimentat in felul urmator: am pus o bucatica de carne intr-un pahar si apoi am tornat coca-cola in pahar si am lasat peste noapte. Cand m-am trezit a 2-a zi, carnea parca era plastilina bagata in apa calda,  se facuse foarte urat.Apoi mi-am dat seama ce se petrece in stomacul meu dupa ce bei coca-cola. Este valabil si la pepsi.80% din ce arata in poza aia cred ca este adevarat, am vazut si pe discovery la Mitbusters cum spalau rugina si  toaleta si exact asa este cum spune in poza.

da-n apa calda ai incercat sa lasi o bucata de carne 2 zile la caldura ? (adica la temp camerei, nu la frigider?)




experimentul cu "cuiul" l-am incercat eu acum doi ani, si nu cu un cui ci cu o amarata de agrafa...7 zile intr-o sticla de 1 litru de cola...

n-avea nici pe dracu', era intacta, nici macar nu ruginise vreun pic (cum ruginea, cum cola spala rugina :lol:)

#17
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 KLAU_B, on May 3 2008, 10:44, said:

Cand m-am trezit a 2-a zi, carnea parca era plastilina bagata in apa calda,  se facuse foarte urat.Apoi mi-am dat seama ce se petrece in stomacul meu dupa ce bei coca-cola.
Esti sigur ca ti-ai dat seama bine?

#18
zimzi

zimzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 02.12.2007
ma oameni buni.
ca sa nu ne mai tot intrebam atata: nu mai beti cola, eu cel putin nu beau, si gata!
eu unul nu ma intreb deloc de asta. pur si simplu nu beau :P

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate